Planszówkowe wyzwanie 2015

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Planszówkowe wyzwanie 2015

Post autor: REBEL.pl »

O co chodzi?
Planszówkowe wyzwanie 2015 to szansa zapoznania się z nowymi tytułami, po które być może normalnie byście nie sięgnęli. To 34 kategorie gier do zaliczenia i 8 zadań do wykonania. Macie na to czas do końca roku!

Jak?
Grając w gry w tym roku - odznaczajcie kategorie, które uda Wam się zaliczyć lub wykonując zadania z listy.
Obok każdej kategorii możecie też wpisać tytuł, dzięki któremu udało się ją zaliczyć.

Co dalej?
Podziel się listą ze znajomymi, udostępnij im swoje osiągnięcia!

Obrazek
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 347
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 25 times
Been thanked: 29 times

Re: Planszówkowe wyzwanie 2015

Post autor: Dr_Kecaj »

Świetny pomysł...biznesowo :P
Kupię Szczura rogatego PL
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4080
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 288 times
Been thanked: 173 times

Re: Planszówkowe wyzwanie 2015

Post autor: lacki2000 »

"Gra czasu rzeczywistego" - chodzi o grę, której akcja dzieje się w obecnych czasach?
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Planszówkowe wyzwanie 2015

Post autor: Nataniel »

lacki2000 pisze:"Gra czasu rzeczywistego" - chodzi o grę, której akcja dzieje się w obecnych czasach?
Nie, chodzi o grę, w której nie ma rund - np. Palce w pralce, Dobble, Brawl (Fight), itp.

EDIT: Ale to wszystko jest zabawa, więc naprawdę nie do końca ma znaczenie, jak sobie zdefiniujesz daną kategorię :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Planszówkowe wyzwanie 2015

Post autor: vojtas »

@ Rebel

Skoro robicie plik do druku, to zróbcie też wersję przyjazną dla drukarki, czyli bez grafiki lub z jej symboliczną wersją (bez tła, najlepiej nieduże wektorowe obiekty). Nie każdy ma ochotę kupować kartridż z atramentem co kilka dni.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Planszówkowe wyzwanie 2015

Post autor: KubaP »

vojtas pisze:@ Rebel

Skoro robicie plik do druku, to zróbcie też wersję przyjazną dla drukarki, czyli bez grafiki lub z jej symboliczną wersją (bez tła, najlepiej nieduże wektorowe obiekty). Nie każdy ma ochotę kupować kartridż z atramentem co kilka dni.
Zabrakło na końcu "wy tępe dzidy" albo "złodzieje tuszu".
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Planszówkowe wyzwanie 2015

Post autor: Nataniel »

vojtas pisze:@ Rebel

Skoro robicie plik do druku, to zróbcie też wersję przyjazną dla drukarki, czyli bez grafiki lub z jej symboliczną wersją (bez tła, najlepiej nieduże wektorowe obiekty). Nie każdy ma ochotę kupować kartridż z atramentem co kilka dni.
Bez przesady, tam jest ledwie zaznaczona grafika, wydrukowałem ją kilkanaście razy w czasie przygotowywania wyzwania i toner jeszcze jest :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Planszówkowe wyzwanie 2015

Post autor: vojtas »

KubaP pisze:Zabrakło na końcu "wy tępe dzidy" albo "złodzieje tuszu".
To Ty powiedziałeś. :) Ale to nie pierwsza taka "akcja". Rebelowy wzornik rozmiarów koszulek do kart - absolutnie znakomity i chwalebny pomysł - został przygotowany na szarym tle wielkości kartki A4. W ten sposób stał się kompletnie bezużyteczny dla użytkowników drukarek atramentowych - tych chorobliwie skąpych oczywiście jak ja. Mógłbym rzecz jasna sam się pobawić w usuwanie kolorowych grafik, zmiany kolorów na B&W i podmianę fontów, ale chyba nie o to chodzi? Portal jakoś nie ma problemów w przygotowaniu dwóch wersji plików ze scenariuszami do Robinsona. Mając pliki źródłowe (a więc wszystkie elementy umieszczone na warstwach) wykonanie potrzebnych zmian zajmuje dosłownie kilka minut. Wiem, bo sam przygotowywałem wydruki tego typu.
Awatar użytkownika
Wookasch
Posty: 131
Rejestracja: 10 sty 2015, 23:37
Lokalizacja: Berlin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Planszówkowe wyzwanie 2015

Post autor: Wookasch »

nie dogodzisz :lol:
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Planszówkowe wyzwanie 2015

Post autor: NTomasz »

ale fajnie! można pograć w gry i to zaznaczyć! zamiast zwyczajnie... pograć w gry!
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Planszówkowe wyzwanie 2015

Post autor: Maxxx76 »

Taka gra w grach... :-P
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4080
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 288 times
Been thanked: 173 times

Re: Planszówkowe wyzwanie 2015

Post autor: lacki2000 »

NTomasz pisze:ale fajnie! można pograć w gry i to zaznaczyć! zamiast zwyczajnie... pograć w gry!
ee tam po co grać, wystarczy wszystko zaznaczyć :)
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Planszówkowe wyzwanie 2015

Post autor: karawanken »

Normalnie jak osiągnięcia w grach komputerowych i konsolach. Trzeba zebrać je wszystkie :)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Planszówkowe wyzwanie 2015

Post autor: Bea »

A liczy się od teraz cz można sobie coś zaliczyć ze stycznia? :wink:
Podejmuję wyzwanie! :mrgreen: A co!
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Planszówkowe wyzwanie 2015

Post autor: kwiatosz »

Kolorowy plakat laser kreda a4 kosztuje ze 3 zł, jeżeli to ma być zabawa na rok to można tak druknąć i na ścianie zaznaczać. Ale na atramencie też niczego z szarym tłem nie drukuję (a przynajmniej nie na swoim :P)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Planszówkowe wyzwanie 2015

Post autor: xilk »

Dla mnie trochę sprzeczna jest kategoria "gra, którą masz, ale nigdy w nią nie zagrałeś". Jeśli zagra się w tą grę, to ta gra będzie już grana i nie da się zdobyć tego osiągnięcia :D ;)

Gdybym miał zaznaczać gry grane do tej pory w 2015, to dzięki dwóm grom (Pokój 25 oraz Magia i Myszy) mógłbym sporą część tych osiągnięć odhaczyć, bo aż 12 :) A zadania tylko 2-3 są w moim przypadku realne.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Planszówkowe wyzwanie 2015

Post autor: Rocy7 »

Niektóre gry spełniają więcej niż jedno wyzwanie, jak np. instrukcja powyżej 20 stron czas ponad 2 godziny i waga ponad 2,5 kg, liczy się jako zaliczenie 3 wyzwań na raz?:P
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Planszówkowe wyzwanie 2015

Post autor: Nataniel »

Rocy7 pisze:Niektóre gry spełniają więcej niż jedno wyzwanie, jak np. instrukcja powyżej 20 stron czas ponad 2 godziny i waga ponad 2,5 kg, liczy się jako zaliczenie 3 wyzwań na raz?:P
Zdecydowanie fajniej zalicza się wtedy, jeżeli przyjmiesz zasadę, że za jednym podejściem (jedną rozgrywką) możesz zaliczyć tylko jedną kategorię lub zadanie.

W przeciwnym wypadku może być właśnie tak:
"A przepraszam, czy Pani może po pięćdziesiątce?"
"Bo mam tu taką grę z mojego dzieciństwa, w którą nie grałem od 3 lat, wie Pani, drużynowa gra o kosmitach z motywem horroru, nigdy nie wydana w Polsce" :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Planszówkowe wyzwanie 2015

Post autor: Bea »

Nataniel pisze: Zdecydowanie fajniej zalicza się wtedy, jeżeli przyjmiesz zasadę, że za jednym podejściem (jedną rozgrywką) możesz zaliczyć tylko jedną kategorię lub zadanie
Mimo że to jest tylko zabawa, dobrze by było żeby zasady były jasno sprecyzowane i jednakowe dla wszystkich.
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Planszówkowe wyzwanie 2015

Post autor: NTomasz »

Bea pisze:
Nataniel pisze: Zdecydowanie fajniej zalicza się wtedy, jeżeli przyjmiesz zasadę, że za jednym podejściem (jedną rozgrywką) możesz zaliczyć tylko jedną kategorię lub zadanie
Mimo że to jest tylko zabawa, dobrze by było żeby zasady były jasno sprecyzowane i jednakowe dla wszystkich.

czemu niby zdecydowanie fajniej? może dla innych zdecydowanie fajniej zaliczyć 10 na raz :) KTO co lubi :P... ale mnie to nie bawi... są kategorie tak słabe ze nigdy ich nie wypełnie a po co się zmuszać? planszówki to zabawa zmuszanie się do grania to juz praca
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Planszówkowe wyzwanie 2015

Post autor: Bea »

NTomasz pisze:ale mnie to nie bawi... są kategorie tak słabe ze nigdy ich nie wypełnie a po co się zmuszać? planszówki to zabawa zmuszanie się do grania to juz praca
Dlatego ta zabawa nie jest obowiązkowa. :lol: Dla tych, którzy przystąpią z własnego wyboru, a nie z przymusu, nie będzie to pracą, prawda?
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Planszówkowe wyzwanie 2015

Post autor: NTomasz »

Bea pisze:
NTomasz pisze:ale mnie to nie bawi... są kategorie tak słabe ze nigdy ich nie wypełnie a po co się zmuszać? planszówki to zabawa zmuszanie się do grania to juz praca
Dlatego ta zabawa nie jest obowiązkowa. :lol: Dla tych, którzy przystąpią z własnego wyboru, a nie z przymusu, nie będzie to pracą, prawda?
oczywiście! nie twierdze niczego takiego :) komentować można w obie strony. A od tego jest forum żeby się zgadzać lub nie zgadzać :). Chociaż w sumie to zaciekawilo mnie ile najwięcej punktów dałoby się odznaczyć w 1 grze :) znajduje chwilowo 8 tylko
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1848 times
Kontakt:

Re: Planszówkowe wyzwanie 2015

Post autor: Gambit »

NTomasz pisze:ale fajnie! można pograć w gry i to zaznaczyć! zamiast zwyczajnie... pograć w gry!
O, to jak używanie BGG :)
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Planszówkowe wyzwanie 2015

Post autor: Pierzasty »

Bea pisze:Mimo że to jest tylko zabawa, dobrze by było żeby zasady były jasno sprecyzowane i jednakowe dla wszystkich.
Dlaczego?
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Planszówkowe wyzwanie 2015

Post autor: Bea »

Pierzasty pisze:
Bea pisze:Mimo że to jest tylko zabawa, dobrze by było żeby zasady były jasno sprecyzowane i jednakowe dla wszystkich.
Dlaczego?
Moglibyśmy porównywać swoje osiągnięcia. :D
ODPOWIEDZ