Historia Świata

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Red Baron
Wydawca
Posty: 235
Rejestracja: 03 lip 2004, 09:14

Historia Świata

Post autor: Red Baron »

Ponieważ Historia to nasza najbliższa premiera planszowa (przewidziana na przełom sierpień-wrzesień) w tym temacie będe odpowiadał na pytania dotyczące gry a takze przekazywał postęp z jej produkcją związany.
Zapraszam do dyskusji i pytania o grę!
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Skoro premiera gry przewidziana jest na przełom sierpnia i września, to do końca czerwca projekt powinien być zamkniety pod względem merytorycznym. Czy jest to realne przy tak ambitnej koncepcji?
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Ja chcialbym sie dowiedziec, jak w grze beda rozstrzygane starcia i jaka (tak ogolnie) jest sekwencja tury.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

I ilu bedzie testerow. Albo inaczej: o ilu wiecej niz w przypadku Piratow.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Red Baron
Wydawca
Posty: 235
Rejestracja: 03 lip 2004, 09:14

Post autor: Red Baron »

Skoro premiera gry przewidziana jest na przełom sierpnia i września, to do końca czerwca projekt powinien być zamkniety pod względem merytorycznym. Czy jest to realne przy tak ambitnej koncepcji?
Koncepcja gry jest ukończona, trwaja nasze wewnetrzne testy w gronie autorów. Na dniach rozpoczną się prace graficzne. Z początkiem czerwca rozpoczniemy betatesty.
I ilu bedzie testerow. Albo inaczej: o ilu wiecej niz w przypadku Piratow.
Juz zgłosiło się 5 grup, czekamy na kolejne zgłoszenia.
Ja chcialbym sie dowiedziec, jak w grze beda rozstrzygane starcia i jaka (tak ogolnie) jest sekwencja tury.
Sekwencja tury poniżej - oczywiście jak wszystko może ulec zmiana modyfikacją. Walka na zasadzie trafienia 5+ na K6.
FAZY GRY

1. ZDARZENIA
2. DYPLOMACJI
3. GROMADZENIA
4. EKSPANSJI
5. BUDOWY
6. HANDLU
7. ARMII
8. ODKRYĆ
9. PODSUMOWANIA
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

5 grup - przy takim czasie gry to jak dobrze pojdzie 10 gier w miesiacu. zalozmy ze 10 wystarcza do wprowadzenia poprawek. potem zostaje misiac i kolejne 10 zeby zobaczyc czy poprawki dzialaja czy nie, jesli nie to sie okazuje ze oglaszany termin sie zbliza, i ostatnie poprawki robimy w ciemno...

zupelnie nie rozumiem jak mozna nie majac gry ktora zaczela byc testowana mowic kiedy bedzie wydanie... w przypadku corki bylo wiadomo czemu termin sie okazal wazniejszy niz dopracowanie zasad tak zeby gra byla dobra, a nie tylko zapowiadala sie dobrze. zadnego wielkiego filmu o historii swiata chyba nie bedzie we wrzesniu?
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

ROFL - post ociekający cynizmem, szczególnie w końcowej części. ;-)
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Bazik napisał:
zadnego wielkiego filmu o historii swiata chyba nie bedzie we wrzesniu?
Może mają umowę z Giertychem, że gra będzie pomocą dydaktyczną w nauczaniu historii. To by tłumaczyło wrzesniowy termin wydania ... :D
Awatar użytkownika
Red Baron
Wydawca
Posty: 235
Rejestracja: 03 lip 2004, 09:14

Post autor: Red Baron »

Bazik:
Nie wiem dlaczego zakładasz z góry że gra będzie zła...
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

bazik pisze:zupelnie nie rozumiem jak mozna nie majac gry ktora zaczela byc testowana mowic kiedy bedzie wydanie...
Tez nie rozumiem tych 'odgornie narzuconych' terminow wydan (i nie mowie tu tylko o produkcjach Imperium). Planujemy testy i ok - zobaczymy ile bedzie uwag, na ile bede znaczace, dopiero wtedy myslimy nad data wydania... A tak jak teraz to jest dla mnie postawione na glowie - niewazne ile bedzie uwag z testow i jakiej natury one beda - z gory okreslony termin wydania musi byc dotrzymany i basta.
Awatar użytkownika
Red Baron
Wydawca
Posty: 235
Rejestracja: 03 lip 2004, 09:14

Post autor: Red Baron »

Narzucanie terminu jest niezbędne dla utrzymania cyklu wydawniczego w firmie. Nie moze być tak że nie wiem kiedy jaką gre wydajemy...
Wiąże się to z wileoma czynnikami jak sprzedaż, planowanie promocji reklam itd. Jeżeli ktoś ma ochotę to chętnie zapoznam go z tajnikami ale nie na forum tylko na spotkaniu z naszym wydawnictwem na jednym z konwentów.
Awatar użytkownika
MacDante
Posty: 346
Rejestracja: 19 mar 2006, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MacDante »

Sądzę, iż NIE naszym celem jest pouczać wydawcę jak ma gry wydawać :)

Jak narazie miał tylko małą wpadkę z Piratami, a pozatym Bonaparte wypalił więc i Historia Świata może także wypali... :)
Ostatnio zmieniony 14 maja 2007, 14:52 przez MacDante, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

jesli wydawca zaklada ze tak naprawde jej nie przetestuje to ciezko mi zakladac ze bedzie dobra... a nigdzie nie powiedzialem ze zakladam ze bedzie zla. pytam tylko jak to jest ze na zachodzie jak ma powstac gra takiego kalibru to testy zajmuja przynajmniej rok, a w polsce, pomimo braku jakichkolwiek gier mogacych walczyc z tymi zachodnimi, ciagle jest wiara ze da sie zrobic tak ambitna gre testujac ja 2 miesiace...

i dostalem odpowiedz, za co dziekuje - bo gry wydajemy wg harmonogramu, 'gra co x miesiecy' takie jakie mamy, a nie gre wydajemy jak akurat mamy jakas ktora jest zrobiona i dopieszczona.
Awatar użytkownika
Red Baron
Wydawca
Posty: 235
Rejestracja: 03 lip 2004, 09:14

Post autor: Red Baron »

Bazik: Poczekaj do wydania gry wtedy powiesz "a nie mówiłem" albo uderzysz sie w pierś i powiesz "pomyliłem się, przepraszam"...

Gra nie powstała wczoraj, i nie od wczoraj jest testowana.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Ja takze nie uwazam, ze miesiac na beta-testy to duzo. Abstrahujac od tego jak dlugo gre testuja jej autorzy - nie widze mozliwosci, aby beta testerzy przetestowali taka duza gre w miesiac. Co jezeli okaze sie, ze sporo rzeczy jednak nie dziala lub w czasie testow powstana dobre pomysly, jednak wywracajace jakis koncept do gory nogami? Zrezygnujecie z niego czy jednak przelozycie date premiery? Ta druga opcja bylaby na pewno duzo rozsadniejsza i sadze ze taka deklaracja zaspokoi wszystkich pomstujacych teraz na krotki czas testowania.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
lokhgard
Posty: 80
Rejestracja: 27 sty 2006, 22:34
Been thanked: 1 time

Post autor: lokhgard »

narzucanie terminow znacznie zwieksza motywacje do pracy i ulatwia organizacje czasu. jezeli bledow bedzie duzo to zawsze mozna przesunac premiere, jezeli malo to po co przedluzac testy?

chodzi zapewne o to, ze jezeli testerzy dostana informacje: macie gre i miesiac na rozegranie 5 partyjek, to bedzie to lepiej motywowalo niz macie gre i niespieszcie sie, jak skonczycie testy to powiecie jak bylo, a swiat na was zaczeka.

bo w 2 przypadku bedzie to trwalo w nieskonczonosc i np spotkania growe beda ciagle przesuwane z byle powodu...a jak pisalem premiere zawsze mozna przesunac, jezeli zmian jest sporo.

bazik, wrzuc na luz, bedzie dopsze:)
Awatar użytkownika
Red Baron
Wydawca
Posty: 235
Rejestracja: 03 lip 2004, 09:14

Post autor: Red Baron »

Natanielu: na testy będa 2 miesiące. Jeżeli po tym okresie okaże się że gra nadal nie działa i testujący mają zastrzeżenia czy obawy przedłużymy
czas na testy.
Resztę powiedział lokhgard.
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 148 times
Been thanked: 25 times

Post autor: uyco »

Czy coś wiadomo w temacie terminu wydania gry?
Czy testy już się zakończyły?
Będę wdzięczny za informacje, bo nie ukrywam, że jako wielki fan gier "cywilizacyjnych" z niecierpliwością oczekuję tego tytułu.

serdecznie pozdrawiam

Przemo
Awatar użytkownika
Red Baron
Wydawca
Posty: 235
Rejestracja: 03 lip 2004, 09:14

Post autor: Red Baron »

Testy trwaja nadal.
W zwiazku z tym premiera gry sie przesunie i zamiast wrzesnia bedzie to październik.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Red Baron pisze:Testy trwaja nadal.
W zwiazku z tym premiera gry sie przesunie i zamiast wrzesnia bedzie to październik.
Słuszne podejście.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Post autor: ragozd »

Moje szane na zakup rosna :)
Awatar użytkownika
Red Baron
Wydawca
Posty: 235
Rejestracja: 03 lip 2004, 09:14

Post autor: Red Baron »

W czasie testów wpadło sporo propozycji zmian na lepsze:) dlatego tez zapadła decyzja o przesunięciu wydania gry.
Na dniach pojawiąsie nowe grafiki i info o zmianie daty premiery, a takze o tym co zmieni sie w grze.
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Post autor: ragozd »

dobre testy zawsze tak maja ;)
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 148 times
Been thanked: 25 times

Post autor: uyco »

Odświeżam temat.

Jakieś nowe informacje o testach / premierze HS?
Awatar użytkownika
Red Baron
Wydawca
Posty: 235
Rejestracja: 03 lip 2004, 09:14

Post autor: Red Baron »

Już na dniach pierwsza "zajawka gry". Potem kolejne...
W przeciągu 2-3 tygodni będzie instrukcja. A sama gra będzie pod choinkę.
ODPOWIEDZ