Zaawansowana gry strategicznej w tematyce II wś lub fantasy/sf

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
sajmonowaty
Posty: 4
Rejestracja: 14 gru 2014, 19:38

Zaawansowana gry strategicznej w tematyce II wś lub fantasy/sf

Post autor: sajmonowaty »

Witam,

Jestem już średnio zaawansowanym graczem (przynajmniej tak mi się zdaje :)) i poszukuję dobrej najlepiej zaawansowanej gry strategicznej w tematyce II wojny światowej lub fantasy/s-f. Grałem już w różne gry. Ze strategii to najważniejsze będą: wojna o pierścień, Gra o tron i bitewniak x-wing.
Mój współgracz ze strategi to opanował : Wojnę i pierścień i attack.
Najlepiej żeby to była jakaś bitwa, nie wojna (bo wojna o pierścień mi wystarczy z wojen), ale jeżeli gra naprawdę jest warta uwagi to chętnie się o niej dowiem.
Z tego co szukałem to chcę grę arnhem 1944 lub Bitwa pięciu armii, jednak piszę do kogoś z większym doświadczeniem bo może zna dobre gry. Koszt gry nie jest ważny.

Proszę o szybką odpowiedź
edit:
Przy tytule gry proszę podać jak ona działa czy na kostkach czy inaczej.
Ostatnio zmieniony 26 lut 2015, 07:55 przez sajmonowaty, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: JAKĄ GRĘ WYBRAĆ? PORADNIK DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Post autor: adikom5777 »

Zainteresuj się serią Conflict of Heroes.
sajmonowaty
Posty: 4
Rejestracja: 14 gru 2014, 19:38

Re: JAKĄ GRĘ WYBRAĆ? PORADNIK DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Post autor: sajmonowaty »

Dzięki, gra idealnie trafiła w mój gust. Mam tylko pytanie, czy mechanika nie jest zbyt losowa przez te kości ?
andruty007
Posty: 39
Rejestracja: 08 lut 2014, 13:32

Re: Zaawansowana gry strategicznej w tematyce II wś lub fant

Post autor: andruty007 »

Może Runewars? Losowość generują karty
Using Tapatalk
Awatar użytkownika
blazej_c
Posty: 127
Rejestracja: 04 lis 2014, 12:57
Lokalizacja: Poznan, Poland
Kontakt:

Re: Zaawansowana gry strategicznej w tematyce II wś lub fant

Post autor: blazej_c »

dodam jeszcze Combat Commander (mechanika to połączenie kart - w przypadku dostepnych akcji i kostek - zdawanie różnych testów; bardzo przyjemne połączenie) i jesli od żetonów wolisz figurki, to kolos od FFG - Tide of Iron (tu standardowo - kostki służą do zdawania testów - trafienia, obrony itp)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Zaawansowana gry strategicznej w tematyce II wś lub fant

Post autor: Rocy7 »

Z gier, gdzie głównym tematem jest bitwa, oprocz Bitwy 5 Armii polecic moge Battleore 2 - w walkach wykorzystywane sa kostki do rzutow ataku rozkazy dla armii wydaje sie za pomoca kart dowodzenia.
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1655
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Zaawansowana gry strategicznej w tematyce II wś lub fant

Post autor: sirwei »

Może nie zaawansowana ale przyjemna i daje możliwość tworzenia własnych scenariuszy: Stare, dobre memoir 44
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Zaawansowana gry strategicznej w tematyce II wś lub fant

Post autor: misioooo »

Miałem Memoir '44. Fajne, proste... Okazało się za proste. Battlelore działa nieco podobnie (jak Command and Colours), ale już jest więcej możliwości taktycznych :)

generalnie system w tych grach polega na tym, że mamy karty rozkazów dla lewej i prawej flanki (odpowiednie części mapy) oraz dla centrum planszy. Zagrywamy rozkaz, który pozwala nam coś zrobić jednostkami w określonej części/częsciach mapy.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Zaawansowana gry strategicznej w tematyce II wś lub fant

Post autor: Bardok »

Nie leży mi całkowicie system Command & Colors.

Dowódco! Wszystkie działania wroga są na lewej flance! Przesunął tam większość wojsk!
Nie ważne, mam rozkazy tylko na prawą flankę.....

Wolę Tide of Iron!
Po pierwsze mam wpływ na budowę swoich oddziałów, po drugie ja im wydaje rozkazy, a nie czekam aż będę mógł bo mi lepsza karta dojdzie.
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
blazej_c
Posty: 127
Rejestracja: 04 lis 2014, 12:57
Lokalizacja: Poznan, Poland
Kontakt:

Re: Zaawansowana gry strategicznej w tematyce II wś lub fant

Post autor: blazej_c »

+1
sajmonowaty
Posty: 4
Rejestracja: 14 gru 2014, 19:38

Re: Zaawansowana gry strategicznej w tematyce II wś lub fant

Post autor: sajmonowaty »

Dziękuję bardzo za wszystkie propozycje. Czekam na kolejne :-)
Mam jeszcze tylko pytanie czy ktośmmoże się wypowiedzieć o kursk 1942 lub arnhen 1944 albo innych grach tego wydawnictwa ?
KWs
Posty: 87
Rejestracja: 12 sty 2015, 13:55

Re: Zaawansowana gry strategicznej w tematyce II wś lub fant

Post autor: KWs »

Też lubię gry zaawansowane, nieco trudniejsze od średniej i osobiście polecę ci Runewars. Gra rewelacyjna. Graficznie bardzo ładna, figurki a nie żetony, dużo kart, ciekawy system walki, podziału gry na poszczególne pory roku, sam warunek zwycięstwa jest świetny, a na dodatek jeszcze masz delikatnie zarysowany system przygody. Wg mnie 10/10. Będziesz zadowolony na sto procent.
Moja kolekcja gier planszowych.
sajmonowaty
Posty: 4
Rejestracja: 14 gru 2014, 19:38

Re: Zaawansowana gry strategicznej w tematyce II wś lub fant

Post autor: sajmonowaty »

KWs dzięki za propozycje, gra mi się naprawdę spodobała ale nie o to mi chodzilo. Poszukuje czystej strategicznej bitwy i tego zapomniałem napisać : w niezbyt dużym pudelku. Czekam na kolejne propozycje i dziękuje wszystkim którzy juz cos podali.
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: Zaawansowana gry strategicznej w tematyce II wś lub fant

Post autor: Dellas »

Mogę polecić:
- Tide of Iron - już wspominano o tym tytule - generalnie grę można podzielić na 2 etapy - czas tworzenia squadów i ich rozmieszczania i fazę bitwy. Gra dostarcza różnorodne scenariusze - od potyczki o opanowania wzgórza do bitew pancernych. Ponadto bardzo dobrze wykonana.
- Bitwy Westeros - bardzo udane podrasowanie systemu Battlelore'a, gdzie nie daje się już rozkazów na obszary a konretnym dowódcom, którzy sterują bitwą (i mają odpowiedni zasięg dowodzenia).
- Diskwars - warto zwrócić uwagę na ta grę - to jest bietwniak w postaci dysków. Bardzo budżetowe rozwiązanie, gdzie juz sama podstawka daje nam możliwość grania czterema rasami a przez to wiele możliwości.
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Zaawansowana gry strategicznej w tematyce II wś lub fant

Post autor: Rafalm »

Jeśli angielski nie jest problemem, to dobre (i dość wymagające) gry wojenne są robione przez dwa amerykańskie wydawnictwa: DVG oraz Compass Games. Zdecydowanie polecam, chociaż ceny nie należą do najniższych (to wynik niskich nakładów tych gier).

Właśnie mam w domu rozłożony Silent War, jeszcze jakieś dwa dni grania i Japońska Flota Cesarska skapituluje ;-)
ODPOWIEDZ