Star Realms - pytania i wątpliwości

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: Star Realms

Post autor: DarkSide »

Chyba to nie robi różnicy, ale wolę zaznaczyć że moje pytania są po grze w Colony Wars:

1. Czy jak mam 2 (lub więcej) stacje tej samej frakcji wyłożone przed siebie i mają frakcyjne zdolności dodatkowe, to one się odpalają w czasie mojej kolejki, nawet jeśli akurat nie wyjdzie z ręki żadna dodatkowa karta tej frakcji?

2. Czy dobrze rozumiem, że trashowanie kart jest możliwe tylko z akcji kart, a samemu nie można? Czyli dość szybko puchnie nam deck?
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
mluckner
Posty: 336
Rejestracja: 13 lip 2015, 10:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 94 times
Been thanked: 93 times

Re: Star Realms

Post autor: mluckner »

DarkSide pisze: 24 maja 2020, 17:25 Chyba to nie robi różnicy, ale wolę zaznaczyć że moje pytania są po grze w Colony Wars:

1. Czy jak mam 2 (lub więcej) stacje tej samej frakcji wyłożone przed siebie i mają frakcyjne zdolności dodatkowe, to one się odpalają w czasie mojej kolejki, nawet jeśli akurat nie wyjdzie z ręki żadna dodatkowa karta tej frakcji?
Tak
DarkSide pisze: 24 maja 2020, 17:25 2. Czy dobrze rozumiem, że trashowanie kart jest możliwe tylko z akcji kart, a samemu nie można? Czyli dość szybko puchnie nam deck?
Tak
Cvvenu
Posty: 115
Rejestracja: 30 maja 2020, 14:47
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times

Re: Star Realms

Post autor: Cvvenu »

Jeśli zagrywam kartę która każe odrzucić przeciwnikowi kartę to odrzuca on wybraną przez siebie kartę z ręki i swoją turę zamiast z 5 rozpoczyna z 4 kartami na ręce? (lub jeszcze mniej zależy od tego ile statków mających taki efekt zagrałem?)
ENDryu
Posty: 814
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 134 times
Been thanked: 27 times

Re: Star Realms

Post autor: ENDryu »

Cvvenu pisze: 11 sie 2020, 16:46 Jeśli zagrywam kartę która każe odrzucić przeciwnikowi kartę to odrzuca on wybraną przez siebie kartę z ręki i swoją turę zamiast z 5 rozpoczyna z 4 kartami na ręce? (lub jeszcze mniej zależy od tego ile statków mających taki efekt zagrałem?)
dokladnie tak :) jak wejdzie Ci dobre combo, to przeciwnik moze miec w swojej turze 0 kart na rece :mrgreen:
Crystiano02
Posty: 13
Rejestracja: 29 wrz 2020, 21:48

Re: Star Realms

Post autor: Crystiano02 »

Hej :)

mam pytanie odnośnie karty "Szalony gambit" - jej akcja "Zapłać X (punkty handlu): Potasuj nieużywane karty Gambitów i bez podglądania dobierz X kart. Zachowaj jedną a pozostałe zwróć".

Rozumiem, że ten X handlu dotyczy się punktów handlu jakie mamy w danym momencie na ręku?

Drugie pytanie po ile gambitów używacie w grze?

Pozdrawiam,

Crystiano02
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1721
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 84 times

Re: Star Realms

Post autor: Tomzaq »

Tak.
Po dwie.
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
paracelsus444
Posty: 222
Rejestracja: 20 lut 2020, 09:48
Has thanked: 44 times
Been thanked: 55 times

Re: Star Realms

Post autor: paracelsus444 »

Mam pytanie co do funkcjonowania piratów mrocznej gwiazdy w trybie co-op z dodatku gambit. Gralismy na 2 graczy i było kilka kwestii które nas zastanawiały.
1. Czy jeśli zginie gracz 1, a gracz 2 nadal walczy, to złomuje się nadal 2 karty z rzędu handlu i przeprowadza atak na gracza 1 który już nie żyje (może to pozwalać piratom atakować żółtą akcją, która sprawia że wszyscy gracze odrzucają karty, więc mimo że atak przeprowadzają na nieżyjącego gracza 1, to osłabiają gracza 2 przy okazji) a później na gracza 2, czy też od tego momentu złomuje się tylko jedną kartę?

2. Czy posterunki sojusznika chronią nas przed atakiem? Bazy nie chronią, ale co z posterunkami? Problem wynika z tego że zasady gry przeciwko piratom są pomieszane z trybem HYDRA z multiplayera i nie wiem które zasady sie przenosi a które nie.

3. Czy zgodnie z zasadami gry hydra, uwspólnianie pieniędzy działa tak, że sojusznik korzystający z naszych pieniędzy uszczupla nasz portfel? Kiedy gracz kupuje kartę dzięki naszej forsie, to my nie możemy już użyć tych pieniędzy?

4. Kiedy złomujemy 2 karty w trakcie ataku piratów(gra dwuosobowa), i dociągamy czerwoną kartę (zezłomuj cały rząd handlu, karta z najwyższym kosztem to punkty ataku piratów x2) to dobieramy jeszcze drugą kartę determinującą atak na drugiego gracza i dopiero wtedy przeprowadzamy złomowanie rzędu handlu zgodnie z czerwoną akcją kultu maszyn? Co jeśli obie są czerwonymi kartami? Wtedy złomowanie rzędu handlu przeprowadza się jednokrotnie i zadaje obu graczom te same obrażenia, czy najpierw złomujemy 5 kart i atakujemy gracza 1, potem wykładamy nowe 5 kart, złomujemy i przeprowadzamy atak na gracza 2?
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Jest gdzieś w ogóle do pobrania instrukcja do SR Frontiers od Iuvi?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Baloosh
Posty: 110
Rejestracja: 22 lut 2018, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 43 times

Re: Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Baloosh »

Na stronie https://iuvigames.pl/produkt/star-realms-frontiers/ jest link do media kit, prowadzi do dysku Google, tam jest również plik pdf z instrukcją, poniżej link bezpośredni do instrukcji:

https://drive.google.com/file/d/1D0ssfX ... share_link
Tomek7
Posty: 11
Rejestracja: 04 mar 2023, 00:21

Re: Star Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: Tomek7 »

Czy używając Igły do skopiowania karty z możliwością zezłomowania, muszę zezłomować też Igłę, czy ona zostaje?
MW81
Posty: 1
Rejestracja: 01 sty 2023, 17:44

Re: Star Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: MW81 »

Hej,

Mam 3 pytania:
1. SR Frontiers - czy gra w scenariusze opiera się tylko na kartach z Frontiers czy jednak mogę połączyć te karty z podstawką i innymi dodatkami?

2. Nowe dodatki do SR - talie dowódców - jak w nie grać?? tz tali przeciwko talii tzn 18 kart przeciw 18 kartom czy może 18 kart z tali stanowi początkowe karty gracza, które potem można poszerzać o inne karty (z dodatków) ze stosu handlu??

3. O co chodzi z tymi gambitami?

Dzięki za odp.
Pozdro
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Star Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: Jiloo »

MW81 pisze: 14 wrz 2023, 12:30 1. SR Frontiers - czy gra w scenariusze opiera się tylko na kartach z Frontiers czy jednak mogę połączyć te karty z podstawką i innymi dodatkami?
Nie grałem, ale się wypowiem. Na pewno dwie z kart scenariuszów są zaczerpnięte z gambitów, które były dużo wcześniej przed Frontiers, więc raczej można mieszać.

Insza inszość, że dla mnie łączenie setów w SR jest bez sensu. 80 kart to idealna liczba kart na grę dwuosobową. Po 20 kart każdego rodzaju. Jak wymieszasz dwa to już masz po 40 kart, a to moim zdaniem zwiększa tylko losowość i nie daje nic w zamian.
2. Nowe dodatki do SR - talie dowódców - jak w nie grać?? tz tali przeciwko talii tzn 18 kart przeciw 18 kartom czy może 18 kart z tali stanowi początkowe karty gracza, które potem można poszerzać o inne karty (z dodatków) ze stosu handlu??
Początkowe lekko niesymetryczne talie gracza. Masz trochę inną talię startową i karty do kupienia tylko dla siebie. Poza tym reszta gry tak samo, czyli budujesz talię zwyczajnie.
3. O co chodzi z tymi gambitami?
Nie wiem o co dokładnie pytasz.
Gambit wprowadza dodatkowe karty, najczęściej jednorazowe.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
cahir
Posty: 261
Rejestracja: 30 gru 2008, 09:07
Lokalizacja: Vratislavia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Star Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: cahir »

Tomek7 pisze: 09 cze 2023, 19:06 Czy używając Igły do skopiowania karty z możliwością zezłomowania, muszę zezłomować też Igłę, czy ona zostaje?
No co ty, to dwie osobne karty, możesz zezłomować, ale nie musisz.
ja też mam dwie wątpliwości:
- czy można obniżyć koszt karty do zero, jak na " obniżarce" nie ma żadnych ograniczeń?
- księżycowe lądowisko, daje życie i kartę za każdą niebieska kartę zagraną. Czy ta zdolność działa co turę? Czy działa na wszystkie wcześniej ( przed jej wyjściem) i później zagrane w turze karty?
Jezus zbawia, Allah nagradza, Cthulhu pożera.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Star Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: Jiloo »

cahir pisze: 14 mar 2024, 13:35 - czy można obniżyć koszt karty do zero, jak na " obniżarce" nie ma żadnych ograniczeń?
Pewnie tak, ale jakbyś podał konkretny przykład byłoby łatwiej.
- księżycowe lądowisko, daje życie i kartę za każdą niebieska kartę zagraną. Czy ta zdolność działa co turę? Czy działa na wszystkie wcześniej ( przed jej wyjściem) i później zagrane w turze karty?
Po angielsku jest „for each card you have in play”. Zdolności baz uruchamiasz w dowolnym momencie tury, W tym przypadku liczysz zagrane niebieskie i tle się leczysz.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
cahir
Posty: 261
Rejestracja: 30 gru 2008, 09:07
Lokalizacja: Vratislavia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Star Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: cahir »

Jiloo pisze: 14 mar 2024, 13:42
-Pewnie tak, ale jakbyś podał konkretny przykład byłoby łatwiej.

-Po angielsku jest „for each card you have in play”. Zdolności baz uruchamiasz w dowolnym momencie tury, W tym przypadku liczysz zagrane niebieskie i tle się leczysz.
- chodzi o karty z decków dowódców, np. obniżające koszt następnej niebieskiej karty o jeden. Czy wtedy niebieski okręt za jeden można wziąć z talii handlu za darmo?

- ok rozumiem zatem, że lądowisko działa w każdej turze w dowolnym momencie jaki wybiorę.
Jezus zbawia, Allah nagradza, Cthulhu pożera.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Star Realms - pytania i wątpliwości

Post autor: Jiloo »

cahir pisze: 14 mar 2024, 22:00
Jiloo pisze: 14 mar 2024, 13:42
-Pewnie tak, ale jakbyś podał konkretny przykład byłoby łatwiej.

-Po angielsku jest „for each card you have in play”. Zdolności baz uruchamiasz w dowolnym momencie tury, W tym przypadku liczysz zagrane niebieskie i tle się leczysz.
- chodzi o karty z decków dowódców, np. obniżające koszt następnej niebieskiej karty o jeden. Czy wtedy niebieski okręt za jeden można wziąć z talii handlu za darmo?
Tak.
- ok rozumiem zatem, że lądowisko działa w każdej turze w dowolnym momencie jaki wybiorę.
Dokładnie. Karty statków uruchamiają swoje zdolności w momencie zagrania. Bazy leżą na stole ich zdolności odpala się raz na turę w dowolnym jej momencie. Pewnie nie chcesz odpalić tej zdolności na początku tury tylko jak zagrasz jak najwięcej niebieskich kart.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
ODPOWIEDZ