Ticket to Ride - dodatki

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
FB1
Posty: 68
Rejestracja: 10 wrz 2015, 21:46
Been thanked: 2 times

Ticket to Ride - dodatki

Post autor: FB1 »

Witam!

Po ograniu podstawowej wersji Wsiąść Do Pociągu (Europa) nadeszła pora na uzupełnienie kolekcji o większy dodatek (pomijam tu Europa 1912, który zakupię tak czy siak). No i mam mały zgryz, a lektura forum i recenzji nie do końca rozwiała moje wątpliwości, który z dodatków wybrać. Od razu zaznaczam, że rozgrywki 2-3 osobowe są jak najbardziej mile widziane, nie często bowiem zdarza nam się grać w pełnym 5-osobowym gronie.

Na tapecie mam więc Nordic Countries, Holandię, Indie/Szwajcarię oraz Wielką Brytanię/Pensylwanię, ale z uwagi na inne wydatki (na inne gry przeznaczone znaczy się ;) chciałbym ostatecznie wybrać jedną z nich.

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi w temacie. Pozdrawiam! :)
Elisek
Posty: 105
Rejestracja: 25 paź 2013, 23:52

Re: Ticket to Ride - dodatki

Post autor: Elisek »

Edit.

Przepraszam za gadanie glupot :)
Ostatnio zmieniony 02 paź 2015, 08:32 przez Elisek, łącznie zmieniany 1 raz.
FB1
Posty: 68
Rejestracja: 10 wrz 2015, 21:46
Been thanked: 2 times

Re: Ticket to Ride - dodatki

Post autor: FB1 »

Dzięki za odpowiedź!

Z tego co wyczytałem to samodzielną grą jest tylko Nordic Countries (zawiera karty wagonów i same wagoniki w zestawie dla 3 osób), natomiast reszta to "tylko" dodatkowe mapy (czasem dwie na grę) z biletami i ew. rozbudowanymi zasadami.

Co do Europy 1912 to zakupię z pewnością. Mam tylko jedno pytanie - zgodnie z opisem m.in. na rebelu: "Dodatek wprowadza także magazyny i zajezdnie - nowe zasady i elementy, które można wykorzystać na dowolnej mapie z serii Ticket to Ride". Czyli rozumiem, że jak po zakupie Europy 1912 zdecyduję się np. na Holandię to będę mógł połączyć w jednej rozgrywce nową mapę (Holandię) z zajezdniami z dodatku Europa 1912 (i oczywiście wykorzystując karty wagonów z wagonami z podstawki)?

Pozdrawiam.
gaskabalbinka
Posty: 15
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:12

Re: Ticket to Ride - dodatki

Post autor: gaskabalbinka »

To nie są samodzielne gry. W zestawie są 2 nowe mapy i karty biletów. Pociągi i karty pociągów trzeba mieć z Europy.
Na początek najlepszy będzie dodatek Asia, w którym są 2 mapy, 9 dodatkowych wagonów z każdego koloru i 6 drewnianych podstawek do kart.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Ticket to Ride - dodatki

Post autor: rastula »

potwierdzam

samodzielna gra to Nordic Countries
reszta to "map packi" czyli mapy + bilety

IMHO na mniejszą ilość osób najlepiej kupić Indie / Szwajcaria.


Najnowszy dodatek UK / Pensylwania też wygląda bardzo smakowicie z dodanym rozwojem technologii i zbieraniem akcji...
Chudy
Posty: 19
Rejestracja: 13 kwie 2015, 12:45

Re: Ticket to Ride - dodatki

Post autor: Chudy »

Mam Europę z 1912, Afrykę, Holandie oraz Nordic Countries.

Holandia jest bardzo interesująca, poniewaz mocno się różni ze względu na zasady. Zawsze można budować trase podwójną nawet, w przypadku gry dla 2 graczy. Jest ciekawy system opłat za przejazdy oraz wariant gry +1 z graczem wirtualnym. Jedyny minus, kiepska czcionka na mapie, ale da się to przejśc.

Nordic Countries, plansza zoptymalizowana dla 2-3 graczy, dodatkowo lokomotywy nie działają tak jak zwykle, ponieważ można ich użyć tylko do tuneli oraz promów.

Afryka, najmniej mi się spodobała. Karty terenu, które mają podwajać punkty moim zdaniem średnio się sprawdzają. Ze wszystkich najmniej mi się podoba.


Jeżeli zdecydujesz się kupić Nordic, prawdpodobnie Indie/Szwajcaria będą bardzo zbliżone.

Jezeli grasz w małym gronie, poleciłbym NC albo Holandię. Jeżeli przeważnie w więcej osób warto wziąć pod uwagę Azję, ze względu na możliwość grania drużynowego.

A sam dodatek Europa 1912 to obowiązek, ponieważ tchnie w Europę nowe życie. Narazie co prawda nie używalem magazynów/zajezdni. Aczkolwiek nowe bilety są rewelacyjne.
ODPOWIEDZ