Władcy Wojny (Lords of War)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Christoforos
Posty: 437
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:51
Lokalizacja: Lublin / Czerniejów
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Władcy Wojny (Lords of War)

Post autor: Christoforos »

Galakta zapowiedziała. Z opisu przypomina to Summoner Wars dlatego się zainteresowałem, ktoś grał?

http://galakta.pl/zostan-wladca-wojny/
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Władcy Wojny

Post autor: BartP »

Dziwna decyzja. To dość abstrakcyjna gra, mimo ładnych rysunków.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Władcy Wojny

Post autor: karawanken »

Pierwsze skojarzenie też miałem z Summoner War, więc odpadam
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Władcy Wojny

Post autor: pan_satyros »

Również pass. SW idealnie zapełnia mi lukę pt. "magiczne pojedynki". Co do oprawy, same grafiki nie najgorsze, ale sama estetyka i projekt kart mnie odpychają.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Władcy Wojny

Post autor: maciejo »

Już zaiwestowałem sporo w SW więc także pass - choć grafiki ładne :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1553
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 217 times

Re: Władcy Wojny

Post autor: Furan »

Tylko tłumaczenie z Lords of War brzmi trochę jak z googletranslatora (sprawdziłem - dokładnie tak to googletranslate tłumaczy :D ).
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Burgundy, Trismegistus, Felix, Hit!
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Władcy Wojny

Post autor: Tycjan »

Recenzja przedpremierowa (polskiego wydania): http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl/201 ... rasnoludy/
W tekście znajdziecie też przykładowe polskie karty.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Władcy Wojny (Lords of War)

Post autor: Maxxx76 »

Prostsze, szybsze SW i bez magii? Grafiki oldschoolowe :-) Brzmi nieźle :-) Ktoś jeszcze chciałby podzielić się swoimi wrażeniami? :-)
marcin8509
Posty: 161
Rejestracja: 10 lis 2014, 12:58
Has thanked: 97 times
Been thanked: 13 times

Re: Władcy Wojny (Lords of War)

Post autor: marcin8509 »

Za tą cene biorę :-)
:), ach ta cenzura.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Władcy Wojny (Lords of War)

Post autor: Tycjan »

Od czasu napisania wcześniejszego tekstu zdania nie zmieniłem, a z tego co wiem to dodatki dadzą jeszcze więcej frajdy, np. wielorasowe armie :)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Władcy Wojny (Lords of War)

Post autor: karawanken »

Ja poczekam na zestaw nr 3 i wtedy może kupie
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Władcy Wojny (Lords of War)

Post autor: rzaba »

ja obecnie posiadam 3 x base set + 2 x magic and monsters + weather & terrain + pare promosow (m.in Mikołaj i króliczek Wielkanocny ) + back fire pack

Kupiłem te grę tylko i wyłącznie do grania z dzieciakami i w tej roli sprawdza się bardzo dobrze. W setach podstawowych można używać zasad uproszczonych albo zaawansowanych (które aż tak zaawansowane nie są) - to jest prosta gra ale jednak można troszkę pokombinować (a nawet trzeba jak grasz z dorosłymi). Powiedziałbym ze base set z dzieckiem to taki dłuższy przyjemny filler: zero tekstu na kartach, proste zasady, 25-30 minut czystej walki i wzajemnego koszenia się (samobójcze ataki to też dosyć częsty element rozgrywki ;) ). Przetestowane na kilku chłopakach w przedziale 7-9 lat. Wczoraj mój 9-letni syn grał z 6-letnim synem i z tego co mówiła mi zona to grali ponad godzinę - nie wiem jak to wyglądało od strony zasad ale grali ;). Wczoraj doszła do mnie paczka z Kickstartera z zestawami Magic and Monsters i teraz zaczyna sie robić troszkę ciekawiej aczkolwiek dalej dosyć prosto. Dochodzą jednostki magiczne, jednostki latające, jednostki które mogą się poruszać oraz duże potwory. Wczoraj pograliśmy chwile i było przyjemnie (zwiększamy decki naszej frakcji o nowe jednostki - z 36 do 54 kart). Można rzucać czary (tylko 2 rodzaje), można się poruszać itp. - dalej wszystko w zasięgu ogranego 8-9 latka.
Ciężko mi powiedzieć jak ta gra się sprawdza w dorosłym gronie bo po zagraniu kilka razy z żoną usłyszałem tylko "nie ogarniam tej gry" ale z dzieciakami to czysta przyjemność.

edit. nie grałem nigdy w Summoners War
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Władcy Wojny (Lords of War)

Post autor: Maxxx76 »

A jakie koszulki pasują na karty?
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Władcy Wojny (Lords of War)

Post autor: rzaba »

tutaj nie pomoge, nie używam koszulek na karty
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Władcy Wojny (Lords of War)

Post autor: karawanken »

Czy gra się inaczej poszczególnymi frakcjami czy różnice dotyczą przede wszystkim grafik na kartach.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Władcy Wojny (Lords of War)

Post autor: Veridiana »

Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Władcy Wojny (Lords of War)

Post autor: Gambit »

Pograłem trochę w Lords of War, więc postanowiłem zrecenzować tę karciankę. Zapraszam do oglądania
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Władcy Wojny (Lords of War)

Post autor: Veridiana »

Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 819
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Władcy Wojny (Lords of War)

Post autor: Grzdyll »

Gra nie jest chyba zbyt popularna ale może ktoś jednak w nią grywa? Ja skusiłem się ostatnio na kupienie jej w promocji (6 talii z wydania Galakty za 30zł) i uważam że gra jest świetna w swej prostocie - na szybkie taktyczne pojedynki, również z młodszymi graczami jest idealna. Mimo że losowość potrafi czasem dokuczyć to jest tu miejsce na myślenie i kombinowanie.

Dobre wrażenie dla mnie burzy jedynie talia Templariuszy - ciekawe czy ci co grali też się zgodzą, że psuje grę bo jest po prostu przegięta, dla mnie zastosowanie jej może być jedynie takie żeby dawać ją komuś znacznie mniej doświadczonemu i próbować wygrać, z tym że nawet wtedy mam wrażenie że przeciwnik może wykładać karty byle jak, bo i tak przewagę ma miażdżącą... A może ja nie widzę jakiejś słabości tej talii która pozwala z nią nawiązywać równą walkę?
VaBene
Posty: 3
Rejestracja: 20 wrz 2017, 20:44

Re: Władcy Wojny (Lords of War)

Post autor: VaBene »

Hej mam podobne wrażenie co do talii Templariuszy. Udało mi się parę razy z nimi wygrać, ale w większości przypadków to oni są górą.

Bardzo chętnie nabyłbym dodatki do tej gry lub chociaż skany kart z tych dodatków. Może to pozwoliło by w jakimś stopniu wyrównać szanse.
Grzdyll pisze:Gra nie jest chyba zbyt popularna ale może ktoś jednak w nią grywa? Ja skusiłem się ostatnio na kupienie jej w promocji (6 talii z wydania Galakty za 30zł) i uważam że gra jest świetna w swej prostocie - na szybkie taktyczne pojedynki, również z młodszymi graczami jest idealna. Mimo że losowość potrafi czasem dokuczyć to jest tu miejsce na myślenie i kombinowanie.

Dobre wrażenie dla mnie burzy jedynie talia Templariuszy - ciekawe czy ci co grali też się zgodzą, że psuje grę bo jest po prostu przegięta, dla mnie zastosowanie jej może być jedynie takie żeby dawać ją komuś znacznie mniej doświadczonemu i próbować wygrać, z tym że nawet wtedy mam wrażenie że przeciwnik może wykładać karty byle jak, bo i tak przewagę ma miażdżącą... A może ja nie widzę jakiejś słabości tej talii która pozwala z nią nawiązywać równą walkę?
ODPOWIEDZ