Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
szczudel
Posty: 1433
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: szczudel »

uday pisze:Albo po prostu szukam wymówek, żeby nie kupić ;)
30 złotych smoków z CSa, że Ci się nie uda :P
Awatar użytkownika
DeBOB
Posty: 74
Rejestracja: 30 maja 2012, 10:32
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: DeBOB »

Zaplanowana na październik premiera zaliczyła obsuwę: https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... -coming-1/
Czytając posty wyobraźcie sobie, że osoba je pisząca uśmiecha się do Was życzliwie, bez podtekstu.
- Merry

The amount of energy needed to refute bullshit is an order of magnitude bigger than to produce it.
- Brandolini's law
ravushimo
Posty: 16
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:11

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: ravushimo »

chyba nie doczytales

Wysłane z mojego XT1021 przy użyciu Tapatalka
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: ObraneOrzechy »

Czy ktos kto dzielnie sledzi temat moze powiedziec czy zapowiadaja sie dodatki w wydaniu PL czy jak narazie tylko podstawka?
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: janekbossko »

Jak zwykle wydawac maja wszytsko ALE jak po pierwszym cyklu okaze sie ze jest bieda to pewnie przestana


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2621
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: sqb1978 »

Szybkie pytanie do znających grę: lepiej się gra w 2 czy 4 osoby? Zastanawiam się czy wchodzić z nastawieniem na duel.
ravushimo
Posty: 16
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:11

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: ravushimo »

Awatar użytkownika
Kostaki
Posty: 135
Rejestracja: 20 lis 2010, 09:20
Has thanked: 29 times
Been thanked: 7 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Kostaki »

Moim zdaniem w 4, bo dochodzi polityka, "sojuszowanie", kręcenie figurami po planszy i ogólnie jest soczyściej. Dla mnie raczej znacznie gorzej na 2 osoby, ale ja jestem kaszualem, bardziej kolekcjonującym niż turniejowym ;)
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2621
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: sqb1978 »

No ja też zamierzam casualowo grać. Na bgg jest "best with 2 players" ale trafiłem też na opinie, że z uwagi na temat lepiej w więcej osób. Stąd też pytanie kieruję głównie do tych co grali w poprzednią edycję.
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: uday »

Zagrałem dwa duele na OCTGN i jest fajnie. Jeśli multiplayer wprowadzi przepychanki słowne, sojusze, zdrady (a podobno tak jest), to spodziewam się, że będzie tylko lepiej. Jeśli ograniczy się tylko do kilku efektów na kartach i grane będzie w ciszy, to pewnie będzie bieda. Tak czy siak, chętnie zagram i spróbuję na własnej skórze.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4132
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: tomb »

Może teksty wydawcy nie są najlepszym źródłem informacji, ale nawet tam można przeczytać:
Spoiler:
Ja po lekturze instrukcji i próbnych partiach w parze nie umiem ocenić, czy wariant na więcej osób sprawdzi się do gry innej, niż czysto zabawowa. Ja chyba wolę wybierać, czym mi się opłaca przywalić, co zachować do obrony, szacować, czym zaatakuje rywal. W większym gronie to jest chyba nie do ogarnięcia.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 19 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Harth »

format 4 osobowy jest grany na turniejach więc nie jest taki znowu casualowy :p Po za tym 1ed świetnie działała na większą liczbę graczy niż 2. Czasami miałem wręcz wrażenie że została stworzona do takiego formatu.
Mam/Miałem
3Trolle 7%
Awatar użytkownika
Kostaki
Posty: 135
Rejestracja: 20 lis 2010, 09:20
Has thanked: 29 times
Been thanked: 7 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Kostaki »

Na 4 osoby często robią się dwie "spółdzielnie", które nawzajem się zwalczają, przesypując zlotem i obietnicami - najlepszy w tym momencie jest element gry pod koniec, kiedy kombinuje się, czy już sprzedać kosę w plecy sojusznikowi, czy poczekać jeszcze jedna rundę... Tylko, żeby on nie zrobił tego przede mną ;)

Wpis wydawcy w sumie dobrze opisuje - bardziej mechanicznie i opierając się wyłącznie na kartach - duel (ale od tego mam znacznie więcej karcianek, lepiej imho się sprawdzających), a bardziej politycznie z większą ilością zabawy przy stole, z kombinowaniem, blefowaniem, przekupywaniem i ogólnie świetną grą nad stołem - multiplayer (i tutaj jako karcianka w stylu LCG nie widzę konkurencji :) )
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Michałku »

Gra na 2 osoby i na 4 to dwie TOTALNIE różne rozgrywki. Składasz inne talie, inaczej grasz. Ja osobiście zawsze wolałem jousta (2 osoby), ale wiele osób preferuje jednak melee, stąd wniosek, że trzeba samemu spróbowac.
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Olgierdd »

Melee wymaga innego tempa gry od jousta. Jeśli się za szybko wychylisz bez odpowiedniego zabezpieczenia, to Cię inni zgnoją, bo trudno jest się bronić przed 3 przeciwnikami.
Generalnie tryb wieloosobowy jest bardzo fajny, bo nawet ze słabej pozycji można wywalczyć zwycięstwo.
Nycte
Posty: 426
Rejestracja: 28 kwie 2012, 08:07
Lokalizacja: Słupsk/ Gdańsk
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Nycte »

Jestem ciekaw jak sam core set z sugerowanymi taliami sprawdzi się w trybie czteroosobowej. Z lcg mam netrunnera i lotr i mimo wielu zapewnień że sama podstawka to za mało mi w spokoju wystarczylo.
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Michałku »

Nie oszukujmy się, Core Set to tylko demo gry. Jeśli chcesz ją naprawdę "poczuć" to na 1 CS długo nie pociągniesz.
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Nycte
Posty: 426
Rejestracja: 28 kwie 2012, 08:07
Lokalizacja: Słupsk/ Gdańsk
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Nycte »

Właśnie chodzi o to że to samo słyszałem przy netrunnerze i lotr a mimo wszystko dobrze się bawiłem przy samym core:p mam nadzieję, że tu będzie podobnie :p
Awatar użytkownika
Kostaki
Posty: 135
Rejestracja: 20 lis 2010, 09:20
Has thanked: 29 times
Been thanked: 7 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Kostaki »

W sumie na pewno problem będą mieli zwolennicy monotalii - Chyba najlepiej ze wszystkich coresetów do tej pory wyszedł ten do Netrunnera - bez żadnych dodatków na 1 podstawce dało się grać i grać...
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4132
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: tomb »

Kostaki pisze:W sumie na pewno problem będą mieli zwolennicy monotalii - Chyba najlepiej ze wszystkich coresetów do tej pory wyszedł ten do Netrunnera - bez żadnych dodatków na 1 podstawce dało się grać i grać...
A ja bym powiedział, że Inwazja dzięki świetnemu pomysłowi z draftem.

Podstawkę trzeba potraktować jak karciankę z czterema stałymi taliami*. I zadecydować, czy warto za tę cenę kupić to pudło, czy inną niekolekcjonerską grę. Czyli lepiej kupić i sprawdzić samemu, niż gdybać.

* dochodzi jeszcze możliwości zamiany połówek talii, ale to nadal te same karty.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: kamron6 »

Mam lotra i netrunnera i tam dało się składać talie itd. Do dzisiaj mam ich po 1 CS, a trochę je rozwijałem, ale GoTa sobie nie wyobrażam z 1 CS.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: uday »

tomb pisze:Podstawkę trzeba potraktować jak karciankę z czterema stałymi taliami*. I zadecydować, czy warto za tę cenę kupić to pudło, czy inną niekolekcjonerską grę. Czyli lepiej kupić i sprawdzić samemu, niż gdybać.

* dochodzi jeszcze możliwości zamiany połówek talii, ale to nadal te same karty.
No ja się właśnie nastawiam na to mieszanie frakcji.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5236
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1842 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Gambit »

Jak chce się mieszać frakcje, to dwa CSy chyba wystarczą. Jakoś odrzuca mnie myśl o kupowaniu aż trzech.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6129
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 510 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: pan_satyros »

Gambit pisze:Jak chce się mieszać frakcje, to dwa CSy chyba wystarczą. Jakoś odrzuca mnie myśl o kupowaniu aż trzech.
Tym razem 3 do porządnego budowania talii są wskazane bardziej niż zwykle. 90% kart to pojedyncze sztuki ;)
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2621
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: sqb1978 »

Do turniejowego grania może, ale nikt mnie nie przekona, że do grania w domu potrzeba więcej niż 1 CS :)
ODPOWIEDZ