Gra dla (3)4-5(6) osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Eltonos
Posty: 112
Rejestracja: 12 sie 2011, 16:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Gra dla (3)4-5(6) osób

Post autor: Eltonos »

Witam
Poszukuję gry dla większej ilości osób, coś chodliwego dla 4-5 graczy, czasami siadamy w 3 czy też 6, dlatego też fajnie jakby można byłoby w tyle osób grać, ale jeśli tytuł jest dobry to nie jest to konieczność.
Długość rozgrywki ok. 1 godziny, coś cięższego od jungle speeda, lżejszego od Robinsona:)
Co do klimatu raczej żadnych wymagań nie mam, ważne, aby gra była wciągająca, bez jakiegoś olbrzymiego downtime`u.
Cena ok. 100 zł.
Co odpada (bo mam:)):
- Bang
- Potwory w Tokio
- Ucieczka
- Cytadela
- 7 cudów

Co wpadło w oko:
- Room 25 (warto?)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1977
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 192 times
Been thanked: 875 times

Re: Gra dla (3)4-5(6) osób

Post autor: Neoptolemos »

Eltonos pisze:Długość rozgrywki ok. 1 godziny, coś cięższego od jungle speeda, lżejszego od Robinsona:)
To żeś dał rozstrzał :D

Do 5 osób Magnaci (raczej z tych niezbyt ciężkich, no ale powiedzmy, że od Jungle Speeda cięższe :)); Osadnicy z Catanu z dodatkiem na 5-6 osób; a z karcianek - (także do 5) Fasolki i Na Chwałę Rzymu; Sabotażysta; Krwiopijca.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
fruzia
Posty: 50
Rejestracja: 13 maja 2014, 15:02

Re: Gra dla (3)4-5(6) osób

Post autor: fruzia »

Room 25 warto :) grałam dopiero kilka razy, bo koleżanka ma i już planuje zakup swojej kopii! A poza tym może Wsiąść do pociągu: Europa albo Abyss?
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Gra dla (3)4-5(6) osób

Post autor: xilk »

Pokój 25 warto jak najbardziej. Gra ma spory potencjał, szczególnie gdy liczebność grupy potrafi się zmieniać. Po poznaniu zasad i sposobu działania poszczególnych pokoi, sama rozgrywka nie powinna przekroczyć 30 minut.

Wsiąść do pociągu: Europa to chyba jedna z lepszych, lekkich gier dla grupy 4-5 osób (niestety na 6 nie jest przewidziana i trzeba jakoś dokupić wagoniki dla szóstego gracza), szczególnie że jest potem dodatek Europa 1912 dodający jeszcze więcej możliwości za około 60 zł.

Abyss nie polecam, bo nie spełnia wielkości grupy (gra jest dla 3-4 osób).

Może Dixit Odyssey by Wam podszedł, bo jednak są tam różne warianty gry.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1385
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 192 times

Re: Gra dla (3)4-5(6) osób

Post autor: Brylantino »

Room 25 w ogóle bym nie polecał. Gra widać, iż była bardzo marnie testowana, gdyż gra ze strażnikami, jest zbudowana o wręcz idiotyczne zasady, które sprawiają, iż nieujawniony strażnik potrafi zablokować całą grę. Zagrałem kilka partii i mam dość do końca życia.
Eltonos
Posty: 112
Rejestracja: 12 sie 2011, 16:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Gra dla (3)4-5(6) osób

Post autor: Eltonos »

Dzięki za odpowiedzi:) Osadników posiadam, W TtR się tyle nagrałem, że mam dość. Nad Dixitem się mocno zastanawiam. Magnaci raczej nie podejdą;)
Brylantino pisze:Room 25 w ogóle bym nie polecał. Gra widać, iż była bardzo marnie testowana, gdyż gra ze strażnikami, jest zbudowana o wręcz idiotyczne zasady, które sprawiają, iż nieujawniony strażnik potrafi zablokować całą grę. Zagrałem kilka partii i mam dość do końca życia.
Mógłbyś bardziej rozwinąć? Często dochodzi do takich sytuacji? Bo prawie się przekonałem do tej gry, a nie chcę się frustrować przy grze;
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Gra dla (3)4-5(6) osób

Post autor: xilk »

Eltonos pisze:
Brylantino pisze:Room 25 w ogóle bym nie polecał. Gra widać, iż była bardzo marnie testowana, gdyż gra ze strażnikami, jest zbudowana o wręcz idiotyczne zasady, które sprawiają, iż nieujawniony strażnik potrafi zablokować całą grę. Zagrałem kilka partii i mam dość do końca życia.
Mógłbyś bardziej rozwinąć? Często dochodzi do takich sytuacji? Bo prawie się przekonałem do tej gry, a nie chcę się frustrować przy grze;
Nie wiem jak Brylantino, ale ja dotąd grałem w wersję ze strażnikami 3 razy i jak dotąd nigdy mi się nie zdarzyła sytuacja, która była powyżej opisana. Kto inny pisał, że jemu Pokój 25 udaje się zawsze odnaleźć dość szybko, a mi różnie, choć zwykle jednak w ostatnich rundach.
Zbylut
Posty: 13
Rejestracja: 18 lut 2015, 13:43

Re: Gra dla (3)4-5(6) osób

Post autor: Zbylut »

Przebiegle wielbłądy - kapitalna gra i ładnie wykonana. Zasady do opanowania w jedna chwile on i do 8 graczy.

mały książe - 25-30 minut przyjemnej rozgrywki do 5 graczy.

Wysokie napięcie ale to już 2 godziny

Pozdrawiam
"Przywódcy zawsze stają w pierwszym szeregu"

Moja skromna kolekcja: http://boardgamegeek.com/collection/user/Zbylut
ODPOWIEDZ