Gra Imprezowa/Towarzyska z opcją dla 2 graczy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Gio
Posty: 15
Rejestracja: 23 lis 2011, 16:40

Gra Imprezowa/Towarzyska z opcją dla 2 graczy

Post autor: Gio »

Witam!
Poszukuję gry która nadaje się do grania w większym gronie i jest przy niej niezły ubaw.Dodatkowo musi spełniać warunek ,że działa równie dobrze na 2 osoby. Wiem że zestawienie tych dwóch kryteriów wydaje się bez sensu.Dlatego też moje pytanie czy ktoś wie coś o jakimś tytule który spełnia warunki.Cena w tym wypadku nie gra roli .Pozdrawiam .
xYowza
Posty: 43
Rejestracja: 08 wrz 2013, 21:26
Lokalizacja: Czechowice - Dziedzice

Re: Gra Imprezowa/Towarzyska z opcją dla 2 graczy

Post autor: xYowza »

Pierwsze co mi przychodzi do głowy to Dobble, Jenga można jeszcze do tego podciągnąć Przebiegłe Wielbłądy.
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 364
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 127 times
Been thanked: 79 times

Re: Gra Imprezowa/Towarzyska z opcją dla 2 graczy

Post autor: eltadziko »

A ja polecę Fasolki z dodatkiem. Są do 7 osób, a dodatek wprowadza reguły gry na 2 osoby - przetestowałem ten wariant z siostrą i było ok :)
Gio
Posty: 15
Rejestracja: 23 lis 2011, 16:40

Re: Gra Imprezowa/Towarzyska z opcją dla 2 graczy

Post autor: Gio »

Wydaje mi się że tytuły które podaliście są mało trafne.Fasolki we dwóch moim zdaniem całkowicie niegrywalne .Co sądzicie o Listach z Whitechapel oraz o Wsiąść do Pociągu ? Która z tych gier lepiej się skaluje i ma większą regrywalność ?
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Gra Imprezowa/Towarzyska z opcją dla 2 graczy

Post autor: janekb »

Gio pisze:Wydaje mi się że tytuły które podaliście są mało trafne.Fasolki we dwóch moim zdaniem całkowicie niegrywalne .Co sądzicie o Listach z Whitechapel oraz o Wsiąść do Pociągu ? Która z tych gier lepiej się skaluje i ma większą regrywalność ?
Wydaje Ci się, bo? Fasolki mają specjalny wariant dla dwóch graczy i gra się dość fajnie, ale jest to wtedy zupełnie inna gra. Listy z Whitechapel to na pewno nie gra, przy której:
jest przy niej niezły ubaw
Wsiąść do pociągu też bym do imprezowych nie zaliczył, dodatkowo wersje, które są na większą ilość graczy nie chodzą rewelacyjnie na 2 osoby. Da się grać, jakaś tam zabawa jest, ale jest dość luźno na planszy. Jeśli na to napalony jesteś i pieniądze nie grają roli to podstawka plus mapa Szwajcaria/Indie (mapa Szwajcarii jest dla 2-3 osób). Z szybkich i dobrze chodzących i przy 2 i przy większej ilości poleciłbym Carcassonne, ale pytanie też co dla Ciebie znaczy "imprezowa".
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gra Imprezowa/Towarzyska z opcją dla 2 graczy

Post autor: Bea »

Mnie się całkiem dobrze grało w Cytadelę we dwie osoby, ale niektórzy nie lubią tego wariantu.
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Gra Imprezowa/Towarzyska z opcją dla 2 graczy

Post autor: janekb »

Jeszcze tak pomyślałem (w kontekście imprezowych) o Dobble. W większej ekipie jest spoko, a w dwójkę grywam na telefonie i też jest przyjemnie. No i jest ubaw.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Gra Imprezowa/Towarzyska z opcją dla 2 graczy

Post autor: Pixa »

Listy to nie gra imprezowa. Pociagi chodza zle na 2 osoby (chyba, ze wybierzesz Nordic Countries) i tez nie spelniaja definicji gry imprezowej.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra Imprezowa/Towarzyska z opcją dla 2 graczy

Post autor: arturpe »

Jungle Speed podchodzi pod tą definicjęm, choć trzeba się nieźle nachlać, żeby było fantastyczne (chyba że masz 6 lat).
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 729
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 148 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Gra Imprezowa/Towarzyska z opcją dla 2 graczy

Post autor: Munchhausen »

Grałem w Jungle Speed na trzeżwo i też było świetnie, a wszyscy przy stole mieli grubo ponad 6 lat :P
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2083
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 147 times
Been thanked: 393 times

Re: Gra Imprezowa/Towarzyska z opcją dla 2 graczy

Post autor: walkingdead »

arturpe pisze:Jungle Speed podchodzi pod tą definicjęm, choć trzeba się nieźle nachlać, żeby było fantastyczne (chyba że masz 6 lat).
Będę bronić JS.
Moja pierwsza styczność z JS miała miejsce parę lat temu podczas pobytu na poważnej konferencji i warsztatach międzynarodowych we Francji. Mieliśmy trochę więcej niż 6 lat ( :mrgreen: ) a kiedy pewnego wieczoru ktoś zaprezentował nam JS to wybuchło szaleństwo :) Później grę nieco "podrasowaliśmy" i totem był w innym pomieszczeniu :wink: Poważni ludzie na poważnej konferencji, którzy przez te kilka dni mieli wszelakie atrakcje wieczorne, ale zawsze znajdował się czas na partyjkę w JS, choćby o 3 nad ranem :mrgreen: Moje doświadczenie pokazuje, że grupa choć tak różna to doskonale się odnalazła w grze Jungle Speed. Latwe zasady, szybko, spontanicznie i z przytupem. Ludzie z wszystkich zakątków świata, były i partie bez grama alkoholu, a zabawa była zawsze przednia.

Aczkolwiek, uważam, że to nie jest gra dla 2 osób. Mimo wszystko, największe emocje są przy większej grupie graczy.
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Odp: Gra Imprezowa/Towarzyska z opcją dla 2 graczy

Post autor: arturpe »

Munchhausen pisze:Grałem w Jungle Speed na trzeżwo i też było świetnie, a wszyscy przy stole mieli grubo ponad 6 lat :P
Jeśli jest ponad 2 osoby :)

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra Imprezowa/Towarzyska z opcją dla 2 graczy

Post autor: uday »

Zawsze można zagrać w wariancie "na dwie ręce". I nagle z 2 graczy robi się wirtualnych 4.
ODPOWIEDZ