czysty bitewniak zero losowości

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
MrSkywalker
Posty: 61
Rejestracja: 27 gru 2014, 18:17

czysty bitewniak zero losowości

Post autor: MrSkywalker »

Pomału wciągam rodzinę w bakcyl teraz czas na dziadka :D
Grał tylko w warcaby i szachy ale gra dobrze
A więc czy jest jakiś bitewniak bez ekonomii itp. i losowości ale dość łatwy by osoba mająca do czynienia tylko z szachami ?
Amor Patriae Nostra Lex
Daywalker
Posty: 43
Rejestracja: 28 gru 2014, 12:04

Re: czysty bitewniak zero losowości

Post autor: Daywalker »

Może Summoner Wars.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: czysty bitewniak zero losowości

Post autor: BartP »

Może nie, Summoner Wars ma sporo losowości. Swoją drogą, czemu akurat bez losowości?
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: czysty bitewniak zero losowości

Post autor: mig »

bitewniak bez losowości, to jak pączek bez budyniu ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: czysty bitewniak zero losowości

Post autor: krzyss »

Stronghold?
Ale to raczej strategia niż bitewniak? IMO bardzo przyjemna gra tak nawiasem?
MrSkywalker
Posty: 61
Rejestracja: 27 gru 2014, 18:17

Re: czysty bitewniak zero losowości

Post autor: MrSkywalker »

Mig preferuję pączki z marmoladą :P więc może się coś fajnego znajdzie :D
Czemu bez losowości jakoś w rodzinie za nią nie przepadamy
Amor Patriae Nostra Lex
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: czysty bitewniak zero losowości

Post autor: mig »

Z mniejszych i szybszych może Władca Pierścieni - Konfrontacja, Black and White albo Sztuka wojny?
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: czysty bitewniak zero losowości

Post autor: BartP »

Gra wojenna (raczej nie bitewna) z zerową losowością to choćby Medieval Battle.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: czysty bitewniak zero losowości

Post autor: Pixa »

Jeśli coś a'la szachy to może Neuroshima Hex? Proste zasady, sporo kombinowania. Niestety jest losowość w dociąganiu żetonów.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
ahrian
Posty: 311
Rejestracja: 26 cze 2013, 00:36

Re: czysty bitewniak zero losowości

Post autor: ahrian »

zdecydowanie The Duke. wariacja na temat szachów, możliwość zakupu dodatków. easy to learn - hard to master. jedyny mankament w tym wypadku - losowość. nie jest może gigantyczna (i raczej nie ma wpływu na ostateczny wynik), ale jest - gracz zamiast ruszać swojego piona może wylosować z woreczka trzy pionki i jeden z nich zagrać na planszę. pozostałe dwa odrzuca z gry lub wrzuca z powrotem do worka. każdy z graczy ma do dyspozycji 19 pionków (z czego trzy są od początku w grze), więc łatwo policzyć, że losowość nie jest aż tak wielka. instrukcja proponuje również kilka z góry ustalonych 'scenariuszy' do odegrania, typu jeden knight na czterech footmanów itp.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: czysty bitewniak zero losowości

Post autor: schizofretka »

Dungeon Command ma minimalną losowość, dungeon twister nie ma jej w ogóle poza setupem. 2 de Mayo prawie nie ma, nie wiem jak Manoeuvre, ale jest trochę gier historycznych bez losowości/z minimalną (Napoleon Triumph ma chyba jakiegoś dostępnego następcę)




Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
destos
Posty: 7
Rejestracja: 09 lis 2014, 15:49

Re: czysty bitewniak zero losowości

Post autor: destos »

Najbliżej szachów to jest rój - zero losowości i czysta taktyka. Osoby lubiące szachy były zawsze zachwycone. Po pierwszej partii zawsze przez kolejne godziny były następne :)
Awatar użytkownika
Dexterus
Posty: 369
Rejestracja: 26 paź 2014, 20:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: czysty bitewniak zero losowości

Post autor: Dexterus »

BartP pisze:Gra wojenna (raczej nie bitewna) z zerową losowością to choćby Medieval Battle.
+1
Pod względem realiów gra wydaje mi się o wiele bardziej atrakcyjna dla dziadków niż taki DC czy Neuroshima ;)

-------------

Ale ja tak jednak bym chciał poddać pod wątpliwość, czy na pewno zaczynać wkręcanie dziadka w planszówki od bitewniaków. Najczęściej ich zasady mogą okazać się zbyt hermetyczne dla osoby nieobytej w planszówkach i to niezależnie od wieku...

Może lepiej zacząć od jakiejś prostszej dwuosobówki i, gdy się trochę ogra, dopiero wtedy wskakiwać na poziom bitewniaków? Do tego mym skromnym zdaniem fajnie nadawałyby się Król i Zabójcy. Nie ma w niej losowości; taktyki jest troszkę, choć króluje intuicja, przewidywanie ruchów przeciwnika i blef. Ale czyż w szachach bądź warcabach obok zaplanowania swych świetnych gambitów również nie trzeba "wglądać w duszę przeciwnika"? ^^' Zwłaszcza że znajomy kiedyś powiedział, że to w sumie taki wilk i owce; tylko że owce są uzbrojone, a wilk ma bodyguardów :D
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: czysty bitewniak zero losowości

Post autor: mig »

destos pisze:Najbliżej szachów to jest rój - zero losowości i czysta taktyka. Osoby lubiące szachy były zawsze zachwycone. Po pierwszej partii zawsze przez kolejne godziny były następne :)
Z tym podobieństwem do szachów to, faktycznie, coś jest. Znam kółko szachowe, które się niemal rozpadło, jak trener przyniósł Rój do pokazania i zagrania w ramach przerywnika. Dzieciaki potem nie chciały w żadne szachy grać tylko łoiły w Rój. :) Po jakimś czasie wróciło wszystko do normy, ale chwile grozy były ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
ODPOWIEDZ