Vampire: Prince of the City

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
omam
Posty: 287
Rejestracja: 08 wrz 2005, 10:34
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Vampire: Prince of the City

Post autor: omam »

Może kilka słów o gierce, która przeszła jakoś bez większego echa.
Jest to tytuł zasługujący na uwagę.

Gierka ma w sobie elemety strategiczne, przygodowe jak i dyplomatyczne.

Mamy tu więc i walkę o wpływy o poszczególne sektory miasta (bardzo ciekawy pomysł licytacji połączony z rzutami kością).

Walka odbywa się również poprzez bezpośrednie starcia przywódców klanów vampirów - występuje 5 klanów każdy z unikalnymi dyscyplinami i 3 statystykami (dla mnie w sam raz nie za dużo tego ani nie za mało).

Są również "eventy" przeszkadzające wszystkim uczestnikom rozgrywki. Do ich rozwiązania potrzebna jest (przynajmniej tymczasowa) konsolidacja graczy. Powoduje to element kooperacji (jak w Arkham horror itd) dla pokonania wspólnego wroga co studzi nieco konfrontacyjne nastroje w czasie gry.

Dla mnie najwiekszym smaczkiem okazuje się jednak dyplomacja. Tutaj zarówno przy wywieraniu wpływu na dany sektor lub przy bezpośredniej walce istnieje możliwość "asystowania" przy roztrzyganiu konfliktów co w konsekwencji prowadzi do licznych dyskusji, negocjacji celem przeciągnięcia uczestników na swoją stronę.

Wszystko to okraszone jest bardzo "klimatyczną" planszą oraz pozostałymi elemetami.

Bardzo ciekawa i przemyślana gierka, która chyba najlepiej sprawdza się na 4 lub 5 os.

A co Wy o niej sądzicie ?

Pozdro all
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Vampire: Prince of the City

Post autor: Don Simon »

Byla w kregu moich zainteresowan, ale po przeczytaniu kilku miazdzacych recenzji na BGG dalem sobie spokoj...

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Post autor: Muttah »

Mnie skutecznie odstraszała cena i znikome wieści na temat tego tytułu. Ale jak już zagraliśmy... Nawet we 3 był po prostu OGIEŃ!!! Na pewno jedna z najlepszych gier strategicznych, klimat i smaczki Vampire: the masquerade idealnie wplecione w coś więcej niż banalny territory control.

Kolejna po vorteksie perełka, cichy zabójca znikąd, wyłowiony zupełnym przypadkiem. Jak tylko kiedyś będę miał opcję położyć na tym łapy, to dam te 2 stówki bo cholerstwo mimo że nie powala wykonaniem (graficznie ok, komponenty średnie) to i tak jest warte ceny.

Jeden z najlepszych zakupów na wakacje, to na pewno.
Awatar użytkownika
kruck
Posty: 239
Rejestracja: 29 sie 2005, 01:52
Lokalizacja: Lochy
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: kruck »

Kurcze, zapowiada się naprawdę nieźle, zwłaszcza dla fana WODy.

Początkowo myślałem, że chodzi o taką karciankę, w której układa się piramidę z wampirzych ważniaków i wspina po szczeblach kariery. Początkowo byłem gotów ją kupić, ale kiedy ujrzałem miażdżące recenzje Amerykanów, nie przyzwyczajonych w końcu do bezkostkowych eurogier, którzy gnoją grę za wysoką losowość, odpuściłem sobie.

Natomiast ta gra prezentuje się całkiem, całkiem.
Awatar użytkownika
Lord_Kristof
Posty: 110
Rejestracja: 17 lut 2008, 12:39
Lokalizacja: Kraków / Rochester / Canterbury
Kontakt:

Re: Vampire: Prince of the City

Post autor: Lord_Kristof »

Oglądnąłem wszelkie materiały na BGG, ściągnąłem sobie nawet instrukcję, ale niestety mi się nie otwiera :-/ Recenzje na BGG, które widziałem nie były wcale miażdżące, a bardzo pozytywne, co tylko mnie zachęca bardziej do kupna. Gdyby nie odrobinę wysoka cena...
Dwie uwagi:
Muttah: "Prince of the City" osadzony jest w świecie Requiem, nie zaś Maskarady. Jest to nowa edycja Świata Mroku (czwarta, jeśli się nie mylę)
Kruck: gra o której mówisz to "Vampire: Dark Influences". Fakt, jest bardzo losowa, ale ma swój urok a wykonanie jest doskonałe. Po więcej szczegółów odsyłam do swojej recenzji: http://www.bestiariusz.pl/gry/planszowe/1236
Any time spent with games is time well spent!
http://www.bestiariusz.pl
Dość to popularne, więc w sumie czemu nie: moja kolekcja gier
grucha
Posty: 362
Rejestracja: 08 paź 2006, 08:18
Lokalizacja: Szamotuły, k/Poznania
Has thanked: 14 times
Been thanked: 5 times

Re: Vampire: Prince of the City

Post autor: grucha »

Czy mozna gdzies znalezc polska wersje instrukcji i/lub spolszczenie kart?
Pochodzenie człowieka od małpy jest prywatną sprawą każdego z nas.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Vampire: Prince of the City

Post autor: schizofretka »

Jakie są polskie tłumaczenia w Eternal Struggle terminów Primogen, retainer, childe, disciplines?
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Vampire: Prince of the City

Post autor: schizofretka »

Kto zagra ze mną w Księcia Miasta? Od roku tacham go ze sobą na różne spotkania i z nadzieją proponuję ludziom :cry: Wszystkie posty wymieniające tę grę poza ogłoszeniami sprzedaży są moje...
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Vampire: Prince of the City

Post autor: Pierzasty »

Ja i Janusz ;)
Awatar użytkownika
Protoplasm
Posty: 289
Rejestracja: 17 cze 2010, 23:13
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Vampire: Prince of the City

Post autor: Protoplasm »

Przyjedź do Krakowa :mrgreen:
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Vampire: Prince of the City

Post autor: Inermis »

schizofretka pisze:Kto zagra ze mną w Księcia Miasta? Od roku tacham go ze sobą na różne spotkania i z nadzieją proponuję ludziom :cry: Wszystkie posty wymieniające tę grę poza ogłoszeniami sprzedaży są moje...
Kostyr ostatnio miał ochotę, tylko że jakoś nie było okazji. Ja czasami przynoszę, ale ostatnio graliśmy na Kostce w zeszłym roku.
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
ODPOWIEDZ