!proszę o pomoc w wyborze gry!

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

!proszę o pomoc w wyborze gry!

Post autor: Wincenty Jan »

Witam. Mam do wyboru trzy gry : Osadnicy narodziny imperium, Le havre i Five tribes. Jestem ciekaw waszych opinii na temat powyższych gier. Gramy zazwyczaj we dwie osoby, razem z narzeczona. Szukamy czegoś co wymaga większego nakładu umysłowego, nie musi być bardzo klimatyczne i bardzo dobrze sprawdza się na dwie osoby. Nie zależy nam na wielkiej interakcji. zdecydowanie bardziej cenimy regrywalność. z chęcią poznamy Wasze zdanie na temat tych trzech gier.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: !proszę o pomoc w wyborze gry!

Post autor: gafik »

Le Havre!
...wszystko co chcecie jest w tej grze.
Awatar użytkownika
reguuu
Posty: 142
Rejestracja: 11 gru 2014, 18:10
Lokalizacja: Chorzów

Re: !proszę o pomoc w wyborze gry!

Post autor: reguuu »

Dokładnie tak samo w Five Tribes.
Sporo móżdżenia, żeby wybrać najlepszy ruch, regrywalnośc ogromna, interakcji trochę jest ale nie za dużo, pięknie wydana i świetnie działa na 2 osoby.

W Osadnikach też właściwie to wszystko jest ale jednak mój głos dostaje Five Tribes :) (w Le Havre nie grałam)
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: !proszę o pomoc w wyborze gry!

Post autor: sqb1978 »

Mam Osadników i Le Havre i bardziej mi się podoba Le Havre, chociaż obie spełniają kryteria. W Osadnikach interakcja jest bardziej agresywna, ale można grać też w wariant pokojowy.
Awatar użytkownika
srokaplotkara
Posty: 223
Rejestracja: 01 paź 2009, 13:25
Lokalizacja: Mazury

Re: !proszę o pomoc w wyborze gry!

Post autor: srokaplotkara »

Le Havre jest super! Sporo móżdżenia :) Każda rozgrywka znacznie różni się od poprzednich, więc nie łatwo jest znudzić się tą grą :)
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: !proszę o pomoc w wyborze gry!

Post autor: gafik »

5 Tribes jest OK. Ale Le Havre znacząco bardziej przepala obwody w mózgu. Gra wywiera większą presję na graczach. Niektórzy tego nie lubią. W Le Havre oprócz rywalizacji z drugim graczem, rywalizuje się poniekąd z sama grą. 5 Tribes jest przyjemną grą, ale jednak o rząd mniej wymagającą. Początkowo "szachownica" przytłacza możliwością rozkładania mipli, ale im dalej tym mniej się dzieje. W Le havre początkowo jest mniej opcji, ale z każdą rundą jest ich "silnia" więcej. 5 tribes jest ładniejsza, owszem i losowanie kafli ratuje poniekąd regrywalność, ale mi brakuje budowania "silnika". Jednak prawie wszystko dzieje się na planszy, a w le havre jednak buduję dodatkowo własny mikro-świat...

Ogólnie mógłbym mieć obie gry w stajni. Ale jeśli wolę bardziej "poważną" rozgrywkę wybrałbym LeHavre.

Osadnicy to piaskownica (w zasadzie filler), zwłaszcza w porównaniu z 51. Stanem i resztą (który jest mega mózgożerny)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: !proszę o pomoc w wyborze gry!

Post autor: detrytusek »

z tych 3 gier to raczej Le Havre
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: !proszę o pomoc w wyborze gry!

Post autor: Wincenty Jan »

Dziękuje za cenne rady. Le Havre już dzisiaj trafi na nasz stół .
ODPOWIEDZ