Epicka strategia ameri

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
KWs
Posty: 87
Rejestracja: 12 sty 2015, 13:55

Epicka strategia ameri

Post autor: KWs »

Większość moich gier to gry raczej bardziej euro niż ameri, mało w nich kostek,zasady często złożone, gry trudniejsze na wejściu ale dające masę funu i ogólnej satysfakcji. Brakuje mi jednak, jako uzupełnienie i kaprys, chociaż jednej dużej, epickiej strategii w stylu ameritrash, z dużą mapa, duża ilością kostek i ładnymi figurkami jednostek aż w nadmiarze.

Jedynymi grami w które miałem okazję grać i były w podobnym stylu to Ryzyko i Attack.
Moja kolekcja gier planszowych.
andruty007
Posty: 39
Rejestracja: 08 lut 2014, 13:32

Re: Epicka strategia ameri

Post autor: andruty007 »

Może Runewars? Chociaż kostek tam nie ma, ale losowość jest
Using Tapatalk
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Epicka strategia ameri

Post autor: Rocy7 »

Jesli na wiecej niz 2 graczy Runewars prawie idealnie spełnia wymogi jedynie zamiast kostek sa karty. Z tytułów 2 osobowych Wojna o Pierscien (na dluzsze wieczory) lub Bitwa 5 Armii jesli masz mniej czasu.
KWs
Posty: 87
Rejestracja: 12 sty 2015, 13:55

Re: Epicka strategia ameri

Post autor: KWs »

RW mam.

Szukam czegoś z klimatem jak w RW lub jeszcze większym, zdecydowanie większą ilością figurek, do tego kostki. Nie musi być tak złożone, jak RW bo nie chodzi o gre taką samą - bardziej ma być to gra do "naparzania" się z kumplami przy piwku, typowo wojenno/bitewna, ale z figurkami a nie żetonami. Wojna i Bitwa odpadają ze względu na nieciekawe systemy >2 graczy.
Moja kolekcja gier planszowych.
Awatar użytkownika
Cyberpuncur
Posty: 309
Rejestracja: 03 lut 2014, 11:52
Lokalizacja: Sopot

Re: Epicka strategia ameri

Post autor: Cyberpuncur »

Kemet - jest naparzanie. Może nie ma zawrotnej ilości figurek, ale wystarczy na potrzeby gry.
KWs
Posty: 87
Rejestracja: 12 sty 2015, 13:55

Re: Epicka strategia ameri

Post autor: KWs »

Dużo ludzi poleca Cyklady i Kemet. Cyklady mam i lubię, Kemet mnie odrzuca, jakoś nie mogę się przekonać do niego. Przy czym obie pozycje są za za małe na ten temat ;)
Moja kolekcja gier planszowych.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Epicka strategia ameri

Post autor: Maxxx76 »

Bitwy Westeros? :-)
Awatar użytkownika
Edmund Czarna Szyja
Posty: 332
Rejestracja: 20 sty 2010, 09:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Epicka strategia ameri

Post autor: Edmund Czarna Szyja »

KWs
Posty: 87
Rejestracja: 12 sty 2015, 13:55

Re: Epicka strategia ameri

Post autor: KWs »

Obrazek wygląda ciekawie. Westeros graficznie mi nie leży i jakiś taki mało epicki się wydaje ale nie grałem. Coś więcej?
Moja kolekcja gier planszowych.
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: Epicka strategia ameri

Post autor: Dellas »

Polecam Wojnę o Pierścień - fakt najlepiej się w to gra na na dwoje (ale można też w 3-4). Ale jest kupa figurek, są kości (akcji jak i w bitwach). Strategia epicka.
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Epicka strategia ameri

Post autor: wis »

Z większą ilością figurek może być ciężko (RW+BoW to ~250 figurek). Powyżej tego to już bitewniaki, a i to nie każdy. Jeśli ilość figurek jest głównym wyznacznikiem, to chyba tylko w tamtą stronę.
Z gier "figurkowych", warto poznać Chaos w Starym Świecie (z dodatkiem! Podstawka niezbalansowana), jeśli jeszcze nie znasz. Krótszy czas gry i mniejsza złożoność niż RW, jednak walka nie jest tam podstawową drogą do zwycięstwa, choć jest jej sporo. Prościej i więcej walki - Nexus Ops (wciąż mniej figurek niż RW i mapa wielkości Neuroshimy).
Jeśli nic z powyższych, a macie spory stół i grube portfele, to może jakiś wypasiony zestaw X-Winga? Gra dużo bardziej dynamiczna od bitewniaków, cena rozłożona na kilka osób nie zabija (tak bardzo:)), walka dwóch dwuosobowych zespołów na duże punkty może wyglądać ładnie. Zaletą pomalowane figurki, co jednak jest już ujęte w cenie :).
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Epicka strategia ameri

Post autor: Chaaber »

Mi w tym temacie bardzo odpowiada Duel of Ages 2, mimo braku figurek nadrabia ilością contentu. Epickie bitwy między Geronimo i stated jaszczuropodobnych kosmitów. Gra daje najbardziej zwariowane połączenia, na przykład Sir Gawain z mitów arturiańskich biegający po mapie z piła łańcuchową. Takie Igrzyska Śmierci w połączeniu z podróżami międzywymiarowymi.

Poza tym Arcadia Quest wygląda dość ciekawie, albo Imperial Assault. Trochę tego jest na rynku.
Awatar użytkownika
blazej_c
Posty: 127
Rejestracja: 04 lis 2014, 12:57
Lokalizacja: Poznan, Poland
Kontakt:

Re: Epicka strategia ameri

Post autor: blazej_c »

Jeżeli odpowiada Ci klimat II WW, to polecam Tide of Iron (tona figurek, bardzo duza segmentowa plansza + niezliczona ilość kostek) - nic bardziej ameri w tym segmencie nie znajdziesz:) poza tym - figurki, klimat, kostki, kilkugodzinna rozgrywka - War of the Ring, Bitwa 5 Armii, Runewars, Descent, Star Wars: Imperial Assault, Middle Earth Quest, cała seria Lovecrafa (Eldritch Horror, Posiadłość Szaleństwa), Battlelore. Podsumowując - zerknij na stronę Fantasy Flight Games, czy Ares Games - specjaliści od ameri:)
KWs
Posty: 87
Rejestracja: 12 sty 2015, 13:55

Re: Epicka strategia ameri

Post autor: KWs »

Optycznie, jak na razie, Tide of Iron podoba mi się najbardziej. Doczytam, pooglądam, rzucę okiem na instrukcję. Większość pozostałych gier znam, przynajmniej z recenzji i to nie tego szukam. ToI jest w ogóle osiągalny na tą chwilę, czy problematyczny temat?
Moja kolekcja gier planszowych.
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: Epicka strategia ameri

Post autor: Dellas »

Tylko ToI to nie jest strategia - to są scenariusze bitew, ewentualnie połączone w kampanie. Jeśli to nie przeszkadza - to jak najbardziej polecam - gra jest świetna, zwłaszcza gry rozgrywamy bitwe pancerną na mapie z 15 tilesach :P
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Epicka strategia ameri

Post autor: Rafalm »

Może nie jest to epickie, ale bardzo fajny klimatyczny tytuł ameri to Last Night on Earth. Wydanie na najwyższym poziomie, z modułowa planszą, figurkami, karty postaci na grubej tekturze, że nawet nożyczkami nie przetniesz, karty do gry zabezpieczone tonami lakieru, więc nie potrzeba koszulek. A na dodatek dorzucony soundtrack do gry na CD (nie wszystkim się podoba sama muza, ale ile gier ma swoje własne soundtracki???).

Pytanie tylko, czy język angielski nie jest przeszkoda (choć nie jest skomplikowany, to jest trochę czytania na kartach) i czy lubisz klimaty zombie.
Awatar użytkownika
blazej_c
Posty: 127
Rejestracja: 04 lis 2014, 12:57
Lokalizacja: Poznan, Poland
Kontakt:

Re: Epicka strategia ameri

Post autor: blazej_c »

Ta, TOI jak najbardziej mozna kupic. Niedawno FFG sprzedalo licencje i wyszla nowa edycja, pod egida innego wydawnictwa. Poszukaj na i-szop. Za 300 pln mozesz kupic nowke, na allegro trafiaja sie czasami uzywki za 200-250 zl.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Epicka strategia ameri

Post autor: Rocy7 »

Rafalm pisze:Może nie jest to epickie, ale bardzo fajny klimatyczny tytuł ameri to Last Night on Earth.
tylko , ze to nie strategia a przygodowka z losowoscia dazaca do nieskonczonosci,.

Jesli szukasz epickosci z fajnymi figurkami lubisz tematyke bitew kosmicznych to polece Ci Firestorm Armada lub naziemna wersje Firestorm Planetfall. Z tym, ze to klasyczny bitewniak na 2 graczy.
Wojtas_512
Posty: 201
Rejestracja: 24 sty 2015, 21:20

Re: Epicka strategia ameri

Post autor: Wojtas_512 »

Wygląda fajnie, troche podobne do SW: x-wing, które również zwróciły moja uwage.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Epicka strategia ameri

Post autor: Rocy7 »

Wojtas_512 pisze:Wygląda fajnie, troche podobne do SW: x-wing, które również zwróciły moja uwage.
Tylko Firestorm Armada jest duzo bardziej zlozona niz X-Wing, okrety dzialaja jako szwadrony, maja podsystemy, ktore mozna wylaczac wplywajac na ich zachowanie, sa abordaze a same zasady uzycia SRS (mysliwce, bombowce, promy desantowe) to 20 stron.
Ostatnio zmieniony 07 mar 2015, 08:14 przez Rocy7, łącznie zmieniany 1 raz.
lukasz88
Posty: 59
Rejestracja: 23 lip 2014, 10:59
Lokalizacja: Kraków

Re: Epicka strategia ameri

Post autor: lukasz88 »

Jeśli Runewars masz to może Twilight Imperium?
Wojtas_512
Posty: 201
Rejestracja: 24 sty 2015, 21:20

Re: Epicka strategia ameri

Post autor: Wojtas_512 »

Jak już jesteśmy w tym temacie, to chciałbym Was podpytać z racji iż nosze sie z zamiarem zakupy TI3 i powstaje pytanie jak bardzo inna jest to gra od RW. Wczoraj miałem dość dłuugą partie w RW (4 osoby, i dochodze do wniosku, że ta gra dużo lepiej "chodzi" w 2/3osoby). Czy TI3 mocno różni się od RW, jak jest z czasem gry - czy jest to znaczna różnica?
Dyso
Posty: 202
Rejestracja: 15 lut 2014, 21:21
Lokalizacja: Oława / Drzemlikowice
Been thanked: 1 time

Re: Epicka strategia ameri

Post autor: Dyso »

TI3 z dodatkiem Shattered Empire 6-9 godzin w moim towarzystwie 4-5 osobowym. Dla porównania w RW z dodatkiem (więcej pór roku) gramy 4-6 godzin w komplecie.
Stowarzyszenie Planszoaktywni- Tak działamy z grami planszowymi w Oławie.
---
Profil osobisty na BGG
Wojtas_512
Posty: 201
Rejestracja: 24 sty 2015, 21:20

Re: Epicka strategia ameri

Post autor: Wojtas_512 »

dopytam jeszcze, jeśli kupowałbym Tide of Iron to czy ten zestaw zawiera podstawke:

http://www.coolstuffinc.com/p/199453

Teoretycznie jest to CoreSet, ale wole Was dopytać niż kupić na ślepo.
Awatar użytkownika
blazej_c
Posty: 127
Rejestracja: 04 lis 2014, 12:57
Lokalizacja: Poznan, Poland
Kontakt:

Re: Epicka strategia ameri

Post autor: blazej_c »

Tak, to jest właśnie podstawka. Z nowej edycji.
ODPOWIEDZ