Tajemniczy Mikołaj 2014

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Tajemniczy Mikołaj 2014

Post autor: Nataniel »

Obrazek

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji Tajemniczy Mikołaj 2014, organizowanej przez sklep REBEL.pl wspólnie z naszymi patronami - GamesFanatic, ZnadPlanszy oraz BoardGameGirl.

Na czym to polega?
  • Chętni zapisują się do listy Tajemniczych Mikołajów na stronie REBEL.pl.
  • Wypełniają swoje listy życzeń grami planszowymi, które chcieliby dostać i podają swój adres w specjalnym formularzu.
  • 25 listopada adresy wszystkich uczestników są losowo przydzielane innym uczestnikom - po jednym na osobę.
  • Każdy uczestnik sprawdza "Listę życzeń" osoby, której adres został mu przydzielony i wysyła prezent pod wskazany adres.
W ten sposób każdy otrzyma prezent-niespodziankę dla siebie i obdaruje inną osobę!

>> Weź udział (wymaga rejestracji w REBEL.pl)

A może chcesz jedną dodatkową paczką wywołać uśmiech na twarzach kilkunastu dzieci?
Przygotowaliśmy listę kilkudziesięciu miejsc - szkół, szpitali, hospicjów, świetlic, bibliotek, klubów i innych instytucji, które borykają sie z finansowymi problemami i w przeciągu ostatniego roku kontaktowały się z nami z prośbą o przekazanie gier. Niemal wszystkim coś wysłaliśmy, ale te kilka gier to za mało.

Każdy może zaznaczyć, iż chce wysłać jedną paczkę charytatywnie. 25 listopada poza adresem innego Tajemniczego Mikołaja otrzymasz adres wylosowanej dla niego placówki.
To, co będzie w paczce dla danego miejsca, ile będzie tam gier i jaką będą miały wartość, zależy już tylko od Ciebie.

Liczymy, że wielu z Was, Tajemniczych Mikołajów, zdecyduje się też sprezentować jedna paczkę tym, których nie stać na zakup gier. Takich miejsc jest bardzo dużo i Wasza pomoc będzie zawsze bardzo doceniona. Na koniec akcji opublikujemy wszelkie podziękowania, które być może do nas napłyną. Czytając je będziecie wiedzieć, które są tak naprawdę skierowane do Was :)

Zasady akcji
  1. Sugerowana wartość paczki to 100-150zł, ale nie jest to obowiązkowe. Każdy wysyła grę na miarę swoich możliwości. Prosimy o uwzględnienie zasobności portfelów mniej zasobnych Mikołajów i uzupełnienie Listy Życzeń w różne cenowo tytuły.
  2. Nie ma obowiązku wysyłania paczki ze sklepu REBEL.pl! Możecie wysłać paczkę z dowolnego innego sklepu, na stronie REBEL.pl musicie tylko się zarejestrować, aby otrzymać adres osoby, którą macie obdarować oraz wypełnić swoją Listę Życzeń.
  3. Po wysłaniu paczki należy w specjalnym formularzu podać nazwę przewoźnika i numer nadawczy paczki. Paczki należy wysłać do 12 grudnia!
  4. Akcja Tajemniczy Mikołaj opiera się na zaufaniu i zakłada dobre intencje wszystkich uczestników. Jeżeli nie wiesz, czy będziesz w stanie wysłać prezent - nie zapisuj się do akcji. Osoby, które nie wywiążą się ze swojego zobowiązania - zostaną ukarane. Nieuczciwości nie akceptujemy i będziemy z nią walczyć!
Więcej informacji o akcji: http://www.rebel.pl/x.php/1,550/Tajemniczy-Mikolaj.html

Obrazek
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
TTR_1983
Posty: 3931
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Tajemniczy Mikołaj 2014

Post autor: TTR_1983 »

cytat z regulaminu "Pamiętaj też, że Twoja Lista Życzeń to tylko sugestie dla Tajemniczego Mikołaja, a nie wiążący spis. "
Rozumiem, że jeśli zrobię sobie listę gier, spośród których liczę, że coś dostanę- to osoba, która mnie wylosuje może mi wysłać i tak to, co zechce?
Jest gdzieś info, czy gra ma być nowa, czy może być używana?
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Tajemniczy Mikołaj 2014

Post autor: Bea »

mulek18 pisze:cytat z regulaminu "Pamiętaj też, że Twoja Lista Życzeń to tylko sugestie dla Tajemniczego Mikołaja, a nie wiążący spis. "
Rozumiem, że jeśli zrobię sobie listę gier, spośród których liczę, że coś dostanę- to osoba, która mnie wylosuje może mi wysłać i tak to, co zechce?
Jest gdzieś info, czy gra ma być nowa, czy może być używana?
I wygląda na to, że nie tylko to co zechce ale też za ile zechce:
Sugerowana wartość paczki to 100-150zł, ale nie jest to obowiązkowe. Każdy wysyła grę na miarę swoich możliwości.
TTR_1983
Posty: 3931
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Tajemniczy Mikołaj 2014

Post autor: TTR_1983 »

Dam dam na liście 5 gier, których nie mam (w sugerowanym przedziale), a dostanę Fasolki, które mam. Coś chyba nie tak?
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Tajemniczy Mikołaj 2014

Post autor: Nataniel »

mulek18 pisze:Rozumiem, że jeśli zrobię sobie listę gier, spośród których liczę, że coś dostanę- to osoba, która mnie wylosuje może mi wysłać i tak to, co zechce?
Dokładnie tak. Jeżeli chcesz zamówić sobie coś konkretnego - po prostu to kupujesz :-) W akcji Tajemniczy Mikołaj dostajesz prezent! Warto wrzucić jak najwięcej pozycji do Listy Życzeń, biorąc pod uwagę dostępność na rynku.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
TTR_1983
Posty: 3931
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Tajemniczy Mikołaj 2014

Post autor: TTR_1983 »

Rozumiem, ze ma to jakby przeciwdziałać ew otrzymaniu list z grami >250 zł np. i ew. problemu z kupnem tak drogiej gry?
W sumie jest ryzyko, jest zabawa :mrgreen:
Awatar użytkownika
yakos
Posty: 243
Rejestracja: 13 cze 2008, 15:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Re: Tajemniczy Mikołaj 2014

Post autor: yakos »

mulek18 pisze:Dam dam na liście 5 gier, których nie mam (w sugerowanym przedziale), a dostanę Fasolki, które mam. Coś chyba nie tak?
Kilka rad dla chcących wziąć udział w akcji (na podstawie moich udziałów w BGG Secret Santa):

1. Tak jak pisał Nataniel - to nie jest zamawianie gier ze swojej listy życzeń (do tego można sobie zamówić grę w sklepie).
2. To nie jest też wymiana gier z innymi graczami (do tego jest Mathandel).
3. Do akcji zapisujesz się dlatego, że chcesz komuś PODAROWAĆ grę, a nie dlatego, że chcesz DOSTAĆ prezent.
Jeśli nie taka jest Twoja motywacja, to się do akcji nie zapisuj.
Awatar użytkownika
eien
Posty: 49
Rejestracja: 21 mar 2010, 07:25
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tajemniczy Mikołaj 2014

Post autor: eien »

Nie wiem jak będzie z TM organizowanym przez Rebel, ale pamiętam tutejsze akcje sprzed kilku lat (chociaż niestety nigdy nie udało mi się uczestniczyć). Chyba zawsze były to sugerowane listy, to raczej jeśli ktoś był zaskoczony prezentem to jedynie na plus.
Wiadomo wszystko się może zdarzyć, ale chyba nie bawimy się w to by żerować na innych :roll:
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Tajemniczy Mikołaj 2014

Post autor: Kolejarz »

Do listy życzeń można dopisać tylko gry dostępne w Rebelu (nawet niekoniecznie dostępne do kupna, ale w ogóle muszą znajdować się w systemie)?
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Tajemniczy Mikołaj 2014

Post autor: Nataniel »

Kolejarz pisze:Do listy życzeń można dopisać tylko gry dostępne w Rebelu (nawet niekoniecznie dostępne do kupna, ale w ogóle muszą znajdować się w systemie)?
Tak. W Rebelu jest dostępnych chyba zdecydowana większość gier dostępnych w ogóle na polskim rynku.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Tajemniczy Mikołaj 2014

Post autor: maciejo »

Czy mogę wysłać gry używane ale oczywiście w idealnym stanie i kompletne :?:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Tajemniczy Mikołaj 2014

Post autor: Nataniel »

maciejo pisze:Czy mogę wysłać gry używane ale oczywiście w idealnym stanie i kompletne :?:
Niestety nie. Po pierwsze Tajemniczy Mikołaj nie ma być sposobem na pozbywanie się swoich nietrafionych zakupów ;-), po drugie jednak nie położyłbyś gry używanej pod choinką, prawda?
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Salgi
Posty: 184
Rejestracja: 17 lut 2009, 21:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Tajemniczy Mikołaj 2014

Post autor: Salgi »

Właściwie do listy gier, można by wysłać linka do swojej kolekcji na bgg. Wtedy mikołaj byłby zorientowany w co dana osoba gra i jakie gry lubi. To mogłoby ułatwić wybór prezentu z poza listy życzeń.

Oczywiście rozumiem, że nie każdy ma konto na bgg itd. to tylko taka luźna uwaga :wink:
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Tajemniczy Mikołaj 2014

Post autor: ghostartur »

Świetna inicjatywa. Oczywiście biorę udział :D .
Palmer
Posty: 1267
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 188 times

Re: Tajemniczy Mikołaj 2014

Post autor: Palmer »

Nataniel pisze:
Kolejarz pisze:Do listy życzeń można dopisać tylko gry dostępne w Rebelu (nawet niekoniecznie dostępne do kupna, ale w ogóle muszą znajdować się w systemie)?
Tak. W Rebelu jest dostępnych chyba zdecydowana większość gier dostępnych w ogóle na polskim rynku.
No właśnie nie do końca, zwłaszcza jeśli chodzi o essen, ale jestem na tak jeśli chodzi o inicjatywę ;)
Jest jakieś miejsce na komentarz, link do i-szopa, bgg ?
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Tajemniczy Mikołaj 2014

Post autor: schizofretka »

Dzięki za inicjatywę, lubię SS i biorę udział w tym na BGG. Czy jest możliwość podlinkowania kolekcji z BGG? Niestety w moim wypadku na palcach jednej ręki mogę policzyć gry, które wiem, że chcę, i które są w rebelu (chyba jedna w podanym zakresie cenowym). Bez linka do kolekcji szansa, że dostanę coś co mam, albo coś zupełnie nie w moim guście jest olbrzymia. Nietrafiony prezent jest znacznie smutniejszy niż brak prezentu :( W BGG SS najfajniejsze jest śledzenie ofiary, rozpoznawanie jej gustu i wybranie czegoś, co uważamy, że jej się powinno najbardziej spodobać, nawet jeśli ona tego nie wie / nie jest pewna ;) Nie wiem na ile to będzie możliwe w rebelu.

No i mam nadzieję, że kosnultowaliście z prawnikiem zapis o publikacji danych osobowych, bo na pierwszy rzut oka może sprawiać problemy.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
TTR_1983
Posty: 3931
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Tajemniczy Mikołaj 2014

Post autor: TTR_1983 »

jeśli gra jest dostępna w sprzedaży, a w obecnej chwili jest niedostępna w Rebelu to nie można jej dodać do listy życzeń...da się to jakoś zmienić?
arturroq
Posty: 76
Rejestracja: 27 maja 2012, 09:21
Lokalizacja: Szczecin

Re: Tajemniczy Mikołaj 2014

Post autor: arturroq »

Tak czy siak sklep wygrywa i nakręca obroty :P
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Tajemniczy Mikołaj 2014

Post autor: Nataniel »

mulek18 pisze:jeśli gra jest dostępna w sprzedaży, a w obecnej chwili jest niedostępna w Rebelu to nie można jej dodać do listy życzeń...da się to jakoś zmienić?
Postaramy się to dzisiaj zmienić.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
ahrian
Posty: 311
Rejestracja: 26 cze 2013, 00:36

Re: Tajemniczy Mikołaj 2014

Post autor: ahrian »

arturroq pisze:Tak czy siak sklep wygrywa i nakręca obroty :P
nie rozumiem. jest wyraźnie napisane - darowana gra nie musi być kupowana w Rebelu. jeśli jesteś użytkownikiem tego forum i decydujesz się na udział w SS, to na pewno znasz inne sklepy, gdzie może być (albo zwyczajnie jest) taniej. skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać?

owszem, mniej zorientowani i tak kupią na Rebelu, bo z Rebela ma być lista życzeń. ale Rebel swoje już zarobił i zarabiał będzie, czy to z taką akcją, czy bez niej.
Awatar użytkownika
clown
Posty: 1226
Rejestracja: 13 sty 2009, 12:40
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Tajemniczy Mikołaj 2014

Post autor: clown »

A możliwe jest samo uczestnictwo w wysyłce gier charytatywnie?
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Tajemniczy Mikołaj 2014

Post autor: schizofretka »

Z wyjątkiem aytuacji, gdzie ktoś nie wyśle, a miał - zakładam, że clownowi chodzi o rolę rezerwowego mikołaja jak na BGG.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
clown
Posty: 1226
Rejestracja: 13 sty 2009, 12:40
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Tajemniczy Mikołaj 2014

Post autor: clown »

Mogę być rezerwowy :)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Tajemniczy Mikołaj 2014

Post autor: schizofretka »

arturroq pisze:Tak czy siak sklep wygrywa i nakręca obroty :P
I bardzo dobrze, sam pewnie u nich kupię jeśli wezmę udział w akcji, coś im się należy za organizację!


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Tajemniczy Mikołaj 2014

Post autor: Nataniel »

clown pisze:A możliwe jest samo uczestnictwo w wysyłce gier charytatywnie?
"Paczkę charytatywną można wysłać bez brania udziału w akcji prezentowej z innymi klientami."
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
ODPOWIEDZ