Którą wersję gry wybrać

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
AkiAndre
Posty: 14
Rejestracja: 16 wrz 2015, 10:09

Którą wersję gry wybrać

Post autor: AkiAndre »

Cześć,

Niedawno na tym forum przeczytałem, że we Władcę Pierścieni LCG można grać w trybie solo i że to się sprawdza! Tyle lat minęło od wydania gry a ja dopiero o tym przeczytałem... W tamtym czasie wybrałem WH:Inwazję w wersji PL...
Teraz chciałbym do WP usiąść - ale mam dylemat. Gra wyszła dawno temu. W między czasie Galakta poinformowała o braku nowych dodatków w języku polskim. Dostępność tych, które wyszły też już jest znikoma. Trudno jest dostać zarówno wersję PL jak i EN (przynajmniej tam, gdzie ja szukam - a nie znam wielu sklepów). Tylko druk na żądanie, a takiego nie chcę.

Pytania mam dwa:
1. Którą wersję językową gry LOTR wybrać: PL czy EN? Założenia: będę kupować dodatki jak się wkręcę (duża szansa na to), znam angielski.
2. Tyle lat minęło od wydania LOTR... może w między czasie wyszły lub mają zamiar wyjść karcianki LCG z trybem solo?

Pozdrawiam!
To mój pierwszy post...
metyu
Posty: 381
Rejestracja: 12 gru 2012, 11:08
Been thanked: 1 time

Re: Którą wersję gry wybrać

Post autor: metyu »

http://i-szop.pl/szukaj2/1/w%B3adca+pier%B6cieni+lcg

wygląda, że nie jest tak źle z dostępnością wersji polskiej ;)
AkiAndre
Posty: 14
Rejestracja: 16 wrz 2015, 10:09

Re: Którą wersję gry wybrać

Post autor: AkiAndre »

... ale nowe już nie wyjdą po polsku...
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Którą wersję gry wybrać

Post autor: detrytusek »

dodatków po polsku jest zatrzesięnie i z dostępnością problemu nie ma. Starczy na bardzo bardzo długo. Podstawkę sam sprzedaje więc chyba też nie problem :)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
toblakai
Posty: 1287
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 231 times
Been thanked: 251 times

Re: Którą wersję gry wybrać

Post autor: toblakai »

AkiAndre pisze:... ale nowe już nie wyjdą po polsku...
Nowe dodatki jak najbardziej ukazują się w wersji PL - tylko w opcji druku na żądanie, ale nie każdemu to przeszkadza. Przy czym należy mieć na uwadze, że jedynie małe dodatki są drukowane w ten sposób - duże pudła wychodzą normalnym nakładem.

Ja sam rok temu zacząłem inwestować we Władcę i wybrałem wersję PL - tego co się ukazało do tej pory jest i tak masa, a sam dopiero zabieram się za drugi cykl (po ograniu podstawki, pierwszego cyklu oraz obu dodatków z Hobbita).
AkiAndre
Posty: 14
Rejestracja: 16 wrz 2015, 10:09

Re: Którą wersję gry wybrać

Post autor: AkiAndre »

Dzięki, pomogliście podjąć decyzję, wezmę wersję PL.

Mam nadzieję, że wariant solo mi podejdzie... Przy okazji WH:Inwazja nie miałem za bardzo z kim grać, a po wyjściu dodatków gra padła, bo nawet jak zbierałem znajomych to nie było czasu by budować talie. Mam nadzieję, że przy LOTR będzie inaczej, że będę grał sam ;-)

Co z drugim pytaniem? Czy jest w planach jakiś co-op LCG z opcją solo?

Dodatkowo pytanie: czy jest gdzieś strona, na której jest ranking dodatków do LOTR albo sugestie w jakiej kolejności je kupować najlepiej?
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Którą wersję gry wybrać

Post autor: c08mk »

Ostatnio FFG zapowiedziało Legendy Pięciu Kręgów i z tego co wstępnie widziałem nie będzie to gra z opcją solo. Póki co tylko Władca Pierścieni jest LCGiem z trybem solo (fanowskich trybów solo nie wliczam bo prawie każda gra może takie mieć).

Jeszcze co do wersji to dodam że polska wychodzi i na razie Galakta ją kontynuuje. Jak będzie w przyszłości nie wiadomo ale duże dodatki wypuszczają normalnym drukiem, a małe na żądanie.
Zaletą wersji polskiej jest dostępność używek. Poszukaj na forum a pewnie coś znajdziesz sporo taniej.

Ja osobiście osobiście sprzedałem wersję polską i (pomimo że miałem nie kupować) to kupiłem wersję angielską. Stąd mogę porównać: gry są w takiej samej jakości, tłumaczenie jest dokładne w 99% (błędy są wychwytywane przez graczy więc trzeba śledzić fora, a jeżeli dobrze pamiętam to chyba jakiś Nazgul miał poważny błąd), support jest lepszy po angielsku tzn. boardgamegeek, oficjalny na stronie FFG czy deckbuildery np. cardgamedb.com. Solo gra się tak samo dobrze w wersji angielskiej jak i w polskiej.
esztfke
Posty: 312
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 30 times
Been thanked: 16 times

Re: Którą wersję gry wybrać

Post autor: esztfke »

AkiAndre pisze:Dzięki, pomogliście podjąć decyzję, wezmę wersję PL.

Mam nadzieję, że wariant solo mi podejdzie... Przy okazji WH:Inwazja nie miałem za bardzo z kim grać, a po wyjściu dodatków gra padła, bo nawet jak zbierałem znajomych to nie było czasu by budować talie. Mam nadzieję, że przy LOTR będzie inaczej, że będę grał sam ;-)

Co z drugim pytaniem? Czy jest w planach jakiś co-op LCG z opcją solo?

Dodatkowo pytanie: czy jest gdzieś strona, na której jest ranking dodatków do LOTR albo sugestie w jakiej kolejności je kupować najlepiej?
Nie chcialbym wprowadzac w blad ale niedlugo ma wyjsc:
https://boardgamegeek.com/boardgame/181 ... -card-game
Nie jest to LCG, ale najprawdopodobniej bez dodatków się nie obędzie
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Którą wersję gry wybrać

Post autor: uday »

Nie zapowiedzieli tego oficjalnie jako LCG. Niemniej na filmiku "zajawkowym" pokazują jak to obrabiają pliki do gry i te pliki się nazywają "nazwa_nazwa_nazwa_Sigmar_LCG". Także ten...
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1577
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 207 times
Been thanked: 605 times

Re: Którą wersję gry wybrać

Post autor: Ayaram »

Dodatkowo pytanie: czy jest gdzieś strona, na której jest ranking dodatków do LOTR albo sugestie w jakiej kolejności je kupować najlepiej?
Jest coś takiego , aczkolwiek niezbyt się przydaje jak chcesz kupować wszystko ;)
Jak dla mnie najlepiej:
-Cykl Mrocznej Puszczy
-Sagi z WP (mają za mało kart gracza by fajnie się od nich zaczynało, ale z jednym cyklem już są ok)
-cykl Dwarrowdelf
-Saga z Hobbita (świetne uzupełnienie poprzedniego cyklu)
-reszta jak leci :wink:
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Którą wersję gry wybrać

Post autor: uday »

Ja właśnie ogrywam Sagi Hobbita z kartami z jednego Core Setu. Pierwsze dwa scenariusze rozegrało się bez problemów (grałem na dwóch taliach, grając typowo solo z pewnością będzie trudniej), trzeci daje mi w kość.

Osobiście raczej polecam taką kolejność:
1. Cykl Mrocznej Puszczy
2. Khazad-Dum
3. Oba Hobbity
4. Cykl Dwarrowdelf
A potem to już dowolnie. Z zastrzeżeniem, że nie ograłem jeszcze w ogóle Sagi Władcy Pierścieni.
ODPOWIEDZ