Blood Rage - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Arius
Posty: 1413
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: Arius »

Haisenberg83 pisze: 14 gru 2022, 20:54 Czy w jednym fiordzie mogą być 2 lub więcej drakarów lub potwór który jest traktowany jak drakar i inne drakary? Wydaje mi się że tak bo ograniczenia dotyczą tylko wiosek i na BGA można ale czy faktycznie tak jest?
Mogą być.
Arius
Posty: 1413
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: Arius »

Bober_213 pisze: 13 gru 2022, 01:39 2. Podczas fazy zagrania kart w bitwie, kartę specjalna (np. oczy heimdalla, która może być wyłożona po zagraniu kart) jako pierwszy może położyć osoba wywołująca plądrowanie, czy jeśli jej nie dołoży (bo aktualnie wygrywa bez niej) może ja dołożyć kiedy następny gracz to zrobi i plądrujący już tę przewagę traci. Innymi słowy czy w tym przypadku też działa zasada jak pas to pas.
Tak. Może dołożyć.
A o jakiej zasadzie jak pas to pas mówisz?
Bo pas przy akcji zeruje rage i kończy turę.
Ale pas przy dołączaniu wojowników działa inaczej.
Drasjel
Posty: 13
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:14

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: Drasjel »

czesc ;) przeczytalem sporo postow i na pare pytan odpowiedzi same sie pojawily, nie znalazlem jednak na kilka a jestem tego dosc ciekawy po ostatniej grze ( a mielismy prawie roczna przerwe wiec sobie przypominam powoli ...)

1. zagrane zostalo rozwiniecie potwora Garm, i teraz czy ja dobrze rozumiem ze podczas ragnaroku zamiast wytypowanej prowincji ulega zniszczeniu ta w ktorej on jest i punkty i wszystko licza sie z prowincji gdzie sie on znajduje zamiast z tej w ktorej ragnarok mial sie odbyc? a potem nastepna prowincja do ragnaroku bedzie kolejna z nastepnej epoki?

2. po zagraniu rozwiniecia "motain giantess" jego uzywa sie jak lidera, w sensie tylko zdolnosci po rozwinieciu etc? czy najazd tez bierze od niego za darmo? to by bylo coprawda bardzo dobre, ale zdolnosc garma czy Ymira ktory jak dobrze pojdzie ma sily wiecej niz cala prowincja plastiku to wypada i tak gorzej...
zsuedama
Posty: 118
Rejestracja: 20 maja 2019, 20:59
Has thanked: 18 times
Been thanked: 43 times

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: zsuedama »

Drasjel pisze: 12 lut 2023, 16:53 czesc ;) przeczytalem sporo postow i na pare pytan odpowiedzi same sie pojawily, nie znalazlem jednak na kilka a jestem tego dosc ciekawy po ostatniej grze ( a mielismy prawie roczna przerwe wiec sobie przypominam powoli ...)

1. zagrane zostalo rozwiniecie potwora Garm, i teraz czy ja dobrze rozumiem ze podczas ragnaroku zamiast wytypowanej prowincji ulega zniszczeniu ta w ktorej on jest i punkty i wszystko licza sie z prowincji gdzie sie on znajduje zamiast z tej w ktorej ragnarok mial sie odbyc? a potem nastepna prowincja do ragnaroku bedzie kolejna z nastepnej epoki?

2. po zagraniu rozwiniecia "motain giantess" jego uzywa sie jak lidera, w sensie tylko zdolnosci po rozwinieciu etc? czy najazd tez bierze od niego za darmo? to by bylo coprawda bardzo dobre, ale zdolnosc garma czy Ymira ktory jak dobrze pojdzie ma sily wiecej niz cala prowincja plastiku to wypada i tak gorzej...
1. tak, chyba że Gram/Fennris wróci na plansze
2. tak. Pamiętaj że Ymir to karta z 3 ery a Mountain Giant/Giantess z 1'wszej. To olbrzymia różnica :)
Top: Blood Rage & Neuroshima Hex :)
Awatar użytkownika
mbuka
Posty: 138
Rejestracja: 07 wrz 2013, 12:44
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 10 times

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: mbuka »

rozwinę odpowiedzi, bo nie wiem, czy są jasne:
1. tak, dobrze rozumiesz, rozpatrujesz Ragnarok w prowincji Garma zamiast tej wylosowanej. W następnej epoce Ragnarok będzie zgodnie z zasadami, chyba że Garm znowu pojawi się na planszy.
2. Za kartę rozwinięcia Mountain Giantess musisz zapłacić 3 szału, a później jest darmowa jak lider. Wszystkie karty rozwinięcia lidera działają też na Mountain Giantess.
Drasjel
Posty: 13
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:14

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: Drasjel »

dzieki za odpowiedz ,czyli dobrze gralismy :) tak, pamietam ze to rozne ery i to ma duze znaczenie, jednak Ymir zrobil taka robote w 3 epoce ze mial 12 pkt sily jeszcze w jej polowie ... ta gra szybko sie zmienia heh
zsuedama
Posty: 118
Rejestracja: 20 maja 2019, 20:59
Has thanked: 18 times
Been thanked: 43 times

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: zsuedama »

Jasne, potencjalnie to jest najsilniejsza jednostka w grze, z tym że w BR nie chodzi o to kto kto jest najsilniejszy :)
Top: Blood Rage & Neuroshima Hex :)
Drasjel
Posty: 13
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:14

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: Drasjel »

hej to znowu ja :D po rozegraniu jeszcze paru gier pojawilo sie kilka "wątpliwosci" ktore chcialbym rozwiac....

1. w instrukcji jest napise ze prowincje majace wspolne granice uwaza sie za sasiadujace , w sytuacji gdzie miedzy jedna "czynna" prowincja a druga jest zniszczona prowincja ktora sie uwaza za usunieta z gry, rozumiem ze one NIE sasiaduja bo nie maja wspolnej granicy pomimo ze srodkowa uwaza sie za usunieta z gry? tak gralismy ale wole sie upewnic bo niektórzy maja watpliwosci

2. drugie pytanie tyczy sie karty rozwiniecia potwora ( wilkolak) w prowincji w ktorej jest do walki licza sie tylko sily potworów + pozniej ewentualna karta , gdyb do bitwy wchodzi karta walki w ktorej dajacy ta karte moze usunac po 1 figurke kazdemu z bioracych udzial w bitwie i usunie wilkolaka to wtedy sie liczy wszystko od nowa i sumuje wszystkie figurki ? czy w etapie wykladania kart juz to nie ma znaczenia?
Awatar użytkownika
Kajdi
Posty: 200
Rejestracja: 11 cze 2013, 19:21
Has thanked: 31 times
Been thanked: 64 times

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: Kajdi »

1. Gracie dobrze.
2. Tutaj nie jestem pewien, bo nie grałem z wilkołakiem, ale raczej wpierw rozpatruje się karty, a dopiero potem liczy siłę - inaczej takie karty jak ta, która zabija oponentom po jednym wojowniku nie miałyby sensu.
zsuedama
Posty: 118
Rejestracja: 20 maja 2019, 20:59
Has thanked: 18 times
Been thanked: 43 times

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: zsuedama »

Karta o której piszesz to Uderzenie Odyna Odin's Smite - ona mówi zniszcz wojownika a nie zniszcz figurkę. Nie można za jej pomocą zabić Wolfmana/Wolfwoman - tylko wojownika. Natomiast gdyby zabijała Wilkołaka to by zadziałała tak jak mówisz.
Top: Blood Rage & Neuroshima Hex :)
Drasjel
Posty: 13
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:14

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: Drasjel »

zsuedama pisze: 18 lut 2023, 15:09 Karta o której piszesz to Uderzenie Odyna Odin's Smite - ona mówi zniszcz wojownika a nie zniszcz figurkę. Nie można za jej pomocą zabić Wolfmana/Wolfwoman - tylko wojownika. Natomiast gdyby zabijała Wilkołaka to by zadziałała tak jak mówisz.
kurde... masz racje cos nas przywiesilo i nie ogarnelismy slowa wojownik... co innego fala odyna to wtedy by sie napewno liczylo od nowa, no ale dzieki za odpowiedz :)
zsuedama
Posty: 118
Rejestracja: 20 maja 2019, 20:59
Has thanked: 18 times
Been thanked: 43 times

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: zsuedama »

Tylko w fali to "właściciel" wybiera które figurki niszczy, nie rzucający kartę.
Top: Blood Rage & Neuroshima Hex :)
domel
Posty: 32
Rejestracja: 22 lut 2009, 08:53
Lokalizacja: Polanka Wielka/Oświęcim
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: domel »

Cześć,

kupiłem używkę BR.
Jest kompletna, ale są 4 jakieś dodatkowe karty - były w osobnej folii.
Co to za karty?


pozdrawiam,
Tomek
Obrazek
JarDhul
Posty: 12
Rejestracja: 30 sty 2021, 23:27
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: JarDhul »

To są karty z podstawki, może ktoś po prostu odłożył albo jako "home rule" nie grali nimi.
domel
Posty: 32
Rejestracja: 22 lut 2009, 08:53
Lokalizacja: Polanka Wielka/Oświęcim
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: domel »

JarDhul pisze: 14 lip 2023, 13:10 To są karty z podstawki, może ktoś po prostu odłożył albo jako "home rule" nie grali nimi.
Ale wyglądały na oryginalnie zapakowane, osobno 4 sztuki.
Była kiedyś errata tych kart, ale które są poprawne?
Haisenberg83
Posty: 126
Rejestracja: 12 wrz 2021, 20:36
Has thanked: 142 times
Been thanked: 27 times

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: Haisenberg83 »

Jeśli uważasz, że to z erraty, to jak pokażesz pary kart, to będzie łatwiej Ci powiedzieć która karta z pary jest poprawiona, a która z błędem do odrzucenia.
dsz25
Posty: 10
Rejestracja: 07 cze 2020, 16:19
Has thanked: 4 times

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: dsz25 »

Witam.
Pytanie odnośnie karty Troll. Podczas najazdu niszczy wojowników. Rozumiem, że podczas wymarszu nie niszczy w nowej prowincji?
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: Gromb »

dsz25 pisze: 29 paź 2023, 19:22 Witam.
Pytanie odnośnie karty Troll. Podczas najazdu niszczy wojowników. Rozumiem, że podczas wymarszu nie niszczy w nowej prowincji?
Dobrze rozumujesz, traktuj opisy literalnie w tej grze. Większość rozkmini wynika przeważnie z nadinterpretacji reguł.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
dsz25
Posty: 10
Rejestracja: 07 cze 2020, 16:19
Has thanked: 4 times

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: dsz25 »

Kilka pytań jeszcze:
- karta dar lokiego - przegrałeś bitwę w prowincji, darmowy najazd wojownikiem tej prowincji - pytanie czy ty musisz tę bitwę rozpocząć, czy tylko być stroną i przegrać?
- karta ochrona friggi - 1 punkt szału żeby ochronić swoją jedną figurkę przed zniszczeniem - czy działa tak samo w bitwie i przeciwko kartom niszczącym figurki? - czy tylko jedną - dublowanie efektu ( np. 2 szału za 2 figurki?)
-karta domena friggi - 1punkt szału za najazd 1 dowolną figurką z walhalli - czy w jednej epoce można stosować wielokrotnie co rundę?
- jednocześnie w bitwie 2 karty - np. Ktoś zostawia kartę z 1 epoki i spotykają się w 2:
uderzenie odyna (każdy przeciwnik traci po 1 wojowniku) i fala odyna (każdy niszczy wszystkie figurki poza 1) - kwestia kolejności i jednoczesności - jak rozumieć taką sytuację
- karta osąd odyna - 2 pkt chwały za każdą zniszczoną figurkę w tym twoją - czy gracz przegrywający może korzystać z efektu?
Haisenberg83
Posty: 126
Rejestracja: 12 wrz 2021, 20:36
Has thanked: 142 times
Been thanked: 27 times

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: Haisenberg83 »

dsz25 pisze: 29 paź 2023, 21:02 Kilka pytań jeszcze:
- karta dar lokiego - przegrałeś bitwę w prowincji, darmowy najazd wojownikiem tej prowincji - pytanie czy ty musisz tę bitwę rozpocząć, czy tylko być stroną i przegrać?
- karta ochrona friggi - 1 punkt szału żeby ochronić swoją jedną figurkę przed zniszczeniem - czy działa tak samo w bitwie i przeciwko kartom niszczącym figurki? - czy tylko jedną - dublowanie efektu ( np. 2 szału za 2 figurki?)
-karta domena friggi - 1punkt szału za najazd 1 dowolną figurką z walhalli - czy w jednej epoce można stosować wielokrotnie co rundę?
- jednocześnie w bitwie 2 karty - np. Ktoś zostawia kartę z 1 epoki i spotykają się w 2:
uderzenie odyna (każdy przeciwnik traci po 1 wojowniku) i fala odyna (każdy niszczy wszystkie figurki poza 1) - kwestia kolejności i jednoczesności - jak rozumieć taką sytuację
- karta osąd odyna - 2 pkt chwały za każdą zniszczoną figurkę w tym twoją - czy gracz przegrywający może korzystać z efektu?
Dar lokiego. Nie ma znaczenia kto zaczął bitwę. Przegrasz to wrzucasz wojownika.

Ochrona friggi. Działa na wszystko i możesz dublować itd. Jeśli masz pkt szału to możesz nawet 12 figurek ochronić jak chcesz. W czasie ragnaroku nie możesz ochronić ale to chyba logiczne.

Domena friggi. Tak jak wyżej. Można używać kilkukrotnie jeśli masz pkt szału.

Uderzenie Odyna i fala Odyna w jednej bitwie. Ja rozumiem to tak, że jeśli karty są równorzędne, czyli nie ma słowa "anuluj" to najpierw karta zagrana przez pierwszego gracza, czyli tego co ma znacznik pierwszego gracza a później kolejność według ruchu wskazówek zegara czyli gracz po lewej itd.

Osąd Odyna. Nie ma znaczenia czy wygrałeś, czy przegrałeś. Pkt się należą.

Ja tak gram i wydaje mi się, że jest to poprawna interpretacja 😀
Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 980
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 5 times
Been thanked: 84 times

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: Leinadus »

Haisenberg83 pisze: 30 paź 2023, 18:55
Uderzenie Odyna i fala Odyna w jednej bitwie. Ja rozumiem to tak, że jeśli karty są równorzędne, czyli nie ma słowa "anuluj" to najpierw karta zagrana przez pierwszego gracza, czyli tego co ma znacznik pierwszego gracza a później kolejność według ruchu wskazówek zegara czyli gracz po lewej itd.


Ja tak gram i wydaje mi się, że jest to poprawna interpretacja 😀
Ja bym rozpoczynał od gracza, który wywołał bitwę.
Haisenberg83
Posty: 126
Rejestracja: 12 wrz 2021, 20:36
Has thanked: 142 times
Been thanked: 27 times

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: Haisenberg83 »

Leinadus pisze: 30 paź 2023, 22:40
Haisenberg83 pisze: 30 paź 2023, 18:55
Uderzenie Odyna i fala Odyna w jednej bitwie. Ja rozumiem to tak, że jeśli karty są równorzędne, czyli nie ma słowa "anuluj" to najpierw karta zagrana przez pierwszego gracza, czyli tego co ma znacznik pierwszego gracza a później kolejność według ruchu wskazówek zegara czyli gracz po lewej itd.


Ja tak gram i wydaje mi się, że jest to poprawna interpretacja 😀
Ja bym rozpoczynał od gracza, który wywołał bitwę.
Jeśli się nie mylę, to chyba w instrukcji albo na BGG była wyjaśniana kolejność rozpatrywania kart i mam duże przekonanie, że w takim przypadku najpierw karta pierwszego gracza. Jednak przekonanie to nie musi być racja i słuszność 😀
Torquemada666
Posty: 786
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: Torquemada666 »

Obrazek
Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 980
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 5 times
Been thanked: 84 times

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: Leinadus »

Haisenberg83 pisze: 31 paź 2023, 06:07
Leinadus pisze: 30 paź 2023, 22:40
Haisenberg83 pisze: 30 paź 2023, 18:55
Uderzenie Odyna i fala Odyna w jednej bitwie. Ja rozumiem to tak, że jeśli karty są równorzędne, czyli nie ma słowa "anuluj" to najpierw karta zagrana przez pierwszego gracza, czyli tego co ma znacznik pierwszego gracza a później kolejność według ruchu wskazówek zegara czyli gracz po lewej itd.


Ja tak gram i wydaje mi się, że jest to poprawna interpretacja 😀
Ja bym rozpoczynał od gracza, który wywołał bitwę.
Jeśli się nie mylę, to chyba w instrukcji albo na BGG była wyjaśniana kolejność rozpatrywania kart i mam duże przekonanie, że w takim przypadku najpierw karta pierwszego gracza. Jednak przekonanie to nie musi być racja i słuszność 😀
To by za dużego sensu nie miało, bo na 5ciu graczy, 2 przez całą grę byłoby poszkodowanych. Wydaje mi się, że w grach online jest tak jak ja pisałem, jeśli chodzi o kolejność rozpatrywania.
Haisenberg83
Posty: 126
Rejestracja: 12 wrz 2021, 20:36
Has thanked: 142 times
Been thanked: 27 times

Re: Blood Rage - pytania i wątpliwości

Post autor: Haisenberg83 »

Torquemada666 pisze: 31 paź 2023, 06:48 Obrazek
Czyli zaczynamy od plądrującego a nie od pierwszego.
ODPOWIEDZ