Ameri dla dwojga?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
albertksi
Posty: 15
Rejestracja: 21 cze 2015, 16:01

Ameri dla dwojga?

Post autor: albertksi »

Hej! Szukamy z zona gry typu ameritrash super dzialajacej na dwie osoby. Losowosc jak najbardziej wskazana. Nie lubimy po pracy duzo rozkminiac chociaz najlepiej aby byla to kontrolowana losowosc. W tej chwili na stol najczesciej trafiaja na stol Patchwork i Innowacje. Ja uwielbiam Neuroshime ale zona nie i poszedlem na kompromis. Na weekend natomiast Eldrith Horror i mysle ze w stylu takiej orzygodowej gry ale moze cos fantasy bedziemy szukac Talisman odpada ale moze cos podobnego na 2?

Na pewno myslimy nad Magia i Myszy ale czy nie za prosta na dwojga doroslych i regrywalna?
Albo Descent tylko czy z koleIi nie za trudna? :) i dziala na dwoje?
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Ameri dla dwojga?

Post autor: Pixa »

Claustrophobia :-)
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 951
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 314 times
Been thanked: 203 times

Re: Ameri dla dwojga?

Post autor: Losiek »

Pixa pisze:Claustrophobia :-)
+1
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Ameri dla dwojga?

Post autor: Chaaber »

Duel of Ages 2
Awatar użytkownika
galthran
Posty: 301
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times

Re: Ameri dla dwojga?

Post autor: galthran »

Pixa pisze:Claustrophobia :-)
+1
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Ameri dla dwojga?

Post autor: misioooo »

Claustrophobia - asymetryczna. Jeden gracz włada demonami i całymi ich hordami, drugi zaledwie kilkoma bohaterami :) Gra tylko dla dwojga. Losowa mapa układana z kafli = spora regrywalność.
Eldritch Horror (i zapewne inne kooperacyjne).
Legendary Encounter: Alien Deckbuilding Game - rewelacyjny klimat, od 1 do 5 graczy.

Tyopowe nawalanki taktyczne w stylu ameri:
Nexus Ops - działa bardzo fajnie na 2 jak i na 4 :)
Bioshock Siege of Columbia
Earth Reborn
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Ameri dla dwojga?

Post autor: Rocy7 »

Earth Reborn jest raczej zbyt zlozony i nie okreslilbym go jako lekkiego.
Awatar użytkownika
Cyberpuncur
Posty: 309
Rejestracja: 03 lut 2014, 11:52
Lokalizacja: Sopot

Re: Ameri dla dwojga?

Post autor: Cyberpuncur »

U mnie na 2 osoby się dobrze sprawdza Firefly, tylko potrzebny jest duży stół.
Awatar użytkownika
pk4
Posty: 12
Rejestracja: 30 sty 2015, 13:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ameri dla dwojga?

Post autor: pk4 »

Potwierdzam Earth Reborn to nie jest prosty tytuł, ale za to podoba mi się jak kolejne scenariusze wprowadzają kolejne zasady rozgrywki.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Ameri dla dwojga?

Post autor: misioooo »

pk4 pisze:Potwierdzam Earth Reborn to nie jest prosty tytuł, ale za to podoba mi się jak kolejne scenariusze wprowadzają kolejne zasady rozgrywki.
Podobnie jak w Duel of Ages 2 :) W DoA2 w zasadzie poza linią widzenia nie ma jakichś skomplikowanych zasad... Może zatem DoA?
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Ameri dla dwojga?

Post autor: donmakaron »

Na dwie osoby z przygodą w tle i turlaniem kostkami świetnie chodzi Fury of Dracula (w polskiej wersji chyba po prostu Dracula). Jest trochę do ogarnięcia, ale dla pary to bardzo dobra rozrywka.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Ameri dla dwojga?

Post autor: detrytusek »

donmakaron pisze:Na dwie osoby z przygodą w tle i turlaniem kostkami świetnie chodzi Fury of Dracula (w polskiej wersji chyba po prostu Dracula). Jest trochę do ogarnięcia, ale dla pary to bardzo dobra rozrywka.
tyle, że nakład wyczerpany a rodzynki chodzą po 250-300 zeta i to za używki
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Ameri dla dwojga?

Post autor: Fegat »

Claustro biorąc pod uwagę regrywalność/ilość figurek oraz cenę wydaje mi się niezbyt dobrym wyborem. 60 zł droższy Descent dostarczy więcej wrażeń.

Jeżeli język nie jest przeszkodą, to Myth jest godny uwagi (ciut trudniejszy od descenta) oraz wszystkie edycje super dungeon explore.
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Ameri dla dwojga?

Post autor: detrytusek »

ja osobiście -1 do Claustrophobii
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: Ameri dla dwojga?

Post autor: Dellas »

+1 dla Claustrophobia, choć to bardzo prosta gra i podstawka zawiera jedynie 6 scenariuszy, choć już dodatek "Profundus" daje ponad 10 nowych, bardzo ciekawych.

Magia i Myszy jest prosta w zrozumieniu, ale misje wcale nie są takie łatwe jak by się wydawało na pierwszy rzut oka. Osobiście bardzo polecam - jest to świetna gra dla całej rodziny. Oczywiście klimat gry jest dość bajkowy, ale ma przez to wiele uroku.

Z tego co mógłbym Wam polecić:
- jeśli lubicie kooperacje (wspominacie Eldirtcha i Magię i Myszy), to może warto się zastanowić nad XCOM'mem ? Jest to dość prosta w zrozumieniu kooperacja, ale to co błyszczy w tej grze to presja czasowa, jaką wywiera aplikacja mobilna generująca całą historię i taski do wykonania.
- klasyk jeśli chodzi o 2 osobowy ameritrash to Zimna Wojna. Nie jest ona aż tak bardzo trudna jak to niektórzy piszą, choć wymaga ogrania i przedarcia się przez nie za dobrze skomponowaną instrukcję (reguły są czytelne, ale samo formatowanie tekstu jest nieszczęśliwe). W tej grze cały czas są emocję i jak ktoś lubi negatywną interakcję to jest to gra dla niego.
- tutaj może trochę popłynę ale może warto wspomnieć o grach, w których klimat Śródziemia ocieka ze wszystkich stron: Wojna o Pierścień i Bitwa Pięciu Armii. Pierwsza jest moim zdaniem lepsza i bardziej regrywalna, choć dłuższa, druga krótsza i prostsza. Niby można w te gry grać w większą liczbę osób niż dwójkę, ale to już jest raczej skonstruowane na siłe. Polecam bardzo.
- Diskwars - to nietypowy bitewniak na planszy, którego jednostki sa reprezentowane w postaci dysków. Jednostki poruszają się poprzez 'flipowanie' dysków. Co jest bardzo ważne sama podstawka dostarcza już 4 armie w bardzo kompaktowej formie - jeśli ktoś chce mieć lekkiego, przyjaznego klimatycznego bitewniaka na planszy to może to być dobry tytuł.

Jeśli wchodzą w grę tytuły na większą liczbę graczy ale miodnie sprawdzających się także na 2 graczy to polecam także:
- Middle-Earth Quest - najlepsza przygodówka w jaką grałem. Jeden gracz gra Sauronem a reszta bohaterami Śródziemia. Genialna gra przygodowa, bardzo asymetryczna co zwiększa jej regrywalność (gra Sauronem jest kompletnie inna nić bohaterami).
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Ameri dla dwojga?

Post autor: detrytusek »

Dellas pisze: - klasyk jeśli chodzi o 2 osobowy ameritrash to Zimna Wojna. Nie jest ona aż tak bardzo trudna jak to niektórzy piszą, choć wymaga ogrania i przedarcia się przez nie za dobrze skomponowaną instrukcję (reguły są czytelne, ale samo formatowanie tekstu jest nieszczęśliwe). W tej grze cały czas są emocję i jak ktoś lubi negatywną interakcję to jest to gra dla niego.
+1 do Zimnej Wojny. W sumei to nie wiem czy to jest taki klasyczny ameritrash...jest losowość ale na 1 plan wysuwa się genialna strategia. Bez strategicznego myślenia nic się nie ugra. Nr 1 na BGG mowi sam za siebie.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Kapelatejesy
Posty: 88
Rejestracja: 21 wrz 2014, 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ameri dla dwojga?

Post autor: Kapelatejesy »

Descent nie jest grą szczególnie trudnią, ale dużą i wymagającą ogarnięcia. Oczywiście zasad i współczynników jest więcej niż w Talismanie, ale są dosyć przystępne. Pierwsze partie wymagają dosyć częstego zaglądania do instrukcji, ale nie ma w Wędrówkach niczego, czego nie można by przyswoić w stosunkowo krótkim czasie ;-)
Wojtas_512
Posty: 201
Rejestracja: 24 sty 2015, 21:20

Re: Ameri dla dwojga?

Post autor: Wojtas_512 »

A ja bym polecił Runewars, pięknie wykonane ameri w świecie fantasy. Co prawda gra od 2 do 4 graczy ale jak dla mnie przypadku dwójki uczestników, mamy więcej strategii a także więcej czasu na gre bohaterami. Przy czterech graczach rozgrywka strasznie się wydłuża i downtime potrafi uśpić (grałem w takim wariancie pare potyczek, jedną kończyłem o 4 w nocy i w zasadzie byłem półprzytomny :D)

W dwie osoby udawało mi się rozegra partyjke w 2/3h.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Ameri dla dwojga?

Post autor: detrytusek »

Wojtas_512 pisze:A ja bym polecił Runewars, pięknie wykonane ameri w świecie fantasy. Co prawda gra od 2 do 4 graczy ale jak dla mnie przypadku dwójki uczestników, mamy więcej strategii a także więcej czasu na gre bohaterami. Przy czterech graczach rozgrywka strasznie się wydłuża i downtime potrafi uśpić (grałem w takim wariancie pare potyczek, jedną kończyłem o 4 w nocy i w zasadzie byłem półprzytomny :D)

W dwie osoby udawało mi się rozegra partyjke w 2/3h.
Ja w 2 osoby zawsze przekraczałem 3h. Dochodziło nawet do 4h.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
repi_1
Posty: 84
Rejestracja: 25 lis 2014, 11:16

Re: Ameri dla dwojga?

Post autor: repi_1 »

Dellas pisze: - klasyk jeśli chodzi o 2 osobowy ameritrash to Zimna Wojna. Nie jest ona aż tak bardzo trudna jak to niektórzy piszą, choć wymaga ogrania i przedarcia się przez nie za dobrze skomponowaną instrukcję (reguły są czytelne, ale samo formatowanie tekstu jest nieszczęśliwe). W tej grze cały czas są emocję i jak ktoś lubi negatywną interakcję to jest to gra dla niego.
A ja uważam instrukcje do ZW jaką jedną z lepszych. Kwestia gustu. Dla mnie przejrzysta i zrozumiała.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Ameri dla dwojga?

Post autor: detrytusek »

repi_1 pisze:
Dellas pisze: - klasyk jeśli chodzi o 2 osobowy ameritrash to Zimna Wojna. Nie jest ona aż tak bardzo trudna jak to niektórzy piszą, choć wymaga ogrania i przedarcia się przez nie za dobrze skomponowaną instrukcję (reguły są czytelne, ale samo formatowanie tekstu jest nieszczęśliwe). W tej grze cały czas są emocję i jak ktoś lubi negatywną interakcję to jest to gra dla niego.
A ja uważam instrukcje do ZW jaką jedną z lepszych. Kwestia gustu. Dla mnie przejrzysta i zrozumiała.
szczerze mówiąc dla mnie też. Napisana sztywno ale zrozumiale i przejrzyście.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1222
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 402 times
Been thanked: 270 times

Re: Ameri dla dwojga?

Post autor: Deem »

Wojna o Pierścień - klimat przygody, trochę losowości generownej przez kości i karty, ale zdecydowanie można nad nią zapanować. Może się wydawać, że jest sporo zasad, ale ich ogarnięcie to kwestia rozegrania pierwszej tury. Mój nr 1 na dwie osoby.

Minusy to cena i czas pojedynczej partii.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Ameri dla dwojga?

Post autor: sqb1978 »

Na początek definicje ;) Ameritrash definiuję jako grę gdzie mechanika mocno przeplata się z klimatem i można się łatwo wczuć w odgrywanie swojej "strony konfliktu". Na tej podstawie polecam (lub nie):

Wojna o Pierścień - na początku długa i skomplikowana, ale po kilku rozgrywkach okazuje się że warto. Spory klimat, jak również głęboka warstwa strategiczna.
Claustrophobia - swego czasu mieliśmy z żoną podobny dylemat. Poradzono nam i wzięliśmy tę grę, a po niedługim czasie sprzedaliśmy. Po początkowej fascynacji okazała się zbyt monotonna i bez większej głębi. Dużo lepiej oceniam granie w Descent'a na 2 osoby.
Dracula - nie grałem na 2 osoby, ale na 4-5 było ok. Z tego co ludzie piszą, granie w parze jest nawet ciekawsze.
Kupcy i Korsarze - przyjrzyjcie się również tej grze. Szczególnie, że jest dodatek, który wnosi wiele dodatkowych elementów do gry w postaci modułów. Niestety dodatek tylko po angielsku. Podobna rozgrywka ale w klimacie s-f to wspomniany Firefly.
Mage Knight - dość skomplikowane zasady, ale podobnie jak WoP jest to gra obok której nie da się przejść obojętnie. Jest tu mniej losowości a więcej rozkminiania, ale po wdrożeniu się przynosi wiele przyjemności z grania.
Eldritch Horror - jak najbardziej. Chociaż na 2 osoby jest dość ciężko to jednak w każdej konfiguracji rozgrywka potrafi być mocno emocjonująca.

U nas na 2 osoby sprawdził się również Netrunner, chociaż jest to karcianka w klimatach hakerskich to żonie bardzo podeszło (ku mojemu wielkiemu zdziwieniu).
albertksi
Posty: 15
Rejestracja: 21 cze 2015, 16:01

Re: Ameri dla dwojga?

Post autor: albertksi »

sqb, właśnie o takie gry z taką definicją mi chodzi :)

Kupiliśmy Magię i Myszy oraz Wojnę o Pierścień.
Magia i Myszy - myślę że klimat i losowość spodoba się przede wszystkim żonie a z nią gram najczęściej :)
Wojna o Pierścień - ta wielkość i epickość przyprawia mnie o ciarki :) gra kupiona na weekendowe pojedynki ze szwagrem, zobaczymy co z tego wyjdzie :) kupilismy tez Bitwy Westeros, zobaczymy co nam bardziej przypadnie
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: Ameri dla dwojga?

Post autor: Dellas »

Kupiliśmy Magię i Myszy oraz Wojnę o Pierścień.
Świetny wybór. Daj znać jak wrażenia zarówno Twoje jak i osób z którymi grasz.
ODPOWIEDZ