Gra miesiąca - LIPIEC 2015

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Gra miesiąca - LIPIEC 2015

Post autor: Pan_K »

O dziwo - wygląda na to, że wszyscy wyjechali na wakacje i nikt nie pamiętał o założeniu stosownego wątku... A ktoś przecież musi... :roll:

Otóż:

55 gier w 21 tytułów.

Najczęściej grane: Dobble (7) tuż przed Władcą Pierścieni LCG (6) i AquaSphere (5).
Nieliczne nowości, w tym 7 (3) i Mount Everest (2)
Dwie najciekawsze rozgrywki po jednej w Lewisa & Clarka (2) i w Alchemików (1). Dodatkowo na wyróżnienie w tej kategorii zasługuje Le Havre (2)
Po raz pierwszy mam problem ze wskazaniem tytułu miesiąca. Na początku wyraźnie zapowiadało się na Władcę Pierścieni, ale późniejsze rozgrywki jakoś zaczęły rozczarowywać. Może nie potrafię skupić na tej grze. Chyba z pewnym wahaniem będą to ex aequo Lewis & Clarc i Alchemicy.
Wyróżnienie dla Magii i Myszy (4)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - LIPIEC 2015

Post autor: siekan »

Rozegranych gier: 34
Najwięcej partii w: Patchwork, Cyklady (2-osobowe i wieloosobowe)
Gra miesiąca: Patchwork (gra, która od zakupu mnie nie znudziła)
Rozczarowanie miesiąca: Magia i Myszy (spodziewałem się dużo więcej)
Gra, której chcę więcej: Chaos w Starym Świecie (kilka partii w tym miesiącu ale to faworyt na kolejne)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - LIPIEC 2015

Post autor: pan_satyros »

U nas całkiem nieźle, acz jak zawsze partii nie liczyłem.

Nowe na stole: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game, Star Realms, Patchwork, Five tribes, Waleczne Piksele 2
Powroty: Eldritch Horror (z dodatkiem Góry Szaleństwa), Elysium,
Stale w obiegu: Osadnicy: Narodziny Imperium, Roll for the Galaxy, Summoner Wars

Gra miesiąca: zdecydowanie i niezaprzeczalnie - Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game - CUDO!!
Filer miesiąca: Star Realms

Ogólnie bardzo dobry miesiąc. Żadnych rozczarowań.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3388
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1055 times
Been thanked: 2063 times

Re: Gra miesiąca - LIPIEC 2015

Post autor: Ardel12 »

Nowości: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game, Patchwork, Martwa Zima
Powroty: Tajemnicze Domostwo, Dobble, Lewis & Clark

Gra miesiąca: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Grę miesiąca było bardzo ciężko przyznać, Patchwork jak i Martwa Zima równie genialne.

Rozczarowanie: Szmal - zbyt losowa, za mała interakcja, spodziewałem sie całkowicie czegoś innego (nie sprostała oczekiwaniom)
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Gra miesiąca - LIPIEC 2015

Post autor: KubaP »

42 partie w 27 tytułów + 3 dodatki.

Gra miesiąca: Pokolenia + Port + Gospoda + minidodatki - ależ ta gra jest żywotna! I żona mnie wciąż w nią bije :D

Kaszana miesiąca: jeden z klonów Cards Against Humanity, nawet mi się o tym nie chce gadać

Ciekawostka miesiąca: Megawojownicy - niby głupotka, a sporo frajdy i śmiechu

Wkurzenie miesiąca: Magia i Myszy, ale o tym będę się rozpisywał jeszcze w dłuższej formie.

Gra dla dzieci miesiąca: Kot Stefan :D
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2083
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 147 times
Been thanked: 393 times

Re: Gra miesiąca - LIPIEC 2015

Post autor: walkingdead »

Mało grane, ale za to z przytupem.
Zdecydowanie najlepsza gra miesiąca to Halo. Fleet Battles.
MisioKret
Posty: 180
Rejestracja: 26 cze 2013, 10:44
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: Gra miesiąca - LIPIEC 2015

Post autor: MisioKret »

Nowość miesiąca: Game of Thrones: A Storm of Swords, Chaos w Starym Świecie

Gra miesiąca: Chaos w Starym Świecie! Miłość od pierwszego wejrzenia :)
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Gra miesiąca - LIPIEC 2015

Post autor: Pixa »

Z powodu urlopu grane sporo, glownie lzejsze tytuly: TTR, Wysokie Napiecie, Cytadela, Maskarada, Osadnicy z Catanu, Patchwork, Epoka Kamienia, Summoner Wars. Dobry miesiac, lacznie okolo 40 partii.

Gra miesiaca: Wysokie Napiecie.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 447
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 45 times

Re: Gra miesiąca - LIPIEC 2015

Post autor: grabol »

Odgrzewanie staroci:

Nowość miesiąca: Friedrich, A Few Acres of Snow.

Także grane: Boże Igrzysko, Schotten Totten, Summoner Wars.

Gra miesiąca: Friedrich - prosta mechanika, genialna rozgrywka. 2 porażki Prusami, mimo to olbrzymia satysfakcja. Jawohl Herr General! Minus za czas rozgrywki.

Starsze tytułu ale doskonałe! Na tyle doskonałe, że nie ma parcia na nowości! Polecam!
Ostatnio zmieniony 02 sie 2015, 12:19 przez grabol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 447
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 45 times

Re: Gra miesiąca - LIPIEC 2015

Post autor: grabol »

grabol pisze:Odgrzewanie staroci:

Nowość miesiąca: Friedrich, A Few Acres of Snow.

Także grane: Boże Igrzysko, Schotten Totten, Summoner Wars.

Gra miesiąca: Friedrich - prosta mechanika, genialna rozgrywka. 2 porażki Prusami, mimo to olbrzymia satysfakcja. Jawohl Herr General! Minus za czas rozgrywki.

Starsze tytułu ale doskonałe! Na tyle doskonałe, że nie ma parcia na nowości! Polecam!
uprzejma prośba do administracji o usunięcie posta! Przepraszam!
Ash
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:19
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Gra miesiąca - LIPIEC 2015

Post autor: Ash »

Gra miesiąca - Arcadia Quest
Gra miesiąca nr2- Legendary:Alien
Gra miesiąca nr3- Shadowrun: Crossfire

---------
Nadis
Posty: 451
Rejestracja: 05 lut 2015, 21:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gra miesiąca - LIPIEC 2015

Post autor: Nadis »

Najwięcej partii - chyba wciąż Patchwork, na drugim miejscu Ankh Morpork.
Powrót miesiąca - Pandemia i Ankh Morpork.
Rozczarowanie miesiąca - Martwa Zima. Totalnie mnie ta gra nie porwała. Do tego Hyperborea - w 5 osób zasypiałam w oczekiwaniu na swoją kolej.
Ogólnie słaby miesiąc, bo praktyki, ale sierpień zapowiada się lepiej.
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1977
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 192 times
Been thanked: 875 times

Re: Gra miesiąca - LIPIEC 2015

Post autor: Neoptolemos »

Dobry, bardzo dobry miesiąc. Sporo grania solo, ale nie tylko.

76 partii w 18 tytułów:

Nowość miesiąca: Osadnicy: Narodziny Imperium. Miałam tylko przetestować wariant solo, żeby poznać zasady... i wsiąkłem :) Ale czekam wreszcie na partię z żywym przeciwnikiem!
Najwięcej partii: Drugi miesiąc z rzędu Avalon - tym razem 18.
Powrót miesiąca: Na równi Dixit i Prawo dżungli - wreszcie z dobrymi przeciwnikami :) po grze na totemie znaleźliśmy autentyczne ślady krwi, taka była walka :D
Partia miesiąca: Prawie 1,5h w Avalona. Wygrane!
Rozczarowanie miesiąca: ...fakt, że nie umiem czytać instrukcji. Kilka podejrzanie łatwych partii w Ognisty podmuch i podejrzanie trudnych w Osadników musiałem rozegrać, żeby stwierdzić, że chyba jednak coś jest nie tak. Było...
Gra miesiąca: Chyba Osadnicy, ale bez przekonania, bo jednak sam wariant solo to jeszcze nie wszystko.

Grane były oprócz wyżej wymienionych: pierwszy raz 7, Ognisty Podmuch i Witkacy oraz Colt Express, Robinson, Lewis & Clark, Maskarada, Korsar, Krwiopijca, Piętaszek, Mr Jack Pocket, Magnaci, Wysokie Napięcie i Ucieczka: Świątynia Zagłady.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Gra miesiąca - LIPIEC 2015

Post autor: Dwntn »

77 partii w 30 tytułów (kafelki):

Nowości: Once Upon a Time, Zeppelin Attack!, Zombicide, Barony, Boss Monster 2: The Next Level, Elysium, Hanabi, Hansa Teutonica, iGranie z Gruzem, Kanban: Automotive Revolution, Nations: The Dice Game, One Zero One, Saint Petersburg, Thunderstone Advance: Numenera, Viticulture


Najwięcej partii: Red7 (23), Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (6), Conquest of Planet Earth: The Space Alien Game (5)

Powrót miesiąca: Conquest of Planet Earth: The Space Alien Game - Przez rok nie umiałem przekonać nikogo do genialności tej gry. Nagle w lipcu ni stąd ni zowąd pięć partii i ciągłe requesty o kolejne.

Gra miesiąca: Tym razem nie ma, ale na szczególne wyróżnienie zasługują Viticulture oraz Kanban Automotive. Dzięki forumowemu wątkowi odżyła we mnie także chęć grania w Legendary Encounters: Alien, które trafia u mnie na stół już od ubiegłego roku i zdążyło się ograć. Wątek jednak spowodował że gra nie trafi na półkowy cmentarz ogranych tytułów.

Rozczarowanie miesiąca: Nations the dice game. Ciężko to nazwać grą, a żądanie takiej sumy pieniędzy za tą grę powinno być karane z urzędu.

- K.
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 364
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 127 times
Been thanked: 79 times

Re: Gra miesiąca - LIPIEC 2015

Post autor: eltadziko »

Mój rekord - 82 partie w 26 gier.

Najwięcej partii - Coup (21!)
Nowości - Teomachia, Pokój 25, Konikowo, 7 cudów świata, Zamki Burgundii, Dominion, Trucizna, Tik tak bum junior, Puerto Rico
Nowość miesiąca - Teomachia :D Uwielbiam klimaty mitologiczne, a w tej grze bardzo fajnie są one wykorzystane :)
Powrót miesiąca - zdecydowanie Coup. Mam tę grę już od jakiegoś czasu, ale dopiero w tym miesiącu została doceniona :P
Gra miesiąca - z lżejszych Coup, z bardziej zaawansowanych Teomachia :P
Awatar użytkownika
pezetto
Posty: 298
Rejestracja: 11 kwie 2014, 09:24
Lokalizacja: Kraina Szczęśliwości
Been thanked: 1 time

Re: Gra miesiąca - LIPIEC 2015

Post autor: pezetto »

28 rozgrywek w 11 tytułów, w tym tylko 2 nowości (Dominion, Five Tribes: The Artisans of Naqala). Ponadto grane były: Potwory w Tokio, Patchwork, The Resistance, Przebiegłe Wielbłądy, Zamki Burgundii, 7 Cudów Świata, Kakao, Splendor, Trajan.

Zważywszy na małą ilość "mięska" miesiąc trochę lipny. Przyjdą jednak chłodne dni i będzie lepiej :wink:

Najwięcej rozgrywek: Potwory w Tokio,
Partia miesiąca: Trajan (4-osobowa partia, różnica tylko punktu między poszczególnymi graczami na miejscach I-III),
Gra miesiąca: brak.
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: Gra miesiąca - LIPIEC 2015

Post autor: Dellas »

Przyzwoity miesiąc: 31 rozgrywek, niestety 0 nowości.

Warte wspomnienia: Twillight Imperium, Eclipse, BSG, Caylus, XCom.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - LIPIEC 2015

Post autor: mat_eyo »

Nowości: Dominion, Alchemicy, Star Realms, Ascension
Nowość miesiąca: Alchamicy
Gra miesiąca: Martwa Zima
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra miesiąca - LIPIEC 2015

Post autor: rzaba »

44 partie

Nowość: Adventure Time Card Wars - szybka i prosta karcianka na 2 osoby, dla fanów serialu must have ;), One Night Ultimate Warewolf - bardzo fajne i szybkie, Spyfall, Tammany Hall, 3012
Gra miesiąca: Homeland The Game - partia w 4 osoby zrobiła z gry dobrej (wczesniej grałem 2 razy w 6 osób) grę fantastyczną!
Mikele
Posty: 98
Rejestracja: 28 maja 2013, 15:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra miesiąca - LIPIEC 2015

Post autor: Mikele »

Powrót miesiąca: Robinson Crusoe.
Nowość miesiąca: Góra Szaleństwa.
Najwięcej partii: Patchwork.
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1001
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 54 times

Re: Gra miesiąca - LIPIEC 2015

Post autor: charlie »

W lipcu było sporo wyjazdów, co u nas znaczy równie dużą ilość grania :)

Nowości: Sushi Go!, Abyss, Szmal, Małe Epickie Królestwa.
Powroty: Mystery of the Abbey, Letters from Whitechapel, 6. Bierze.
Stałe tytuły: Seasons, Świat Dysku: Ankh-Morpork, Kameleon, Red7, Splendor, King of Tokyo, Libertalia, Metropolia.
Najwięcej Partii: King of Tokyo - głównie za sprawą jednego deszczowego wyjazdu, podczas którego graliśmy w 6 osób całe dwa dni i pół nocy z przerwami na potrzeby fizjologiczne :lol:
Chwiler miesiąca: Sushi Go! - chyba nie ma prostszej gry polegającej na drafcie, trochę za mało jednak, żeby to była nowość miesiąca.
Nowość miesiąca: Abyss - stanowię idealny target pod takie gry, a świetne grafiki tylko dodają uroku. Brawo, Panie Cathala.
Lekkie rozczarowanie miesiąca: Małe Epickie Królestwa - jednostajna rozgrywka i wkurzające tycie elementy, ale dam jeszcze tej grze szansę.
Jeszcze muszę pograć więcej w Szmal, ale zapowiada się bardzo dobrze.
Gra miesiąca: King of Tokyo - za to, że nigdy się nie nudzi.
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Gra miesiąca - LIPIEC 2015

Post autor: ramar »

Nie mam zwyczaju zbyt skrupulatnie notować partii. Lipiec obfitował w przytłaczającej ilości w nowości. Gry+prawdopodobne ilości rozegranych partii.
Nowości miesiąca: Tzolkin (16 partii), Red7 (9), Alchemicy (2),
Inne: Innowacje (3), Potwory w Tokio (2), Urban Panic (1)
Wygląda więc, że 33 partie w 6 gier.

Zdecydowanie grą miesiąca został Tzolkin, do którego szybko nabyłem dodatek. Przypadł do gustu wszystkim, zapewne w związku z przejrzystymi zasadami i o dziwo większą interakcją niż sądziłem początkowo. 100pkt jeszcze nie pękło (rekord to 98 z dodatkiem-bez szybkich akcji i 94pkt bez dodatku)
Porównując Alchemików do Tzolkina, wydają się być oni zdecydowanie mniej wymagający i mniej mózgożerne, lecz zdecydowanie na duży plus.
Red7 jako filler posiada o dziwo! pole do kombinowania. Jako ciekawostkę dodam, że szybko odgadnięto kto jest autorem gry, bo podobieństwo do Innowacji wydaje się być dość duże.

Rozczarowanie miesiąca: brak na stole Mage Knighta;(
romancef
Posty: 83
Rejestracja: 22 cze 2011, 10:00

Re: Gra miesiąca - LIPIEC 2015

Post autor: romancef »

Dobry miesiąc może za względu na wakacje i urlop. Grałem głównie w gry lekkie i familijne, 43 partie w 10 gier, w tym 35 w 7 nowości :).

Nowości: Colt Express, Cacao, Salmon Run, Medieval Academy, The Downfall of Pompeii, Thebes i Grand Cru
Gra miesiąca: Zdecydowanie Colt Express. Podobał się całej rodzinie i znajomym. Dość chaotyczna gra, ale zabawy i śmiechu co nie miara. Cacao i Super Motherload na drugim.
Rozczarowanie miesiąca: Salmon Run, mimo ze jest to lekki deck builder, liczyłem na coś więcej. Gra jest poprawna, ale osobiście nie czułem emocji związanych z wyścigiem łososi. Synowi się podobała, więc jeszcze zostaje w kolekcji.
Niespodzianka: Medieval Academy, lekki deck builder i dodatkowym użyciem plansz, gra chodzi szybko, bardzo płynna z dozą doza interakcji.

Z gier cięższych to 1 partia na pięciu w Grand Cru - dobra gra o winiarstwie, chętnie zagram jeszcze.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra miesiąca - LIPIEC 2015

Post autor: Karit »

22 rozgrywki w 11 gier, w tym 7 nowości

Najlepszy miesiąc w tym roku, wszystko za sprawą weekendowego wyjazdu na LSG (Letnia Szkoła Go)

Nowości na plus:

Władcy wojny - na razie walczyliśmy tylko Orki vs Krasnoludy. Nie obeszło się bez porównania do Summoner Warsów, jednak moim zdaniem te gry dosyć mocno się od siebie różnią. WW maja chyba niższy próg wejścia jednak trzeba bardzo dobrze wytłumaczyć niektóre niuanse (szczególnie jednostki wsparcia). Rozgrywka jest w miarę szybka, czekam na kolejne talie

Areoplany: Pionierzy Lotnictwa - niesprawiedliwie gra często porównywana do "Pociągów". Jest od niej zdecydowanie bardziej wymagająca. Jedyne co mnie martwi to regrywalność, grać zawsze zaczynamy z tego samego regionu oraz fakt że nie ma trybu na dwie osoby.

VivaJava: The Coffee Game - Ciekawy pomysł i sporo interakcji, jedyna wada to konieczność zebrania minimum 7 graczy, inaczej nie jest tak fajnie

Nowości neutralne:

Alchemicy - Jak już poznamy grę i raz zagramy wszystko wydaję się w miarę proste, na początku potrzeba jednak ogarniętej osoby która nam to odpowiednio wytłumaczy. Ładnie wykonane, ciekawy temat, ale po jednej partii stwierdziłem że muszę na jakiś czas odpocząć

Karaluszek kłamczuszek: edycja królewska - szybka i zabawna. Nie lubie jednak gier gdzie wygrywają wszyscy poza jedną osobą

Jungle Speed - jako doświadczony łapacz totemu w Prawie Dżungli, totalnie nie mogłem przestawić się na nowe symbole. Potrzeba sporo czasu aby ogarnąć wszystko od nowa.

Nowości chyba na minus:


Ristorante Italia - Pięknie wykonana, prosta w założeniu, ale niestety nudnawa. w zasadzie brak interakcji z innymi. Do tego przydługa, na 5 osób trwała ponad 2 godziny (a powinna max 1,5)
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
syfon
Posty: 209
Rejestracja: 30 wrz 2013, 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra miesiąca - LIPIEC 2015

Post autor: syfon »

Nowości: Medici, Wsiąć do pociągu Europa, Taj Mahal, Rattus

Gra miesiąca: Kemet. Jak się już naumieć to grę można rozpykać w półtorej godziny, a przyjemności jest multum (tak jak dróg do zwycięstwa). Nadal mam wrażenie że jest lekko nie zbalansowana na rzecz agresywnej strategii i PZ z walk, jednak rozgrywek było zbyt mało żeby o tym sądzić.

Najwięcej rozgrywek: Splendor. Do, za przeproszeniem, porzygu. Około 20-25ciu partii analogowo i przynajmniej drugie tyle z komputerem przez appkę. Nadal się uczę, nadal mam wrażenie że rozwijam swoje umiejętności w tę grę, mam jednak również coraz większe wrażenie że początkowy rozkład i kolejność graczy w dużej mierze determinuje zwycięstwo.

Rozczarowanie miesiąca: Alhambra. Wreszcie udało mi się ponownie wrócić do tej gry i upewnić że jest tak przereklamowana jak mi się wydawało przy pierwszych rozgrywkach. Praktycznie zero planowania, nie ma po co bo sytuacja i tak całkowicie sie zmieni zanim dojdzie do nas kolejka. Losowe karty z losowym kolorem i wartością za które kupujemy losowe kafle, o losowym kolorze i koszcie. Jedynie aspekt układania samej alhambry mi się bardzo podobał.
A może powinienem jeszcze pograć zeby ujżeć drugie dno?

Fajnie się grało w: Rój, bo Rój 10/10 i król; Ankh Morpork, bo to sympatyczna bardzo gra jest; Filary Ziemii, bo to kawał dobrzej mechaniki; Rattus, bo szybkie, chociaż po pierwszych rozgrywkach niepokoii mnie losowość znaczników plagii; Medici, choć wydanie to przerost formy nad treścią, a i nadal jest marne, to bardzo mi się podobało jako szybkie aukcyjne pykadełko.
ODPOWIEDZ