Pomoc w doborze gry. Prawie już wiem co kupić :)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Muzyk
Posty: 36
Rejestracja: 23 lis 2014, 14:10
Has thanked: 1 time

Pomoc w doborze gry. Prawie już wiem co kupić :)

Post autor: Muzyk »

Cześć, szukam gry planszowej. Mam kilka wskazówek, ale nie potrafię sam sobie poradzić.
- Grać będę raczej w tym samym gronie 2-3 osoby, czasem może ktoś dojść. Więc zasady nie muszą być super proste, bo nie trzeba będzie co chwilę tłumaczyć. Nie jesteśmy doświadczeni w planszówkach, ale każdy w coś tam grał
- Cena do 150 z możliwością nagięcia
- rozgrywka do 4h raczej, ale ciekawe propozycje też można rozważyć
- nie za duża losowość, bo aktualnie to gram w karciankę "Zombiaki" gdzie jest duża losowość, więc się zmęczylo
- myślę raczej nad grą wojenną, albo jakąś ekonomiczną
- instrukcja jak i cała gra PL
Na razie wpadłem tylko na Osadnicy z Catanu, Neuroshima Hex 3.0 oraz zaciekawiła mnie jeszcze gra karciana summoner Wars(jest wyłącznie na dwie osoby, ale ciekawa). Da radę w tą Neuroshimę zagrać bez studiowania godzinami instrukcji? :) Jak nie uda się tutaj pomóc to pojadę po prostu do sklepu z grami planszowymi i popytam, ale tutaj widzę, że sporo osób ma doświadczenie.
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 958
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 43 times
Been thanked: 134 times

Re: Pomoc w doborze gry. Prawie już wiem co kupić :)

Post autor: Koshiash »

Propozycja nr 1: 1944: Wyścig do Renu

W Neuroshimę najpierw zagraj kilka razy (np. na Androidzie), bo popularność przewyższa grywalność ;]
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Pomoc w doborze gry. Prawie już wiem co kupić :)

Post autor: Maxxx76 »

Polecam Wyścig również :-)
Możesz spróbować Axis & Allies, ale pewnie cena będzie powyżej 150 zł
Muzyk
Posty: 36
Rejestracja: 23 lis 2014, 14:10
Has thanked: 1 time

Re: Pomoc w doborze gry. Prawie już wiem co kupić :)

Post autor: Muzyk »

Okej, odrzucę Neuroshimę. A jak zagrać w nią na Androidzie, po prostu jest w sklepie? Zobaczę jeszcze recenzję tych dwóch gier które podaliście :).
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Pomoc w doborze gry. Prawie już wiem co kupić :)

Post autor: Pixa »

Spokojnie z ta Neuroshima - to bardzo dobra gra. Szczerze polecam, choc do grania w parze (na 3-4 osoby jest gorzej). Gra ma bardzo proste zasady, ale jest mozgozerna. Summoner Wars tez jest super, zasady rowniez banalne, ale jest pole do myslenia i wdrazania wlasnej strategii.

Z ekonomicznych - mozesz sprobowac Suburbia - srednio zlozona gra o budowaniu miasta. Na 3 i wiecej osob mozesz sprobowac Cyklady - gra wojenno-licytacyjno-ekonomiczna.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Muzyk
Posty: 36
Rejestracja: 23 lis 2014, 14:10
Has thanked: 1 time

Re: Pomoc w doborze gry. Prawie już wiem co kupić :)

Post autor: Muzyk »

A do Summoner Wars warto kupować od razu Master Set czy zwykły zestaw? Głównie raczej będę grał we dwójkę, czasem może we trójkę, dlatego dopuszczam też gry dla dwóch osób. A co nie tak jest w 3 osobach podczas gry w Neuroshimę?
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Pomoc w doborze gry. Prawie już wiem co kupić :)

Post autor: Pixa »

Ja wzialem od razu Master Seta - w srodku jest 6 armii - jest przynajmniej z czego wybierac i sa to talie bardzo ciekawe. W zestawie podstawowym sa tylko dwie armie. Za 150 zl masz Master Seta, zestaw podstawowy to 70 zl.

Co do Hexa, to na 3 osoby robi sie bardziej losowy, mniej jest strategii/taktyki, a wieksza role w wygranej zaczyna odgrywac szczecie.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Muzyk
Posty: 36
Rejestracja: 23 lis 2014, 14:10
Has thanked: 1 time

Re: Pomoc w doborze gry. Prawie już wiem co kupić :)

Post autor: Muzyk »

Pixa pisze:Ja wzialem od razu Master Seta - w srodku jest 6 armii - jest przynajmniej z czego wybierac i sa to talie bardzo ciekawe. W zestawie podstawowym sa tylko dwie armie. Za 150 zl masz Master Seta, zestaw podstawowy to 70 zl.

Co do Hexa, to na 3 osoby robi sie bardziej losowy, mniej jest strategii/taktyki, a wieksza role w wygranej zaczyna odgrywac szczecie.
Dzięki, zacznę rozważać między Summoner Wars, a Neuroshimą Hex 3.0. Przeczytałem kilka recenzji o Summoner Wars i mi się spodobało, jeszcze obejrzę rozgrywki z tej i tej gry. A co do losowości przy trzech osobach to jest na tyle wysoka żeby odebrać frajdę z gry takim początkujacym graczom jak ja i dwójka znajomych? Czy raczej może zacząć denerwować przy dziesiątej rozgrywce? :)
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Pomoc w doborze gry. Prawie już wiem co kupić :)

Post autor: janekb »

Dla mnie problemem Neuro przy 3 osobach, jest taki że dwóch graczy może łatwo wykończyć trzeciego i ciężko się przed tym bronić. Zagrałem tak kilka partii, nie było najgorzej, ale wolę w dwie osoby grać. Summonersi też raczej na 2 osoby. Nie wiem czy jest tryb 3 osobowy nawet, bo na 4 był, ale grało się chyba 2vs2 (niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę).
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Pomoc w doborze gry. Prawie już wiem co kupić :)

Post autor: Rocy7 »

Koshiash pisze:Propozycja nr 1: 1944: Wyścig do Renu
na 3 też się pod tym podpiszę ;)
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1577
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 207 times
Been thanked: 605 times

Re: Pomoc w doborze gry. Prawie już wiem co kupić :)

Post autor: Ayaram »

Dla mnie problemem Neuro przy 3 osobach, jest taki że dwóch graczy może łatwo wykończyć trzeciego i ciężko się przed tym bronić.
Zawsze można grać na punkty (zaczynamy od 0, każdy hit w dowolną inną bazę przeciwnika dostajemy 1 pkt, kto uzbiera 20 wygrywa). Wtedy taktyka wszyscy na jednego jest bezsensu.
Muzyk
Posty: 36
Rejestracja: 23 lis 2014, 14:10
Has thanked: 1 time

Re: Pomoc w doborze gry. Prawie już wiem co kupić :)

Post autor: Muzyk »

W Summoner Wars da się grać 2vs2. Dziękuję wszystkim za informację. Jestem przekonany co do tej karcianki. Natomiast na swoją drugą grę wybrałem Neuroshime, no wierzę, że to dopiero będzie początek mojej przygody.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Pomoc w doborze gry. Prawie już wiem co kupić :)

Post autor: Pixa »

W Summonera da sie zagrac 2vs2 jedynie przy DOKUPIENIU drugiej maty/planszy. Nigdy w ten sposob nie gralem w ten tytul, wiec nie wiem jak chodzi, ale na 1vs1 sprawdza sie swietnie.

W Hexa na 3 tez mozna pyknac, ale jakby satysfakcja z wygranej jest mniejsza niz przy pojedynku 1vs1.

Obie gry sa bardzo fajne, jesli ma byc Hex to w wersji 3.0 (poprawione, ladniejsze grafiki).
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Muzyk
Posty: 36
Rejestracja: 23 lis 2014, 14:10
Has thanked: 1 time

Re: Pomoc w doborze gry. Prawie już wiem co kupić :)

Post autor: Muzyk »

Masz rację z tą mata. Natomiast myślę zże można spokojnie ja wydrukować w częściach. A sama mata też jest do kupienia. 6 armii do tego wystarczy. Ale z tego co czytałem daje to mniej frajdy, gdyż długo się czeka na turę chociażby. Ale da się ;-) to Juz pytanie: w instrukcji będzie informacja jakie koszulki będą pasować?
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Pomoc w doborze gry. Prawie już wiem co kupić :)

Post autor: Pixa »

W instrukcji nie bedzie napisane jakie koszulki pasuja. Do Summonera bardzo dobre sa zielone FFG (FFS) - sa to najdrozsze, ale tez najlepsze jakosciwowo koszulki. Nie marszcza sie, sa grube, nie sklejaja sie. 50 sztuk kosztuje pomiedzy 10 a 12 zl. Summoner (szczegolnie Master Set) jest jak dla mnie ciut bardziej atrakcyjny jak Hex, choc obie gry sa bardzo dobre.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Muzyk
Posty: 36
Rejestracja: 23 lis 2014, 14:10
Has thanked: 1 time

Re: Pomoc w doborze gry. Prawie już wiem co kupić :)

Post autor: Muzyk »

Kupiłem, mam, dzięki. Koszulki kupiłem Mayday Chimera Premium i pasują idealnie.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Pomoc w doborze gry. Prawie już wiem co kupić :)

Post autor: Pixa »

A jak sama gra?
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Muzyk
Posty: 36
Rejestracja: 23 lis 2014, 14:10
Has thanked: 1 time

Re: Pomoc w doborze gry. Prawie już wiem co kupi

Post autor: Muzyk »

Świetna, po losowych bardzo i mało krecacych zombiakach gra się super. Nie mam jakoś dużo bardzo czasu na grę, wiec pewnie długo będzie sprawiać frajdę. No a talie można dokupić. Myślę też nad następna gra, może Neuroshima ;-)

Sent from my DRIVE using Forum Fiend v1.3.
ODPOWIEDZ