Glik - pionek więzień

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Robert_C
Posty: 11
Rejestracja: 18 gru 2006, 09:50
Lokalizacja: Kraków

Glik - pionek więzień

Post autor: Robert_C »

W trakcie gry dwuosobowej w Glika kilka razy zdarzyła nam się sytuacja, podobna do przedstawionej na obrazku poniżej (pion gracza w kolorze żółtym został "uwięziony").

Obrazek

W takim przypadku gracz uwięziony jest już praktycznie przegrany - drugi gracz spokojnie podprowadzi swoje piony do bazy i poblokuje pionami neutralnymi dojście do bazy przeciwnikowi.

Pytanie mam do Was takie - czy takie zagranie-uwięzienie traktować jako jedną z taktyk na wygranie, czy też jako pewien problem w grze, który może należy jakoś naprawić odpowiednimi zasadami? Czy Wam też zdarzają się takie sytuacje?

Dodam jeszcze, że za każdym razem, gdy doszło do takiego układu pionów gracz uwięziony stawał się bardzo :evil: zirytowany.
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Post autor: folko »

Jest to element taktyki. Tak samo jak blokowanie pól startowych przeciwnika... swoimi pionami. Ogólnie takie sytuacje są możliwe do "zrobienia" przy losowym rozłożeniu plansz. Jeśli gracze decydują o ułożeniu, tzn. kolejno dokładają plansze... starają się tak je ułożyć, by blokowanie pionów było trudniejsze.

Z innej beczki, żółty z przykładu został zablokowany przez jednego gracza - niebieskiego... więc musiał się starać by dać się tak bloknąć.

Z jeszcze innej... żółty jest zablokowany, ale niebieski poniżej w pewnym sensie również ;-)
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Post autor: folko »

Jeszcze jedno, tak OT, gry wymyślałem Glika nie zdawałem sobie sprawy jak brutalną grę wymyślam :twisted:
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

folko pisze:Jeszcze jedno, tak OT, gry wymyślałem Glika nie zdawałem sobie sprawy jak brutalną grę wymyślam :twisted:
Oj bardzo, ale to bardzo brutalna! I DOBRA! :D
Gór mi mało i trzeba mi więcej
ODPOWIEDZ