gra planszowa na prezent

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Melvin
Posty: 3
Rejestracja: 12 gru 2014, 21:15

gra planszowa na prezent

Post autor: Melvin »

witam wszystkich

szukam gry dla dziewczyny 25 latek

wiem ze bardzo lubi gre kolejka, nie musi byc to gra o podobnej tematyce jednak lepiej planszówka niz karciana, gra towarzyska dla przynajniej 3-4 osób , najczesciej uzywana na spotkaniach towarzyskich przy piwku;] co do tematyki hmm raczej obcy czy średniowiecze odpada...

pozdr.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: gra planszowa na prezent

Post autor: Błysk »

Potwory w Tokio, Bang!

Obie proste, obie dobrze sprawdzają się na imprezach, przy czym w Bang lepiej gra się na 4+ osób, na mniej średnio się opłaca. No i Bang! to gra karciana. ;)
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: gra planszowa na prezent

Post autor: Pixa »

Czyli cos w miare prostego, co jednak da troche frajdy? Sprawdzi sie na pewno "Wsiasc do pociagu: Europa", a z typowo imprezowych do piwa to Jungle Speed (Prawo Dzungli) - z tym, ze 4 osoby to minimum do tego tytulu.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: gra planszowa na prezent

Post autor: misioooo »

Jak kolejka Jej przypadła, to Reglamentacja: gra na kartki też powinna się spodobać. Również klimaty PRL, no i bączek! A i cena niewygórowana.
Wsiąść Do Pociągu Europa jak grywa zwykle w 3+ osób. Jak we 2-3 osoby najczęściej to Wsiąść do pociągu: Nordic Countries (Ticket To Ride: Nordic Countries).
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Melvin
Posty: 3
Rejestracja: 12 gru 2014, 21:15

Re: gra planszowa na prezent

Post autor: Melvin »

dzięki za odpowiedzi, ze wszystkich najchętniej wybrałbym europę jadnak cena troche wygórowana, zastanawiam sie jeszcze nad bączkiem;]

może jeszcze ktoś cos podrzuci?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: gra planszowa na prezent

Post autor: misioooo »

Melvin, niestety za jakość trzeba zawsze coś zapłacić... Gry planszowe nie są tutaj wyjątkiem. Zresztą kupując grę na komputer/konsolę 200zł nieraz się wydaje... Tylko po kilku miesiącach max zwykle taka gra ląduje na półce i się kurzy. Do planszówek się wraca :) Powiedziałbym, że 100-150zł to taki "złoty środek" (moim zdaniem) jeśli chodzi o ceny porządnych gier planszowych i tyle trzeba liczyć za tytuł... Czasami są fajne gry tańsze (ostatnio Abyss zanabyłem za 90zł, ale promo, normalnie 120 chyba albo jeszcze więcej). Oczywiście nie znaczy to, że nie ma gier za 50zł, które są fajne! Wszystko zależy od gracza - kolejka nie każdemu się podoba tak samo jak i każda inna gra.

Proponuję poczytać recenzje i opisy TTR (Ticket to Ride) - praktycznie wszędzie ludzie się wypowiadają, że gra jest świetna - może warto wydać te 30-40zł więcej i zasugerować się opiniami tłumu?
Bączek fajny, grałem raz ;) Ubaw po pachy, ale mi nie przypadła - za prosta taka... Ale to mój gust i wymagania :)

Z ciekawych gier, na które powoli sam się czaję to Seasons (pory roku). Zasady proste, ale kombinowania dużo. Tylko miej na uwadze, że to całkiem inna gra niż Kolejka (tematyka, złożoność, mózgożerność...). Za to pięknie wydana (małżonka jak zobaczyły grafiki na kartach to od razu "Kupimy kiedyś?".
Ostatnio zmieniony 13 gru 2014, 12:34 przez misioooo, łącznie zmieniany 1 raz.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 951
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 314 times
Been thanked: 203 times

Re: gra planszowa na prezent

Post autor: Losiek »

A może Ucieczka. Świątynia zagłady. Partia trwa co najwyżej 10 minut. Jest sporo frajdy i emocji podczas rozgrywki. Taka lekka gierka, której piwko nie przeszkodzi.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: gra planszowa na prezent

Post autor: Pixa »

Melvin pisze:dzięki za odpowiedzi, ze wszystkich najchętniej wybrałbym europę jadnak cena troche wygórowana, zastanawiam sie jeszcze nad bączkiem;]
Na i-szop.pl (wyszukiwarka gier planszowych) zaczyna sie od 115 zł. Forumowicze uzycza ci rabatu i wyrwiesz w okolicach 100 zł. Wydawca jest Days of Wonder - czyli synonim jakosci komponentow. Karty sa pieknie ilustrowane, plansza gruba, estetyczna. Moim zdaniem warto.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Tyrogus
Posty: 54
Rejestracja: 03 lut 2012, 21:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: gra planszowa na prezent

Post autor: Tyrogus »

A może Dixit? Wszyscy lubią Dixit.

EDIT: Ok, jest jeden wyjątek.
Ostatnio zmieniony 13 gru 2014, 22:16 przez Tyrogus, łącznie zmieniany 2 razy.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: gra planszowa na prezent

Post autor: Pixa »

Ja nie lubie :D
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
pike
Posty: 270
Rejestracja: 13 wrz 2014, 00:24
Lokalizacja: Gdzieś pomiędzy
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times

Re: gra planszowa na prezent

Post autor: pike »

Ja nie grałem i nie lubię z założenia :shock: ?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: gra planszowa na prezent

Post autor: misioooo »

Tyrogus pisze:A może Dixit? Wszyscy lubią Dixit.

EDIT: Ok, jest jeden wyjątek.
Nie pisz proszę, że "wszyscy lubią"... To czy ktoś lubi coś to kwestia gustu, a tutaj będzie tyle opcji co ludzi na świecie... Każdy ma swój gust :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Tyrogus
Posty: 54
Rejestracja: 03 lut 2012, 21:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: gra planszowa na prezent

Post autor: Tyrogus »

Wiem, napisałem to bardziej jako żart. Choć rzeczywiście, nie znam osobiście nikogo kto nie lubi Dixit. :P
Rahu
Posty: 313
Rejestracja: 20 wrz 2014, 17:39
Has thanked: 289 times
Been thanked: 27 times

Re: gra planszowa na prezent

Post autor: Rahu »

IMHO Dixit powinien się nadać na grę towarzyską, tym bardziej jeśli chodzi o grę dla 4 osób. :)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: gra planszowa na prezent

Post autor: rattkin »

Prawie wszyscy lubią Dixit. Weź Dixit :)
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: gra planszowa na prezent

Post autor: adam_k27 »

A może CV? Ulubiona gra moje żony i w sumie najczęściej u nas grana.
nanautzin
Posty: 283
Rejestracja: 02 wrz 2011, 09:48
Lokalizacja: Koszalin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 23 times

Re: gra planszowa na prezent

Post autor: nanautzin »

Ja polecę Koncept. Ostatnio zakupiłem i chwalę sobie :) Gra łatwa, przyjemna, zdecydowanie do piwka i chodzi dobrze już od 2 graczy. W Empiku można czasami na promocje trafić to i poniżej 100 zł spokojnie dostaniesz.
Melvin
Posty: 3
Rejestracja: 12 gru 2014, 21:15

Re: gra planszowa na prezent

Post autor: Melvin »

dziękuje wszystkim za odpowiedzi;]

myśle ze cos z waszych propozycji wybiorę, nawet zostanie kilka opcji na inne okazje :wink:

wszystkie gry jakie przytoczyliście zdałyby egzamin;]

obecnie poszukam europy w internetach w miarę dobrej cenie..jeśli nie znajdę na pewno wybiorę cos z propozycji..

oczywiscie jesli ktos jeszcze ma pomysł a sie nie ujawnił zapraszam do pisania w temacie :D
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: gra planszowa na prezent

Post autor: xilk »

Melvin pisze:obecnie poszukam europy w internetach w miarę dobrej cenie..jeśli nie znajdę na pewno wybiorę cos z propozycji..
To będzie dobry wybór :) A wyszukiwarkę i-szop.pl już ktoś polecał. Ja osobiście Wsiąść do pociągu: Europa kupowałem w sklepie 3Trolle za 120 zł (załapałem się na dzień darmowej wysyłki, ale wysyłka pocztą to 10 zł, więc łącznie wychodzi 130 zł), a taniej to chyba tylko na allegro i na rynku wtórnym ;)

Z innych tytułów, takich na łatwą rozgrywkę polecę Splendor :) Wpierw sam miałem wątpliwości co do tej gry, ale potem jak doczytałem zasady, to wszystko stało się jasne ;)
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Odp: gra planszowa na prezent

Post autor: premek »

Pw
L.F. Celine
Posty: 13
Rejestracja: 19 mar 2015, 22:47
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: gra planszowa na prezent

Post autor: L.F. Celine »

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Poszukuję gry planszowej/karcianej na prezent dla osób w wieku 25+, które dotychczas miały jedynie styczność z grami typowo imprezowymi (tabu itd.). Czy są jakieś pewniaki, które prawie zawsze się sprawdzają? Na tę chwilę myślałem o czymś spośród następujących gier: Smallworld, Pandemia, 7 cudów świata, może Room 25?

Z racji tego, że gra ma być prezentem, dodatkowym plusem byłoby ładne wydanie gry.
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: gra planszowa na prezent

Post autor: xilk »

Napisz coś więcej, w jak licznej grupie będziecie grali, czy osoba obdarowana preferuje jakąś tematykę (np. jest fanem mitologii greckiej lub filmów s-f), a może jest to obojętne? Jaki czas rozgrywki?
pike
Posty: 270
Rejestracja: 13 wrz 2014, 00:24
Lokalizacja: Gdzieś pomiędzy
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times

Re: gra planszowa na prezent

Post autor: pike »

100% pewniaków nie ma. Mam 2-3 gry, które w założeniu miały się sprawdzić w towarzystwie i nie podeszły. Może to nie był ten moment, więc na razie nie sprzedaję. Określ co ci ludzie lubią i dopiero pod tym kątem można coś polecić.
Nadis
Posty: 451
Rejestracja: 05 lut 2015, 21:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: gra planszowa na prezent

Post autor: Nadis »

L.F. Celine pisze:Pozwolę sobie odświeżyć temat. Poszukuję gry planszowej/karcianej na prezent dla osób w wieku 25+, które dotychczas miały jedynie styczność z grami typowo imprezowymi (tabu itd.). Czy są jakieś pewniaki, które prawie zawsze się sprawdzają? Na tę chwilę myślałem o czymś spośród następujących gier: Smallworld, Pandemia, 7 cudów świata, może Room 25?

Z racji tego, że gra ma być prezentem, dodatkowym plusem byłoby ładne wydanie gry.
Pewniaków chyba nie ma, ale wśród moich znajomych są sami entuzjaści Pandemii, zachwycone są również te osoby, które wcześniej grały co najwyżej w monopoly. Smallworld jest dla mnie nieciekawy, 7 cudów świata też mnie nie zachwycił. Pandemia jest o tyle fajna, że angażuje całe towarzystwo. A jak masz dylemat co kupić, to kup Dixit, u nas przebija nawet Pandemię jeśli chodzi o chęć do grania :P
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: gra planszowa na prezent

Post autor: Pixa »

L.F. Celine pisze:Pozwolę sobie odświeżyć temat. Poszukuję gry planszowej/karcianej na prezent dla osób w wieku 25+, które dotychczas miały jedynie styczność z grami typowo imprezowymi (tabu itd.). Czy są jakieś pewniaki, które prawie zawsze się sprawdzają? Na tę chwilę myślałem o czymś spośród następujących gier: Smallworld, Pandemia, 7 cudów świata, może Room 25?

Z racji tego, że gra ma być prezentem, dodatkowym plusem byłoby ładne wydanie gry.
Na 3-4 osoby - "Osadnicy z Catanu"
Na 3-5 osob - "Wsiasc do pociagu: Europa"
Na 2 osoby - "Osadnicy: Narodziny Imperium"

Wszystkie sa ladnie wydane, proste pod wzgledem regul i daja sporo frajdy. Dla osob za bardzo niewtajemniczonych w swiat planszowek beda strzalem w 10.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
ODPOWIEDZ