The Others (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 661
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 70 times
Been thanked: 151 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Tyrek »

Wosho pisze: 20 kwie 2020, 13:26 Dla mnie mialo potencja ale odrzucio mnie to ze potwory sie respawnuja bez sensu :/
Wosho, co masz na myśli mówiąc o respawnie bez sensu?

Gracz kontrolujący grzech wybiera gdzie nastąpi respawn potworów. To ze potwory wracają to dobrze, bo przy doświadczonej ekipie (mówię to z perspektywy 30+ gier), gracz grzechu nie miał by co robić.

Co do problemów po stronie FAITH, u nas po dobrym ograniu gry, szala odwróciła się w druga stronę. Grzechem trzeba dobrze się pozycjonować żeby wygrać.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Jareks1985 »

U nas jest ta sama sytuacja, bardzo łatwo wyczyścić plansze z potworów, przy ogarniętych graczach nawet avatar nie wydaje się straszny, rzecz w tym, że grzech musi umiejętnie zagrywać karty i blokować graczy, co jest dużo trudniejsze, bo mam sporo rozgrywek 1vs1 oraz w pełnym składzie, zwykle dużo łatwiej gra sie pełnym składem, bo grzech nie ma tylu kart aby wszystkimi rozdysponować na gracza w ciągu rundy, owszem na początku ma 5, ale zwykle ta ilość szybko maleje, a przyrost ich na gracza w kolejnych turach nie równorzędny i szanse na agresywne zgrania maleją. Dlatego najlepiej grac w pełnym składzie czterema bohaterami, chyba, że ktoś jest wymiataczem, wtedy 3 wystarczy, ale zwykle jest ciężko.
Wosho
Posty: 1433
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 175 times
Been thanked: 140 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Wosho »

Tyrek pisze: 20 kwie 2020, 17:00
Wosho pisze: 20 kwie 2020, 13:26 Dla mnie mialo potencja ale odrzucio mnie to ze potwory sie respawnuja bez sensu :/
Wosho, co masz na myśli mówiąc o respawnie bez sensu?

Gracz kontrolujący grzech wybiera gdzie nastąpi respawn potworów. To ze potwory wracają to dobrze, bo przy doświadczonej ekipie (mówię to z perspektywy 30+ gier), gracz grzechu nie miał by co robić.

Co do problemów po stronie FAITH, u nas po dobrym ograniu gry, szala odwróciła się w druga stronę. Grzechem trzeba dobrze się pozycjonować żeby wygrać.
Nie grałem tyle co Ty bo raptem pare razy ale strasznie mnie to irytowalo ze gdy wychodzil grubszy potwór (nie pamiętam co i jak dokładnie bo dawno grałem) i drużyna namęczyła się żeby go ubić to on po chwili mógł wrócić bez problemu, nie podobało mi sie to.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Jareks1985 »

Wosho pisze: 22 kwie 2020, 22:16
Tyrek pisze: 20 kwie 2020, 17:00
Wosho pisze: 20 kwie 2020, 13:26 Dla mnie mialo potencja ale odrzucio mnie to ze potwory sie respawnuja bez sensu :/
Wosho, co masz na myśli mówiąc o respawnie bez sensu?

Gracz kontrolujący grzech wybiera gdzie nastąpi respawn potworów. To ze potwory wracają to dobrze, bo przy doświadczonej ekipie (mówię to z perspektywy 30+ gier), gracz grzechu nie miał by co robić.

Co do problemów po stronie FAITH, u nas po dobrym ograniu gry, szala odwróciła się w druga stronę. Grzechem trzeba dobrze się pozycjonować żeby wygrać.
Nie grałem tyle co Ty bo raptem pare razy ale strasznie mnie to irytowalo ze gdy wychodzil grubszy potwór (nie pamiętam co i jak dokładnie bo dawno grałem) i drużyna namęczyła się żeby go ubić to on po chwili mógł wrócić bez problemu, nie podobało mi sie to.
Pewnie chodzi Ci o Avatara, owszem, walka z nim jest ciężka, jeżeli nie masz odpowiedniego składu drużyny aby go pokonać, ale wystarczy thorley bez przedmiotów z 7 poziomem zepsucia aby samemu ubić avatara i przy okazji towarzyszące mu abominacje. Gra premiuje poświęcenie, drużyna to zasoby do realizacji misji, trzeba nimi mądrze zagospodarować i tutaj lezy cały sens tej gry. To gra o poświęceniu i zdobywaniu celów misji a nie po biciu potworków, bo czasem opłaca się nie walczyć z potworem aby nie tracić czasu na cos co nie przybliży Cię do ukończenia misji.
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 661
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 70 times
Been thanked: 151 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Tyrek »

Wosho pisze: 22 kwie 2020, 22:16
Tyrek pisze: 20 kwie 2020, 17:00
Wosho pisze: 20 kwie 2020, 13:26 Dla mnie mialo potencja ale odrzucio mnie to ze potwory sie respawnuja bez sensu :/
Wosho, co masz na myśli mówiąc o respawnie bez sensu?

Gracz kontrolujący grzech wybiera gdzie nastąpi respawn potworów. To ze potwory wracają to dobrze, bo przy doświadczonej ekipie (mówię to z perspektywy 30+ gier), gracz grzechu nie miał by co robić.

Co do problemów po stronie FAITH, u nas po dobrym ograniu gry, szala odwróciła się w druga stronę. Grzechem trzeba dobrze się pozycjonować żeby wygrać.
Nie grałem tyle co Ty bo raptem pare razy ale strasznie mnie to irytowalo ze gdy wychodzil grubszy potwór (nie pamiętam co i jak dokładnie bo dawno grałem) i drużyna namęczyła się żeby go ubić to on po chwili mógł wrócić bez problemu, nie podobało mi sie to.
Rozumiem Twój punkt widzenia - ok :)

Początkowo też nas to przerażało. Zresztą w początkowej fazie poznawania gry wygrana drużyną FAITH była dla nas niemożliwa. Nawet pojawiały się przy stole zarzuty, że gra jest popsuta ;-) Szybko to minęło. Dzisiaj drużyna jest gotowa na przyjście avatara. Ba! Nawet spodziewają się, gdzie zostanie rozstawiony, tak aby przeszkodzić w wykonaniu misji i z góry planują jak go ubić szybko, gdyby przeszkadzał. Czasami wymaga to poświęceń, o których pisał Jareks. Generalnie jak bym nie mógł wrócić avatara (a często gram grzechem), to bym płakusiał rzewnie, bo nie miał bym żadnego narzędzia aby spowolnić galopujących graczy ;-)

W ogóle The Others jest dla mnie fenomenem jeśli chodzi o przewidywalność wyniku pomimo ogromnej losowości w kostkach. Tutaj po prostu łatwo uzyskuje się efekt skali. W początkowej fazie, tłucze się potwory głównie przy pomocy satelity i strzela z bezpiecznych odległości niebieskimi postaciami. Nawet jak rzut nie wyjdzie, to potwór dobiegnie dopiero po aktywacji przez grzech (a pojedynczy potwór na polu zazwyczaj nie zagraża życiu bohatera). Im dalej w las tym ilość kostek zaczyna rosnąć - prawdopodobieństwo uzyskania spodziewanego wyniku jest coraz większe. To jest fajne bo pozwala w tej grze naprawdę planować poszczególne posunięcia. Wtedy na plan główny zaczynają wchodzić karty grzechu - początkowo trochę olewane, bo bez doświadczenia grzech zjada drużynę nawet bez tych kart. Później bez dobrego zagrywania grzech w zasadzie nie ma szans.

Dawno nie grałem - czas chyba odświeżyć :)
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 441
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: lukkk »

Tyrek pisze: 23 kwie 2020, 08:24
Wosho pisze: 22 kwie 2020, 22:16
Tyrek pisze: 20 kwie 2020, 17:00

Wosho, co masz na myśli mówiąc o respawnie bez sensu?

Gracz kontrolujący grzech wybiera gdzie nastąpi respawn potworów. To ze potwory wracają to dobrze, bo przy doświadczonej ekipie (mówię to z perspektywy 30+ gier), gracz grzechu nie miał by co robić.

Co do problemów po stronie FAITH, u nas po dobrym ograniu gry, szala odwróciła się w druga stronę. Grzechem trzeba dobrze się pozycjonować żeby wygrać.
Nie grałem tyle co Ty bo raptem pare razy ale strasznie mnie to irytowalo ze gdy wychodzil grubszy potwór (nie pamiętam co i jak dokładnie bo dawno grałem) i drużyna namęczyła się żeby go ubić to on po chwili mógł wrócić bez problemu, nie podobało mi sie to.
Rozumiem Twój punkt widzenia - ok :)

Początkowo też nas to przerażało. Zresztą w początkowej fazie poznawania gry wygrana drużyną FAITH była dla nas niemożliwa. Nawet pojawiały się przy stole zarzuty, że gra jest popsuta ;-) Szybko to minęło. Dzisiaj drużyna jest gotowa na przyjście avatara. Ba! Nawet spodziewają się, gdzie zostanie rozstawiony, tak aby przeszkodzić w wykonaniu misji i z góry planują jak go ubić szybko, gdyby przeszkadzał. Czasami wymaga to poświęceń, o których pisał Jareks. Generalnie jak bym nie mógł wrócić avatara (a często gram grzechem), to bym płakusiał rzewnie, bo nie miał bym żadnego narzędzia aby spowolnić galopujących graczy ;-)

W ogóle The Others jest dla mnie fenomenem jeśli chodzi o przewidywalność wyniku pomimo ogromnej losowości w kostkach. Tutaj po prostu łatwo uzyskuje się efekt skali. W początkowej fazie, tłucze się potwory głównie przy pomocy satelity i strzela z bezpiecznych odległości niebieskimi postaciami. Nawet jak rzut nie wyjdzie, to potwór dobiegnie dopiero po aktywacji przez grzech (a pojedynczy potwór na polu zazwyczaj nie zagraża życiu bohatera). Im dalej w las tym ilość kostek zaczyna rosnąć - prawdopodobieństwo uzyskania spodziewanego wyniku jest coraz większe. To jest fajne bo pozwala w tej grze naprawdę planować poszczególne posunięcia. Wtedy na plan główny zaczynają wchodzić karty grzechu - początkowo trochę olewane, bo bez doświadczenia grzech zjada drużynę nawet bez tych kart. Później bez dobrego zagrywania grzech w zasadzie nie ma szans.

Dawno nie grałem - czas chyba odświeżyć :)
To zagraj i zrób fotorelację. Z chęcią bym zobaczył.

Faktycznie, gra niedoceniona. Ale nie mam żadnej innej gry w swojej kolekcji, z której wylewa się aż tyle hektolitrów klimatu ( nawet Zombicide wymięka). Naprawdę warto tej grze dać szanse.
Wosho
Posty: 1433
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 175 times
Been thanked: 140 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Wosho »

Pewnie macie racje, jakios nie starczylo checi zeby poznac bardziej gre, plus trzeba bylo wydac kase na wiecej kostek i druzyny :/
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 661
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 70 times
Been thanked: 151 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Tyrek »

lukkk pisze: 23 kwie 2020, 08:28
To zagraj i zrób fotorelację. Z chęcią bym zobaczył.

Faktycznie, gra niedoceniona. Ale nie mam żadnej innej gry w swojej kolekcji, z której wylewa się aż tyle hektolitrów klimatu ( nawet Zombicide wymięka). Naprawdę warto tej grze dać szanse.
Bardzo chętnie zrobił bym takie podejście z relacją :-) Tylko teraz w czasach zarazy nie uda mi się zebrać mojej dzielnej drużyny :-(
Wosho pisze: 23 kwie 2020, 11:08 Pewnie macie racje, jakios nie starczylo checi zeby poznac bardziej gre, plus trzeba bylo wydac kase na wiecej kostek i druzyny :/
To prawda. Zakup dodatków do The Others to praktycznie mus. Gra zaczyna wydawać się kompletną dopiero przy wszystkich grzechach i drużynach. Daje wtedy swobodę w dobieraniu składu pod konkretne misje.
kamil018
Posty: 201
Rejestracja: 22 lis 2015, 10:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: kamil018 »

Wiadomo coś o brakujących grzechach od Portalu ?
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Gromb »

Tak 3Q/2020
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
komix88
Posty: 23
Rejestracja: 30 lip 2015, 19:36
Lokalizacja: Kraków

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: komix88 »

Jest może jakieś info?

Na stronie zapowiedzi Portalu nie widzę tych dodatków:
https://portalgames.pl/pl/zapowiedzi
Krakowski Fandom Star Wars :http://www.facebook.com/SWKRK
Xavris
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2014, 09:31
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Xavris »

komix88 pisze: 06 wrz 2020, 08:45 Jest może jakieś info?
Trzeci raz zapytałem w wątku z planami wydawniczymi i w końcu coś wydusili z siebie :)
Portal_Games pisze: 05 wrz 2020, 17:55 W sprawie grzechów The Others:
Ostatni update od CMON - w nowej fabryce wystąpił problem w produckji plastików i data realizacji zlecenia opóźniła się o miesiąc. Na tę chwilę gotowość na przełomie września i października. Tak jak obieclaiśmy wcześniej, podamy miesiąc premiery jak dodatki wypłyną w kontnerze z Chin.
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: fitzroy »

Czyli na święta może będą.
Kacper638
Posty: 2
Rejestracja: 27 gru 2013, 00:55

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Kacper638 »

Witam,

Zakupiłem podstawową edycję The Others. Zastanawiam się nad zakupem dodatków, czy jest ktoś w stanie mi napisać od czego powinienem zacząć i czy np: kupić jeden dodatek z postaciami oraz jeden z grzechem? Czy kupienie dodatku dla jednej ze stron faworyzuje?
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Lolas »

Zagraj kilka razy i zobaczysz czego Ci brakuje. Jeśli grzechy staną się powtarzalne to łap dodatek z kolejnym grzechem, jeśli drużynę cięzko skonfigurować to zwiększ wybór kupujàc dodatkową.
Dodatki z drużynami wprowadzają też nowych akolitów i dodatkowe kafle miasta z nowymi układami map.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Gromb »

Od następnego tygodnia rusza wysyłka ostatnich dwóch grzechów od Portalu do wspierających polskie wydanie. Zatem szykujcie portfele i obserwujcie Portalowy sklepik. Wreszcie. Po prawie dwóch latach czekania.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2730
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Yuri »

Gromb pisze: 11 gru 2020, 11:18 Od następnego tygodnia rusza wysyłka ostatnich dwóch grzechów od Portalu do wspierających polskie wydanie. Zatem szykujcie portfele i obserwujcie Portalowy sklepik. Wreszcie. Po prawie dwóch latach czekania.
Oooooo. Skąd info ? Wiesz coś o zbiórce na ostatnie drużyny ?
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Gromb »

Info bezpośrednio z wydawnictwa, bo zadzwonili do mnie by potwierdzić dane adresowe. Zamawialiśmy jeszcze w starym sklepiku, a później była zmiana systemu.
O dodatkowych drużynach nic mi nie wiadomo. Mam je w wersji angielskiej i chyba już tak zostanie. Teraz wydanie dwóch grzechów w mega ograniczonym nakładzie zajęło prawie 2 lata. Nie wiem czy chce czekać na wersję PL. W sumie, chyba kupowaliśmy na Miniature Market brakujące grzechy na wyprzedaży w tym samym czasie.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
thorus197
Posty: 90
Rejestracja: 16 kwie 2020, 17:53
Lokalizacja: Bristol
Has thanked: 37 times
Been thanked: 22 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: thorus197 »

Ehhhhhhhhhhhhhhh. CZUJE SIĘ ZASMUTKOWANY.

Nie będzię już dodruku do the others.. Miałem tą cichą nadzieje gdzieś z tyłu głowy że może uda się ją kupić za jakieś normalne pieniądze a tu taka brzydka niespodzianka.
jediwolf
Posty: 400
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 79 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: jediwolf »

thorus197 pisze: 17 kwie 2021, 22:18 Ehhhhhhhhhhhhhhh. CZUJE SIĘ ZASMUTKOWANY.

Nie będzię już dodruku do the others.. Miałem tą cichą nadzieje gdzieś z tyłu głowy że może uda się ją kupić za jakieś normalne pieniądze a tu taka brzydka niespodzianka.
Nie będzie dodruku, bo CMON już jakiś czas temu sam mówił, że nie planuje dodruków wersji angielskiej. Wygasili już całą linię. Dobrze, że posiadam do niej wszystko :D
Awatar użytkownika
bly73
Posty: 115
Rejestracja: 07 lis 2017, 22:50
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Has thanked: 102 times
Been thanked: 17 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: bly73 »

Najważniejsze, że brakujące drużyny będą wydane. Poczekajmy do maja.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2730
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Yuri »

To ja tak tylko dorzucę od siebie, że polecam szczerze kupić za 70 ojrosow zestaw piankowy Feldherra na komplet "The Others" mieszczący wszystko co wyszło plus dodatki z KSa. Przy tej cenie kuriera do PL mamy za friko i sama obsługa gry/wyszukiwanie figsów jest o niebo łatwiejsze.

Polecam póki jest, bo tutaj też pewnie dodruków nie będzie :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2730
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Yuri »

Na stronie Portalu można zamawiać dwie ostatnie drużyny.
Że zniżką wyszlo mnie ok 280zl, więc nie tak najgorzej.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Jareks1985 »

Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Retro »

Srogo 320 zł :| poratuje ktoś zniżką?
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
ODPOWIEDZ