LZW czy Mr.Jack

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
calker
Posty: 4
Rejestracja: 17 sie 2015, 17:04

LZW czy Mr.Jack

Post autor: calker »

Cześć wszystkim,

chciałem zapytać o porównanie gier o Kubie Rozpruwaczu. Natknąłem się na dwa tytuły listy z Whitechapel i Mr. Jack. Planuję grać we dwie osoby. Która z tych gier jest lepsza i dlaczego?
Dzięki za wszystkie sensowne odpowiedzi :D
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: LZW czy Mr.Jack

Post autor: Pixa »

Obie gry to dobre, solidne pozycje. Mr Jack jest sporo krotszy i nie tak bardzo mozgozerny jak Listy. Listy to typowy pojedynek umyslow, baaardzo duzo dedukowania, rozgrywka trwa okolo 2 godzin i dostarcza wielu emocji. No i w Listy pograsz w wiecej osob jesli trzeba. Jest jeszcze Mr Jack Pocket (krotciotki na 10 minut) i Mr Jack in New Yourk (nieco lepiej zbalansowany niz zwykly Mr Jack)
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
SaszaPL
Posty: 361
Rejestracja: 06 maja 2014, 15:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: LZW czy Mr.Jack

Post autor: SaszaPL »

Nie wiem jak LzW ale w Jacku (pierwszym) gracz prowadzący Jacka przegrywa jeśli popełni choćby jeden błąd.

Mimo tej ewidentnej wady, moim zdaniem to świetna i fantastycznie wydana gra, która dała mi już sporo zabawy :)
Moje gry: Board Game Geek.
Poszukuję Kilku tytułów - sprawdź!
S/W:CampRoskilde i inne (chętniej wymienię)

If you don't know where you're going, any road will get you there.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: LZW czy Mr.Jack

Post autor: mikeyoski »

Jeszcze jest Lady Alice i Upiór w operze

Tapnięte z mojego T800
ODPOWIEDZ