Jenseits von Theben- pytanie o zasady

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Stax
Posty: 301
Rejestracja: 14 wrz 2006, 01:31
Lokalizacja: Kraków

Jenseits von Theben- pytanie o zasady

Post autor: Stax »

Mam pytanie dotyczace akcji "Take a research card". Powiedzmy ze mój archeolog stoi w Paryzu, a ja chcialbym wziac karte z Moskwy. Musze przemieścic sie do Moskwy (czyli poswiecic na to kilka tygodni) i wziac karte, którą chcialem. Na kazdej karcie jest symbol który informuje nas ile czasu potrzeba, zeby zdobyc daną karte. Czyli ja musze tez przesunac "time marker" o odpowiednią liczbe tygodni, które widnieja na karcie? Podsumowujac: trace tygodnie za ruch archeologiem + tygodnie za zdobycie karty?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Jenseits von Theben- pytanie o zasady

Post autor: Don Simon »

Stax pisze:Podsumowujac: trace tygodnie za ruch archeologiem + tygodnie za zdobycie karty?
Tak.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Stax
Posty: 301
Rejestracja: 14 wrz 2006, 01:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stax »

Dzieki za odpowiedz.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Stax
Posty: 301
Rejestracja: 14 wrz 2006, 01:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stax »

Pojawil sie kolejny problem po rozgrywce. Czy zdiscardowane karty wystaw wracaj do rozgrywki razem z innymi zdiscardowanymi kartami? Bo w pewnym momencie zostaja same karty wystaw i robi sie nieciekawa sytuacja (zeby nie powiedziec ze bezsensowna;) ).
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

Karty wystaw zostają odrzucane na ten sam stos kart odrzuconych co i karty Badan, tak więc wszystkie razem zostają póżniej przetasowane w celu stworzenia nowej talii. Podejrzanie brzmi to "w pewnym momencie zostaja same karty wystaw". Oczywiście wraz z późniejszym etapem coraz częściej się je napotyka i częściej się przewijają, ale nigdy nie miałem sytuacji, żeby zostały tylko one. Z tego co widziałem liczba tur (czas gry) dobrze się komponuje z liczbą dostępnych kart. I jak już jest mało kart to i gra się kończy. Może sprawdź czy na pewno gracie lat tyle co trzeba: powinno być dla dwóch graczy 3 lata, dla trzech 2 i pół, dla czterech graczy 2 lata.
Awatar użytkownika
Stax
Posty: 301
Rejestracja: 14 wrz 2006, 01:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stax »

W czterech graczy gralismy pelne 3 lata :) Coz, drobne niedopatrzenie;)
Dzieki za odpowiedź.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

Ale gra ma kopa - co tu kryc:)
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
Hatar
Posty: 203
Rejestracja: 02 sty 2007, 10:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Hatar »

aswiech pisze:Ale gra ma kopa - co tu kryc:)
Stax pisze:W czterech graczy gralismy pelne 3 lata :) Coz, drobne niedopatrzenie;)
Dzieki za odpowiedź.
:twisted: wiedzialem ze gra byla przez Stax'a ustawiona :twisted:


A tak pozatym to fajna gra, kiedy gramy znowu?
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

Hatar pisze: :twisted: wiedzialem ze gra byla przez Stax'a ustawiona :twisted:
Gra bez handicapa? Co to za gra ze Staxem;)?
A powaznie - same pozytywne wrazenia, i nie przeszkadzaly te bledy bynajmniej. Gra swietna po prostu.
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
ODPOWIEDZ