7 Cudów Świata - Pojedynek - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2419
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek - pytania i wątpliwości

Post autor: Jiloo »

osa1908 pisze: 18 paź 2021, 10:58 Gildnie ktore punktuja na koniec gry za np czerwone i niebieskie to zawsze tyczy się tylko osoby która je wybudowala czy ten kto ma wiecej w mieście na sam koniec gry.
Punkty dostaje ta osoba, która ma kartę w swoim tableau.
Ale patrzysz u kogo jest więcej punktów i bierzesz ten większy wynik.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
TheAdam93
Posty: 31
Rejestracja: 28 kwie 2021, 19:41
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek - pytania i wątpliwości

Post autor: TheAdam93 »

Witam mam pytanie odnośnie dodatku agora a konkretnie dwóch punktów 🙂 czy znacznik wpływów możemy przesunąć tylko w prawo? I czy można przesunąć jeden znacznik dwa razy (o dwa pola) w ramach jednej tury? Drugie pytanie dotyczy kontrolowania sali posiedzeń.. Kiedy zaznaczamy swoją kontrolę? Czy jest to liczone jako akcja wykonana i wtedy nie ma możliwości wykonania innej akcji np. Budowania cudu.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2419
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek - pytania i wątpliwości

Post autor: Jiloo »

TheAdam93 pisze: 07 lis 2021, 18:19 czy znacznik wpływów możemy przesunąć tylko w prawo? I czy można przesunąć jeden znacznik dwa razy (o dwa pola) w ramach jednej tury?
Przesuwasz na sąsiadujące pole w dowolnym kierunku. Jeśli masz więcej akcji (np. 3, bo masz już 4 niebieskie karty) to możesz je wszystkie przeznaczyć na przesuwanie. To są osobne akcje więc od Ciebie zależy czy przesuniesz jedną kostkę kilka razy czy klika kostek. Co więcej możesz te akcje rozdzielać na dodawanie i przesuwanie – oczywiście w ramach maksymalnej ich liczby.
Drugie pytanie dotyczy kontrolowania sali posiedzeń.. Kiedy zaznaczamy swoją kontrolę? Czy jest to liczone jako akcja wykonana i wtedy nie ma możliwości wykonania innej akcji np. Budowania cudu.
Kontrolowanie odbywa się automatycznie, nie jest akcją. Jeśli w wyniku zmiany liczby kostek w danej sali posiedzeń zaczynasz ją kontrolować to natychmiast to zaznaczasz i od razu działa bonus. Może być też tak, że zdobędziesz kontrolę w turze przeciwnika, bo przesunie swoją kostkę oddając Ci większość.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
kores87
Posty: 1
Rejestracja: 09 sty 2022, 22:14

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek - pytania i wątpliwości

Post autor: kores87 »

Czy jeśli w banku brakuje kasy, to odrzucając kartę nie otrzymujemy pieniędzy, czy jakoś to sobie dopisujemy? Ostatnio mój przeciwnik obrał taktykę na odrzucanie prawie wszystkiego przy sporej ilości kart żółtych i pierwszy raz pojawił się ten problem. Uznaliśmy że ilość monet jest dana i jeśli ich brakuje w banku, to nie można otrzymać ich z tyt. odrzucania kart.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 946
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 309 times
Been thanked: 201 times

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek - pytania i wątpliwości

Post autor: Losiek »

Moim zdaniem liczba monet nie jest limitowana. Na BGG jest takie pytanie ale bez oficjalnej odpowiedzi. Natomiast nie widzę powodu aby ograniczać sztucznie pulę pieniędzy.
Cvvenu
Posty: 116
Rejestracja: 30 maja 2020, 14:47
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek - pytania i wątpliwości

Post autor: Cvvenu »

Dodatek Panteon:
Anubis:

posiada on moc uszkadzania zbudowanego cudu, pytania:
1.czy uszkodzony cud świata jest liczony do limitu 7 cudów na grę? ( w sensie mam 2 cudy i 1 uszkodzony, przeciwnik ma 3 cudy - mamy zbudowanych 5 czy 6 cudów?).
Bo kwestia uszkadzania cudu gdy już jest 7 na stole jest wyjaśniona w faq, że ten odrzucony nie wraca do gry, ale nie wiem jak liczyć cuda w powyższym przypadku.

2.Czy odbudowując cud korzystamy też z jego efektów natychmiastowych, czy tylko wracają nam zdolności stałe(jak produkcja surowców) i punkty na koniec gry?

Po przeczytaniu tego tematu:
https://boardgamegeek.com/thread/175620 ... nfirmation

skłaniam się do odpowiedzi:
1. nie liczy
2. dostajemy też natychmiastowe
ale nie jest to jak dla mnie powiedziane wprost i szukam potwierdzenia:P
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 946
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 309 times
Been thanked: 201 times

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek - pytania i wątpliwości

Post autor: Losiek »

ad 1. Masz rację nie liczy się. Traktuje się tak jakby nie był wybudowany.
ad 2. W instrukcji Cud można odbudować, raz jeszcze uzyskując jego efekt. Rozpatruje się wszystko.
Grepar
Posty: 15
Rejestracja: 29 gru 2021, 11:28

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek - pytania i wątpliwości

Post autor: Grepar »

Witam, czy używając bóstwa Minerwa mogę położyć pion na zupełnie ostatnim polu konfliktu, który zapewnia zwycięstwo?
Awatar użytkownika
Edwardo
Posty: 573
Rejestracja: 13 wrz 2010, 11:48
Lokalizacja: Wroclove
Has thanked: 27 times
Been thanked: 19 times

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek - pytania i wątpliwości

Post autor: Edwardo »

Grepar pisze: 28 sty 2022, 17:51 Witam, czy używając bóstwa Minerwa mogę położyć pion na zupełnie ostatnim polu konfliktu, który zapewnia zwycięstwo?
Tak, możesz
Jestem Stanley i jestem planszoholikiem www.planszoholik.pl
Grepar
Posty: 15
Rejestracja: 29 gru 2021, 11:28

Re: Odp: 7 Cudów Świata - Pojedynek

Post autor: Grepar »

Bary pisze: 22 paź 2015, 07:46
lesar pisze:Jak działa żeton postępu prawo? Zastępuje dowolny symbol naukowy? Czyli jak mam na karcie jeden symbol to z tym żetonem prawo mam parę i biorę następny żeton?
Dostajesz gratisowy symbol naukowy prawo, dzięki czemu musisz uzbierać tylko 5 różnych symboli naukowych (btw. symbol prawa nie występuje na kartach).
Jak rozumieć działanie Bóstwa Isztar "To Bóstwo zapewnia wskazany symbol naukowy (taki sam jak na żetonie postępu Prawo)"? Czy Isztar i prawo w końcu zapewniają możliwości uzyskania różnych par symbolów naukowych i dobierania żetonów postępu, mając tym samym identyczny efekt?

2. Czy mając jednocześnie Isztara i prawo, mogą one dawać różne symbole naukowe?

3. Nisaba "Umieść żeton węża na zielonej karcie przeciwnika. Nisaba zapewnia wskazany na tej karcie symbol naukowy" daje symbol mi czy przeciwnikowi? Czy to poprosu gorsza wersja Isztara i żetonu prawa?
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 489
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 250 times
Been thanked: 440 times

Re: Odp: 7 Cudów Świata - Pojedynek

Post autor: vnzk »

Grepar pisze: 28 sty 2022, 23:45 Jak rozumieć działanie Bóstwa Isztar "To Bóstwo zapewnia wskazany symbol naukowy (taki sam jak na żetonie postępu Prawo)"? Czy Isztar i prawo w końcu zapewniają możliwości uzyskania różnych par symbolów naukowych i dobierania żetonów postępu, mając tym samym identyczny efekt?

2. Czy mając jednocześnie Isztara i prawo, mogą one dawać różne symbole naukowe?

3. Nisaba "Umieść żeton węża na zielonej karcie przeciwnika. Nisaba zapewnia wskazany na tej karcie symbol naukowy" daje symbol mi czy przeciwnikowi? Czy to poprosu gorsza wersja Isztara i żetonu prawa?

1. Mając u siebie Ishtar oraz żeton postępu z symbolem prawa, wybierasz kolejny żeton postępu (z racji posiadania pary takich samych).

2. To są te same symbole, więc czemu miałyby być różne?

3. Symbol daje Tobie. Skoro kładziesz ten żeton na karcie przeciwnika, znaczy że on go już posiada. Szczególnie, że jaki miałbyś cel, żeby płacić za bóstwo a dawać korzyść przeciwnikowi?

Co do "gorsza wersja Isztara i żetonu prawa", to raczej zależy od okoliczności. Tamte dwa elementy muszą wystąpić w jednej rozgrywce. Poza tym, kiedy idziesz w naukę, zwykle przeciwnik będzie podbierał Ci karty z istotnymi dla Ciebie symbolami. Dzięki Nisabie nie może mieć pewności, że ta taktyka zadziała, bo jeden z symboli możesz sobie "pożyczyć". Uważam więc, że może być równie mocna.
caro
Posty: 37
Rejestracja: 20 gru 2019, 23:48
Has thanked: 29 times
Been thanked: 12 times

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek - pytania i wątpliwości

Post autor: caro »

Dzięki Nisabie nie może mieć pewności, że ta taktyka zadziała, bo jeden z symboli możesz sobie "pożyczyć". Uważam więc, że może być równie mocna.
Potwierdzam, ostatnio wygrałem z kumplem naukowo własnie dzięki Nisabie, brakowało mi jednego symbolu, którego nie zdążył bym zdobyć bez kradziezy ;) gdybym jej nie użył na punkty poleglbym totalnie.
Grepar
Posty: 15
Rejestracja: 29 gru 2021, 11:28

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek - pytania i wątpliwości

Post autor: Grepar »

Mam problem z interpretacją tego zdania z instrukcji "Isztar zapewnia wskazany symbol naukowy(taki sam jak na żetonie postępu prawo)". Chodzi mi głównie o to, czy jak mam Isztar albo prawo(osobno) i jakiś symbol naukowy z zielonej karty czy biorę żeton postepu, bo jeżeli nie to Nisaba nabiera sensu

Jeszcze pytanie do Neptuna, czy mogę wykorzystać efekt żetonu ze swojej części toru rywalizacji na przeciwniku? Czy musiałbym poświęcić żeton z jego strony żeby użyć na nim efektu

Dziękuję bardzo za powyższe odpowiedzi, bardzo nam pomogły :)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2419
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek - pytania i wątpliwości

Post autor: Jiloo »

Grepar pisze: 30 sty 2022, 22:45 Mam problem z interpretacją tego zdania z instrukcji "Isztar zapewnia wskazany symbol naukowy(taki sam jak na żetonie postępu prawo)". Chodzi mi głównie o to, czy jak mam Isztar albo prawo(osobno) i jakiś symbol naukowy z zielonej karty czy biorę żeton postepu, bo jeżeli nie to Nisaba nabiera sensu
Nie bierzesz. W grze jest 12 kart naukowych, a na nich po dwa takie same symbole – mamy więc 6 par. Prawo i Isztar stanowią dodatkową 7 parę symboli. Żeby wziąć żeton postępu musisz mieć oba symbole razem. Jeśli masz tylko jeden to pomaga Ci w dominacji naukowej.
Jeszcze pytanie do Neptuna, czy mogę wykorzystać efekt żetonu ze swojej części toru rywalizacji na przeciwniku? Czy musiałbym poświęcić żeton z jego strony żeby użyć na nim efektu
Odrzucasz dwa żetony – efekt jednego stosujesz, drugiego nie.
Żetony po stronie przeciwnika dotyczą jego, te po twojej stronie – ciebie.
Jeśli chcesz odrzucić ze swojej strony żeton ze stosowaniem efektu – stosujesz go do siebie.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Abcdef123
Posty: 1
Rejestracja: 02 sty 2022, 15:01

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek - pytania i wątpliwości

Post autor: Abcdef123 »

Przejrzałam cały wątek i nie znalazłam odpowiedzi. Przy wybudowaniu cudu Posąg Zeusa w Olimpii/Circus Maximus mamy efekt "Odłóż na stos kart odrzuconych wybraną brązową/szarą kartę z miasta przeciwnika". Rozumiem, że osoba zagrywająca cud wybiera, którą kartę musi odłożyć przeciwnik? Na razie tak gramy, ale wolałabym mieć pewność.
Awatar użytkownika
Qrzy
Posty: 855
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 65 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek - pytania i wątpliwości

Post autor: Qrzy »

Abcdef123 pisze: 04 kwie 2022, 13:54 Przejrzałam cały wątek i nie znalazłam odpowiedzi. Przy wybudowaniu cudu Posąg Zeusa w Olimpii/Circus Maximus mamy efekt "Odłóż na stos kart odrzuconych wybraną brązową/szarą kartę z miasta przeciwnika". Rozumiem, że osoba zagrywająca cud wybiera, którą kartę musi odłożyć przeciwnik? Na razie tak gramy, ale wolałabym mieć pewność.
Tak :)
Awatar użytkownika
dude2332
Posty: 55
Rejestracja: 12 lis 2014, 19:33

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek - pytania i wątpliwości

Post autor: dude2332 »

Qrzy pisze: 04 kwie 2022, 14:08
Abcdef123 pisze: 04 kwie 2022, 13:54 Przejrzałam cały wątek i nie znalazłam odpowiedzi. Przy wybudowaniu cudu Posąg Zeusa w Olimpii/Circus Maximus mamy efekt "Odłóż na stos kart odrzuconych wybraną brązową/szarą kartę z miasta przeciwnika". Rozumiem, że osoba zagrywająca cud wybiera, którą kartę musi odłożyć przeciwnik? Na razie tak gramy, ale wolałabym mieć pewność.
Tak :)
To ja zawsze tak grałem, że sam wybieralem, co mam komu usunąć :lol:
Awatar użytkownika
Qrzy
Posty: 855
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 65 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek - pytania i wątpliwości

Post autor: Qrzy »

dude2332 pisze: 04 kwie 2022, 16:45
Qrzy pisze: 04 kwie 2022, 14:08
Abcdef123 pisze: 04 kwie 2022, 13:54 Przejrzałam cały wątek i nie znalazłam odpowiedzi. Przy wybudowaniu cudu Posąg Zeusa w Olimpii/Circus Maximus mamy efekt "Odłóż na stos kart odrzuconych wybraną brązową/szarą kartę z miasta przeciwnika". Rozumiem, że osoba zagrywająca cud wybiera, którą kartę musi odłożyć przeciwnik? Na razie tak gramy, ale wolałabym mieć pewność.
Tak :)
To ja zawsze tak grałem, że sam wybieralem, co mam komu usunąć :lol:
Więc bardzo dobrze grałeś. :)
jamps
Posty: 3
Rejestracja: 08 kwie 2021, 19:00
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek

Post autor: jamps »

eltadziko pisze: 24 lut 2019, 12:43
imrowai pisze: 24 lut 2019, 11:29 Witam wszystkich
Mam pytanie dot. kart pozwalających kupować na taniej surowce np:magazyn drewna - czy takie karty liczymy również do do naszej produkcji, czy też dzięki nim możemy jedynie taniej kupować?
Nie, to nie jest produkcja. Możemy po prostu kupować dany surowiec za 1.
I tu mam wątpliwość: na stronie 5 instrukcji jest napisane: "Budowle handlowe (żółte karty): te Budowle dostarczają monety, produkują materiały , zmieniają ceny zakupu materiałów..."
Więc może jednak produkują? Pytanie: czy jednocześnie (tzn. czy mogę wykorzystać jedną cegłę z tej karty, a drugą dokupić za 1 monetę)?
Czy ktoś zwrócił uwagę na ten fragment w instrukcji i jakoś może się odnieść?
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1586
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 717 times
Been thanked: 1059 times

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek

Post autor: ave.crux »

jamps pisze: 21 sie 2022, 20:12
eltadziko pisze: 24 lut 2019, 12:43
imrowai pisze: 24 lut 2019, 11:29 Witam wszystkich
Mam pytanie dot. kart pozwalających kupować na taniej surowce np:magazyn drewna - czy takie karty liczymy również do do naszej produkcji, czy też dzięki nim możemy jedynie taniej kupować?
Nie, to nie jest produkcja. Możemy po prostu kupować dany surowiec za 1.
I tu mam wątpliwość: na stronie 5 instrukcji jest napisane: "Budowle handlowe (żółte karty): te Budowle dostarczają monety, produkują materiały , zmieniają ceny zakupu materiałów..."
Więc może jednak produkują? Pytanie: czy jednocześnie (tzn. czy mogę wykorzystać jedną cegłę z tej karty, a drugą dokupić za 1 monetę)?
Czy ktoś zwrócił uwagę na ten fragment w instrukcji i jakoś może się odnieść?
Tak jak mówił przedmówca. Jeżeli na żółtej karcie masz ikonę drewna z ikoną złota w prawym dolnym rogu to po prostu kupując drewno płacisz za daną jednostkę 1 złota + ilość złota w zależności od tego ile przeciwnik ma ikon drewna.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
Qrzy
Posty: 855
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 65 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek - pytania i wątpliwości

Post autor: Qrzy »

jamps pisze: 21 sie 2022, 20:12 I tu mam wątpliwość: na stronie 5 instrukcji jest napisane: "Budowle handlowe (żółte karty): te Budowle dostarczają monety, produkują materiały , zmieniają ceny zakupu materiałów..."
Więc może jednak produkują?
Tak, są takie, które produkują (Forum, Karawanseraj), ale nie o nich mowa w cytowanym przez Ciebie poście. :)
jamps pisze: 21 sie 2022, 20:12 Pytanie: czy jednocześnie (tzn. czy mogę wykorzystać jedną cegłę z tej karty, a drugą dokupić za 1 monetę)?
Niestety nie rozumiem tego pytania a chętnie bym odpowiedział. Możesz rozwinąć przykład?
jamps
Posty: 3
Rejestracja: 08 kwie 2021, 19:00
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek - pytania i wątpliwości

Post autor: jamps »

Qrzy pisze: 21 sie 2022, 20:53
jamps pisze: 21 sie 2022, 20:12 I tu mam wątpliwość: na stronie 5 instrukcji jest napisane: "Budowle handlowe (żółte karty): te Budowle dostarczają monety, produkują materiały , zmieniają ceny zakupu materiałów..."
Więc może jednak produkują?
Tak, są takie, które produkują (Forum, Karawanseraj), ale nie o nich mowa w cytowanym przez Ciebie poście. :)
jamps pisze: 21 sie 2022, 20:12 Pytanie: czy jednocześnie (tzn. czy mogę wykorzystać jedną cegłę z tej karty, a drugą dokupić za 1 monetę)?
Niestety nie rozumiem tego pytania a chętnie bym odpowiedział. Możesz rozwinąć przykład?
W związku z odpowiedzią na główne pytanie ta druga kwestia jest nieaktualna :) Nie zauważyłem po prostu, że wśród żółtych kart są te dwie wymienione przez Ciebie: Forum i Karawanseraj. W takiej sytuacji teraz dla mnie też jest już oczywiste, że te zniżkowe magazyny nie służą do produkcji, dziękuję.
Alextasha
Posty: 264
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 33 times
Been thanked: 106 times

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek

Post autor: Alextasha »

ave.crux pisze: 21 sie 2022, 20:48 Tak jak mówił przedmówca. Jeżeli na żółtej karcie masz ikonę drewna z ikoną złota w prawym dolnym rogu to po prostu kupując drewno płacisz za daną jednostkę 1 złota + ilość złota w zależności od tego ile przeciwnik ma ikon drewna.
Nie. Jeżeli ma żółtą kartę z drewnem i ikonką złota to płaci tylko 1 złoto. Nie patrzy się na karty przeciwnika w tym wypadku. Więc jeśli potrzebuje kupić coś za 2 drewna a przeciwnik ma 3 symbole drewna to zapłaci tylko 2 a nie 8.
SPRZEDAM >> *click*
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1586
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 717 times
Been thanked: 1059 times

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek

Post autor: ave.crux »

Alextasha pisze: 21 sie 2022, 21:42
ave.crux pisze: 21 sie 2022, 20:48 Tak jak mówił przedmówca. Jeżeli na żółtej karcie masz ikonę drewna z ikoną złota w prawym dolnym rogu to po prostu kupując drewno płacisz za daną jednostkę 1 złota + ilość złota w zależności od tego ile przeciwnik ma ikon drewna.
Nie. Jeżeli ma żółtą kartę z drewnem i ikonką złota to płaci tylko 1 złoto. Nie patrzy się na karty przeciwnika w tym wypadku. Więc jeśli potrzebuje kupić coś za 2 drewna a przeciwnik ma 3 symbole drewna to zapłaci tylko 2 a nie 8.

Obrazek
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
Qrzy
Posty: 855
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 65 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek

Post autor: Qrzy »

ave.crux pisze: 21 sie 2022, 22:08
Alextasha pisze: 21 sie 2022, 21:42
ave.crux pisze: 21 sie 2022, 20:48 Tak jak mówił przedmówca. Jeżeli na żółtej karcie masz ikonę drewna z ikoną złota w prawym dolnym rogu to po prostu kupując drewno płacisz za daną jednostkę 1 złota + ilość złota w zależności od tego ile przeciwnik ma ikon drewna.
Nie. Jeżeli ma żółtą kartę z drewnem i ikonką złota to płaci tylko 1 złoto. Nie patrzy się na karty przeciwnika w tym wypadku. Więc jeśli potrzebuje kupić coś za 2 drewna a przeciwnik ma 3 symbole drewna to zapłaci tylko 2 a nie 8.

Obrazek
A czego ma to dowodzić? :)
Bo w tej samej instrukcji objaśnienie symboli z żółtych kart wyraźnie mówi, że zmieniają koszt materiału na 1. ;)
Polecam też wątek: https://boardgamegeek.com/thread/289596 ... -coin-work
ODPOWIEDZ