Stone age

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
blazej_c
Posty: 127
Rejestracja: 04 lis 2014, 12:57
Lokalizacja: Poznan, Poland
Kontakt:

Stone age

Post autor: blazej_c »

Witam!

Mam jedno (no dobra,dwa:)),szybkie pytanie:) Czy Stone Age to dobra gra dla 2 osób zaczynajacych przygode z worker placement? Jeden gracz doswiadczony w temacie planszowek (lecz nie worker placement), drugi totalny swiezak. Jesli nie SA, to co polecacie? Z góry dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Stone age

Post autor: romeck »

W mojej opinii to najlepszy worker placement na początek.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
lhw
Posty: 76
Rejestracja: 18 lut 2014, 21:02
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times

Re: Stone age

Post autor: lhw »

Stone Age to była moja pierwsza planszówka od której cała przygoda z grami się zaczęła. Swoją rolę w spełniła bardzo dobrze - proste zasady, trochę kombinowania, losowość dająca niepewność oraz bardzo solidne i ładne wykonanie spowodowało, że dzięki niej na dobre wciągnęliśmy się w to hobby :-)

Moim zdaniem chodzi dobrze na każdą konfigurację graczy. Inaczej się gra na 2 osoby, kiedy to główny nacisk trzeba jednak połozyć na zbieranie kart, a inaczej w więcej, bo kart zbiera się wtedy relatywnie mniej i większego znaczenia nabierają budynki. Nie jest to ciężka strategia wymagająca mozolnego planowania i realizowania celu, jednak nie jest taka banalna i wymaga aby dobrze przemyśleć swoje zagrania.

Do gry wydany jest też dodatek, który dzięki nowemu polu na planszy, nowym kartom oraz budynkom, daje dodatkowe możliwości wyboru strategii. Polecam go jednak dopiero po zapoznaniu się dobrze z podstawą gry, gdyż wprowadzenie go od razu może nadmiernie wszystko skomplikować i odstraszyć nowych graczy.
Awatar użytkownika
blazej_c
Posty: 127
Rejestracja: 04 lis 2014, 12:57
Lokalizacja: Poznan, Poland
Kontakt:

Re: Stone age

Post autor: blazej_c »

Wielkie dzięki! Takich odpowiedzi oczekiwałem:)
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Stone age

Post autor: adam_k27 »

blazej_c pisze:Witam!

Mam jedno (no dobra,dwa:)),szybkie pytanie:) Czy Stone Age to dobra gra dla 2 osób zaczynajacych przygode z worker placement? Jeden gracz doswiadczony w temacie planszowek (lecz nie worker placement), drugi totalny swiezak. Jesli nie SA, to co polecacie? Z góry dzięki za pomoc
Stone Age nie jest dobrą grą - jest bardzo dobrą grą :wink: . Poza tym świetnie działa na 2 osoby jak i na 3 czy 4.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Stone age

Post autor: Pixa »

Moim zdaniem na parę chodzi dobrze, na wiecej osob bardzo dobrze. Generalnie super gra na pierwszy worker placement.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
Vel O' Sevens
Posty: 62
Rejestracja: 25 maja 2014, 17:04
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Stone age

Post autor: Vel O' Sevens »

Potwierdzam, to mój pierwszy worker placement i gra się na prawdę przyjemnie, proste zasady ale bardzo elegancka i pomysłowa gra.
"The best fantasy is written in the language of dreams. It is alive as dreams are alive, more real than real … for a moment at least … that long magic moment before we wake. [...]"

- George R.R. Martin
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1365
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 164 times
Been thanked: 169 times

Re: Stone age

Post autor: Zet »

Mogę podpisać się pod wszystkimi powyższymi wypowiedziami. Przed Stone Age nie przepadałem za worker placemantem, a ta gra mnie z nim oswoiła i do niego przekonała.
ODPOWIEDZ