Friedrich - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
the_michael
Posty: 15
Rejestracja: 09 sty 2012, 16:44
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 1 time

Friedrich - pytania i wątpliwości

Post autor: the_michael »

Kolega gra Szwecją, która ma tylko jednego generała i dość szybko go traci. Uznaliśmy, że może go przywracać do gry rekrutując nowe regimenty dla Szwecji, bo tak to za szybko to państwo przestałoby brać udział w grze. Ale może powinno być wyłaczone, nie wiem... Nie potrafiłem znaleźć na to pytanie odpowiedni ani w instrukcji ani w FAQ. Przeleciałem tez forum na BGG ale nei znalazłem podobnego przypadku. Jak Wy gracie ? Eliminacja państwa dałaby przewagę Prusom, które cały czas są podgryzane ze wszystkich stron i w pewnym momencie gdyby nie karty losu to bilans kart taktycznych wchodzących do gry powoduje, że wrogowie Prus mają znaczną przewagę.
Podsumowują, czy państwo, które ma wszystkich generałów poza planszą może ich reaktywować ?
McKlocki
Posty: 25
Rejestracja: 02 gru 2013, 11:02

Re: Friedrich - rekrutacja w państwie bez generałów

Post autor: McKlocki »

Każdego generała można przywrócić dając mu co najmniej jeden regiment.
Jeśli Szwecja straciła generała, to musi uzbierać sobie min 6 na kartach i z powrotem wystawić go w mieście z którego startował. Chyba, że to miasto jest zajęte wtedy poszukaj w instrukcji jaki jest substytut tego miasta.
loopic
Posty: 3
Rejestracja: 07 sty 2023, 22:50
Has thanked: 1 time

Re: Friedrich - rekrutacja w państwie bez generałów

Post autor: loopic »

Podepnę się z pytaniem pod temat.

Karty taktyczne każdy z graczy dobiera z talii odpowiedniego koloru czy też wszyscy gracze najpierw biorą jedną talię, po skończeniu następną itd? Niestety instrukcja w tej części jest mało precyzyjna.
Z góry dziękuję za wyjaśnienie.
Lipa
Posty: 163
Rejestracja: 10 paź 2005, 19:18
Lokalizacja: Morąg, pobliże Olsztyna
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Friedrich - pytania i wątpliwości

Post autor: Lipa »

Z tego co pamiętam najpierw dobieramy karty z jednej talii, po skończeniu się kart dobieramy z następnej itd.
Nie ma osobnych talii dla każdego gracza.
Jak jest jedno wejście, to nie ma wyjścia
ODPOWIEDZ