Dla dwóch osób - czas gry 1,5-2h

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
mr_pepeush
Posty: 110
Rejestracja: 29 gru 2014, 16:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 4 times
Been thanked: 28 times

Dla dwóch osób - czas gry 1,5-2h

Post autor: mr_pepeush »

Poszukuję gier (i tu uwaga - masło maślane) - nie za długiej, nie za krótkiej, nie za prostej, nie za skomplikowanej ;D

O co chodzi? Zależy mi na tytułach o nieco bardziej skomplikowanej mechanice niż np. Smallworld czy Neuroshima Hex, ale mniej "kombinowanych" niż Posiadłość szaleństwa czy Pan Lodowego Ogrodu. Problem w tym, że żona niechętnie siada do tak "rozległych" gier jak Posiadłość, a mnie nużą króciutkie rozgrywki takie jak w Neuroshimie. Chodzi o coś pośrodku. Idealne wydaje się Ticket to ride, ale też wydaje się mieć za krótki czas (ideał to około 1,5h). Fajnie bawimy się przy Agricoli (bo i czas fajny, a i mechanika bardzo prosta, jak już się zasady pozna i nie trzeba kminić "tak można czy tak nie można zagrać"). Podsuńcie coś co jest tytułem gdzieś pomiędzy grami dla początkujących, a tytułami dla planszówkowych freaków. Wysoki próg wejścia nie stanowi problemu, chodzi tylko o to, by w rozgrywce niekoniecznie trzeba było używać jednocześnie piętnastu kart, trzydziestu znaczników i dziesięciu figurek, dodatkowo operując pięcioma tabliczkami ;)

Od kilku dni przeglądam dziesiątki recenzji i jestem w kropce :/
Ostatnio zmieniony 29 gru 2014, 18:36 przez mr_pepeush, łącznie zmieniany 1 raz.
metyu
Posty: 381
Rejestracja: 12 gru 2012, 11:08
Been thanked: 1 time

Re: Dla dwóch osób

Post autor: metyu »

Zamki Burgundii, chociaż to też mniej niż 1.5h, bliżej 1h. Poza tym suchar straszny, ale gra zacna:)
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Dla dwóch osób - czas gry 1,5-2h

Post autor: Pixa »

Robinson? Wbrew pozorom reguly po zapoznaniu sie z nimi nie sa mega trudne.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
mr_pepeush
Posty: 110
Rejestracja: 29 gru 2014, 16:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 4 times
Been thanked: 28 times

Re: Dla dwóch osób - czas gry 1,5-2h

Post autor: mr_pepeush »

Dzięki za typ, ale doprecyzuję coś.

Skomplikowane zasady nie są problemem. Chodzi o to, by uniknąć czegoś takiego, jak jest np. w posiadłości szaleństwa: tu figurka, tam jej karta, dodatkowo karty zebranych przedmiotów fabularnych, tu rzut kością na to, tam rzut kością na tamto, tu trzeba odczytać wartość ataku potwora, skonfrontować to z wartością wytrzymałości pani Jadzi i obliczyć pierwiastek z prawdopodobieństwa, że wytrzyma jej gumka w majtkach... ogarniam zasady, ale operowania grą na tak wielu płaszczyznach sprawia, że gubimy radość z gry, a bardziej skupiamy się na pilnowaniu mechanik, żeby nic nie spierdaczyć.

Chodzi o coś mniej skomplikowanego, a jednocześnie o nie tak banalnej mechanice jak Smallwordl, Seasons, Neuroshima Hex.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Dla dwóch osób - czas gry 1,5-2h

Post autor: kamron6 »

Rzuć kostką K6 i wybierz:
1. Tzolkin
2. Black & White
3. Listy z Whitechapel
4. Lewis & Clark
5. Suburbia
6. Osadnicy: NI.
Czasy gry 1 - 2 h, skomplikowane w miarę, ale bez regułeczek i modyfikatorków (albo raczej: w ograniczonej ilości)
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Dla dwóch osób - czas gry 1,5-2h

Post autor: Yavi »

+1 do Osadników: Narodzin imperium.
Może też nada się Atak zombie (recenzja na moim blogu)? Gra daje sporo możliwości, fajnie śmiga w konfiguracji 2-4, mieści się w podanym przedziale czasowym (chociaż mogą zdarzyć się i krótsze rozgrywki). Z tego co widziałem, to zbiera jak na razie dobre/bardzo dobre oceny, a i osoby, z którymi grałem były nią pozytywnie zaskoczone.
lukasz-sz
Posty: 57
Rejestracja: 21 maja 2014, 23:35
Lokalizacja: Gdynia

Re: Dla dwóch osób - czas gry 1,5-2h

Post autor: lukasz-sz »

Wg mnie Listy z Whitechapel idealnie wpisują się w to co piszesz.
W trakcie samej gry niewiele sprawdzania, tylko gra i dedukcja.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Dla dwóch osób - czas gry 1,5-2h

Post autor: Pixa »

Z tym, ze przy wszytskich 4 nocach gra potrafi zabrac nawet 2,5 godziny.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
wasyl.kurek
Posty: 1
Rejestracja: 09 sty 2015, 19:45

Re: Dla dwóch osób - czas gry 1,5-2h

Post autor: wasyl.kurek »

Android: Netrunner. Jest rozbudowane, ale nie rozdmuchane. Partia trwa poniżej godziny, ale dzieje się bardzo dużo. Poza tym "porządny" mecz składa się z dwóch rozgrywek. No i nie zajmuje mnóstwa miejsca na stole i nie trzeba zbytnio żonglować żetonami.
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Dla dwóch osób - czas gry 1,5-2h

Post autor: TV3 »

Pixa pisze:Z tym, ze przy wszytskich 4 nocach gra potrafi zabrac nawet 2,5 godziny.

No...
...a nawet 5 czy 6 godzin.

;]
Piotrus458
Posty: 69
Rejestracja: 12 paź 2014, 11:34
Has thanked: 13 times
Been thanked: 8 times

Re: Dla dwóch osób - czas gry 1,5-2h

Post autor: Piotrus458 »

Robinson zdecydowanie. na 2 osoby sprawdza się milusio.
ODPOWIEDZ