Strategia fantasy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Strategia fantasy

Post autor: Fegat »

Witam, to już chyba mój ostatni post dotyczący zapytania, co kupić 8) Budżet nie wytrzyma już kolejnych utworów :D

Szukam strategii:
-najczęściej dla 2 graczy, z opcją grania w 4 lub 6
-czas rozgrywki 1-3 godz (2 byłoby optymalnie)
-figurki, nie chcę żetonów
-klimat fantasy / średniowiecze (uwielbiam uniwersum Warcrafta, Władcy Pierścieni lub klimaty typu Age Of Empires)
-cena (obojętnie (najlepiej koło 200), jak gra będzie za droga to poszukam używki)
-losowość ograniczona, ma być bo jest dreszczyk emocji, ale nie może być ważniejsza w grze od taktyki
-nie musi być nadto skomplikowana
-język najlepiej PL


Myślałem o
-Runewas (ale czas rozgrywki mocno ogranicza + trudne zasady?)
-Wojnie o Pierścień (podobno bardzo monotonna i cały czas gra się tak samo wg schematu, ponadto znowu czas)
-Battlelore (edycja 2) (podobno fajna, dynamiczna, ale tylko na 2 graczy, z recenzji wydaje mi się strzałem w dziesiątkę).
-Hyperborea (jakoś mało figurek :D)
-Cyklady (zbyt losowe)
-Kemet

Z tym, że w żadną z tych gier nie grałem, ani ja ani znajomi z którymi gram. W swojej "stajni" brakuje gry strategicznej, wymagającej taktyki, myślenia i grania przeciwko sobie. Co prawda mam na 2 osoby sztukę wojny i drako, ale pierwsza wymaga przede wszystkim liczenia punktów, rund i tego co zagrywa przeciwnik, a druga jest zbyt losowa, ponadto obie gry to 15 minutowe przerywniki)
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
Cyberpuncur
Posty: 309
Rejestracja: 03 lut 2014, 11:52
Lokalizacja: Sopot

Re: Strategia fantasy

Post autor: Cyberpuncur »

D&D Conquest of Nerath, masa figurek, 2-4 graczy, losowości trochę jest jednak, ok. 200 zł nowa.
Wojtas_512
Posty: 201
Rejestracja: 24 sty 2015, 21:20

Re: Strategia fantasy

Post autor: Wojtas_512 »

Jeśli szukasz gry bardziej taktycznej to wykreśl kemeta. Bo tam akcja najczęściej ogranicza się do atakowania (nie mam nic przeciwko temu, ale musisz o tym wiedzieć) W tej grze b. cięzko jest wygrać "bunkrując się". Dodatkowo brak zróżnicowania jednostek i tak naprawde jeśli w grze nie masz przewagi liczebnej nie ma w ogóle sensu atakować.

RuneWars mam i bardzo lubie, i wbrew opinii jak dla mnie gra lepiej spisuje się na 2/3 osoby,jak dla mnie mniejszy chaos na planszy i krótszy czas gry (2/3h, nie licząc Setup'a) Cena ok. 225zł
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Strategia fantasy

Post autor: uday »

Conquest of Nerath to taki Risk na sterydach, no i czas rozgrywki też raczej przekracza te 2-3 godziny. Może Warrior Knight, albo Antike?
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Strategia fantasy

Post autor: Fegat »

D&D Conquest of Nerath wygląda całkiem całkiem, aczkolwiek tylko ANG i to mnie trochę przeraża...

Dobrze wiedzieć, że jest małe zróżnicowanie oraz taktycznie bez szału...

Tak więc BattleLore, RuneWars, Hyperborea z mojej listy tylko zostały. Bardzo taktyczne wyglądają Bitwy o Westeros, ale znowu na 2 osoby :D

@edit, warrior knight wygląda ciekawie.

No i nadal dylemat, RuneWars, BattleLore czy może Warriorknight lub Hyperborea...
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
ODPOWIEDZ