[Warszawa] Czkawka po Smolnej (flame :))

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
blazej
Posty: 483
Rejestracja: 06 lut 2005, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: blazej »

Eh, przypomniały mi się stare czasy C-64 vs Amiga 500 :D
Awatar użytkownika
_Paulus_
Posty: 315
Rejestracja: 05 wrz 2006, 16:35
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Post autor: _Paulus_ »

blazej pisze:Eh, przypomniały mi się stare czasy C-64 vs Amiga 500 :D
Bardziej Atari vs Commodore.

Potem Amiga vs PC.

Obecnie:

PC vs konsole do gier ;-)

Ludzie z nudow rozne bzdury pisza. A juz najwieksza bzdura jest jak ktos mysli, ze z racji tego co robi/swojego hobby/uprawianego sportu jest lepszy od drugiego czlowieka bo on tego nie robi/ma inne hobby/uprawia inny sport. Jak sie nie ma na codzien jakiegos wroga, z ktorym sie walczy to niektorym nudno. I sobie takiego wroga na sile znajda.

Do zobaczenia - mam nadzieje juz wkrotce przy planszy. Czy to "nudna-heksowa-dlubanina" czy tez "gra-dla-dziewczynek-i-malych-dzieci". Wsio rawno.



P.S. Acha... ja uwielbiam bazylie i oregano. Co sprawia, ze jestem najlepszy. A kto uwaza inaczej i nie je bazyli i oregano jest gupi ;-)
Ostatnio zmieniony 20 cze 2007, 11:09 przez _Paulus_, łącznie zmieniany 1 raz.
Each man faces death by himself. Alone.
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

PC vs. konsole do gier
A teraz jedne konsole vs drugie konsole. =)

Aha - w paintballu jeszcze panuje woodsball vs speedball.

P.S. Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że w języku polskim, jeżeli skrót zawiera ostatnią literę skracanego wyrazu (np. versus ^^), to nie stawia się kropki. =)
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

Lim-Dul pisze:P.S. Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że w języku polskim, jeżeli skrót zawiera ostatnią literę skracanego wyrazu (np. versus ^^), to nie stawia się kropki. =)
To prawda, ale przecież każdy wie, że skrót vs zawiera pierwsze "s" z wyrazu versus a nie to drugie, więc nie zawiera ostatniej litery ze skracanego wyrazu =)
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Post autor: stalker »

Lim-Dul pisze:P.S. Jako ciekawostkę mogę powiedzieć
to nie ciekawostka, to polska interpunkcja :)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
_Paulus_
Posty: 315
Rejestracja: 05 wrz 2006, 16:35
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Post autor: _Paulus_ »

Lim-Dul pisze: P.S. Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że w języku polskim, jeżeli skrót zawiera ostatnią literę skracanego wyrazu (np. versus ^^), to nie stawia się kropki. =)
Sa tez tacy co na sile szukaja sposobu, zeby do innej osoby sie doczepic. Oczywiscie szanujemy ich.

;-)
Each man faces death by himself. Alone.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Lim-Dul pisze:Właśnie denerwuje mnie to, że gdy koryguję błędy (sam też oczekuję, że moje będą korygowane :-P), jest to zawsze interpretowane jako przyczepianie się do danej osoby - nie, nie przyczepiam się, tylko pomagam unikać błędu w przyszłości, kiedy może to mieć znaczenie. =)
To proponuje korygowac na PW... ;-)

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

I potem pisać wszystkim z osobna w sprawie tego samego błędu? :-P
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Lim-Dul pisze:I potem pisać wszystkim z osobna w sprawie tego samego błędu? :-P
Coz zycie misjonarza niosacego pochodnie wiedzy nie jest latwe... ;)

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Post autor: stalker »

A mnie też irytują błędy językowe i nie boję się publicznie nieść kaganek oświaty! :P
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

Mnie nie irytują (chyba że ktoś napisze coś w stylu "ogulnie" ;-) ale po coś studiowałem tę lingwistykę. Niechaj moje elitarne umiejętności przydadzą się społeczeństwu. ;-)
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Browarion »

Lim-Dul pisze:... ale po coś studiowałem tę lingwistykę
LOL, punkt dla Ciebie
:)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Post autor: ragozd »

Takie ciekawostki sa super! Lim-Dul, trzymaj sie twaro :)
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Pancho pisze:Próbowałem wejść na forum Strategie i już wita mnie taki napis: "Zostałeś wyrzucony z tego forum
Skontaktuj się z webmasterem lub administratorem forum w celu uzyskania dalszych informacji", najważniejsze to przede wszystkim szybko wyplenić wrogi element! :lol:
Ja też mam taki napis. Co ciekawe, nie pamiętam, żebym tam się rejestrował, czy coś napisał (może to już kłopoty z pamięcią). Czyżby testowali dyktaturę i cenzurę w wersji hard? :lol:
Ostatnio zmieniony 21 cze 2007, 00:40 przez Geko, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

A ja mogę włazić na forum ichnie - niby walką ze strategami ani bytnością na Smolnej się nie wsławiłem, ale i tak czuję się taki wykluczony z kręgu wykluczonych... :cry: :wink:
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
scarneck
Posty: 209
Rejestracja: 18 kwie 2007, 21:32
Lokalizacja: Zamość

Post autor: scarneck »

Nie bój nie bój- odłączą Ci

Moje konto również zostało zablokowane. Śmieszna sprawa- niby rozumiem, że żadko tam bywałem i nic nie pisałem ale żeby tak bez ostrzeżenia...
....się czuje w powietrzu rewanżyzm z dodatkiem pieprzu ;)

Tak w zasadzie to nie wiem o co chodzi.
Z kompa A nie wlazłem, ale wziąłem drugi komputer i jak najbardziej wpuścił mnie na forum z tego samego IP (z automatycznego logowania). Tyle że już po wylogowaniu zobaczyłem sławetną wiadomość i już nie mogę wrócić. Więc kwiatosz- jeśli tylko czujesz potrzebę, możesz wykluczyć się sam :twisted:
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

To może leci po rozpoznawaniu ciasteczek z g-p? Do czystości forum poprzez paranoję :twisted:
A swoją drogą to Raleen nie może powiedzieć, że nie chciał eurograczy na Smolnej, na forum Paradoksu sam zapraszał do przychodzenia (a za forum graczy wojennych na bank nas nie wziął :wink: ), więc żale, że przyłazili i rozbili są jakimś ściemnianiem rzeczywistości..
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

Ha, ha, ha!
Zostałeś wyrzucony z tego forum
Skontaktuj się z webmasterem lub administratorem forum w celu uzyskania dalszych informacji
Nawet nie udzieliłem się w wątku o Smolnej - zarejestrowałem się tylko po to, by swojego czasu zaprosić strategów na imprezę paintballową.

Sorry, ale takie akcje świadczą już o takim szczycie chamstwa, arogancji i bezczelności, że nie mam ochoty mieć z takimi ludźmi NIC do czynienia - choćby grali w bierki - to nie ma żadnego związku z grami planszowymi, a zwyczajnymi stosunkami międzyludzkimi.

Don't get me wrong: nie chcę uogólniać - poznałem wielu fajnych strategów - ale na pewno przynajmniej administrator ichniejszego forum może mnie pocałować w moją kosmatą dupę.
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Abiger
Posty: 267
Rejestracja: 28 lut 2006, 12:29
Lokalizacja: Legionowo/Siedlce
Has thanked: 48 times
Been thanked: 95 times

Post autor: Abiger »

Pancho pisze:Próbowałem wejść na forum Strategie i już wita mnie taki napis: "Zostałeś wyrzucony z tego forum
Skontaktuj się z webmasterem lub administratorem forum w celu uzyskania dalszych informacji", najważniejsze to przede wszystkim szybko wyplenić wrogi element! :lol:
Mnie niestety też przywitał identyczny. Szkoda trochę bo ostatnio sporo czytywałem tam w topicach dotyczących poszczególnych okresów historycznych - ciekawe linki i wypowiedzi. Jeśli to nie jest jakaś pomyłka to szkoda słów.

Ps. O raju, Ty nie śpisz wcale Raj-u :D ?
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

rajgildia pisze: 2) Wyrzucenie roznych osob z forum strategie dotknelo znacznie wiecej osob, w tym mnie - sa to poprostu problemy techniczne forum, juz usuniete (mozna juz na nie wchodzic).
Ja ciągle nie mogę :wink:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

Ja caly czas moge wchodzic :)


A czy zablokowani osobnicy 'skontaktowali sie juz z administratorem' jak glosi komunikat? :wink:
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Post autor: Mały brzydki pędrak »

Mam taką samą informację na forum strategie jak reszta tu piszących.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

Najwyrazniej problemy techniczne sie przedluzaja.. :)

A wracajac do ArtBem - czy zbierze sie dzis 15 chlopa zeby zalozyc stowarzyszenie? (bo jak rozumiem inaczej nici z tego, pedraku?)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

rajgildia pisze:(btw fakty sa takie ze gdyby na Smolnej nie byloby eurograczy to jeszcze dlugo nie doszloby do eksmisji, gros strategow uwaza jednak (i slusznie), ze nie ma sensu obwinianie was o to, bo pojawienie sie eurograczy i eurogier w klubie oraz znaczne poszerzenie i integracja srodowisk bylo i jest duzo wazniejsze)
Gdyby na smolnej nie bylo wiecej *graczy*, nie doszloby do eksmisji. Zakladam, ze przecietny strateg generuje srednio podobna liczbe decybeli co przecietny eurogracz :>

I prosze, nie przenosmy tutaj tego watku i juz nie polemizujmy. Napsutej krwi narobilo sie wystarczajaco, dajmy emocjom wygasnac. A jak znajdzie sie miejsce podobne do Smolnej, to licze ze osoby zaangazowane w jego zalatwienie - zaprosza do siebie takze strategow z forum Strategie.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Post autor: stalker »

A dyskusje o strategach bym wyrzucił do osbnego wątku... gdbyby nie to, że napędzacie ruch ;)

Będę ok. 17 -- ale muszę 15 min pogadać z przedstawicielem naszego gospodarza. W międzyczasie możecie sobie przeczytać instrukcję K.

Jak to miło, że mam grę, w która Pancho nie grał :D
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Zablokowany