Scythe (Jamey Stegmaier)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
buhaj
Posty: 1044
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 512 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: buhaj »

BOLLO pisze: 07 cze 2022, 07:06 Gralem w skladzie 2/3/4 osobowym i wlasnie w 3ke najlepiej mi sie gralo. Raczej nie wyobrazam sobie grac w 7 osob aczkolwiek moze byc to naprawdw epickie i czasochlonne.

Co do dodatkow to wlasnie o najezdzcach myslalem na poczatek ze wzgledu na frakcje. O Fenrisie slyszalem same dobre rzeczy wiec tez warte zainteresowania w taki razie.
Ja grałem w każdej konfiguracji osobowej (1, 2,3,4,5,6,7). Najlepiej mi się gra na 5 osób ale i na 7 jest świetnie. Czadowo na 7 nie odbiega, od innych składów. Najkrócej graliśmy około 1 godziny a przeciętnie około 1,5
Awatar użytkownika
Backero
Posty: 389
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 143 times
Been thanked: 82 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: Backero »

Grając w mniejszym gronie polecam mapę modularną. Mnóstwo regrywalności, możliwość dostosowania wielkości planszy do iloci graczy oraz nieco przebalansowanie frakcji poprzez fakt, że nie masz teraz stałej pozycji startowej.
Awatar użytkownika
ekwilibrystyczny
Posty: 124
Rejestracja: 19 cze 2020, 17:04
Has thanked: 27 times
Been thanked: 35 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: ekwilibrystyczny »

BOLLO pisze: 07 cze 2022, 07:06 Gralem w skladzie 2/3/4 osobowym i wlasnie w 3ke najlepiej mi sie gralo. Raczej nie wyobrazam sobie grac w 7 osob aczkolwiek moze byc to naprawdw epickie i czasochlonne.

Co do dodatkow to wlasnie o najezdzcach myslalem na poczatek ze wzgledu na frakcje. O Fenrisie slyszalem same dobre rzeczy wiec tez warte zainteresowania w taki razie.
Ograny skład rusza bardzo szybko, 3 gra w mojej 5-osobowej ekipie trwała około 1,5h, na planszy robi się ciaśniej i ciekawiej wraz ze wzrostem ilości graczy, a czasowo jak na liczbę graczy jest naprawdę dobrze
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: BOLLO »

ekwilibrystyczny pisze: 07 cze 2022, 10:17
BOLLO pisze: 07 cze 2022, 07:06 Gralem w skladzie 2/3/4 osobowym i wlasnie w 3ke najlepiej mi sie gralo. Raczej nie wyobrazam sobie grac w 7 osob aczkolwiek moze byc to naprawdw epickie i czasochlonne.

Co do dodatkow to wlasnie o najezdzcach myslalem na poczatek ze wzgledu na frakcje. O Fenrisie slyszalem same dobre rzeczy wiec tez warte zainteresowania w taki razie.
Ograny skład rusza bardzo szybko, 3 gra w mojej 5-osobowej ekipie trwała około 1,5h, na planszy robi się ciaśniej i ciekawiej wraz ze wzrostem ilości graczy, a czasowo jak na liczbę graczy jest naprawdę dobrze
To fakt u mnie 3cia partia na 4 graczy gdzie już nie zerkałem do instrukcji również trwała lekko ponad 1.5h. Nie mam takiej ekipy żeby grać na więcej jak 5 ale musze przyznać że chociaż jedna partia na 7graczy brzmi interesująco. Każdy ruch może być niebezpieczny i trzeba jeszcze precyzyjniej planować bo ktoś a to z tunelu wylezie a to z pod wody a to z lewej/prawej flanki itd....no może być ciekawie.
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: Geoburak »

Szybkie pytanko o insert od e-raptor.. jak się sprawdza i najważniejsze czy mieści karty w koszulkach premium??
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: Gromb »

Geoburak pisze: 07 cze 2022, 17:49 Szybkie pytanko o insert od e-raptor.. jak się sprawdza i najważniejsze czy mieści karty w koszulkach premium??
A nie lepiej od redrewno.pl kupić? Jakościowo to 1 liga
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
maju1414
Posty: 5
Rejestracja: 26 sty 2021, 07:45
Been thanked: 1 time

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: maju1414 »

Dodruk gry miał być z tego co pamiętam w czerwcu, potem przenieśli na lipiec, teraz na sierpień. Orientuje się ktoś, gdzie jest jakaś oficjalna informacja od wydawnictwa dlaczego mają te opóźnienia?
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: Lord Voldemort »

maju1414 pisze: 22 lip 2022, 09:40 Dodruk gry miał być z tego co pamiętam w czerwcu, potem przenieśli na lipiec, teraz na sierpień. Orientuje się ktoś, gdzie jest jakaś oficjalna informacja od wydawnictwa dlaczego mają te opóźnienia?
Odpowiedz krótka i prosta: COVID w Chinach.
JarDhul
Posty: 12
Rejestracja: 30 sty 2021, 23:27
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: JarDhul »

Hej,
nie wiecie może jak wygląda sprawa z ewentualnym dodrukiem Najeźdźców z Dalekich Krain? W sklepach już od dawna nie ma (nie licząc takiego jednego), a nawet z drugiej ręki jest tego niewiele na rynku.
wyimaginowany
Posty: 11
Rejestracja: 12 sie 2022, 13:37
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: wyimaginowany »

JarDhul pisze: 18 sie 2022, 13:09 Hej,
nie wiecie może jak wygląda sprawa z ewentualnym dodrukiem Najeźdźców z Dalekich Krain? W sklepach już od dawna nie ma (nie licząc takiego jednego), a nawet z drugiej ręki jest tego niewiele na rynku.
narazie nie bedzie
Awatar użytkownika
SwistakCZC
Posty: 166
Rejestracja: 16 lis 2018, 19:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 96 times
Been thanked: 26 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: SwistakCZC »

buhaj pisze: 07 cze 2022, 07:44
BOLLO pisze: 07 cze 2022, 07:06 Gralem w skladzie 2/3/4 osobowym i wlasnie w 3ke najlepiej mi sie gralo. Raczej nie wyobrazam sobie grac w 7 osob aczkolwiek moze byc to naprawdw epickie i czasochlonne.

Co do dodatkow to wlasnie o najezdzcach myslalem na poczatek ze wzgledu na frakcje. O Fenrisie slyszalem same dobre rzeczy wiec tez warte zainteresowania w taki razie.
Ja grałem w każdej konfiguracji osobowej (1, 2,3,4,5,6,7). Najlepiej mi się gra na 5 osób ale i na 7 jest świetnie. Czadowo na 7 nie odbiega, od innych składów. Najkrócej graliśmy około 1 godziny a przeciętnie około 1,5
Czyli generalnie na 6 osób Schythe fajnie chodzi? Gdzieś czytałem że słabo, bo mało miejsca na planszy i się dłuży ;)
buhaj
Posty: 1044
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 512 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: buhaj »

SwistakCZC pisze: 21 sie 2022, 10:21
buhaj pisze: 07 cze 2022, 07:44
BOLLO pisze: 07 cze 2022, 07:06 Gralem w skladzie 2/3/4 osobowym i wlasnie w 3ke najlepiej mi sie gralo. Raczej nie wyobrazam sobie grac w 7 osob aczkolwiek moze byc to naprawdw epickie i czasochlonne.

Co do dodatkow to wlasnie o najezdzcach myslalem na poczatek ze wzgledu na frakcje. O Fenrisie slyszalem same dobre rzeczy wiec tez warte zainteresowania w taki razie.
Ja grałem w każdej konfiguracji osobowej (1, 2,3,4,5,6,7). Najlepiej mi się gra na 5 osób ale i na 7 jest świetnie. Czadowo na 7 nie odbiega, od innych składów. Najkrócej graliśmy około 1 godziny a przeciętnie około 1,5
Czyli generalnie na 6 osób Schythe fajnie chodzi? Gdzieś czytałem że słabo, bo mało miejsca na planszy i się dłuży ;)
Moim zdaniem, które wynika z mojego doświadczenia na 6 osób gra się bardzo dobrze. Oczywiście gracze muszą być ograni w tytuł (i mieć dodatek), przy pierwszych grach zawsze będzie dłużej.
MowMiStefan
Posty: 631
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 68 times
Been thanked: 162 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: MowMiStefan »

Gralismy max w 5 osob (choc juz z Najezdzcami). Chodzi swietnie, ale na pewno jestesmy w nia ograni, wiec faktycznie kolejny grac robi top a poprzedni konczy bottom.

Jedna rzecz - polecam rozszerzenie planszy, tak by byly wieksze pola - przy 5 osobach juz jest tlok.
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: BOLLO »

Lord Voldemort pisze: 23 lip 2022, 06:08
maju1414 pisze: 22 lip 2022, 09:40 Dodruk gry miał być z tego co pamiętam w czerwcu, potem przenieśli na lipiec, teraz na sierpień. Orientuje się ktoś, gdzie jest jakaś oficjalna informacja od wydawnictwa dlaczego mają te opóźnienia?
Odpowiedz krótka i prosta: COVID w Chinach.
Modularna plansza będzie tylko dostępna u was w sklepie czy w innych sklepikach online również?
Awatar użytkownika
Warrtain
Posty: 139
Rejestracja: 12 cze 2022, 20:50
Has thanked: 174 times
Been thanked: 23 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: Warrtain »

BOLLO pisze: 22 sie 2022, 11:07
Lord Voldemort pisze: 23 lip 2022, 06:08
maju1414 pisze: 22 lip 2022, 09:40 Dodruk gry miał być z tego co pamiętam w czerwcu, potem przenieśli na lipiec, teraz na sierpień. Orientuje się ktoś, gdzie jest jakaś oficjalna informacja od wydawnictwa dlaczego mają te opóźnienia?
Odpowiedz krótka i prosta: COVID w Chinach.
Modularna plansza będzie tylko dostępna u was w sklepie czy w innych sklepikach online również?
Na fanpage'u napisali że tylko u nich niestety
Obrazek
Strud
Posty: 313
Rejestracja: 26 lis 2016, 14:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 39 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: Strud »

Przy takim podejściu i cenie nie wróżę im dużej sprzedaży.
Sam właśnie kupiłem na polskim Amazonie za 122zł.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: BOLLO »

Warrtain pisze: 24 sie 2022, 14:14
BOLLO pisze: 22 sie 2022, 11:07
Lord Voldemort pisze: 23 lip 2022, 06:08
Odpowiedz krótka i prosta: COVID w Chinach.
Modularna plansza będzie tylko dostępna u was w sklepie czy w innych sklepikach online również?
Na fanpage'u napisali że tylko u nich niestety
Obrazek
W takim razie niestety pass.
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 622
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 193 times
Been thanked: 175 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: Michito »

Dzięki za naświetlenie sprawy, szkoda, że Phalanx tak skacze na kasę... Pozostaje zakup na Amazon.
Awatar użytkownika
Warrtain
Posty: 139
Rejestracja: 12 cze 2022, 20:50
Has thanked: 174 times
Been thanked: 23 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: Warrtain »

Michito pisze: 24 sie 2022, 14:52 Dzięki za naświetlenie sprawy, szkoda, że Phalanx tak skacze na kasę... Pozostaje zakup na Amazon.
Z tego co widzę to za mniej niż 120 to ciężko będzie dostać, śmieszna cena jak na ilość elementów/koszty produkcji(chociaż z kombinowaniem to za 85 z amazona dało by radę :) ).

Dobra, zamówiłem bo pewnie i tak nigdzie taniej nie będzie a Scythe(za 230PLN :D ) do odbioru pewnie będę miał w poniedziałek to będzie można testować od razu z planszami :D
Obrazek
GapcioMaluszek
Posty: 150
Rejestracja: 30 paź 2019, 13:10
Has thanked: 11 times
Been thanked: 37 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: GapcioMaluszek »

Warrtain pisze: 24 sie 2022, 15:50
Michito pisze: 24 sie 2022, 14:52 Dzięki za naświetlenie sprawy, szkoda, że Phalanx tak skacze na kasę... Pozostaje zakup na Amazon.
Z tego co widzę to za mniej niż 120 to ciężko będzie dostać, śmieszna cena jak na ilość elementów/koszty produkcji(chociaż z kombinowaniem to za 85 z amazona dało by radę :) ).

Dobra, zamówiłem bo pewnie i tak nigdzie taniej nie będzie a Scythe(za 230PLN :D ) do odbioru pewnie będę miał w poniedziałek to będzie można testować od razu z planszami :D
Obrazek


Dokładnie z tej samej oferty skorzystałem, 87ziko, darmowa dostawa :D
pike
Posty: 269
Rejestracja: 13 wrz 2014, 00:24
Lokalizacja: Gdzieś pomiędzy
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: pike »

A gdzie jest taka oferta?
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: BOLLO »

pike pisze: 25 sie 2022, 08:33 A gdzie jest taka oferta?
chyba jakiś amazon sadzac po screenie
GapcioMaluszek
Posty: 150
Rejestracja: 30 paź 2019, 13:10
Has thanked: 11 times
Been thanked: 37 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: GapcioMaluszek »

Yup Amazon plus zniżka za kupno z aplikacji
Awatar użytkownika
Warrtain
Posty: 139
Rejestracja: 12 cze 2022, 20:50
Has thanked: 174 times
Been thanked: 23 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: Warrtain »

pike pisze: 25 sie 2022, 08:33 A gdzie jest taka oferta?
Przy pierwszym zakupie z amazon.pl przez aplikację dostaje się zniżkę 35PLN używając kodu APPKA35, jeśli już zamawiałeś to zawsze możesz nowe konto założyć. Wartość zakupu musi wynosić minimum 100PLN.
ZXCV
Posty: 34
Rejestracja: 20 kwie 2020, 13:02
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 41 times
Been thanked: 18 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: ZXCV »

Cześć, proszę Was o poradę insertową. Widzę, że i e-Raptor, i reDrewno mają w ofercie inserty do Legendary Boxa. Czy ktoś mógłby polecić/odradzić któryś z nich? Czy w obu zmieszczą się wszystkie dodatki gameplayowe wraz z planszą modularną? Czy pudło domyka się z insertem i całym stuffem?
ODPOWIEDZ