Blood Rage - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
osa1908
Posty: 260
Rejestracja: 15 maja 2016, 15:42
Has thanked: 88 times
Been thanked: 11 times

Re: Blood Rage (Eric M. Lang)

Post autor: osa1908 »

misiu1489 pisze: 25 wrz 2020, 17:16 Siemka 😃
Czy karty posiłki friggi i dar lokiego współdziałają ze sobą? Tzn czy jeśli przegram bitwę w prowincji i mam obie te karty jako rozwiniecie klanu to wysyłam jednego wojownika czy posiłki friggi w tym wypadku tez działają i mogę wysłać tez 2 wojownika za darmo?


A mi sie wydaje ze karta posilki friggi dziala tylko podczas twojej akcji najazdu gdy wykonujesz swoja ture,a tamta tylko po bitwie.Ale moge sie mylic.
zsuedama
Posty: 118
Rejestracja: 20 maja 2019, 20:59
Has thanked: 18 times
Been thanked: 43 times

Re: Blood Rage

Post autor: zsuedama »

Sprawdziłem na BGG - kolega @osa1908 ma rację, ja napisałem źle.

Tu wątek z BGG: https://boardgamegeek.com/thread/167039 ... ing/page/1
Top: Blood Rage & Neuroshima Hex :)
Awatar użytkownika
jamek
Posty: 133
Rejestracja: 08 sie 2019, 20:42
Has thanked: 43 times
Been thanked: 17 times

Re: Blood Rage

Post autor: jamek »

koczkodan pisze: 19 wrz 2017, 13:24 rozwiniecie klanu daje 12 pkt za zniszczonego drakkara. jesli drakkar zostanie zniszczony w wyniku ragnaroku to dostaje sie 12 pkt + 4 pkt (III era) czyli 16 pkt?
A jeśli dodatkowo mamy rozwinięcie klanu z podwójną liczbą punktów za raganrok to dostajemy 32 ?
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: Blood Rage

Post autor: Cin »

Nie, podwajasz tylko za Ragnarok, nie za kartę. Czyli 12+8
bearglove
Posty: 1
Rejestracja: 15 lut 2021, 08:37

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: bearglove »

Witam, mam kilka pytań.

1. Czy plądrując samemu daną prowincję można zagrać kartę bitwy?
2. Czy wywołując plądrowanie w danej prowincji np: 1 wojownikiem po dołączeniu graczy ja też mogę dodać inną figurkę z sąsiadującej prowincji?
3. Straż Heimdalla- punkty chwały z sumy bonusów do siły zagranych kart. Liczę tylko ze swoich kart czy z kart wszystkich graczy?
4. Czy można ulepszyć klan tą samą kartą wyższego poziomu np: za powrót figurki z valhalli +1 i to samo +2 czyli ostatecznie za figurkę +3?
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: Szewa »

bearglove pisze: 15 lut 2021, 08:55 Witam, mam kilka pytań.

1. Czy plądrując samemu daną prowincję można zagrać kartę bitwy?
2. Czy wywołując plądrowanie w danej prowincji np: 1 wojownikiem po dołączeniu graczy ja też mogę dodać inną figurkę z sąsiadującej prowincji?
3. Straż Heimdalla- punkty chwały z sumy bonusów do siły zagranych kart. Liczę tylko ze swoich kart czy z kart wszystkich graczy?
4. Czy można ulepszyć klan tą samą kartą wyższego poziomu np: za powrót figurki z valhalli +1 i to samo +2 czyli ostatecznie za figurkę +3?
1. Nie, robisz plądrowanie i bierzesz bonus z prowincji. Nie zagrywasz kart, nie dostajesz bonusu za wygraną bitwę.
2. Tak.
3. Wszystkich w tej bitwie.
4. A nie jestem pewien, niech wypowie się ktoś kto jest pewny.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
zsuedama
Posty: 118
Rejestracja: 20 maja 2019, 20:59
Has thanked: 18 times
Been thanked: 43 times

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: zsuedama »

bearglove pisze: 15 lut 2021, 08:55 Witam, mam kilka pytań.
4. Czy można ulepszyć klan tą samą kartą wyższego poziomu np: za powrót figurki z valhalli +1 i to samo +2 czyli ostatecznie za figurkę +3?
Mz można. Masz 3 miejsca na karty rozwinięć klanu, ani w instrukcji ani w FAQ nie jest napisane, że nie możesz zagrać ulepszenia X, jeśli masz już ulepszenie Y.
Top: Blood Rage & Neuroshima Hex :)
Cumbaya
Posty: 17
Rejestracja: 21 lut 2021, 12:55

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: Cumbaya »

Witam, mam pytanko. Jeśli na karcie jest napisane np.: "Otrzymujesz 1 pkt. chwały za każdą figurkę powracającą z Walhalii", to czy dotyczy to tylko figurek gracza, który ma w swym rozszerzeniu klanu taką kartę, czy też otrzymuje on 1 pkt. chwały za wszystkie figurki powracające z Walhalii w tym i innych graczy?
Cumbaya
Posty: 17
Rejestracja: 21 lut 2021, 12:55

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: Cumbaya »

Imo, napisane jest za każdą ( nie: za każdą twoją, lub za każdą gracza), więc moje rozumowanie: za moje i wrogów też. Jeśli ktoś sądzi inaczej - to proszę o sugestie i analizę tego zapisu na karcie.
Cumbaya
Posty: 17
Rejestracja: 21 lut 2021, 12:55

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: Cumbaya »

Kolejne moje pytanie dotyczy karty "Wyzwanie Tyra" ("Zapłać 2 punkty Szału, by wykonać akcję Plądrowanie w już splądrowanej prowincji") - czy akcję tę można wykonać w jednej prowincji tylko raz czy też większą ilość razy np. 4 razy pod rząd (o ile ma się do dyspozycji wymaganą ilość Szału) i czy dotyczy to również Yggdrasil (czy to nie liczy się jako Prowincja)?
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: Gromb »

zsuedama pisze: 15 lut 2021, 12:11
bearglove pisze: 15 lut 2021, 08:55 Witam, mam kilka pytań.
4. Czy można ulepszyć klan tą samą kartą wyższego poziomu np: za powrót figurki z valhalli +1 i to samo +2 czyli ostatecznie za figurkę +3?
Mz można. Masz 3 miejsca na karty rozwinięć klanu, ani w instrukcji ani w FAQ nie jest napisane, że nie możesz zagrać ulepszenia X, jeśli masz już ulepszenie Y.
Nie nie można. Ulepszenia klanu są niezależne, chociaż się nie znoszą. Możesz wybrać +1 lub +2
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: Gromb »

Cumbaya pisze: 22 lut 2021, 12:51 Witam, mam pytanko. Jeśli na karcie jest napisane np.: "Otrzymujesz 1 pkt. chwały za każdą figurkę powracającą z Walhalii", to czy dotyczy to tylko figurek gracza, który ma w swym rozszerzeniu klanu taką kartę, czy też otrzymuje on 1 pkt. chwały za wszystkie figurki powracające z Walhalii w tym i innych graczy?
Za wszystkie, taki urok OP Lokiego
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: Gromb »

Cumbaya pisze: 22 lut 2021, 13:13 Kolejne moje pytanie dotyczy karty "Wyzwanie Tyra" ("Zapłać 2 punkty Szału, by wykonać akcję Plądrowanie w już splądrowanej prowincji") - czy akcję tę można wykonać w jednej prowincji tylko raz czy też większą ilość razy np. 4 razy pod rząd (o ile ma się do dyspozycji wymaganą ilość Szału) i czy dotyczy to również Yggdrasil (czy to nie liczy się jako Prowincja)?
Kto bogatemu zabroni? Stać cię, to pladrujesz do bólu.
Yggdrasil to też prowincja 1 z 9
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
zsuedama
Posty: 118
Rejestracja: 20 maja 2019, 20:59
Has thanked: 18 times
Been thanked: 43 times

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: zsuedama »

Gromb pisze: 22 lut 2021, 14:38
zsuedama pisze: 15 lut 2021, 12:11
bearglove pisze: 15 lut 2021, 08:55 Witam, mam kilka pytań.
4. Czy można ulepszyć klan tą samą kartą wyższego poziomu np: za powrót figurki z valhalli +1 i to samo +2 czyli ostatecznie za figurkę +3?
Mz można. Masz 3 miejsca na karty rozwinięć klanu, ani w instrukcji ani w FAQ nie jest napisane, że nie możesz zagrać ulepszenia X, jeśli masz już ulepszenie Y.
Nie nie można. Ulepszenia klanu są niezależne, chociaż się nie znoszą. Możesz wybrać +1 lub +2
Źródło na powyższe? Nic w zasadach gry nie wskazuje, że musisz wybrać. Wszystkie wątki na BGG wskazują na to, że się to kumuluje. Figurka wraca, triggerują oba ulepszenia klanu.

Edit, jest to nawet w instrukcji napisane:

If your clan has two Upgrades in different slots that give you the same type of benefit, both cards take effect independently. One does not cancel the other.
Gromb pisze: 22 lut 2021, 14:39
Cumbaya pisze: 22 lut 2021, 12:51 Witam, mam pytanko. Jeśli na karcie jest napisane np.: "Otrzymujesz 1 pkt. chwały za każdą figurkę powracającą z Walhalii", to czy dotyczy to tylko figurek gracza, który ma w swym rozszerzeniu klanu taką kartę, czy też otrzymuje on 1 pkt. chwały za wszystkie figurki powracające z Walhalii w tym i innych graczy?
Za wszystkie, taki urok OP Lokiego
Dostajesz punkty tylko za swoje figurki. Koledze chodzi o Domenę Lokiego - problem wynika z błędnego tłumaczenia, dla porównania wklejam też analogiczną kartę z 2 ery:

1 Era Domena Lokiego Loki's Domain

Zyskaj 1 punty Chawy za każdą figurkę powracającą z Walhali.
Gain 1 glory for each figure you release from Valhalla.

2 Era Wyniosłość Lokiego Loki's Eminence

Zyskaj 2 Punkty Chwały za każdą twoją figurkę powracającą z Walhalli.
Gain 2 glory for each figure you release from Valhalla.
Top: Blood Rage & Neuroshima Hex :)
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: Gromb »

zsuedama pisze: 22 lut 2021, 18:49
Gromb pisze: 22 lut 2021, 14:38
zsuedama pisze: 15 lut 2021, 12:11

Mz można. Masz 3 miejsca na karty rozwinięć klanu, ani w instrukcji ani w FAQ nie jest napisane, że nie możesz zagrać ulepszenia X, jeśli masz już ulepszenie Y.
Nie nie można. Ulepszenia klanu są niezależne, chociaż się nie znoszą. Możesz wybrać +1 lub +2
Źródło na powyższe? Nic w zasadach gry nie wskazuje, że musisz wybrać. Wszystkie wątki na BGG wskazują na to, że się to kumuluje. Figurka wraca, triggerują oba ulepszenia klanu.
Strona 16 instrukcji zdanie nad zdjęciem w rozdziale z rozwinięciem klanu. Porównaj z wersja ENG. Na BGG jest też o tym wątek.
Odnośnie powrotu z Valhalli myślałem, jak piszesz. Źle ubrałem tow słowa. Za dużo naczytałem się o strategii na Lokiego :wink:
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
zsuedama
Posty: 118
Rejestracja: 20 maja 2019, 20:59
Has thanked: 18 times
Been thanked: 43 times

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: zsuedama »

Dokładnie, na 16 stronie instrukcji (to jest to co wkleiłem wyżej) jest napisane, że działają obie.

Edit: Nawet jest to napisane w przykładzie:

Her clan now has both Loki’s Domain and Loki’s Emminence, giving it a total of 3 Glory for each figure she releases from Valhalla!
Top: Blood Rage & Neuroshima Hex :)
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: Gromb »

zsuedama pisze: 22 lut 2021, 19:10 Dokładnie, na 16 stronie instrukcji (to jest to co wkleiłem wyżej) jest napisane, że działają obie.

Edit: Nawet jest to napisane w przykładzie:

Her clan now has both Loki’s Domain and Loki’s Emminence, giving it a total of 3 Glory for each figure she releases from Valhalla!
Zwracam honor, masz rację. Czytając BGG coś mnie przyćmiło, nie wiem dlaczego uważałem, że ma być albo albo.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Cumbaya
Posty: 17
Rejestracja: 21 lut 2021, 12:55

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: Cumbaya »

OK, przyjmuję więc ostateczne wskazówki. Ja mam polską wersję gry i bazuję tylko na polskich tłumaczeniach. Ale jeżeli w oryginale jest "yours" to oczywiście wszystko wyjaśnia.
Cumbaya
Posty: 17
Rejestracja: 21 lut 2021, 12:55

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: Cumbaya »

Nie wiem czy w odpowiednim dziale zadaję to pytanie, jeśli nie to proszę o korektę: Czy ktoś umiałby powiedzieć coś o rozszerzeniu Hel Expansion?
OzzyOzga
Posty: 4
Rejestracja: 17 lut 2018, 11:03
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1 time

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: OzzyOzga »

Czesc. Czy Ognisty Gigant, albo Leśny Troll może dokonać najazdu na prowincje w ktorej wszystkie wioski są zajete? :D I wtedy zniszczyc wrogie figurki? :D
piter555
Posty: 91
Rejestracja: 16 lut 2019, 16:52
Has thanked: 41 times
Been thanked: 23 times

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: piter555 »

OzzyOzga pisze: 05 mar 2021, 20:46 Czesc. Czy Ognisty Gigant, albo Leśny Troll może dokonać najazdu na prowincje w ktorej wszystkie wioski są zajete? :D I wtedy zniszczyc wrogie figurki? :D
zagrałem dopiero dwa razy ale no chyba nie
piter555
Posty: 91
Rejestracja: 16 lut 2019, 16:52
Has thanked: 41 times
Been thanked: 23 times

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: piter555 »

OzzyOzga pisze: 05 mar 2021, 20:46 Czesc. Czy Ognisty Gigant, albo Leśny Troll może dokonać najazdu na prowincje w ktorej wszystkie wioski są zajete? :D I wtedy zniszczyc wrogie figurki? :D
zagrałem dopiero dwa razy ale jestem raczej pewny że nie
OzzyOzga
Posty: 4
Rejestracja: 17 lut 2018, 11:03
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1 time

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: OzzyOzga »

Dzieki za odp, upewnilem sie i niestety masz racje. Musi miec wolna wioskę, żeby go wogóle wystawić. Pozdrawiam.
JKM
Posty: 16
Rejestracja: 28 sty 2021, 09:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: JKM »

Jest kilka sposobów na wejście do prowincji (najazd, wymarsz, odsiecz) i w każdym przypadku musi być wolna wieś, żeby to zrobić.
zsuedama
Posty: 118
Rejestracja: 20 maja 2019, 20:59
Has thanked: 18 times
Been thanked: 43 times

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: zsuedama »

Cumbaya pisze: 24 lut 2021, 15:05 Nie wiem czy w odpowiednim dziale zadaję to pytanie, jeśli nie to proszę o korektę: Czy ktoś umiałby powiedzieć coś o rozszerzeniu Hel Expansion?
Nie do końća rozumiem pytanie. Hel to jedna z bogów.

Na początku był to Hili - Dice Tower Promo, potem "przedruk" w postaci Hel w drugim KSie:

Wording:

Inviding Hili's/Hel's province with any figure, by any means, costs exectly 1 Rage (regardless of any other cost modifications).

Najazd prowincji Hiliego/Hell, zawsze kosztuje dokłądnie 1 punkt szału (bez względu na jakiekolwiek inne modyfikatory kosztu).
Top: Blood Rage & Neuroshima Hex :)
ODPOWIEDZ