Wycena gry planszowej

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
serafin098
Posty: 58
Rejestracja: 04 maja 2011, 14:16
Lokalizacja: Częstochowa

Wycena gry planszowej

Post autor: serafin098 »

Jak myślicie, ile może kosztować gra "dreszcz" (wydanie z 1988 roku)?
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Wycena gry planszowej

Post autor: MichalStajszczak »

To nie jest gra planszowa, tylko paragrafowa. A kosztować może z 5 złotych.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Wycena gry planszowej

Post autor: rastula »

no jakby była "mint" jak nowa kolekcjonerska ...:)

raczej grosze
Leafdrake
Posty: 54
Rejestracja: 21 cze 2004, 23:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Wycena gry planszowej

Post autor: Leafdrake »

Może i grosze. Biorąc jednak pod uwagę jakiś sentyment, kultowość, idealny stan i nieopanowaną chęć posiadania ja na przykład bez wahania wyłożyłbym nawet i 100złotych za egzemplarz.
:::efkon:::
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Wycena gry planszowej

Post autor: MichalStajszczak »

Leafdrake pisze:Może i grosze. Biorąc jednak pod uwagę jakiś sentyment, kultowość, idealny stan i nieopanowaną chęć posiadania ja na przykład bez wahania wyłożyłbym nawet i 100złotych za egzemplarz.
To by się autor gry ucieszył, bo ma jeszcze kilka tysięcy egzemplarzy w piwnicy (tzn. miał ze 3 lata temu, teraz już mogły trafić na makulaturę)
Leafdrake
Posty: 54
Rejestracja: 21 cze 2004, 23:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Wycena gry planszowej

Post autor: Leafdrake »

MichalStajszczak pisze:
Leafdrake pisze:Może i grosze. Biorąc jednak pod uwagę jakiś sentyment, kultowość, idealny stan i nieopanowaną chęć posiadania ja na przykład bez wahania wyłożyłbym nawet i 100złotych za egzemplarz.
To by się autor gry ucieszył, bo ma jeszcze kilka tysięcy egzemplarzy w piwnicy (tzn. miał ze 3 lata temu, teraz już mogły trafić na makulaturę)
Nie wierzę. Przecież tak normalnie tych szesnaście stron można by było sprzedać w cenie książkowej dajmy na to 20zł gdybyśmy mówili o jakimś reprincie. Nie wiem jak coś tak fajnego może marnować się u kogoś w piwnicy? Druga rzecz, jak można oddać na makulaturę? Czemu nie wypuścić do antykwariatu?
:::efkon:::
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Wycena gry planszowej

Post autor: Rafalm »

Leafdrake pisze:bez wahania wyłożyłbym nawet i 100złotych za egzemplarz.
No to masz szansę: http://allegro.pl/gra-dreszcz-fighting- ... 13629.html

Chętnych jakoś brak...
elprzybyllo
Posty: 424
Rejestracja: 08 sty 2012, 12:26
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Wycena gry planszowej

Post autor: elprzybyllo »

Nakład 30.000 egzemplarzy.
Rzeczywiście coś mogło nie zejść :-)
Ale w sumie za kilkanaście złotych to sam bym kupił tego klasyka.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Wycena gry planszowej

Post autor: MichalStajszczak »

Leafdrake pisze:Nie wierzę. Przecież tak normalnie tych szesnaście stron można by było sprzedać w cenie książkowej dajmy na to 20zł gdybyśmy mówili o jakimś reprincie. Nie wiem jak coś tak fajnego może marnować się u kogoś w piwnicy?
Sprawdziłem, to nie było 3 lata temu, ale prawie 6, bo we wrześniu 2009. Dostałem wtedy od autora gry maila, którego fragment mogę zacytować:
Z dawnych czasów mam kilka tysięcy egzemplarzy gry Dreszcz, które chciałbym sprzedać. Gra ma postać broszury. Część jest zapakowana w pudełko, część luzem. Czy twoja firma byłaby zainteresowana kupieniem tego towaru ?
Nie wydawało mi się możliwe, aby moja hurtownia mogła taką liczbę egzemplarzy w rozsądnym czasie sprzedać, więc zaproponowałem autorowi, żeby skontaktował się z Bardem albo Rebelem. Ale nie słyszałem, by do jakiejś transakcji doszło.
Ostatnio zmieniony 25 maja 2015, 21:46 przez MichalStajszczak, łącznie zmieniany 1 raz.
Leafdrake
Posty: 54
Rejestracja: 21 cze 2004, 23:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Wycena gry planszowej

Post autor: Leafdrake »

Rafalm pisze:
Leafdrake pisze:bez wahania wyłożyłbym nawet i 100złotych za egzemplarz.
No to masz szansę: http://allegro.pl/gra-dreszcz-fighting- ... 13629.html

Chętnych jakoś brak...
Huhu! Nosz po prostu brałbym! Tyle, że ja swojego dreszcza mam więc nie czuję takiej potrzeby. Mimo to po 20zł wziąłbym nawet dwa egzemplarze tak po prostu na półkę dla potomnych, bo mój już mocno sfatygowany. Ale skoro tutaj takie cukierki chodzą to może ktoś wie coś na temat innych klasyków? Dajmy na to "Step by Step"? Tego akurat nie mam i szukam.
Ostatnio zmieniony 25 maja 2015, 21:38 przez Leafdrake, łącznie zmieniany 1 raz.
:::efkon:::
Leafdrake
Posty: 54
Rejestracja: 21 cze 2004, 23:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Wycena gry planszowej

Post autor: Leafdrake »

Realnie to mi żal. I co? Rebel i Bard nie byli zainteresowani? Niech by to chociaż poszło do działu wyprzedażowego za grosze i ludzi cieszyło.
:::efkon:::
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1365
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 164 times
Been thanked: 169 times

Re: Wycena gry planszowej

Post autor: Zet »

Leafdrake pisze:ktoś wie coś na temat innych klasyków? Dajmy na to "Step by Step"? Tego akurat nie mam i szukam.
Moje Step by Step poszło za 50zł, chyba dwa-trzy lata temu, ale bez pudełka, same karty i sfatygowana instrukcja.

Jeśli zaraz ktoś chciałby powiedzieć, że to było za tanio i dałby 100zł, to proszę, niech tego nie mówi ;)
Leafdrake
Posty: 54
Rejestracja: 21 cze 2004, 23:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Wycena gry planszowej

Post autor: Leafdrake »

Widać z wyceną gier planszowych jest jak z moralnością. Bywa mocno relatywna ;)
:::efkon:::
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Wycena gry planszowej

Post autor: MichalStajszczak »

Zet pisze:Moje Step by Step poszło za 50zł, chyba dwa-trzy lata temu, ale bez pudełka
To, że grę ktoś kupił tę grę bez pudełka nie jest dla mnie zaskoczeniem, bo pierwsze wydanie Step by Step pudełka nie zawierało. Rekwizyty były zapakowane w plastikową torebkę. Zresztą podobnie pakowane były wtedy gry Encore i Dragona. Dopiero gdy firma Encore odkupiła prawa do Step by Step, wydała tę grę w wersji pudełkowej. Nawiasem mówiąc na pudełku było zdjęcie właściciela firmy Encore i jego dziecka.
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1365
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 164 times
Been thanked: 169 times

Re: Wycena gry planszowej

Post autor: Zet »

MichalStajszczak pisze:
Zet pisze:Moje Step by Step poszło za 50zł, chyba dwa-trzy lata temu, ale bez pudełka
To, że grę ktoś kupił tę grę bez pudełka nie jest dla mnie zaskoczeniem, bo pierwsze wydanie Step by Step pudełka nie zawierało. Rekwizyty były zapakowane w plastikową torebkę. Zresztą podobnie pakowane były wtedy gry Encore i Dragona. Dopiero gdy firma Encore odkupiła prawa do Step by Step, wydała tę grę w wersji pudełkowej. Nawiasem mówiąc na pudełku było zdjęcie właściciela firmy Encore i jego dziecka.
Już to przerabialiśmy ;) : http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 10&t=22414
ODPOWIEDZ