Dungeon crawl/przygodowa zamiast Descenta

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Crowmaster
Posty: 107
Rejestracja: 15 sie 2013, 10:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Dungeon crawl/przygodowa zamiast Descenta

Post autor: Crowmaster »

Hej, potrzebuje się poradzić weteranów wszelkiej maści dungeon crawlów co by tu wybrać. Moja grupa jakoś nie może się nigdy zebrać do gry w Descenta. Gre się długo rozkłada, potrzeba na nią sporo czasu (mówię tu o granie w kampanię, bo w pojedyncze scenariusze nie bardzo jest sens grania). Rozważam sprzedanie tego co mam i kupienie czegoś może lżejszego. Głownie gramy w lajtowe gry, takie jak Zombicide, Talizman, DnD itd. W descencie podobał mi sie rozwój postaci, różnorodność (masa dodatków, kart, umiejętności) i taki ogólny klimacik i styl graficzny. Trochę poczytałem o Super Dungeon Explore, trochę o Myth, ale chciałbym zasięgnąć od Was rady: co zamiast Descenta? Dodam, ze bardzo lubię malować i aspekt kolekcjonerki tez jest ważny :). Gra z gatunku tradycyjnego fantasy.

Na celowniku są:
Super Dungeon Explore - dużo dodatków, fajne modele, wygląda na grę szybka, ale czy ma coś w rodzaju kampanii i rozbudowanego rozwoju postaci?
Myth - Gra podobno nie jest do końca przemyślana, kończą się figurki itd
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Dungeon crawl/przygodowa zamiast Descenta

Post autor: Fegat »

SDE nie ma kampanii, a rozwój bohatera ogranicza się do losowego losowania przedmiotu ;)

Nie mniej jednak gra jest fenomenalna. Na moim blogu znajdziesz recenzję.
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4677
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Dungeon crawl/przygodowa zamiast Descenta

Post autor: warlock »

Ok, żeby nie było - nie grałem w te tytuły, ale zapodaję żeby autor tematu trochę o nich poczytał i wyciągnął wnioski ;).

- Claustrophobia
- Level 7 (Omega Protocol) - jarają się tym mocno w serwisie Dice Tower z tego co pamiętam
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Dungeon crawl/przygodowa zamiast Descenta

Post autor: schizofretka »

Omega Protocol jest cięższe od Descenta i dłużej się rozkłada.
Lżejsze będzie Dungeon Saga, ale nie wyszło jeszcze i też kampanijne.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Patyk
Posty: 324
Rejestracja: 15 mar 2015, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Dungeon crawl/przygodowa zamiast Descenta

Post autor: Patyk »

Omega Protocol to nie tradycyjne fantasy, nie ma kampanii i gra się dłużej niż w Descenta. To bardzo dobra gra, ale tutaj nie pasuje.

Wysłane z mojego Grand X In przy użyciu Tapatalka
Crowmaster
Posty: 107
Rejestracja: 15 sie 2013, 10:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Dungeon crawl/przygodowa zamiast Descenta

Post autor: Crowmaster »

Troche zglebilem bardziej temat to okazuje sie ze wyboru za duzego nie ma na rynku :). Jak jeszcze pominiemy starocie, ktore dawno juz nie sa dostepne na rynku to mozna policzyc tego typu gry na palcach jednej reki. Daje Descentowi jeszcze jedna szanse, jak narazie najbardziej sklania mnie w kierunku Myth, ale zobaczymy, moze po drodze cos ciekawego jeszcze wyjdzie, albo pojawi sie jakis obiecujacy KS.
Awatar użytkownika
Patyk
Posty: 324
Rejestracja: 15 mar 2015, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Dungeon crawl/przygodowa zamiast Descenta

Post autor: Patyk »

Jest Gloomhaven obecnie na KS, wygląda świetnie. Powinno spełniać wymagania, tyle że gra pewnie będzie dopiero w drugiej połowie przyszłego roku i trochę kosztuje.
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Dungeon crawl/przygodowa zamiast Descenta

Post autor: Azriel »

Jeżeli zainteresowało Cię Super Dungeon Explore, ale brakuje Ci tam rozwoju postaci i kampanii, to Soda Pop Miniatures ogłosiło nowy projekt: Super Dungeon Legends.
Nie podali na razie zbyt dużo informacji. Będzie oczywiście KS, a w skład pledge'a wejdzie Super Dungeon Explore edycja 2 (ulepszona pierwsza edycja, z jakimiś nowymi zasadami, zmienionymi figurkami i płytkami), dodatek The Midnight Tower i nowość - Super Dungeon Legends, czyli to, co chyba najbardziej Cię zainteresuje - tryb kampanii i rozwój postaci.
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Dungeon crawl/przygodowa zamiast Descenta

Post autor: Chaaber »

Jak lubisz lzejsze gry to moze Arcadia Quest bedzie warta zainteresowania sie? Piekne miniaturki, jednak cena w zwiazku z tym jest znaczaco wyzsza. Radze obejrzec jakies gameplaye :)
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Dungeon crawl/przygodowa zamiast Descenta

Post autor: Fegat »

Azriel pisze:Jeżeli zainteresowało Cię Super Dungeon Explore, ale brakuje Ci tam rozwoju postaci i kampanii, to Soda Pop Miniatures ogłosiło nowy projekt: Super Dungeon Legends.
Nie podali na razie zbyt dużo informacji. Będzie oczywiście KS, a w skład pledge'a wejdzie Super Dungeon Explore edycja 2 (ulepszona pierwsza edycja, z jakimiś nowymi zasadami, zmienionymi figurkami i płytkami), dodatek The Midnight Tower i nowość - Super Dungeon Legends, czyli to, co chyba najbardziej Cię zainteresuje - tryb kampanii i rozwój postaci.
Z opisu wygląda to jak odświeżona jedynka.
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Dungeon crawl/przygodowa zamiast Descenta

Post autor: Azriel »

Fegat pisze:Z opisu wygląda to jak odświeżona jedynka.
Tym właśnie jest Super Dungeon Explore edycja 2 - odświeżoną jedynką. Natomiast Super Dungeon Legends jest nowością nastawioną na kampanię/roleplay.
Crowmaster
Posty: 107
Rejestracja: 15 sie 2013, 10:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Dungeon crawl/przygodowa zamiast Descenta

Post autor: Crowmaster »

Arcadia quest wyglada na bardzo interesujaca, ale nie pasuje mi opcja sterowania grupa bohaterow. Gloomhaven też ciekawy, ale tak pobieżnie przejrzalem i widzę, że figurki bohaterów to opcja, a reszta to 2-wymiarowe pionki. SDE najbardziej mnie zaintrygowal :). Jak już wspomnialem descentowi daje jeszcze jedną szansę, jak nie wyjdzie to pewnie zaczaje się na ten SDE Legends.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Dungeon crawl/przygodowa zamiast Descenta

Post autor: Fegat »

Widziałem w jakimś sklepie (chyba planszosfera/mania) SDE (1!!) za 240zł dostępną od ręki. Za tyle grzech nie kupić.
@Tym bardziej, że jedynka jest wg mnie lepsza od dwójki :P A miałem oba te utwory, znaczy SDE1 mam nadal, 2 sprzedałem.

@edit: mam
https://www.planszostrefa.pl/pl/p/Super ... plore/3655
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Dungeon crawl/przygodowa zamiast Descenta

Post autor: Azriel »

Fegat, pisząc SDE2 masz na myśli Forgotten King?
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Dungeon crawl/przygodowa zamiast Descenta

Post autor: Fegat »

Tak jest. W opisie tego sde legend występują te same potwory i bos co z 1 8)
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Dungeon crawl/przygodowa zamiast Descenta

Post autor: Rocy7 »

Patyk pisze:Omega Protocol to nie tradycyjne fantasy, nie ma kampanii i gra się dłużej niż w Descenta.
jest tryb kampanii na koncu ksiazki scenariuszy.
Awatar użytkownika
Patyk
Posty: 324
Rejestracja: 15 mar 2015, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Dungeon crawl/przygodowa zamiast Descenta

Post autor: Patyk »

Rocy7 pisze:jest tryb kampanii na koncu ksiazki scenariuszy.
W którym jedyne co jest z kampanii to przenoszenie części obrażeń i wyposażenia, ew. w trybie czasowym dochodzi jeszcze kwestia wpływu ilości tur jednej misji na poziom trudności kolejnej. Nie ma tam stricte rozwoju postaci itp. Nie jestem pewny czy to o taką kampanię autorowi chodziło.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Dungeon crawl/przygodowa zamiast Descenta

Post autor: Rocy7 »

A w Descencie masz tylko 1 skill co jakis czas ewentualnie klasy zaawansowane.
W Level 7 masz rozwoj postaci w kazdej misji bo dobierasz sobie skille, tryb z Descenta jest bardziej czasochłonny.
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2015, 01:32 przez Rocy7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Patyk
Posty: 324
Rejestracja: 15 mar 2015, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Dungeon crawl/przygodowa zamiast Descenta

Post autor: Patyk »

Rocy7 pisze: W Level 7 masz rozwoj postaci w kazdej misji bo dopierasz sobie skille, tryb z Descenta jest bardziej czasochłonny.
Po pierwsze nie skille tylko wyposażenie. Po drugie w jednym trybie nie dobierasz nic nowego tylko masz okazję wymienić połowę wyposażenia co misję na inne. W drugim dostaje się jeden (!) punkt wyposażenia za misję na cały team. Co oznacza, że przy koszcie ok. 2 punktów za przedmiot przy 3 komandosach w trakcie kampanii każdy będzie mógł dobrać dwa przedmioty. Fakty są takie, że Omega Protocol nigdy nie był planowany do grania jako kampania i ten tryb został dodany trochę na siłę. Może zmieniłyby to dodatki, ale te jak wiadomo nie wyszły i raczej nie wyjdą, co też jest sporą wadą gry, bo znacznie skraca jej żywotność.
Ogólnie pod względem taktycznym gra (według mnie) jest ciekawsza niż Descent, do tego dochodzi rozmieszczanie kart w pokojach i overseer dashboard co znacznie rozbudowuje część gry należącą do overlorda. Po prostu wydaje mi się, że kupowanie tej gry z myślą o graniu kampanii mija się z celem.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Dungeon crawl/przygodowa zamiast Descenta

Post autor: Rocy7 »

Kit w Level 7 działaja jak skille a czesc z nich jest przypisana do konkretnych klas. Zgodze sie z tym, ze Level 7 OP nie byl planowany jako gra do kampanii.

Z Dungeon Crawlerow jakie znam najciekawszy tryb kampani na Star Wars Imperial Assault.
KWs
Posty: 87
Rejestracja: 12 sty 2015, 13:55

Re: Dungeon crawl/przygodowa zamiast Descenta

Post autor: KWs »

Inny klimat, ale szybsze w rozkładaniu, na bazie pojedynczych scenariuszy: Gears of War. Figurek całkiem sporo i to najlepsze do tej pory jakie widziałem. Niżej możesz zobaczyć kawałek przykładowej rozgrywki:
https://www.youtube.com/watch?v=A9AB88kSemA
Moja kolekcja gier planszowych.
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Dungeon crawl/przygodowa zamiast Descenta

Post autor: Fegat »

Rocy7 pisze:A w Descencie masz tylko 1 skill co jakis czas ewentualnie klasy zaawansowane.
W Level 7 masz rozwoj postaci w kazdej misji bo dobierasz sobie skille, tryb z Descenta jest bardziej czasochłonny.
Bo w descenta grając pojedyncze scenariusze, gra się w trybie legendarnym:
Mroczny ma potwory II aktu
Mroczny ma 6 pkt doświadczenia
Gracze mają po 200 złota na początek (albo 250, nie pamiętam)
Gracze mają po 6 pkt doświadczenia

;)



W Imperium Atakuje czegoś takiego nie ma. Tam zawsze gra się z podstawową bronią i bez umiejętności (poza kartą bohatera)
:evil:


Z Dungeon Crawl'erów które mam/miałem/grałem:

-SDE jest po prostu mega fajne, lekkie i klimatyczne

-Arcadia qest tak jak wyżej, ale regrywalność gorsza

-Dungeon and Dragons, bardzo fajna seria, lekkie co-opy:
*Temple of Elemental Evil - najlepsza kampania w jaką grałem, super oprawa graficzna i chyba najlepsza z części
*Legend of Drizzd - ultra zajebiści bohaterowie, najciekawsze pojedyncze misje, mocne potworki
*Wrath of Ashardalon - lipni bohaterowie, misje mało zróżnicowane, typowa masówka pod względem potworkowym
*w pierwszą część nie grałem (castle ravenloft)

-DungeonQuest - lekkie, ultra losowe, drogie i niefajne

-Claustrophobia - mega niezbalansowana, nudząca się, ale rozgrywka nie należy do najgorszych, regrywalność taka sobie

-Gears of War - co-op 1-4 graczy, ciekawe misje, ale ultra trudna (coś ala ghost stories z poziomem trudności)

-Descent 2 - Bardzo fajny dungeon crawl, sensowny rozwój bohaterów, niektóre misje ultra niezbalansowane, tryb kampanii

-Imperium Atakuje - Kolejny bardzo fajny Dungeon Crawl, drogi, lepsza mechanika niż z Descenta (2), rozwój bohatera marny, super zbalansowane misje, tryb kampanii
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Dungeon crawl/przygodowa zamiast Descenta

Post autor: Rocy7 »

Fegat pisze:
Bo w descenta grając pojedyncze scenariusze, gra się w trybie legendarnym:
bardzo niezbalansowanym trybie legendarnym jak wynika z moich doświadczeń.
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Dungeon crawl/przygodowa zamiast Descenta

Post autor: Fegat »

Rocy7 pisze:
Fegat pisze:
Bo w descenta grając pojedyncze scenariusze, gra się w trybie legendarnym:
bardzo niezbalansowanym trybie legendarnym jak wynika z moich doświadczeń.
Mam na koncie 3 długie kampanie, dziesiątki pojedynczych misji i nie mam takiego wrażenia ;)

Jedyne co jest nie fair, to fakt, że na trybie legendarnym jak ktoś ogarnia mechanikę, to może ograć początkującego bez dwóch zdań.

Tak z ciekawości, kto wg Ciebie ma łatwiej? Bohaterowie czy Mroczny?
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Dungeon crawl/przygodowa zamiast Descenta

Post autor: Rocy7 »

Po pierwsze zalezy od scenariusza, po drugie od liczby graczy, bo im wiecej graczy tym łatwiej bohaterom. Z moich doświadczeń wynika, ze dwa ataki dają trochę fory bohaterom, ale przy ogarnietym overlordzie i bardzo dobremu wyborowi potworow to on może mieć łatwiej. Raz grałem nawet w misje, w której bohaterowie nie opuścili pomieszczenia startowego, bo kombinacja smokow oraz pewnych potworow atakujach z pod ziemi zbyt utrudniała poruszanie.
ODPOWIEDZ