Ile dodają dodatki do gier: Osadnicy,Carcasonne,WN

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ALF
Posty: 65
Rejestracja: 10 cze 2007, 14:15
Lokalizacja: K-PAX

Ile dodają dodatki do gier: Osadnicy,Carcasonne,WN

Post autor: ALF »

Chciałbym wiedzieć o ile waszym zdaniem uatrakcyjniaja gre dodatki :

1.WN: Europa centralna i Beneluks,
2.Zeglarze z Catanu ,
Carcassonne :3. kupcy i budowniczowie i 4.karczmy i kwatery.

Czyli po prostu co warto a co mozna sobie darowac jako dokupienie do podstawek.


ALF
Widziałem niebo. Anioły mi je pokazały. Chodzi o to żebym dla nich zabijał. No wiecie ... Oczyścił ten świat. Daję wam ostatnią szansę ... ŻAŁUJCIE ZA SWE GRZECHY !!
Awatar użytkownika
Molu
Posty: 122
Rejestracja: 11 maja 2007, 22:40
Lokalizacja: Wa-wa
Been thanked: 1 time

Re: Ile dodają dodatki do gier: Osadnicy,Carcasonne,WN

Post autor: Molu »

Co do pozostalych gier - nie wypowiem sie, ale gralem w Osadnikow i Zeglarzy. Zdecydowanie polecam dodatek.

Dochodza drogi morskie - co daje sporo wiecej mozliwosci jesli chodzi o rozbudowe (nie wspominajac juz o rywalizacji o najdluzsza droge), zwieksza plansze, sa dodatkowe gotowe scenariusze, a jesli te Ci sie znudza - zostaje zawsze to co bylo w podstawce jako kontynent z losowym ustawieniem terenu plus kilka wysp dookola - oczywiscie z trasami morskimi.

Dodatkowy surowiec (zloto) czyli wybrany przez Ciebie surowiec, pirat blokujacy drogi morskie plus kilka innych rzeczy spowodowal, ze ponownie "wsiaklem" w ta gre :)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Ile dodają dodatki do gier: Osadnicy,Carcasonne,WN

Post autor: Nataniel »

ALF pisze:Carcassonne :3. kupcy i budowniczowie i 4.karczmy i kwatery.
Dodaja przede wszystkim mase nowych kafelkow, czyli wiecej fajnej gry :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
gigi
Posty: 823
Rejestracja: 24 lip 2006, 16:19
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Ile dodaj± dodatki do gier: Osadnicy,Carcasonne,WN

Post autor: gigi »

ALF pisze:Chcia³bym wiedzieæ o ile waszym zdaniem uatrakcyjniaja gre dodatki :

1.WN: Europa centralna i Beneluks,
2.Zeglarze z Catanu ,
Carcassonne :3. kupcy i budowniczowie i 4.karczmy i kwatery.

Czyli po prostu co warto a co mozna sobie darowac jako dokupienie do podstawek.


ALF
kupienie dodatkow to dobry sposob zeby urozmaicic rozgrywke
np mapa do wysokiego napiecia Europa centralna i Beneluks ma dodatkowe zasady
Awatar użytkownika
ALF
Posty: 65
Rejestracja: 10 cze 2007, 14:15
Lokalizacja: K-PAX

Post autor: ALF »

Nie błaagam :) ... bo wyjdzie ,ze wszystko trzeba kupić. Podkreślę : co mozna sobie darowac jako dokupienie do podstawki np. cena nie adekwatna do zawartosci , zbyt wydluza gre , jest relatywnie malo przydatny, wypada najslabiej w porownaniu z innymi wymienionymi przeze mnie dodatkami etc.


ALF
Widziałem niebo. Anioły mi je pokazały. Chodzi o to żebym dla nich zabijał. No wiecie ... Oczyścił ten świat. Daję wam ostatnią szansę ... ŻAŁUJCIE ZA SWE GRZECHY !!
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

ALF pisze:Nie błaagam :) ... bo wyjdzie ,ze wszystko trzeba kupić.
Wybrales gry, do ktorych akurat sa fajne dodatki :P. Ale NIE WARTO kupowac dodatkow razem z podstawka. Pograj najpierw w podstawke a potem kup dodatek. Dodatki maja urozmaicac i wydluzac czas zycia gry a nie sa jej integralna czescia (wyjatek - dodatki do AGoT i Mare Nostrum).
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

dla mnie must-have to Zeglarze i Kupcy i Budowniczowie - oba te dodatki znaczaco urozmaicaja rozgrywke

mniejszy must-have to Karczmy i Katedry (az tak duzo nie wnosza, ale fajnie miec nowe kafelki)

jeszcze mniejszy must-have to Europa Wsch i Benelux - mi na kazdej mapie gra sie dobrze :) [choc WN-eksperci zaraz pospiesza z zapewnieniami ze na Beneluxie gra sie inaczej/szybciej a patrioci beda zwracac uwage ze Europe Wsch warto miec z powodu obecnosci naszego kraju]
Ostatnio zmieniony 19 cze 2007, 12:10 przez jax, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ALF
Posty: 65
Rejestracja: 10 cze 2007, 14:15
Lokalizacja: K-PAX

Post autor: ALF »

Ani jednej negatywnej wypowiedzi na temat któregokolwiek z tych dodatków ?? please,please,please,please,please
Widziałem niebo. Anioły mi je pokazały. Chodzi o to żebym dla nich zabijał. No wiecie ... Oczyścił ten świat. Daję wam ostatnią szansę ... ŻAŁUJCIE ZA SWE GRZECHY !!
Awatar użytkownika
ALF
Posty: 65
Rejestracja: 10 cze 2007, 14:15
Lokalizacja: K-PAX

Post autor: ALF »

O !! Profesjonalna wypowiedz JAXA !! O to mi chodzi ! Chociaz akurat WN: dodatek wydaje mi sie najlepszy z racji relacji ceny.

Wiecej osob prosze i Bardzo krytycznie komentować. Wyżalcie się !! :)

ALF
Ostatnio zmieniony 19 cze 2007, 12:17 przez ALF, łącznie zmieniany 1 raz.
Widziałem niebo. Anioły mi je pokazały. Chodzi o to żebym dla nich zabijał. No wiecie ... Oczyścił ten świat. Daję wam ostatnią szansę ... ŻAŁUJCIE ZA SWE GRZECHY !!
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Osadnicy sa kiepska gre, wiec po co Ci wiecej kiepskiej gry? :-)

Dodatek do WN do must-have - jest najlepszy, najciekawszy i bardzo tanio.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

jax pisze: mniejszy must-have to Karczmy i Katedry (az tak duzo nie wnosza, a
Hmm, dołożenie komuś Katedry do miasta pod sam koniec rozgrywki to jedna z fajniejszych rzeczy w tej grze. Oczywiście jak ktoś grając w Carcassonne lubi komuś robić "psikusy" (mówiąc delikatnie :D ) Ja bardzo lubię :)

Co do reszty dodatków to zgadzam się z Natanielem.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

dasilwa pisze:
jax pisze: mniejszy must-have to Karczmy i Katedry (az tak duzo nie wnosza, a
Hmm, dołożenie komuś Katedry do miasta pod sam koniec rozgrywki to jedna z fajniejszych rzeczy w tej grze. Oczywiście jak ktoś grając w Carcassonne lubi komuś robić "psikusy" (mówiąc delikatnie :D ) Ja bardzo lubię :)
Podobnie fajnie jest dołożyć sobie karczmę do długiej, zajętej przez nas drogi i szybko jej ukończenie. Wtedy droga punktuje podwójnie. Ma to zwłaszcze użycie, jak się gra z trzema kafelkami na ręku (można coś tam spróbować zaplanować), co osobiście praktykuję.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
ALF
Posty: 65
Rejestracja: 10 cze 2007, 14:15
Lokalizacja: K-PAX

Post autor: ALF »

Prosze nie offtopikować. Kazda osobe piszaca post prosze o skrytykowanie chociaz jednego z dodatkow.

ALF
Widziałem niebo. Anioły mi je pokazały. Chodzi o to żebym dla nich zabijał. No wiecie ... Oczyścił ten świat. Daję wam ostatnią szansę ... ŻAŁUJCIE ZA SWE GRZECHY !!
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

ALF pisze:Prosze nie offtopikować. Kazda osobe piszaca post prosze o skrytykowanie chociaz jednego z dodatkow.

ALF
A jesli tego nie zrobi? 8)

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
ALF
Posty: 65
Rejestracja: 10 cze 2007, 14:15
Lokalizacja: K-PAX

Post autor: ALF »

To ten temat w ogóle nie spełni swojej funkcji, którą jest WYKLUCZANIE z listy moich zakupów. I bedzie to jeden wielki off topic o tym gdzie mozna komus dolozyc katedre.


ALF
Widziałem niebo. Anioły mi je pokazały. Chodzi o to żebym dla nich zabijał. No wiecie ... Oczyścił ten świat. Daję wam ostatnią szansę ... ŻAŁUJCIE ZA SWE GRZECHY !!
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

ALF pisze:To ten temat w ogóle nie spełni swojej funkcji, którą jest WYKLUCZANIE z listy moich zakupów.
Widzisz - tak to jest, ze kazdy sam musi pomyslec i wyciagnac wnioski z pogladow innych forumowiczow. A pamietaj, ze sa to subiektywne opinie i Ty osobiscie mozesz sie z ta najpopularniejsza wcale nie zgodzic.

Najlepiej kup wszystkie i sprzedaj te, ktore Ci nie pasuja. Albo sprobuj w nie gdzies zagrac.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
scarneck
Posty: 209
Rejestracja: 18 kwie 2007, 21:32
Lokalizacja: Zamość

Post autor: scarneck »

ALF nie cuduj. Dowiedziałeś się że wszystkie trzy dodatki warto mieć. Najpierw odpowiedz sobie na pytanie, w którą z tych gier lubisz grać najczęściej i która ewentualnie potrzebuje przetoczenia odrobiny świeżej krwi. Chyba nie oczekujesz, że ktoś ci pokaże palcem co masz kupić.

To w takim razie poza obowiązkiem krytykowania dodatków dorzucam obowiązek opisania gdzie można komuś dołożyć katedrę.
Awatar użytkownika
ALF
Posty: 65
Rejestracja: 10 cze 2007, 14:15
Lokalizacja: K-PAX

Post autor: ALF »

No cóż widzę ,że do niczego konstruktywnego tu nie dojdę. Dziękuje Jaxowi i tez Don simonowi za umiejętność czytania ze zrozumieniem i odpowiedż na temat(czyli skrytykowanie dodatku, choćby przez szukanie dziury w całym)

Pozdrawiam (nie wszystkich)

ALF
Widziałem niebo. Anioły mi je pokazały. Chodzi o to żebym dla nich zabijał. No wiecie ... Oczyścił ten świat. Daję wam ostatnią szansę ... ŻAŁUJCIE ZA SWE GRZECHY !!
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

Heh, Don Simon nie krytykuje dodatku do Osadników tylko krytykuje samą grę Osadnicy, zresztą jest znany z kontrowersyjnych poglądów.
Awatar użytkownika
scarneck
Posty: 209
Rejestracja: 18 kwie 2007, 21:32
Lokalizacja: Zamość

Post autor: scarneck »

O ja pierdziu! Ależ była konstruktywna ta krytyka Don Simona.
ALF, nie wiem czy uchwyciłeś ten niuans, ale przy tej wypowiedzi była emotka.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

No to ja skrytykuję dodatek do WN - jeżeli gra Ci się szybko znudziła, to dodatek jest wyrzucaniem pieniędzy, bo to jednak cały czas ten sam mechanizm z drobnymi jedynie zmianami.

Zamiast dodatku jakiegokolwiek do Carcassonne, które jest w rzeczywistości słaba grą, tylko nie wszyscy to widzą :wink: Proponuję kupić Wilki i Owce - kosztują tyle, ile dodatek (być może, nie sprawdzałem cen :twisted: ), a zabawa dużo wredniejsza :)

Dodatek do Osadników wydaje się najsensowniejszy, bo najwięcej wnosi do gry i najbardziej ją zmienia.

A katedrę najlepiej ustawić (w sensie dokończyć) w ostatniej rundzie. Pod warunkiem, że się gra w Filary Ziemi :lol:
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
ALF
Posty: 65
Rejestracja: 10 cze 2007, 14:15
Lokalizacja: K-PAX

Post autor: ALF »

I bardzo dobra wypowiedz KWIATOSZA. Jednak jestescie w stanie wykrzesac z siebie troche krytyki :) nie tylko mojej osoby/podejścia ale i dodatków.


ALF (pozdrawia juz wszystkich)
Widziałem niebo. Anioły mi je pokazały. Chodzi o to żebym dla nich zabijał. No wiecie ... Oczyścił ten świat. Daję wam ostatnią szansę ... ŻAŁUJCIE ZA SWE GRZECHY !!
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

dasilwa pisze:Heh, Don Simon nie krytykuje dodatku do Osadników tylko krytykuje samą grę Osadnicy, zresztą jest znany z kontrowersyjnych poglądów.
Jakich znowu "kontrowersyjnych"?
Slowa, ktorych szukales to "slusznych i wywazonych" :-).

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

Don Simon pisze: Jakich znowu "kontrowersyjnych"?
Slowa, ktorych szukales to "slusznych i wywazonych" :-).
Słowo "odosobnionych" byłoby chyba najlepsze :P
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

dasilwa pisze: Słowo "odosobnionych" byłoby chyba najlepsze :P
Jak kiedys ktos madry powiedzial:
"nie bedzie glupia wiekszosc narzucac madrej mniejszosci swojego zdania" ;-).

Pozdrawiam
szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
ODPOWIEDZ