Gra planszowa - dwie osoby, do pociągu

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Gra planszowa - dwie osoby, do pociągu

Post autor: Toomek »

Hej!
Poszukuje gry planszowej/karcianej dla dwóch osób, którą łatwo będzie rozłożyć na jednym/dwóch stolikach (te w Pendolino nie należą do najmniejszych). Fajnie jakby posiadała stosunkowo niską negatywną interakcję. Gra będzie kupowana w Galerii Krakowskiej Empik/ta wysepka z grami - pociąg o 16.30, raczej nie uda nam się zamówić czegoś z wysyłką :)

Edit: z przejrzanych wahamy się między "Budowniczowie: Średniowiecze", a "Zakazaną wyspą" :).
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Gra planszowa - dwie osoby, do pociągu

Post autor: krzyss »

"Budowniczowie: Średniowiecze"

+1
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gra planszowa - dwie osoby, do pociągu

Post autor: Toomek »

Super! Z drugiej strony trochę martwi podobieństwo do "Splendoru" (który znamy i lubimy". Z przejrzanych radę dawała też mała Agricola (ale nie wiem czy się zmieści/nie będzie latać). No i może pojawi się coś jeszcze ciekawego :)
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Gra planszowa - dwie osoby, do pociągu

Post autor: krzyss »

W empiku jest jeszcze Cytadela chyba ale za trochę więcej. Na stoliku też się zmieści :)
Pewnie jest jeszcze kupę innych, które się zmieszczą :)

EDIT: sprawdzałeś dostępność tych gier?
Dyso
Posty: 202
Rejestracja: 15 lut 2014, 21:21
Lokalizacja: Oława / Drzemlikowice
Been thanked: 1 time

Re: Gra planszowa - dwie osoby, do pociągu

Post autor: Dyso »

Dobble! Szybkie, fajne i do kieszeni się zmieści :D
Stowarzyszenie Planszoaktywni- Tak działamy z grami planszowymi w Oławie.
---
Profil osobisty na BGG
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Gra planszowa - dwie osoby, do pociągu

Post autor: Pixa »

Budowniczowie Sredniowiecze, Hanabi, Jaipur, Mr Jack Pocket i ew. Osadnicy z Catanu: Szybka gra karciana. Jak jestes bardziej ograny to Race for the Galaxy - pudelko dosyc duze, ale gra to same karty i nie zajmuje sporo miejsca.

Cytadeli na dwie osoby nie polecam, tak samo jak nowej gry tego autora tj. Maskarady.

Mala Agricola tez nie jest zlym pomyslem, choc z wymienionych zajmuje najwiecej miejsca.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gra planszowa - dwie osoby, do pociągu

Post autor: Toomek »

Budowniczowie kupieni, dzięki wszystkim za pomoc :)
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Gra planszowa - dwie osoby, do pociągu

Post autor: krzyss »

A teraz wrażenia nam przedstaw po grze w pociągu :wink:
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gra planszowa - dwie osoby, do pociągu

Post autor: Toomek »

Dobrze, że mam zdjecie zrobione na Instagramika :). Generalnie, przy odrobinie organizacji dwie osoby mogą pograć na tych mniejszych stolikach w Pendolino (jedna rozkłada u góry budynki, druga rzemieślników, bank między siedzeniami w puszce). Sądzę, że nuc więjszego by się już nie zmieściło - momentami było ciasno. Na dużych stolikach (są też takie) można się pokusić o bardziej rozbudowaną pozycję i siedzieć na przeciwko

A sama gra? Mojej narzeczonej i mamie podpasowała dużo bardziej niż Splendor. Mi chybs również - jednak mechanika skłania chyba do większego "główkowania". No i wspaniała szata graficzna... Od niedzieli ograna osiem razy, więc naprawdę świetny zakup :)

Obrazek
crus221
Posty: 197
Rejestracja: 04 sie 2014, 13:53
Been thanked: 1 time

Re: Gra planszowa - dwie osoby, do pociągu

Post autor: crus221 »

Aby nie zakładać nowego tematu, napiszę tutaj.
Również szukam gry planszowej/karcianej na wyjazdy - na wakacje/pociągiem itp. Gra jak w temacie 2os. Najlepiej aby cena mieściła się do 70zł. Sam chętnie bym kupił neuroshime (tak wiem, że budżet większy no ale takie widzimisie) ale luba nie preferuje gier konfliktowych 1vs1 gdzie liczy się taktyka, jednak pewnie kooperacyjna taktyczna by się spodobała o ile by istniała...
Tak więc najbardziej preferowane gry to praktycznie wszystkie regrywalne gdzie nie atakuje się wzajemnie, negatywna interakcja może być aby coś komuś podebrać itp.
Klimaty które by nam podpadły to wszelkiego typu apokalipsy, fantastyka, przedwieczni, świat współczesny jak i historia. Zdecydowanie nie podpadnie (przynajmniej mnie) wszystko co jest związane z arabami, sci-fi, orientalem (statki kosmiczne etc.)

Regrywalna znaczy że zagram przynajmniej 20 razy i mi się nie znudzi bo dowiadywałem się np. o małej agri i 4 gry bez dodatku to max.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra planszowa - dwie osoby, do pociągu

Post autor: misioooo »

San Juan :) Bardzo fajne, regrywalne jak dla mnie, całkiem rozsądna ilość pomyślunku wymagana.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
crus221
Posty: 197
Rejestracja: 04 sie 2014, 13:53
Been thanked: 1 time

Re: Gra planszowa - dwie osoby, do pociągu

Post autor: crus221 »

nie potrafię znaleźć nic o san juan, coś więcej mógłbyś napisać? :) Sami zastanawiamy się nad znakiem starszych bogów, samemu znaleźć bądź zrobić pudełko drewniane i zmieścić w nim wszystko, co o tym sadzicie? fajna gra na 2os?
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1977
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 192 times
Been thanked: 875 times

Re: Gra planszowa - dwie osoby, do pociągu

Post autor: Neoptolemos »

San Juan to zmieniona wersja Puerto Rico, nie?

Jak się ma do PR i czy faktycznie jest kompaktowa? Wg BGG pudło jest całkiem standardowe...
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
metyu
Posty: 381
Rejestracja: 12 gru 2012, 11:08
Been thanked: 1 time

Re: Gra planszowa - dwie osoby, do pociągu

Post autor: metyu »

Neoptolemos pisze:San Juan to zmieniona wersja Puerto Rico, nie?
Nie, mechanicznie SJ ma więcej wspólnego z Race for the Galaxy niż PR.
ODPOWIEDZ