Konkurs Smolna 200

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

MichalStajszczak pisze: Z którymi miałeś największy problem i jak je w końcu odgadłeś?
Miałem problem z Colossal Arena (wpisałem na google grafika - unicorn boardgame, prawda ze proste? :) ), Pirates (przejrzałem zdjęcia podejrzanych gier na stronie hurtowni Michała :) ), Arkham Horror ( poszukałem gry z potworami), Zaginione Miasta (sam mam samoróbke i miałem problem i chyba to było najtrudniejsze dla mnie).

ps. Kiedyś miałem prace gdzie musiałem wyszukiwać pewne informacje w internecie, więc nie było aż tak ciężko :wink:
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

Hehe ja w końcu zapomniałem o cały konkursie i nie wysłałem :) Skończyłem na 97, a do 99 jak pisałem chyba bym doszedł, ale ten Pirates! byłby gwoździem do trumny. Pomimo, że rysunek charakterystyczny i widać, że musi być coś z piratami czy okrętami to samej gry w ogóle nie kojarzyłem. Jeszcze raz gratulacje dla Dasilwy.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9473
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 508 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Pancho napisał:
Pirates! byłby gwoździem do trumny. Pomimo, że rysunek charakterystyczny i widać, że musi być coś z piratami czy okrętami to samej gry w ogóle nie kojarzyłem.
a Dasilwa rozwiazał ten problem tak:
Pirates (przejrzałem zdjęcia podejrzanych gier na stronie hurtowni Michała )
czyli wszedł na stronę tej gry. Taki był oczywiście podstępny cel tego konkursu - zwabienie na stronę hurtowni :lol:
Grę Pirates! miałem kilka razy na Smolnej, ale jakoś nie znalazłem chętnych do gry (chyba z winy Geko, który wszystkim ją odradzał na podstawie niskiej oceny na bgg). Domyślając się, że z tą grą mogą być największe problemy (słusznie, sądząc po wypowiedzi Pancho), wrzuciłem identyczny obrazek jak w konkursie na swoja stronę

PS. Próbowałem znaleźć zdjęcie jednorożca z Colossal Arena na Google i jakoś mi się to nie udało
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

MichalStajszczak pisze: PS. Próbowałem znaleźć zdjęcie jednorożca z Colossal Arena na Google i jakoś mi się to nie udało
wejdź na strone google -> zamiast w Sieci szukaj w Grafice -> wpisz unicorn boardgame - czwarta strona w wynikach :)
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

MichalStajszczak pisze:a Dasilwa rozwiazał ten problem tak:
Pirates (przejrzałem zdjęcia podejrzanych gier na stronie hurtowni Michała )
czyli wszedł na stronę tej gry. Taki był oczywiście podstępny cel tego konkursu - zwabienie na stronę hurtowni :lol:
No własnie, a na BGG nie ma tego zdjęcia, a ja oglądałem niepewne tytuły po BGG, a nie przez hurtownię. Dasilwa wykazał się większym sprytem :)
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

MichalStajszczak pisze: Grę Pirates! miałem kilka razy na Smolnej, ale jakoś nie znalazłem chętnych do gry (chyba z winy Geko, który wszystkim ją odradzał na podstawie niskiej oceny na bgg).
Sprzeciw, Wysoki Sądzie! Zapowiadałeś i przynosłeś King Arthur oraz Pirates. Na forum tylko wspomniałem, że gry mają dość niskie oceny na BGG ale że mogę spróbować. W King Arthur zagrałem a na Pirates nie straczyło czasu. Pisałem, że niższe oceny często się jakoś przekładają na rozgrywkę (a w zasadzie na odwrót) ale nikomu nie odradzałem gry :wink:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9473
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 508 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Dasilwa napisał:
unicorn boardgame - czwarta strona w wynikach
No tak - ja zrezygnowałem po trzech stronach. Czyli wykazałeś sie nie tylko sprytem, ale i cierpliwością :lol:
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9473
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 508 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Krótkie podsumowanie
W konkursie zdążyło wziąć udział 6 osób (jedna nadesłała dwa rozwiązania - w drugim poprawiła wynik o 6 trafień). Najlepszym wynikiem (oczywiście obok bezbłednego Dasilwy) było trafienie 92 tytułów.
Najtrudniejsza do odgadniecia okazała się gra nr 38 czyli Saloon (wiedział tylko zwycięzca). Duże trudności sprawiły też gry:
29. Król Artur
35. Pirates!
40. Ryzyko
59. Java
80. Ścieżki Chwały
89. Stratego
które oprócz Dasilwy odgadła tylko jedna osoba.
Przeszło 20 tytułów wszyscy uczestnicy odgadli prawidłowo. Były wśród nich zarówno gry bardzo znane (Osadnicy, Carcassonne, Puerto Rico, Ticket to Ride), jak i mniej popularne (Bison, Jericho, Mission Red Planet).
ODPOWIEDZ