[Warszawa Wawer] rozgrywki domowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
strogostowa
Posty: 2
Rejestracja: 03 sty 2015, 01:25

[Warszawa Wawer] rozgrywki domowe

Post autor: strogostowa »

Cześć wszystkim!
Dosłownie kilka dni temu, na wyjeździe sylwestrowym podchwyciłam zajawkę na planszówki. Graliśmy w Dziedzictwo, Munchkina i kultowe już Monopoly. Niestety nikt z ekipy nie jest z Warszawy, więc postanowiłam poszukać tu osób, które dysponują rozmaitymi, ciekawymi planszówkami i chcieliby ze mną pograć. W zamian oferuję miejsce do spotkań w domu w Wawrze. W salonie stoi duży, idealny do rozgrywek stół z wygodnymi kanapami i dodatkowym atutem na zimowe dni- kominkiem. Jestem również otwarta na inne organizowane w Warszawie spotkania i byłabym wdzięczna za każde info na ten temat. Z zainteresowanymi osobami możemy przejść na konwersację na fb, bo dopiero co założyłam tu konto i wiem, że mój profil nie jest zbyt wiarygodny.
Pozdrawiam i czekam na pierwszych chętnych :)
ArniK
Posty: 198
Rejestracja: 03 wrz 2010, 15:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa Wawer] rozgrywki domowe

Post autor: ArniK »

Witamy ;-) Zaprosiłbym do siebie, ale na Bemowo jest trochę daleko, a bez samochodu zapuszczać się na Wawer też trochę hardcorowo ;-) Tak czy siak gratuluję wyboru jednego z najlepszych sposobów na spędzanie wolnego czasu ;-)
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1655
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa Wawer] rozgrywki domowe

Post autor: sirwei »

Ja jestem z Targówka, to już nie daleko ;).
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Crusaria
Posty: 33
Rejestracja: 14 gru 2014, 11:31
Lokalizacja: Ursus, Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: [Warszawa Wawer] rozgrywki domowe

Post autor: Crusaria »

Hej!

Pierwszy post całkiem jakby mi czytał w myślach :) Też jestem z Wawra i też jestem na tym forum od niedawna. Moja kolekcja gier "posiadanych" i "zagranych" stale się powiększa, ale zazwyczaj największym problemem jest zebranie chętnych i wreszcie wybranie miejsca spotkania, które wszystkim by pasowało :)

Mój domowy zbiór:
Metropolia
Kolejka
Reglamentacja
Fasolki
Sabotażysta
Czarne historie
Rekiny biznesu
Carcassonne
Timeline
List miłosny
+ Dobble, Abalone, Tabu, Mastermind (jeśli można je uznać za planszówki)

Gry, których nie mam, ale znam, grałam, chętnie znów zagram:
7 cudów świata, Hanza, Wsiąść do pociągu, Puerto Rico, Królestwo w budowie, Five Tribes, Osadnicy z Catanu, Darjeeling, Strajk, Zmiennicy, Zimna Wojna, Żołnierze Wyklęci.
Awatar użytkownika
Wojrad
Posty: 62
Rejestracja: 17 gru 2013, 22:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa Wawer] rozgrywki domowe

Post autor: Wojrad »

Witam
też jestem z Wawra i chętnie zagram, nauczę nowych graczy w planszówki. Na początek proponuję lżejsze tytuły np.: Wsiąść do Pociągu, Osadnicy z Catanu. Mam sporo znajomych grających w planszówki tylko czasem jest problem aby zebrać 4-5 osób bo to jest optymalna liczba do większości gier. Wprawdzie ostatnio zagraliśmy w 8 osób w Eclipse (w temacie Eclipse na Jelonkach) ale gra trwała od 19.00 do 4.00 więc to już dla zapaleńców.
strogostowa pisze: dopiero co założyłam tu konto i wiem, że mój profil nie jest zbyt wiarygodny.
Po pierwszym spotkaniu będzie wiarygodny. A planszówkowicze to bardzo sympatyczne osoby.

Mnie trochę osób już zna: Woj.. Rad..
http://www.rebel.pl/mistrzostwa/ttr-2013/
Awatar użytkownika
Crusaria
Posty: 33
Rejestracja: 14 gru 2014, 11:31
Lokalizacja: Ursus, Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: [Warszawa Wawer] rozgrywki domowe

Post autor: Crusaria »

Wojrad pisze:
Mnie trochę osób już zna: Woj.. Rad..
http://www.rebel.pl/mistrzostwa/ttr-2013/
Gratulacje!

A jakie dni tygodnia wchodzą u was w grę? 1-2 godziny wieczorem w ciągu tygodnia zawsze mogę znaleźć, ale na dłuższe spotkanie wolałabym raczej piątki, soboty, niedziele, ew. takie dni, jak najbliższy wtorek :) Nie wiem, w jakich częściach Wawra mieszkacie, ale do mnie nocą łatwiej jest dotrzeć z Centrum niż z drugiej części tej samej dzielnicy.
strogostowa
Posty: 2
Rejestracja: 03 sty 2015, 01:25

Re: [Warszawa Wawer] rozgrywki domowe

Post autor: strogostowa »

Ja w Sadulu, więc jest niezłe połączenie zarówno z linią Otwocką, jak i osiedlami przy Trakcie Lubelskim. Myślę, że dałoby radę organizować jedno spotkanie w tygodniu by wszystkim pasowało :) Dla mnie najlepsze byłyby niedzielne popołudnia, ale różnie to z moim grafikiem bywa, więc inne dni też by wchodziły w grę
Awatar użytkownika
Crusaria
Posty: 33
Rejestracja: 14 gru 2014, 11:31
Lokalizacja: Ursus, Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: [Warszawa Wawer] rozgrywki domowe

Post autor: Crusaria »

Ja na os. Las, więc niedaleko :) Niedzielne popołudnia mi pasują, w razie potrzeby "skompletowania" większego zespołu mogę spróbować zachęcić do przyjazdu kogoś ze znajomych. Chętnie też przyniosę coś ze swojej kolekcji.

A właśnie - dopiero teraz sobie przypomniałam o grze Letnisko, której fabuła to czy się właśnie w wawerskich świdermajerach! Mogę wypożyczyć na historyczne spotkanie nr 1 :D
puciek2
Posty: 305
Rejestracja: 05 gru 2014, 14:38

Re: [Warszawa Wawer] rozgrywki domowe

Post autor: puciek2 »

Wojrad pisze:Witam
... chętnie zagram, nauczę nowych graczy w planszówki. Na początek proponuję lżejsze tytuły np.: Wsiąść do Pociągu, Osadnicy z Catanu.
...
/
Chętnie bym poznał kiedyś Osadników, proponuję też partyjkę sojuszową (2x2) kolejek.
Różnica jest tylko taka że sojusznicy po losowaniu, wymieniają się w parach odpowiadającymi do ich strategi biletami, oraz na koniec liczy się najdłuższą wspólną linię. Rozstrzyga suma punktów sojuszników.
Awatar użytkownika
Crusaria
Posty: 33
Rejestracja: 14 gru 2014, 11:31
Lokalizacja: Ursus, Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: [Warszawa Wawer] rozgrywki domowe

Post autor: Crusaria »

Nigdy nie próbowałam grać w sojuszu, ale brzmi ciekawie.

A jako forma "team building" można najpierw zagrać kilka rozdań Ligretto :)
Awatar użytkownika
Wojrad
Posty: 62
Rejestracja: 17 gru 2013, 22:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa Wawer] rozgrywki domowe

Post autor: Wojrad »

Strogostowa, Crusaria to kiedy gramy? Jutro jest wolny wtorek. Ja poruszam się tylko samochodem więc wszędzie mogę dojechać oczywiście z grami.
Szadoł
Posty: 713
Rejestracja: 20 sie 2012, 14:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa Wawer] rozgrywki domowe

Post autor: Szadoł »

Ja chętnie bym dołączył ale :
1. Ze względu na lokalizację raczej tylko weekendy.
2. Do gier średnio i bardziej ciężkich (Osadnicy to minimum). Mam swoje zasoby jakby co - jeśli ktoś jest zainteresowany mogę wylistować.
Awatar użytkownika
Crusaria
Posty: 33
Rejestracja: 14 gru 2014, 11:31
Lokalizacja: Ursus, Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: [Warszawa Wawer] rozgrywki domowe

Post autor: Crusaria »

Dopiero teraz weszłam na forum, kiedy wtorek prawie minął...

Komu pasowałaby najbliższa sobota? Powiedzmy od 15?
Szadoł
Posty: 713
Rejestracja: 20 sie 2012, 14:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa Wawer] rozgrywki domowe

Post autor: Szadoł »

Mnie mogła by pasować, ale nie na 100%
Borro
Posty: 111
Rejestracja: 12 lis 2011, 14:26

Re: [Warszawa Wawer] rozgrywki domowe

Post autor: Borro »

Widzę, że wątek trochę przycichł, ale wszystkich nowych i starych planszówkowiczów zapraszam do koła gier planszowych Respublica w każdy wtorek, a czasami również w niedziele. Więcej szczegółów w wątku.

W sprawie spotkań domowych również jestem otwarty. W razie potrzeby mogę udostępnić swoje lokum niedaleko ronda starzyńskiego.
Awatar użytkownika
Sylka
Posty: 47
Rejestracja: 17 lut 2012, 00:47
Lokalizacja: Warszawa, Wawer
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa Wawer] rozgrywki domowe

Post autor: Sylka »

Witam szanowne grono!
Również jestem z Wawra i chętnie bym się spotkała, tylko trudno wykroić więcej czasu na granie. Szukam kogoś w okolicy, kto łopatologicznie wyłożyłby mi zasady „Epoki kamienia”. Grę posiadam, ale ciężko idzie mi przyswojenie instrukcji (a to podobno jeden z lżejszych tytułów :oops: ) Ktoś, coś?
Awatar użytkownika
Jasper
Posty: 68
Rejestracja: 14 sie 2014, 07:23

Re: [Warszawa Wawer] rozgrywki domowe

Post autor: Jasper »

Witam i gratuluje zainteresowania grami planszowymi :)

Jeżeli szukacie w co można pograć lub gdzie można pograć, to zapraszam do kawiarni podWieczorki poRanki na Bagatela 11 (przy placu Unii Lubelskiej).

Jest tam dużo gier z których można skorzystać (dostępnych przez cały tydzień) a i obsługa często doradzi co wybrać i pomoże z objaśnieniem zasad.

Co do problemu "z kim pograć" to zawsze można wpaść samemu we wtorki od 18-tej kiedy to odbywają się tam zloty graczy :)

W temacie lżejszych ale fajnych tytułów do zagrania, zaproponował bym Takenoko

Jeżeli chodzi o Epokę Kamienia, to na youtubie jest dużo filmików z recenzjami gdzie tłumaczone są zasady.
(No a w razie czego to ja chętnie pomogę z rozszyfrowaniem zasad - albo przez pm albo jakos w realu przy okazji planszówkowania :) )
Awatar użytkownika
Sylka
Posty: 47
Rejestracja: 17 lut 2012, 00:47
Lokalizacja: Warszawa, Wawer
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa Wawer] rozgrywki domowe

Post autor: Sylka »

Dziękuję. W najbliższy weekend wezmę byka za rogi i jeszcze raz przysiądę nad Epoką. Takenoko również polecam, z tym że wolimy grać bez kości pogody, gdyż wg nas, bez niej gra jest ciekawsza (czytaj-trudniejsza).
Awatar użytkownika
Franek Strzała
Posty: 353
Rejestracja: 06 lip 2007, 21:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa Wawer] rozgrywki domowe

Post autor: Franek Strzała »

Witam tez jestem z Wawra okolice mostu Siekierkowskiego na Wale Miedzeszynskim. Lista moich gier w podpisie. Raczej wole gry troche ciezsze ale w cos lekkiego tez chetnievzagram. Nota bene doszlo juz do jakiegos spotkania?
pozdrawiam
Franek

Mój Harem!!!
lechulysy
Posty: 38
Rejestracja: 03 gru 2012, 09:34

Re: [Warszawa Wawer] rozgrywki domowe

Post autor: lechulysy »

Cześć
odświeżam temat: jestem z Międzylesia - czy braliście po uwagę spotkania w DK przy Żagańskiej? przez kilka tygodni przychodziłem tam z swoimi grami w czwartki na 19.00 ale zainteresowanie było słabe - wyszło mi, że to kiepski termin.
Za to poznałem sympatyczną Sylkę z rodziną (przy okazji dzięki za prezentację Splendora - okazał się przebojem tygodnia :)).
Może spróbować w piątki wieczorem? z naszej strony byłyby 1-2 dorosłe osoby i 2 dzieci 14-11 lat. Nie zawsze możemy ale chęci są. Ważne żeby zebrało się było ok 10 osób wtedy jest duża szansa, że spotkania będą regularne nawet gdy ktoś nie przyjdzie.

Mamy trochę tytułów, które możemy przynieść
Ostatnio zmieniony 30 lis 2015, 11:27 przez lechulysy, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Sylka
Posty: 47
Rejestracja: 17 lut 2012, 00:47
Lokalizacja: Warszawa, Wawer
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa Wawer] rozgrywki domowe

Post autor: Sylka »

Leszku, byłam w zeszły czwartek, ale was nie zastałam. Uważam, że piątek jest jak najbardziej ok, tyle że ja co trzeci tydzień wypadam, bo pracuję na zmiany. A będziecie dzisiaj http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =4&t=38986 ?
lechulysy
Posty: 38
Rejestracja: 03 gru 2012, 09:34

Re: [Warszawa Wawer] rozgrywki domowe

Post autor: lechulysy »

Czwartki zarzuciłem właśnie od ubiegłego tygodnia - nie miały sensu.

Dzisiaj byliśmy. Było w porywach do 30 osób. Bardzo sympatycznie - sporo gier. Zagraliśmy w coś o nazwie "igloo" ale chyba źle usłyszałem nazwę bo nie mogę znaleźć - idealna gra na świetlice szkolne - prosta i nie sposób jej zniszczyć w krótkim czasie. Sz Potem było Santiago Trefla a na koniec Rosyjskie koleje - skończyliśmy przed 16.00 jak już nikogo nie było :)).

Wracając do wątku: rozmawiałem z osobą z DK i termin piątek g. 18.00 jest OK.
Jeśli ktoś jest zainteresowany prośba o wpis w tym temacie. Jak będzie bardzo mało osób to zawsze możemy przenieść się do nas do domu - mieszkamy 3 minuty od DK i mamy stół 270x110 więc jest na czym grać :)
Ostatnio zmieniony 30 lis 2015, 11:27 przez lechulysy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sylka
Posty: 47
Rejestracja: 17 lut 2012, 00:47
Lokalizacja: Warszawa, Wawer
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa Wawer] rozgrywki domowe

Post autor: Sylka »

Nam piątki pasują bardzo!
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa Wawer] rozgrywki domowe

Post autor: KubaP »

Sylka pisze:Nam piątki pasują bardzo!
Hej, słuchajcie, w najbliższy piątek, 4 grudnia jest spotkanie wieczorem od 18 w Aleksandrowie na Samorządowej 10 - tym razem bez dzieciaków :)
Jeśli piątki pasują Wam generalnie i Międzylesie jest dla Was OK, to możemy na pewno ogarnąć Zgrany Wawer tak, żeby w piątki był (np. co drugi piątek) w Międzylesiu.

Co Wy na to?

A w ogóle to spotkania Zgranego Wawra można na bieżąco śledzić na FB: https://www.facebook.com/ZgranyWawer/?fref=ts

Lechu, jak wrażenia z Kolejek?
Awatar użytkownika
LordDisneyland
Posty: 438
Rejestracja: 20 cze 2010, 01:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa Wawer] rozgrywki domowe

Post autor: LordDisneyland »

Jako człowiek z Gocławia żałuję, że spotkania nie odbywają się ciut bliżej :/ No nic, będę dalej męczył rodzinę :)
ODPOWIEDZ