The Others (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10914
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3352 times
Been thanked: 3206 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

toblakai pisze: 30 sty 2020, 11:56 Jeżeli ktoś kupił podstawkę to powinien liczyć się z tym, że musi kupić wszystkie kolejne dodatki. Jeżeli tak nie robił to bez sensu.
To chyba jak masz FOMO...
A co z Men of Faith albo Sons of Ragnarock, których juz nie ma i nie bedzie?
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Jareks1985 »

japanczyk pisze: 30 sty 2020, 12:08
toblakai pisze: 30 sty 2020, 11:56 Jeżeli ktoś kupił podstawkę to powinien liczyć się z tym, że musi kupić wszystkie kolejne dodatki. Jeżeli tak nie robił to bez sensu.
To chyba jak masz FOMO...
A co z Men of Faith albo Sons of Ragnarock, których juz nie ma i nie bedzie?
Man i Faith to był KS exclusive, son of Ragnarok nie, nie mniej, dwie ostatnie drużyny Delta i Gamma podobnie jak Beta, maja więcej zawartości, Kafle, karty, kości i oczywiście nowi bohaterowie do wyboru oraz warianty scenariuszy.
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Arek001 »

Panowie, ponieważ nie wierzyłem, że Portal wyda te dwie ostatnie drużyny po Polsku, 3 miesiące temu kupiłem wersję Angielską, trudno będę miał pomieszane PL + EN. Natomiast, tak jak wielokrotnie zostało tu powiedziane, skoro Portal zdecydował się wydać "pokrojoną" grę to powinien wydać ją w całości, czyli wszystko poza ekskluziwami z KS. To jest przestroga na przyszłość, żeby się dwa razy zastanowić, gdy chce się kupić Polską wersję gry, która została wydana na KS i od razu widać, że jest "pokrojona". I trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że Ignacy jest mistrzem nakręcania hype-u.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10914
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3352 times
Been thanked: 3206 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

Arek001 pisze: 31 sty 2020, 01:38 Natomiast, tak jak wielokrotnie zostało tu powiedziane, skoro Portal zdecydował się wydać "pokrojoną" grę to powinien wydać ją w całości, czyli wszystko poza ekskluziwami z KS.
Ale z jakiej racji?
Serio... rzuccie okiem na polski rynek - jest popyt to jest i podaż. Nie ma?
To nie ma X-Wingow, dodatkow do Smash-up, Troyes, czy innych nierentownych serii Galakty, Rebela czy jakiegokolwiek innego wydawnictwa, gdzie podstawka nie sprzedała sie wystarczająco dobrze zeby uzasadnic druk dodakow.
Nawet Lucrum do Brzdeka ostroznie podchodzilo - taki rynek. Ostatnio Funiverse sie pochwalił iloscia srzedanych gier - 8500 sztuk przy 18 tytułach brzmi jak ponury żart, a maja Kemet czy Western Legends. To nie Caritas.
Awatar użytkownika
Kostaki
Posty: 135
Rejestracja: 20 lis 2010, 09:20
Has thanked: 29 times
Been thanked: 7 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Kostaki »

Ja osobiście się zgadzam z Tobą, japanczyk. Rozumiem jak biznes tego typu może działać. Z punktu widzenia fana danej marki, który chce mieć wszystko co wyszło do danego tytułu bez zgrzytów jestem rozdarty pomiędzy wsparciem rodzimego wydawcy, żeby wychodziło więcej rzeczy w naszym języku, a kupowaniem na luzie wersji angielskich, o których wiem, że wyjdą wszystkie. Tak się sfrajerzyłem (zbyt mocne słowo, ale wiadomo o co chodzi :) ) przy Wiarusach, Krwawej Oberży i Znaku Starszych Bogów, gdzie ustawicznie pozbywam się polskich wersji, żeby wziąć angielskie i mieć z wszystkimi dodatkami... FOMO boli często przy polskich wydawcach i ich działaniach, mimo że są zrozumiałe ;P

W przypadku The Others niestety wyszło podobnie, ale doceniam próby Portalu, żeby chociaż te nieszczęsne Grzechy dostarczyć. Na Miniaturemarket pozostałe drużyny kosztowały całkiem niedużo, a nie mam co karmić nadziei, że zaspokoję nimi swoje FOMO w wersji polskiej :) Tu tłumaczy się tylko kilka kart, zatem polecam wszystkim o podobnym podejściu to rozwiązanie :)
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Jareks1985 »

Nie wiem czy, dotarła do Was informacja ,że portal wyda dwie ostatnie drużyny.
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: lukkk »

Jareks1985 pisze: 11 lut 2020, 11:21 Nie wiem czy, dotarła do Was informacja ,że portal wyda dwie ostatnie drużyny.
Masz może jakieś oficjalne info w tej sprawie?
To będzie w formie zrzutki ( jak w przypadku grzechów ) czy po prostu trafią do każdego sklepu?
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Jareks1985 »

Eskimos
Posty: 102
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:31
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Eskimos »

Nie do końca jestem w temacie, więc wolę zapytać. Czy jest jeszcze możliwość nabycia dodatków Obżarstwo i Chciwość w wersji polskiej? Czy Portal wydal/wyda tylko to co zostało zamówione w przedsprzedaży?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Yuri »

Eskimos pisze: 14 mar 2020, 06:58 Nie do końca jestem w temacie, więc wolę zapytać. Czy jest jeszcze możliwość nabycia dodatków Obżarstwo i Chciwość w wersji polskiej? Czy Portal wydal/wyda tylko to co zostało zamówione w przedsprzedaży?
Grzegorz z Portalu lub Ignacy mówili w którymś z materiałów, że zamówią niewielką liczbę ponad 250szt ze zbiórki i będzie dostępna w sklepie Portalu. Ile? Czy 20 czy 50 szt ? Tego nie uściślili.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Eskimos
Posty: 102
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:31
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Eskimos »

A jest gdzieś może jakaś lista dodatków do The Others, które są wydane po polsku przez Portal?
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Gromb »

Tak. Na stronie Portalu.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Eskimos
Posty: 102
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:31
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Eskimos »

Czyli rozumiem, że jest to Apokalipsa, Gniew, Nieczystość, Zazdrość, Druzyna Beta i w kolejce Obżarstwo i Chciwość?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Yuri »

Eskimos pisze: 14 mar 2020, 08:06 A jest gdzieś może jakaś lista dodatków do The Others, które są wydane po polsku przez Portal?
Ejjjj, nie chce sie tu komuś poszukać :p Ale już piszę:

The Others - PL
The Others: Nieczystość - PL
The Others: Zazdrość - PL
The Others: Chciwość - PL, ZBIÓRKA PORTALU 250szt
The Others: Obżarstwo - PL, ZBIÓRKA PORTALU 250szt
The Others: Gniew - PL
The Others: Apokalipsa - PL
The Others: Drużyna Beta - PL
The Others: Team Delta - ANG, ale Portal zapowiedział już zbiórkę
The Others: Team Gamma - ANG, ale Portal zapowiedział już zbiórkę
The Others: Team Omega - KS EXCLUSIVE
The Others: Sons Of Ragnarok - ANG
The Others: Man of FAITH - KS EXCLUSIVE
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Jareks1985 »

Z dodatków must have to drużyny beat, delta, gamma dopiero potem grzechy i na końcu apokalipsa.

Warto poczekac na zbiórkę dla drużyn
Ravn
Posty: 201
Rejestracja: 23 gru 2016, 20:18
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Ravn »

Wiadomo kiedy 2 dodatkowe ostatnie grzechy beda rozsylane przez Portal? Moze ktos cos slyszal?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Yuri »

Ravn pisze: 14 mar 2020, 11:59 Wiadomo kiedy 2 dodatkowe ostatnie grzechy beda rozsylane przez Portal? Moze ktos cos slyszal?
Na poprzedniej stronie znalazłem takie info:
"...Dodatkowe grzechy miały być wysyłane do klientów końcem grudnia 2019 lub stycznia 2020."
Przez zupełny przypadek dowiedziałem się od działu reklamacji, że planują wysyłkę w II kwartale bieżącego roku.
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2020, 14:43 przez Yuri, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Yuri »

Ravn pisze: 14 mar 2020, 11:59 Wiadomo kiedy 2 dodatkowe ostatnie grzechy beda rozsylane przez Portal? Moze ktos cos slyszal?
W najnowszym Ekspresie, 5 minut temu, padła już wersja, że "3ci kwartał" :(
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Wosho »

Co sie stalo ze gra znikla ze sklepow?
Ktos chcial kupic uzywke, sprawdzalem ceny i nagle zamiast 2xx jest prawie 300?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Yuri »

Wosho pisze: 20 kwie 2020, 12:19 Co sie stalo ze gra znikla ze sklepow?
Ktos chcial kupic uzywke, sprawdzalem ceny i nagle zamiast 2xx jest prawie 300?
Brzmi jak zwyczajna kolej rzeczy :) To dobra gra, o bardzo ciekawym settingu, figsy są przepiekne, znany autor, a czas leci nie patrząc na dodruki (których nie ma i nie będzie). Cóż więcej dodać ? Pewnie tylko to, że cena będzie rosła i to nie koniec.
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2020, 12:48 przez Yuri, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Lolas »

Wosho pisze: 20 kwie 2020, 12:19 Co sie stalo ze gra znikla ze sklepow?
Ktos chcial kupic uzywke, sprawdzalem ceny i nagle zamiast 2xx jest prawie 300?
Nakład się wyczerpał :-)
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Wosho »

Dla mnie mialo potencja ale odrzucio mnie to ze potwory sie respawnuja bez sensu :/
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: lukkk »

Chyba raczej to, że naprawdę ciężko było graczowi Faith wygrać.
Więc może gdyby były to szanse bardziej wyrównane i gdyby gra byłą bardziej multi ( bo obecnie najlepiej działa ona jako dwuosobówka) to pewnie sukces byłby większy.
Bo od klimatu ta gra aż kipi.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Yuri »

Graczowi FAITH ciężko było wygrać, bo w PL z dodatkowych drużyn wyszła po naszemu tylko BETA jeszcze. Niemniej ma się to zmienić, PORTAL zapowiedział dwie ostatnie drużyny w PL. Pewno jak skończą temat z ostatnimi Grzechami.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Lolas »

Gram w 2-osobowym składzie (zdarzyło się też w trójkę) i mam bardzo pozytywne odczucia co do balansu gry.
Zwycięstwa mniej więcej po równo dzielą się pomiędzy Faith a grzech. Najczęściej drużyna ma bardzo pod górkę, ale tak jest skonstruowana rozgrywka: bohaterowie muszą dużo ryzykować aby wygrać. Drużynę trzeba dobrać mając pomysł na całą rozgrywkę a śmierć bohaterów powinna być wliczona w strategię ;) . Zdarzają się zwycięstwa w ostatniej chwili, rzutem na taśmę. To fantastycznie podkręca emocje przy rozstrzygających ruchach.
Mam drużynę z podstawki + Beta i to już jest ekipa zapewniająca sporą różnorodność. Oczywiście nie pogardzimy kolejnymi drużynami - mam na półce angielskie wersje Delta i Gamma ale na razie leżą w folii bo wciąż mam nadzieję, że Portal wyda je po polsku. Z kolei drużynę Omega udało mi się kupić na Time Vault KS i ta akurat będzie musiała dołączyć do zestawu w wersji angielskiej. Wszytskie te 4 drużyny dodają też kolejne kafle miasta co świetnie zwiększa regrywalność :)
ODPOWIEDZ