Nawałnica mieczy - pytanie o zasady

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Stone D
Posty: 11
Rejestracja: 02 gru 2006, 15:52

Nawałnica mieczy - pytanie o zasady

Post autor: Stone D »

Ledwo zaczęliśmy, a już wyskoczył problem. Otóż: czy jeśli korzystając z efektu karty taktycznej "Manage Troops", ruszę żołnierzy na terytorium z innymi żołnierzami, którzy mają jeszcze niezrealizowany rozkaz, ruszam ich razem z tym rozkazem chcąc wykonać kolejny ruch (efekt karty Manage Troops)???
W ten sposób, armia mogłaby pokonać za jedną turą trzy pola:
1. Efekt swojego marszu
2. Efekt manage troops
3. Rozkaz, który "zgarnęli" po drodze z inną armią.
hobb3
Posty: 107
Rejestracja: 22 gru 2006, 22:30
Lokalizacja: Toruń

Re: Nawałnica mieczy - pytanie o zasady

Post autor: hobb3 »

Stone D pisze:Ledwo zaczęliśmy, a już wyskoczył problem. Otóż: czy jeśli korzystając z efektu karty taktycznej "Manage Troops", ruszę żołnierzy na terytorium z innymi żołnierzami, którzy mają jeszcze niezrealizowany rozkaz, ruszam ich razem z tym rozkazem chcąc wykonać kolejny ruch (efekt karty Manage Troops)???
W ten sposób, armia mogłaby pokonać za jedną turą trzy pola:
1. Efekt swojego marszu
2. Efekt manage troops
3. Rozkaz, który "zgarnęli" po drodze z inną armią.
Manage Troops ma dwa efekty.

1. Natychamiastowy - może przesunąć jednostki/liderów (nie maszerować) z jednego pola na przyległe, które jest pod twoim panowaniem. Ważne jest wyrażenie "move", gdyż w takim przypadku nie możesz przesunąć jednostek o 2 pola.

2. Jednokrotny stały - gdy wykonujesz dowolny rozkaz marszu możesz po jego zakończeniu przemaszerować jednostkami o jeszcze jedno pole (zastrzeżenie że pola przez które maszerujesz muszą być pod twoim panowaniem lub niczyje). Po drodze możesz w dowolny sposób zostawiać i zgarniać jednostki.

Reasumując, jednostki z jednego pola mogą w ten sposób ruszyć się aż o trzy pola przy wykorzystaniu jednego żetonu marszu (najpierw przesuwasz je na sąsiednie pole - następnie aktywujesz marsz i aktywujesz efekt stały karty Manage Troops.

Mam nadzieję, że napisałem to jasno.
Awatar użytkownika
Stone D
Posty: 11
Rejestracja: 02 gru 2006, 15:52

Post autor: Stone D »

To jak działa karta to wiem. Chodzi natomiast o sytuację, w której wykorzystując możliwość "podwójnego skoku" w pierwszym "skoku" wkraczamy na terytorium z naszą armią. Co następuje: otóż, możemy "zgarnąć" po drodze całą naszą armię i iść dalej z nimi. Co jednak, jeśli "zgarnięta" armia miała na swoim polu jeszcze niewykorzystany rozkaz? Czy zabiera go ze sobą na nowe pole.
Osobiście sądzę, że nie, jednak wolałbym mieć pewność.
Awatar użytkownika
Ryslaw
Posty: 596
Rejestracja: 08 sty 2006, 14:17
Lokalizacja: Brzeg
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Ryslaw »

Zabiera z sobą rozkaz. Było to kiedyś wyjaśnione na forum FFG.
hobb3
Posty: 107
Rejestracja: 22 gru 2006, 22:30
Lokalizacja: Toruń

Post autor: hobb3 »

Ryslaw pisze:Zabiera z sobą rozkaz. Było to kiedyś wyjaśnione na forum FFG.
Mylisz się. Rozkaz NIE jest zabierany!
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

Mhm - rozkazy zawsze zostają tam, gdzie są - tzn. nie mówię o raidach i jakiś specjalnych efektach, ale standardowo armie nie zabierają ze sobą niewykonanych żetonów rozkazów.
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 313 times
Been thanked: 98 times

Post autor: MataDor »

Z tego co wiem i jak gramy to rozkazy nigdy nie mogą być przenoszone.
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
Stone D
Posty: 11
Rejestracja: 02 gru 2006, 15:52

Secure hostages

Post autor: Stone D »

Kolejne pytanie.
Jak myślicie, czy korzystając z karty "Secure Hostages", mogę zaatakować kogoś dwa razy w jednej turze i wykraść dwóch jeńców?
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

Jasne - tylko atak musi się oczywiście udać. =)
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
Stone D
Posty: 11
Rejestracja: 02 gru 2006, 15:52

Post autor: Stone D »

Jestem po 4-dniowym maratoniku, codziennie w zmienionym składzie, codziennie do 3-4 nad ranem. Ludziska, ta gra to najlepsze co mi się z planszówkami przytrafiło!!! Mam Puerto Rico, Caylusa, Wallensteina, WotR, RA, Memoir'a i jeszcze parę tytułów, ale po tych 4 dniach i ja i moja dziewczyna siedzimy i rozmawiamy o rozgrywkach z dni poprzednich, możliwych taktykach i w ogóle o grze. Dla mnie 10 na 10. Nic jak dotąd nie spowodowało, że autentycznie miałem wypieki podczas gry i trzęsły mi się ręce. Ta gra to istny majstersztyk.
Dobra, musiałem to wyrzucić. Teraz już spokojnie.
Otóż, czy jeśli dochodzi do starcia, i zarówno ja, jak i przeciwnik posiadamy kartę sojusznika MILITARY SUPPORT, czy zgłaszamy ewentualne zagranie tych kart zgodnie z pozycjami na torze Iron Throne. Pytam, bo przyznam, że dla tego kto jest wyżej, starcie może zakończyć się przykrą sytuacją, gdzie nie zgłasza wsparcia, bo ma wystarczającą przewagę, tylko po to, by dowiedzieć się chwilę później, że przeciwnik dodał sobie wsparcie +3.
Podejrzewam, że tak jest, ale czy mógłby ktoś rozwiać moje wątpliwości.
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

Tak - wszystko się odbywa według kolejności na Iron Throne Track.
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 313 times
Been thanked: 98 times

Post autor: MataDor »

http://www.fantasyflightgames.com/PDF/agotfaq.pdf

w powyższym linku znajdziesz najnowszy FAQ do wszystkich 3 części GoT’a.
Jest i odpowiedź na twoje pytanie.
Jest jak mówi Lim-Dul.
Ale naprzykład już przy rozstrzyganiu kolejności wykonywania specjalnych instrukcji z zagranych House Cards (typu ignore lub cancel) robi się to w kolejności w jakiej są gracze na torze "Fiefdoms".


A co do GoT'a to mam te same wrażenia. Mam masę gier, ale tylko o tej pozycji powiem że to prawdziwy majstersztyk z Mega klimatem w który zawsze chętnie zagram. Szczególnie na mapie "Storm of Swords".
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
ODPOWIEDZ