Łowcy A.D. 2114 / The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: matio2007 »

shuji pisze: 20 sty 2021, 23:26 Czyli dokładam te małe dodatki do gry w momencie jej rozpoczęcia całkiem od nowa ?
Tak, podejmujesz decyzję przed rozpoczęcie nowej kampanii, z których małych dodatków chcesz korzystać.
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Łowcy A.D. 2114/The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: shuji »

Hej, to jeszcze pytanie czy możecie polecić jakieś wideoinstrukcje, how to playe albo wideo game play? Po polsku widzę że właściwie brak, tylko jakieś materiały z prototypów... A po ang nie bardzo znam jutuberow i nie wiem kogo i gdzie szukać :)
Głównie chciałbym się nauczyć w to grać. Będę grał solo więc obawiam się że po samej instrukcji będę popełniał błędy i nikt mnie nie poprawi
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 61 times
Been thanked: 167 times

Re: Łowcy A.D. 2114/The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: strid3rr »

shuji pisze: 24 sty 2021, 16:00 Hej, to jeszcze pytanie czy możecie polecić jakieś wideoinstrukcje, how to playe albo wideo game play? Po polsku widzę że właściwie brak, tylko jakieś materiały z prototypów... A po ang nie bardzo znam jutuberow i nie wiem kogo i gdzie szukać :)
Głównie chciałbym się nauczyć w to grać. Będę grał solo więc obawiam się że po samej instrukcji będę popełniał błędy i nikt mnie nie poprawi
Na tą chwilę nie ma nic sensownego, ale spokojnie dasz radę po zapoznaniu się z instrukcją. Ewentualnie po tym jak KS zostanie rozesłany to pewnie się coś pojawi.
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Łowcy A.D. 2114/The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: shuji »

strid3rr pisze: 24 sty 2021, 16:12
shuji pisze: 24 sty 2021, 16:00 Hej, to jeszcze pytanie czy możecie polecić jakieś wideoinstrukcje, how to playe albo wideo game play? Po polsku widzę że właściwie brak, tylko jakieś materiały z prototypów... A po ang nie bardzo znam jutuberow i nie wiem kogo i gdzie szukać :)
Głównie chciałbym się nauczyć w to grać. Będę grał solo więc obawiam się że po samej instrukcji będę popełniał błędy i nikt mnie nie poprawi
Na tą chwilę nie ma nic sensownego, ale spokojnie dasz radę po zapoznaniu się z instrukcją. Ewentualnie po tym jak KS zostanie rozesłany to pewnie się coś pojawi.
Ale moment to KS jeszcze nie wyszedł ? Oglądałem prototyp na on table z początku 2019 i mówili że w ciągu kilku miesięcy wysyłają ? To opóźnienie jest już 2 lata ?

To skąd w takim razie polski dodruk, jak KS był najpeirw ?
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Łowcy A.D. 2114/The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: Golfang »

shuji pisze: 24 sty 2021, 17:42
strid3rr pisze: 24 sty 2021, 16:12
shuji pisze: 24 sty 2021, 16:00 Hej, to jeszcze pytanie czy możecie polecić jakieś wideoinstrukcje, how to playe albo wideo game play? Po polsku widzę że właściwie brak, tylko jakieś materiały z prototypów... A po ang nie bardzo znam jutuberow i nie wiem kogo i gdzie szukać :)
Głównie chciałbym się nauczyć w to grać. Będę grał solo więc obawiam się że po samej instrukcji będę popełniał błędy i nikt mnie nie poprawi
Na tą chwilę nie ma nic sensownego, ale spokojnie dasz radę po zapoznaniu się z instrukcją. Ewentualnie po tym jak KS zostanie rozesłany to pewnie się coś pojawi.
Ale moment to KS jeszcze nie wyszedł ? Oglądałem prototyp na on table z początku 2019 i mówili że w ciągu kilku miesięcy wysyłają ? To opóźnienie jest już 2 lata ?

To skąd w takim razie polski dodruk, jak KS był najpeirw ?
Nie wiem jak KS. Na pewno pierwszy druk z Zagramw.to już był wydany. Miałem i sprzedałem. Teraz czekam na druki druk, bo w drugiej kampanii znowu wsparłem.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 772
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 143 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Łowcy A.D. 2114/The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: raphaell7 »

shuji pisze: 24 sty 2021, 17:42Ale moment to KS jeszcze nie wyszedł ? Oglądałem prototyp na on table z początku 2019 i mówili że w ciągu kilku miesięcy wysyłają ? To opóźnienie jest już 2 lata ?

To skąd w takim razie polski dodruk, jak KS był najpeirw ?
KS był w połowie 2018 i został dostarczony w grudniu 2019. Parę miesięcy później ruszył KS na drugi druk oraz nowe dodatki — dostawa wkrótce.

Oba druki były również na zagramw.to. Wszystkie wersje razem z datami i aktualnym stanem tutaj: https://boardgamegeek.com/boardgame/175 ... 4/versions
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Łowcy A.D. 2114/The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: shuji »

raphaell7 pisze: 24 sty 2021, 19:12
shuji pisze: 24 sty 2021, 17:42Ale moment to KS jeszcze nie wyszedł ? Oglądałem prototyp na on table z początku 2019 i mówili że w ciągu kilku miesięcy wysyłają ? To opóźnienie jest już 2 lata ?

To skąd w takim razie polski dodruk, jak KS był najpeirw ?
KS był w połowie 2018 i został dostarczony w grudniu 2019. Parę miesięcy później ruszył KS na drugi druk oraz nowe dodatki — dostawa wkrótce.

Oba druki były również na zagramw.to. Wszystkie wersje razem z datami i aktualnym stanem tutaj: https://boardgamegeek.com/boardgame/175 ... 4/versions
Ok, jasne, trochę mnie zmyliło to co napisał strid33rr. W takim razie rozumiem, że po pierwszym druku nikt sensowny nie podjął się wideoinstrukcji ani how to Play i zostaje czekać na drugi druk ?
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 772
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 143 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Łowcy A.D. 2114/The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: raphaell7 »

shuji pisze: 24 sty 2021, 19:45W takim razie rozumiem, że po pierwszym druku nikt sensowny nie podjął się wideoinstrukcji ani how to Play i zostaje czekać na drugi druk ?
Jest chyba tylko tyle, co tutaj: https://boardgamegeek.com/boardgame/175 ... tructional
Jest też parę nagrań z rozgrywki. Przeczytaj instrukcję i graj jak przyjdzie gra :)

Jest wiele gier, które nie mają filmików instruktażowych, zwłaszcza w przypadku większych lub trudniej dostępnych pozycji.
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 280
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 39 times

Re: Łowcy A.D. 2114/The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: Azel »

Tutaj jest całkiem dobry i długi gameplay.
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
Awatar użytkownika
sitfun
Administrator
Posty: 450
Rejestracja: 04 cze 2020, 00:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 106 times
Been thanked: 49 times
Kontakt:

Re: Łowcy A.D. 2114/The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: sitfun »

Brak gameplayów jest powiązanym pewnie z tym, że gra jest do jednokrotnego przejścia - oglądając gameplay zdradzana jest fabuła, wybory na kartach, konsekwencje itp. co wg mnie wpłynie na fun z rozgrywki... Ja nawet jak będą gameplaye to i tak nie będę ich oglądał (i nie jestem pewnie jedyny) i możliwe dlatego nie opłaca się recenzentom ich przygotowywać.
sasquach
Posty: 1826
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 933 times
Been thanked: 581 times

Re: Łowcy A.D. 2114/The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: sasquach »

Brak gameplayów to raczej kwestia dostępności. Gra jest KS exclusivem (wliczając polskiej wspieraczki). Wystarczy zobaczyć ilość ocen na bgg - zaledwie 163.
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 61 times
Been thanked: 167 times

Re: Łowcy A.D. 2114/The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: strid3rr »

Azel pisze: 25 sty 2021, 10:05 Tutaj jest całkiem dobry i długi gameplay.
Rzuciłem sobie okiem na ten jego gameplay i zdałem sobie sprawę, że dość szybko ucieka czas w tej grze. Jeżeli rzeczywiście cała kampania rozgrywa się w 30 turach, to trochę to dziwne, bo gość po 14 turach nie za wiele się rozwinął w tym czasie, a był już tak naprawdę w połowie rozgrywki. No chyba, że coś mi umyka albo on grał źle lub nierozważnie. Gdzieś w sumie wcześniej czytałem, że gra nie wybacza błędów, a rozbudowa bazy i wytwarzanie przedmiotów nie jest za dobrze zbalansowane.
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Łowcy A.D. 2114/The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: gogovsky »

strid3rr pisze: 29 sty 2021, 01:21
Azel pisze: 25 sty 2021, 10:05 Tutaj jest całkiem dobry i długi gameplay.
Rzuciłem sobie okiem na ten jego gameplay i zdałem sobie sprawę, że dość szybko ucieka czas w tej grze. Jeżeli rzeczywiście cała kampania rozgrywa się w 30 turach, to trochę to dziwne, bo gość po 14 turach nie za wiele się rozwinął w tym czasie, a był już tak naprawdę w połowie rozgrywki. No chyba, że coś mi umyka albo on grał źle lub nierozważnie. Gdzieś w sumie wcześniej czytałem, że gra nie wybacza błędów, a rozbudowa bazy i wytwarzanie przedmiotów nie jest za dobrze zbalansowane.
filmik chyba 2/10 :) Gra się 56 dni, a więc stwierdzam, że musiał co najmniej nierozważnie. Akurat baza i wytwarzanie przedmiotów jest całkowicie w porządku :)
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 280
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 39 times

Re: Łowcy A.D. 2114/The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: Azel »

strid3rr pisze: 29 sty 2021, 01:21 Gdzieś w sumie wcześniej czytałem, że gra nie wybacza błędów, a rozbudowa bazy i wytwarzanie przedmiotów nie jest za dobrze zbalansowane.
Może nie tak, że nie wybacza błędów, ale jeśli nie chcesz później płakać, to od samego początku musisz rozważnie planować rozbudowę bazy i jakie rzeczy chcesz wyrabiać. Myślę, że dałoby się przejść na "yolo" ;), ale mogłaby to być dość frustrująca rozgrywka.
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
Awatar użytkownika
SwistakCZC
Posty: 166
Rejestracja: 16 lis 2018, 19:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 96 times
Been thanked: 26 times

Re: Łowcy A.D. 2114/The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: SwistakCZC »

Jak długo trwa przejście kampanii podstawowej?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Łowcy A.D. 2114/The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: Curiosity »

Pytania o zasady proszę zamieszczać ww dedykowanym temacie
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4474
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Łowcy A.D. 2114/The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: garg »

Ostatnie trzy dni spędziliśmy z synami na rozegraniu całej kampanii i została nam już na jutro tylko ostatnia misja (trzeba było kłaść się spać :) ), ale wydaje mi się, że już mogę podsumować całe doświadczenie:

1) Bałem się, że gra będzie jakimś kooperacyjnym skirmishem, czy innym potworkiem. Nic bardziej błędnego! To jest najlepsze przełożenie gier cRPG na planszę, w jakie w życiu grałem. Wielokrotnie podczas rozgrywki miałem uczucie deja vu i przeniesienie się do Icewind Dale albo Baldur's Gate (niestety, tylko ja, bo moi synowie są za mali, żeby to pamiętać). I mimo, iż mechanicznie jest to coś zupełnie odmiennego, to odczucia z rozgrywki są niezwykle podobne. Jest główny wątek fabularny, mnóstwo sidequestów, sporo wyborów i decyzji, losowe potyczki, rozwój bohaterów, kupno ekwipunku itp. itd.

2) Gra zajmuje ogrooooomnie dużo miejsca. Niby nie ma stałej planszy, ale planszetki graczy, karty lokacji i miejsca, organizerki z żetonami, pudełka z kartami, plansze potyczek. To wszystko nie mieściło się na stole 90x180cm i potyczki musieliśmy rozgrywać na podłodze, przenosząc tylko planszetki graczy i żetony. Jeszcze nigdy nie grałem w takiego molocha.

3) Fabuła nie jest może tworem na miarę jakiejś nagrody, ale rozwija się z przyzwoitą liczbą zwrotów, jest wciągająca, pozwala podejmować sensowne wybory, współgra z mechaniką i zachęca do grania. Tylko tyle i aż tyle. Każde odkrycie nowej karty powodowało, że czytałem na głos wydarzenie, a moi synowie słuchali wszystkiego z wypiekami na twarzach (mają po 10 lat) i często dyskutowali po kilka minut. Co prawda treść niektórych kart była odrobinę dyskusyjna nawet dla dwunastolatków (to jest oficjalne ograniczenie wiekowe), ale nie było niczego zdecydowanie nieakceptowalnego. A po grze chłopaki jeszcze długo rozmawiali o wielu wyborach i wydarzeniach.

4) Instrukcja jest dobra. Co prawda ma dziwną strukturę, ale po dwukrotnym przeczytaniu rozumiałem 90% zasad. Miałem kilka niejasności (głownie dotyczących przechodzenia pomiędzy walkami a fabułą oraz upływu czasu podczas misji). Na szczęście po obejrzeniu filmiku z rozgrywką nie było już większych kłopotów. Co przy tak dużym rozmiarze gry jest moim zdaniem pozytywem. Na samych kartach znalazłem kilka literówek (co przy takiej ilości tekstu jest i tak imponująco dobrym wynikiem), ale nic nie przeszkadzało nam w graniu, więc ten aspekt oceniam bardzo dobrze. Podobnie elementy gry. Kupiłem całość razem z Nuclear Storage Boxem (czyli po prostu wielki pudłem z organizerami) i to była trafna decyzja. Te organizery bardzo ułatwiają obsługę gry i nie wyobrażam sobie grać wygodnie bez nich. Szczególnie bez pudełka do kart fabuły, które niesamowicie przyspieszało wybór i losowanie kart.

5) Rozstawianie plansz walk stało się pod koniec nieco upierdliwe. Szczególnie, jak już podpakowaliśmy naszych bohaterów, to zdarzało się, że rozstawianie plansz i figurek zajmowało więcej czasu, niż sama walka. No i buchalteria na koniec walki (nagrody, levelowanie, podział łupów) też zajmowała sporo czasu. Doszło do tego, że pod koniec kampanii niektóre walki po prostu pomijaliśmy, żeby po prostu iść do przodu z fabułą.

6) Figurki nie są jakieś wybitne, ale spełniają swoją funkcję. Machnąłem wszystko podkładem i Contrastem dla klimatu i od razu grało się dużo przyjemniej. Podobają mi się potwory i roboty, nieco mniej - postaci ludzkie (bohaterów i przeciwników). Nie chodzi nawet o brak szczegółów (który - prawdę mówiąc - zupełnie mi nie przeszkadzał). Bardziej o to, że po pierwsze figurki ludzkie mało się między sobą różnią i powodowało to kłopoty z prowadzeniem walk, a po drugie, że figurek ludzkich było zwyczajnie za mało typów. Kiedy ta sama figurka musi udawać trzech albo nawet czterech różnych przeciwników, to trochę to wybija z klimatu. Musieliśmy dołożyć trochę plastikowych żołnierzyków, ale z powodu innej skali to też było rozwiązaniem ułomnym.

7) Całą kampania z podstawki zajęła nam kilkanaście godzin (tak na oko - jakieś 12-14 godzin) i mamy przed sobą finał, który powinien się zamknąć w dwie godziny. Gdybyśmy grali idealnie zgodnie z zasadami, to pewnie wyszłoby dodatkowo jeszcze jakieś 3-4 godziny, czyli finalnie wszystko to około 20 godzin rozgrywki. I gra utrzymała nas przy sobie przez cały ten czas, co jest dużym komplementem, bo na przykład w Pandemica Legacy (pierwsze dwa sezony) musieliśmy grać z przerwami, z powodu "zmęczenia materiału".

8 ) Przed nami jeszcze dodatki, które zagramy pewnie wszystkie naraz, biorąc kampanię z Hybrids i karty z tych dwóch małych, żeby uniknąć powtarzalności kart spotkań (chodzi o losowe spotkania na drogach i w miastach). Mimo tak długiego czasu rozgrywki, entuzjazm mamy, więc rokuje to dobrze. I tę drugą kampanię też pewnie będziemy chcieli rozegrać na raz, bo co prawda można robić "sejwy" z rozgrywki, ale jest to dość upierdliwe i szczerze odradzam - rozstawianie gry naprawdę zajmuje dłuższą chwilę (na trzy osoby, tak ponad 20 minut).

9) Gdybym miał oceniać grę w skali BGG, to za przyjemność z rozgrywki dałbym 9/10, choć mam obiekcje co do regrywalności. Po raz drugi to tej samej kampanii raczej nie siądziemy. To historia była główną siłą napędową grania i odkrywanie jej po raz drugi raczej nie będzie tak samo pasjonujące. Ale z drugiej strony, przy ilu grach spędziłem tyle czasu, tak dobrze się bawiąc? Więc na pewno były to dobrze wydane pieniądze, a dodatki powinny załatwić kwestię powrotu do gry.

Podsumowując - jedno z moich najbardziej pozytywnych zaskoczeń planszówkowych w tym roku. Doskonała gra, dużo emocji i satysfakcja po każdej rozgrywce. Czekam na więcej :)
Ostatnio zmieniony 18 lip 2021, 00:12 przez garg, łącznie zmieniany 1 raz.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Łowcy A.D. 2114/The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: lotheg »

garg pisze: 18 lip 2021, 00:09

8 ) Przed nami jeszcze dodatki, które zagramy pewnie wszystkie naraz, biorąc kampanię z Hybrids i karty z tych dwóch małych, żeby uniknąć powtarzalności kart spotkań (chodzi o losowe spotkania na drogach i w miastach). Mimo tak długiego czasu rozgrywki, entuzjazm mamy, więc rokuje to dobrze. I tę drugą kampanię też pewnie będziemy chcieli rozegrać na raz, bo co prawda można robić "sejwy" z rozgrywki, ale jest to dość upierdliwe i szczerze odradzam - rozstawianie gry naprawdę zajmuje dłuższą chwilę (na trzy osoby, tak ponad 20 minut).

Dzięki za szeroki opis :)

Czyli zagraliście na razie samą podstawkę, a Hybrids i dwóch małych nie rozpakowałeś, tak? Zastanawiałem się właśnie jak się zabrać za to :)
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Łowcy A.D. 2114/The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: shuji »

lotheg pisze: 20 lip 2021, 21:00
garg pisze: 18 lip 2021, 00:09

8 ) Przed nami jeszcze dodatki, które zagramy pewnie wszystkie naraz, biorąc kampanię z Hybrids i karty z tych dwóch małych, żeby uniknąć powtarzalności kart spotkań (chodzi o losowe spotkania na drogach i w miastach). Mimo tak długiego czasu rozgrywki, entuzjazm mamy, więc rokuje to dobrze. I tę drugą kampanię też pewnie będziemy chcieli rozegrać na raz, bo co prawda można robić "sejwy" z rozgrywki, ale jest to dość upierdliwe i szczerze odradzam - rozstawianie gry naprawdę zajmuje dłuższą chwilę (na trzy osoby, tak ponad 20 minut).

Dzięki za szeroki opis :)

Czyli zagraliście na razie samą podstawkę, a Hybrids i dwóch małych nie rozpakowałeś, tak? Zastanawiałem się właśnie jak się zabrać za to :)
No ja z opisów to planowałem te dwa małe dodatki odrazu dołożyć, ale Mateusz (autor) zasugerował mi zagranie czystego core za pierwszym razem. Chyba zrobię tak jak pisał ktoś wyżej - czysty core, a hybrids z dwoma małymi dodatkami
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4474
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Łowcy A.D. 2114/The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: garg »

lotheg pisze: 20 lip 2021, 21:00
garg pisze: 18 lip 2021, 00:09

8 ) Przed nami jeszcze dodatki, które zagramy pewnie wszystkie naraz, biorąc kampanię z Hybrids i karty z tych dwóch małych, żeby uniknąć powtarzalności kart spotkań (chodzi o losowe spotkania na drogach i w miastach). Mimo tak długiego czasu rozgrywki, entuzjazm mamy, więc rokuje to dobrze. I tę drugą kampanię też pewnie będziemy chcieli rozegrać na raz, bo co prawda można robić "sejwy" z rozgrywki, ale jest to dość upierdliwe i szczerze odradzam - rozstawianie gry naprawdę zajmuje dłuższą chwilę (na trzy osoby, tak ponad 20 minut).
Dzięki za szeroki opis :)

Czyli zagraliście na razie samą podstawkę, a Hybrids i dwóch małych nie rozpakowałeś, tak? Zastanawiałem się właśnie jak się zabrać za to :)
:)

A co dodatków, to dokładnie tak - po skończeniu podstawki rozfoliowałem wszystkie dodatki i włożyłem do pudełka. Jest to tak sprytnie zrobione, że jeśli chcesz rozegrać kampanię z Hybrids, to po prostu wyjmujesz karty z podstawki o określonych numerach i podmieniasz na te z dodatku. A te obydwa małe to po prostu karty spotkań, więc można je mieszać dowolnie.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Łowcy A.D. 2114/The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: shuji »

garg pisze: 20 lip 2021, 22:25
lotheg pisze: 20 lip 2021, 21:00
garg pisze: 18 lip 2021, 00:09

8 ) Przed nami jeszcze dodatki, które zagramy pewnie wszystkie naraz, biorąc kampanię z Hybrids i karty z tych dwóch małych, żeby uniknąć powtarzalności kart spotkań (chodzi o losowe spotkania na drogach i w miastach). Mimo tak długiego czasu rozgrywki, entuzjazm mamy, więc rokuje to dobrze. I tę drugą kampanię też pewnie będziemy chcieli rozegrać na raz, bo co prawda można robić "sejwy" z rozgrywki, ale jest to dość upierdliwe i szczerze odradzam - rozstawianie gry naprawdę zajmuje dłuższą chwilę (na trzy osoby, tak ponad 20 minut).
Dzięki za szeroki opis :)

Czyli zagraliście na razie samą podstawkę, a Hybrids i dwóch małych nie rozpakowałeś, tak? Zastanawiałem się właśnie jak się zabrać za to :)
:)

A co dodatków, to dokładnie tak - po skończeniu podstawki rozfoliowałem wszystkie dodatki i włożyłem do pudełka. Jest to tak sprytnie zrobione, że jeśli chcesz rozegrać kampanię z Hybrids, to po prostu wyjmujesz karty z podstawki o określonych numerach i podmieniasz na te z dodatku. A te obydwa małe to po prostu karty spotkań, więc można je mieszać dowolnie.
A może do hybrids użyć tylko tych kart spotkań których się nie użyło przy graniu w core + te z małych dodatków ? W sensie te użyte przy core odrzucić na zawsze
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4474
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Łowcy A.D. 2114/The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: garg »

Jak najbardziej tak. Ja zrobiłem jeszcze prościej - podczas grania przekładaliśmy raz użyte karty na spód odpowiednich talii, a teraz do nowej kampanii użyjemy tylko tych nierozegranych z podstawki oraz wszystkich z dodatków. Można je tasować, można ułożyć po kolei - bez znaczenia.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Łowcy A.D. 2114/The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: Yuri »

Gdyby tylko ta gra miała klimat klasycznego postapo, a nie sci-fi wersji to jadłbym toto łyżeczkami 😉 niemniej nie żywię nadziei, bo ie zanosi się by autor miał zamiar tworzyć nowe uniwersum, ma z tym chyba wystarczająco roboty 😉
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Łowcy A.D. 2114/The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: gogovsky »

Yuri pisze: 21 lip 2021, 06:39 Gdyby tylko ta gra miała klimat klasycznego postapo, a nie sci-fi wersji to jadłbym toto łyżeczkami 😉 niemniej nie żywię nadziei, bo ie zanosi się by autor miał zamiar tworzyć nowe uniwersum, ma z tym chyba wystarczająco roboty 😉
Czyli fallout, metro 2033 czy rycerze pustkowi nie są Sci-FI? Nie o rozumiem tego komentarza serio.
Ostatnio zmieniony 21 lip 2021, 12:02 przez gogovsky, łącznie zmieniany 1 raz.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Łowcy A.D. 2114/The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: shuji »

Yuri pisze: 21 lip 2021, 06:39 Gdyby tylko ta gra miała klimat klasycznego postapo, a nie sci-fi wersji to jadłbym toto łyżeczkami 😉 niemniej nie żywię nadziei, bo ie zanosi się by autor miał zamiar tworzyć nowe uniwersum, ma z tym chyba wystarczająco roboty 😉
Gdzieś mi mignelo, że ma plany na rozbudowę tego uniwersum, ale najpierw jakaś nowa gra
ODPOWIEDZ