The Gallerist (Vital Lacerda)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: The Gallerist (Vital Lacerda)

Post autor: kmd7 »

Ja mam na myśli karty pomocy gracza.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: The Gallerist (Vital Lacerda)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Siersciu pisze: 10 gru 2020, 13:38
Dr. Nikczemniuk pisze: 10 gru 2020, 13:01 Są gdzieś do dostania planszetki gracza w PL :?:
O jakie planszetki chodzi? Zaciekawiłeś mnie?
O te oryginalne, tylko żeby były w PL do wydruku.
Tak chodzi o pomoc gracza.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: The Gallerist (Vital Lacerda)

Post autor: kmd7 »

Dr. Nikczemniuk pisze: 10 gru 2020, 13:56 O te oryginalne, tylko żeby były w PL do wydruku.
Tak chodzi o pomoc gracza.
To owszem mam, zrobione dla siebie, PW.
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: The Gallerist (Vital Lacerda)

Post autor: mistrz_yon »

Mam pytanie do posiadaczy gry.

Kupiliśmy ją na prezent dla odchodzącego z roboty kolegi (jest projektantem i grafikiem). Rozważamy zrobienie customowego zestawu - no właśnie - czegoś, w ramach niespodzianki. Myśleliśmy o kaflach z jego pracami.

Pytanie1: czy w grze są puste tile, z założeniem, że ktoś sobie coś na nich naklei/narysuje?
Pytanie2: które (z perspektywy graczy) elementy potencjalnie modyfikować?

Gra jest zafoliowana i o ile nie będę wiedział, że jest ją po co otwierać, to tego nie zrobimy.
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 763
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 666 times
Been thanked: 779 times
Kontakt:

Re: The Gallerist (Vital Lacerda)

Post autor: anitroche »

mistrz_yon pisze: 24 mar 2021, 15:32 Mam pytanie do posiadaczy gry.

Kupiliśmy ją na prezent dla odchodzącego z roboty kolegi (jest projektantem i grafikiem). Rozważamy zrobienie customowego zestawu - no właśnie - czegoś, w ramach niespodzianki. Myśleliśmy o kaflach z jego pracami.

Pytanie1: czy w grze są puste tile, z założeniem, że ktoś sobie coś na nich naklei/narysuje?
Pytanie2: które (z perspektywy graczy) elementy potencjalnie modyfikować?

Gra jest zafoliowana i o ile nie będę wiedział, że jest ją po co otwierać, to tego nie zrobimy.
1. nie ma pustych kafli żadnych
2. pudło ma wypraskę do której praktycznie i tak już nic poza komponenty, które są w pudełku, nie dołożysz, więc cokolwiek zrobicie, to będzie to trzeba trzymać osobno. Pomysł ze zrobieniem kafli dzieł sztuki z obrazami kolegi fajny, ale byście musieli je zrobić z tak samo grubej tektury, żeby nie odstawały ;). No i trzeba by zrobić je na zasadzie "do podmiany" z kaflami, które już są w grze, czyli byście musieli zrobić kafle obrazów z takimi samymi "nagrodami" za dany obraz, jak już istnieje w grze. Ewentualnie moglibyście zrobić kafel artysty z jego podobizną (chociaż by wtedy odstawał graficznie od reszty, bo na oryginalnych jest tylko obrys postaci). Jak wyglądają mniej więcej komponenty możecie sobie podejrzeć w pliku pdf z instrukcją:
https://boardgamegeek.com/filepage/1238 ... lish-rules

ewentualnie jak będziecie chcieli, to mogę wam porobić zdjęcia moich komponentów jakiś, ale skanera niestety nie posiadam, więc tylko zdjęcia wchodzą w grę
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3065
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: The Gallerist (Vital Lacerda)

Post autor: cezner »

Ze 3-4 kafle chyba by jeszcze weszły. Poza tym można zrobić nowe. Był przecież zestaw nowych kafli dzieł sztuki w dodatku. No chyba, że to co kupiliście już taki zestaw dodatkowy posiada?
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: The Gallerist (Vital Lacerda)

Post autor: mistrz_yon »

cezner pisze: 24 mar 2021, 15:47 Ze 3-4 kafle chyba by jeszcze weszły. Poza tym można zrobić nowe. Był przecież zestaw nowych kafli dzieł sztuki w dodatku. No chyba, że to co kupiliście już taki zestaw dodatkowy posiada?
Jest dobrze, bo właśnie mam osobno ten dodatek z KS. A tam są gotowe dwa kafle pod wstawienie swoich obrazów, więc tylko pozostaje zrobić odpowiednie naklejki i będzie gitest.
Uncle_Grga
Posty: 556
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 283 times

Re: The Gallerist (Vital Lacerda)

Post autor: Uncle_Grga »

mistrz_yon pisze: 24 mar 2021, 17:29
cezner pisze: 24 mar 2021, 15:47 Ze 3-4 kafle chyba by jeszcze weszły. Poza tym można zrobić nowe. Był przecież zestaw nowych kafli dzieł sztuki w dodatku. No chyba, że to co kupiliście już taki zestaw dodatkowy posiada?
Jest dobrze, bo właśnie mam osobno ten dodatek z KS. A tam są gotowe dwa kafle pod wstawienie swoich obrazów, więc tylko pozostaje zrobić odpowiednie naklejki i będzie gitest.
Powiem tak: kafle są.. można zrobić samemu co się chce.

Co więcej.. choć miejsca za dużo nie ma, jest go na tyle, ze owe dodatkowe kafle sie zmieszczą. Przynajmniej ja je delikatnie upchnąłem pod tą pokrywą, na wierzchu plansze, instrukcje.. wszystko lezy rowniutko tak więc da się..
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 457
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 243 times
Been thanked: 373 times

Re: The Gallerist (Vital Lacerda)

Post autor: SetkiofRaptors »

Czy ktoś wie czy ta gra będzie jeszcze dostępna w wersji PL? Czy w ogóle taka wyszła przez hobbity, bo może sobie wyśniłem te wersje PL a nigdy takiej nie było. Wiem, że gra jest niezależna językowo, ale jednak zależałoby mi na polskiej instrukcji. Widzę, że jest dostępna na bgg nieoficjalna, ktoś coś też pisał wyżej o polskich kartach pomocy. Czyli co, pozostaje samodzielny druk?

Drugie pytanie: zbliża się KS dodatku On Mars. Czy jest sens czekać z zakupem Gallerista do wtedy? Z tego co słyszałem w pledge managerze przy kampaniach Lacerdy można domówić inne gry tego autora. Czy są one w korzystniejszych cenach? Czy będę musiał czekać aż na przesyłkę z dodatkiem On Mars (czyt. długo)? Przepraszam, nie jestem KS'owy.

Z góry dzięki
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
Awatar użytkownika
kuchar
Posty: 104
Rejestracja: 05 lip 2019, 18:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: The Gallerist (Vital Lacerda)

Post autor: kuchar »

SetkiofRaptors pisze: 25 mar 2021, 01:46 Czy ktoś wie czy ta gra będzie jeszcze dostępna w wersji PL? Czy w ogóle taka wyszła przez hobbity, bo może sobie wyśniłem te wersje PL a nigdy takiej nie było. Wiem, że gra jest niezależna językowo, ale jednak zależałoby mi na polskiej instrukcji. Widzę, że jest dostępna na bgg nieoficjalna, ktoś coś też pisał wyżej o polskich kartach pomocy. Czyli co, pozostaje samodzielny druk?
Nigdy nie było oficjalnej PL wersji, więc tak, zostaje samodzielny wydruk instrukcji.
SetkiofRaptors pisze: 25 mar 2021, 01:46 Drugie pytanie: zbliża się KS dodatku On Mars. Czy jest sens czekać z zakupem Gallerista do wtedy? Z tego co słyszałem w pledge managerze przy kampaniach Lacerdy można domówić inne gry tego autora. Czy są one w korzystniejszych cenach? Czy będę musiał czekać aż na przesyłkę z dodatkiem On Mars (czyt. długo)? Przepraszam, nie jestem KS'owy.
1. Gallerist jest dostępny, np w 3 trolach
2. Niebawem w sklepach powinien pojawić się dodruk
3. Dodruk Gallerista na KS kosztował jakieś 110$ i tak, musiałbyś czekać aż dostaniesz całego pledga z KSa. Inna sprawa, że ceny gier pewnie nieco wzrosną więc ogólnie chyba nie opłaca się czekać, jeżeli jest / będzie dostępny w sklepach.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: The Gallerist (Vital Lacerda)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Wszystkie 12 dodatkowych kafli u mnie mieści się bez problemu.
Spoiler:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1221
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: The Gallerist (Vital Lacerda)

Post autor: Shodan »

kuchar pisze: 25 mar 2021, 09:35
2. Niebawem w sklepach powinien pojawić się dodruk
Której wersji ma być ten dodruk? Takiej gołej core, która była w sklepach po około 320-330 zł, czy jakiś napakowany KS, który jest dostępny po ok. 500 zł?
Uncle_Grga
Posty: 556
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 283 times

Re: The Gallerist (Vital Lacerda)

Post autor: Uncle_Grga »

Dr. Nikczemniuk pisze: 25 mar 2021, 09:47 Wszystkie 12 dodatkowych kafli u mnie mieści się bez problemu.
Spoiler:
Też sprytnie.. ja wiekszosc dołożyłem w oryginalnych miejscach, resztę upchnąłem po kątach.. :mrgreen:

Co do dostępności - kupowałem ostatnio (pod koniec lutego?) tę KS wersję w 3trollach.. obydwa dodatki.. W jakiejś okolicznościowej promocji 5% albo 6% rabatu od wyjscuowej ceny mi wyszło... to nadal dużo.. zdecydowanie powyżej wewnętrznego limitu ale ten jeden Gallerist był z niego wyłączony.. kwestia czasu i okoliczności było kiedy to kupię i czy nówkę sztukę czy uzywkę.. padło na nówkę..
Awatar użytkownika
kuchar
Posty: 104
Rejestracja: 05 lip 2019, 18:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: The Gallerist (Vital Lacerda)

Post autor: kuchar »

Shodan pisze: 25 mar 2021, 17:30
kuchar pisze: 25 mar 2021, 09:35
2. Niebawem w sklepach powinien pojawić się dodruk
Której wersji ma być ten dodruk? Takiej gołej core, która była w sklepach po około 320-330 zł, czy jakiś napakowany KS, który jest dostępny po ok. 500 zł?
Na pewno będą KSy z dodatkami w wyższej cenie. Nie wiem czy pojawia się w wersji podstawowej. Ale za 330 to może uda Ci się znaleźć najwyzej używkę i to przy dobrych wiatrach. Dokładnie w takiej cenie puściłem rok temu jeden używany egz bez dodatków.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: The Gallerist (Vital Lacerda)

Post autor: eveni »

Shodan pisze: 25 mar 2021, 17:30
kuchar pisze: 25 mar 2021, 09:35
2. Niebawem w sklepach powinien pojawić się dodruk
Której wersji ma być ten dodruk? Takiej gołej core, która była w sklepach po około 320-330 zł, czy jakiś napakowany KS, który jest dostępny po ok. 500 zł?
Teraz ma być chyba dodruk podstawki od razu ze wszystkimi dodatkami.


Obrazek
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1221
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: The Gallerist (Vital Lacerda)

Post autor: Shodan »

Wczoraj rozegrałem pierwszą partię w Galerystę (skład 3 osobowy). To pierwszy Lacerda w mojej kolekcji i jestem pod dużym wrażeniem. Z pewnością w pierwszej rozgrywce było trochę chaosu, strategia raczej "na czuja" i częste zaglądanie do instrukcji, ale gra zdążyła już mnie zachwycić. Świetnie zazębiające się mechanizmy, które jednocześnie doskonale oddają temat (sprzedałeś obraz i gość opuszcza twoją galerię z dziełem pod pachą, chcesz zaistnieć na rynku międzynarodowym - twój asystent wsiada w samolot i fruuu leci za granicę :D ).
Dużo możliwości kombinowania, zbierania bonusów, szukania synergii, a jednocześnie wystarczy uzbroić się w podstawowe, niemal intuicyjne założenie, od początku oczywiste dla wszystkich - kupić tanio, sprzedać drogo :wink: i można siadać do gry.
Galerysta szturmem wdarł się do moich top ulubionych planszówek i jeśli dodać do tego, że zakupiłem go okazyjnie, to jestem podwójnie zadowolony.
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 457
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 243 times
Been thanked: 373 times

Re: The Gallerist (Vital Lacerda)

Post autor: SetkiofRaptors »

jeśli dodać do tego, że zakupiłem go okazyjnie, to jestem podwójnie zadowolony.


Z ciekawości, co się teraz uznaje, za okazyjną cenę? 500 zł za dodruk mnie poraża.
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1221
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: The Gallerist (Vital Lacerda)

Post autor: Shodan »

SetkiofRaptors pisze: 12 kwie 2021, 02:30
jeśli dodać do tego, że zakupiłem go okazyjnie, to jestem podwójnie zadowolony.


Z ciekawości, co się teraz uznaje, za okazyjną cenę? 500 zł za dodruk mnie poraża.
200 zł za nieużywany (kafle były w wypraskach) egzemplarz z drugiej ręki bez dodatków.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: The Gallerist (Vital Lacerda)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Tak trzeźwo oceniając wydanie tej gry, to po wyłożeniu jej na stół to co się rzuca w oczy (poza szatą graficzną) to...grube kafle i żetony. Deluxowatość tej gry stoi grubością :D
Co ciekawe, jak pisałem w wątkach takich gier jak Zamki Burgundii czy Puerto Rico (oczywiście te "cienkie" edycje) o tym, że życzyłbym sobie aby były grubsze hexy/kafle to byli tacy którzy z przekąsem stwierdzali, że a po co? :lol:
A przecież The Gallerist to przede wszystkim festiwal grubości.
A co do ceny 500zł, to jak na dzisiejsze standardy za tę kwotę życzyłbym sobie już np. dwuwarstwowe planszetki gracza. Bo to już potrafią mieć inne wydania gier i to w wersji retail.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: The Gallerist (Vital Lacerda)

Post autor: lotheg »

Shodan pisze: 12 kwie 2021, 07:36
SetkiofRaptors pisze: 12 kwie 2021, 02:30
jeśli dodać do tego, że zakupiłem go okazyjnie, to jestem podwójnie zadowolony.


Z ciekawości, co się teraz uznaje, za okazyjną cenę? 500 zł za dodruk mnie poraża.
200 zł za nieużywany (kafle były w wypraskach) egzemplarz z drugiej ręki bez dodatków.
Świetna cena! Gdzie w takiej dorwałeś? Tu na forum czy jakiś OLX od nieobeznanej osoby? :D
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1221
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: The Gallerist (Vital Lacerda)

Post autor: Shodan »

lotheg pisze: 12 kwie 2021, 10:14
Świetna cena! Gdzie w takiej dorwałeś? Tu na forum czy jakiś OLX od nieobeznanej osoby? :D
Tutaj na forum. Dałem ogłoszenie, że kupię i zaraz zgłosił się oferent :-)
To chyba przypadek z gatunku znaleźć się we właściwym miejscu we właściwym czasie ;-)
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 962
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 347 times
Been thanked: 745 times
Kontakt:

Re: The Gallerist (Vital Lacerda)

Post autor: Apos »

Hej!
nadszedł czas na zakup własnej kopii Gallerista. Wiele lat temu grywałem u znajomego w ten tytuł i do dzisiaj zostały pozytywne wrażenia z rozgrywki :).

Mam pytanie, w sklepach obecnie są dostępne edycje o różnych nazwach, ale w podobnych cenach.

Czy to jest ta sama wersja?
The Gallerist (including scoring expansion & upgrade pack)
The Gallerist (Complete Edition)
The Gallerist (ENG/Dodruk)
The Gallerist Deluxe KS

Opis zawartości jest czasami niejasny albo niekompletny, a na pewno mylący :lol:
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2021, 02:56 przez Apos, łącznie zmieniany 1 raz.
pieterczu
Posty: 11
Rejestracja: 01 sie 2020, 18:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: The Gallerist (Vital Lacerda)

Post autor: pieterczu »

Complete edition zawiera wszystkie dodatki, weryfikowałem to w sklepie planszostrefa, bedzie tam wersja z wszystkimi dotychczasowymi dodatkami, zresztą juz sobie zamówiłem 😊
Awatar użytkownika
Siersciu
Posty: 165
Rejestracja: 26 kwie 2020, 01:02
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 174 times
Been thanked: 53 times

Re: The Gallerist (Vital Lacerda)

Post autor: Siersciu »

Apos pisze: 18 kwie 2021, 20:06 Hej!
nadszedł czas na zakup własnej kopii Gallerista. Wiele lat temu grywałem u znajomego w ten tytuł i do dzisiaj zostały pozytywne wrażenia z rozgrywki :).

Mam pytanie, w sklepach obecnie są dostępne edycje o różnych nazwach, ale w podobnych cenach.

Czy to jest ta sama wersja?
The Gallerist (including scoring expansion & upgrade pack)
The Gallerist (Complete Edition)
The Gallerist (ENG/Dodruk)
The Gallerist Deluxe KS

Opis zawartości jest czasami niejasny albo niekompletny, a na pewno mylący :lol:
Ten na Mepel.pl też zawiera wszystkie dodatki z tego widzę w opisie.
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 763
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 666 times
Been thanked: 779 times
Kontakt:

Re: The Gallerist (Vital Lacerda)

Post autor: anitroche »

Jakby ktoś się zastanawiał, czy kupić, to może w decyzji pomoże moje nagranie rozgrywki w wariancie solo (opowiadam też o tym, jak wygląda wariant wieloosobowy):
The Gallerist - pełna rozgrywka solo
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
ODPOWIEDZ