Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: skolo »

Gra od twórców Descenta

Osobiście nie wspieram, ale może kogoś zainteresuje

Obrazek

https://www.kickstarter.com/projects/gb ... nav_search
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: [KS] Folklore: The Affliction

Post autor: Rocy7 »

Szkoda ze kooperacja i dość drogie.
Awatar użytkownika
GoldenDragon
Posty: 611
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Folklore: The Affliction

Post autor: GoldenDragon »

Wreszcie kooperacja z trybem kampanii - oby więcej takich gier :)
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: [KS] Folklore: The Affliction

Post autor: skolo »

widze ze dwa rozne spojrzenia :-)
tak, mi tez kooperacja zupelnie nie przeszkadza.
problemem jest dla mnie nieciekawa grafika
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: [KS] Folklore: The Affliction

Post autor: Curiosity »

Mam wrażenie, że GoldenDragon ironizował ;)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: [KS] Folklore: The Affliction

Post autor: skolo »

Curiosity pisze:Mam wrażenie, że GoldenDragon ironizował ;)
ciezko juz dociec w tych czasach ;)
Awatar użytkownika
GoldenDragon
Posty: 611
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Folklore: The Affliction

Post autor: GoldenDragon »

Naprawdę wspieram - grafika jest OK :)
kompan
Posty: 34
Rejestracja: 23 paź 2015, 13:01
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Folklore: The Affliction

Post autor: kompan »

Ilosc addonow irytuje ale biore. Nie ma wyjscia. Moj klimat + stare, dobre d100 na testach. Az sie troche wzruszylem jak to zobaczylem :)
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: [KS] Folklore: The Affliction

Post autor: Gizmoo »

Strasznie, potwornie żałuję, że przegapiłem kampanię Folklore na KS. Czy ktoś w Wawie zdecydował się na zakup?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1804 times
Kontakt:

Re: [KS] Folklore: The Affliction

Post autor: Gambit »

Gizmoo pisze:Strasznie, potwornie żałuję, że przegapiłem kampanię Folklore na KS. Czy ktoś w Wawie zdecydował się na zakup?
Nie żałuj. Do 30 kwietnia jest otwarty Pledge Manager. Można zamawiać. Ja chyba tak zrobię, tylko kasa musi się zgodzić :)
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: [KS] Folklore: The Affliction

Post autor: Gizmoo »

Gambit pisze:Nie żałuj. Do 30 kwietnia jest otwarty Pledge Manager. Można zamawiać. Ja chyba tak zrobię, tylko kasa musi się zgodzić :)
Ale można gdzieś jeszcze zrobić late pledge'a, czy muszę się do kogoś uśmiechnąć? ;)

To się uśmiecham i chętnie podzielę się kosztami przesyłki! :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1804 times
Kontakt:

Re: [KS] Folklore: The Affliction

Post autor: Gambit »

Gizmoo pisze:
Gambit pisze:Nie żałuj. Do 30 kwietnia jest otwarty Pledge Manager. Można zamawiać. Ja chyba tak zrobię, tylko kasa musi się zgodzić :)
Ale można gdzieś jeszcze zrobić late pledge'a, czy muszę się do kogoś uśmiechnąć? ;)

To się uśmiecham i chętnie podzielę się kosztami przesyłki! :)
Możesz zrobić Late Pledge chyba. Wchodzisz na stronę kampanii i masz tam wielki obrazek linkujący do strony z PM. I tam już ogarniasz resztę. Choć wydaje mi się, że uśmiechnięcie się do kogoś może być lepsze z uwagi na ewentualne koszty wysyłki.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: [KS] Folklore: The Affliction

Post autor: Gizmoo »

Tomku, poszukam na forum. Jak nie znajdę, to gdybyś się zdecydował - to możemy zamawiać. ;)
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: [KS] Folklore: The Affliction

Post autor: Gizmoo »

Po sprawdzeniu wszystkiego i zarejestrowaniu się na stronie Greenbrier Games - pledge manager jest dostępny. Koszty wysyłki to 30 dolarów. Koszt samej podstawki 95. Chciałby ktoś ze mną zamówić? ;)
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: [KS] Folklore: The Affliction

Post autor: shaigan »

To chyba jest bazowy koszt, wraz z kolejnymi elementami koszt wysyłki rośnie, gdzieś tam był excel ile ważą elementy i jak zmienia się cena. Klika się chyba rates przy shipping cost. Bez głebszej analizy, bo i tak moje zamówienie jest już zablokowane, to gdybym chciał je podwoić to zamiast 33$ zapłaciłbym 55$.
Ostatnio zmieniony 04 mar 2016, 15:30 przez shaigan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: [KS] Folklore: The Affliction

Post autor: Gizmoo »

shaigan pisze:To chyba jest bazowy koszt, wraz z kolejnymi elementami koszt wysyłki rośnie
To jest jasne, ale nie są to jakieś duże różnice. :wink:
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: [KS] Folklore: The Affliction

Post autor: shaigan »

Wysyłka dwóch podstawek: 42,39$
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: [KS] Folklore: The Affliction

Post autor: olsszak »

Co może zachęcać do zakupu tej gry? Obserwowałem w trakcie KS i jednak nie wziąłem. Czy ktoś kto juz wspierał to brał pledge za 95, 149 czy 300 USD?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: [KS] Folklore: The Affliction

Post autor: Gizmoo »

olsszak pisze:Co może zachęcać do zakupu tej gry?
Jak znajdę chwilę - to napiszę. Po obejrzeniu filmików i recenzji mam już jakieś zdanie (mnie zachęca sporo), ale muszę jeszcze klasycznie przeczytać rulebooka. Dla mnie dobrze napisana instrukcja to podstawa.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1804 times
Kontakt:

Re: [KS] Folklore: The Affliction

Post autor: Gambit »

Gizmoo pisze:
olsszak pisze:Co może zachęcać do zakupu tej gry?
Jak znajdę chwilę - to napiszę. Po obejrzeniu filmików i recenzji mam już jakieś zdanie (mnie zachęca sporo), ale muszę jeszcze klasycznie przeczytać rulebooka. Dla mnie dobrze napisana instrukcja to podstawa.
Napisz, napisz...bo ja zacząłem się zastanawiać nad pledge za 300$, a to zły znak :)
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: [KS] Folklore: The Affliction

Post autor: Gizmoo »

Gambit pisze:Napisz, napisz...bo ja zacząłem się zastanawiać nad pledge za 300$, a to zły znak :)
Mam podobnego smaka na Folklore i jedyne, co mnie powstrzymuje, to standardowe pytanie: Z kim ja w to będę grał? :( Tytuł wybitnie mi się podoba, ale każda rozgrywka - to jak sesja RPG. Trzeba liczyć minimum 4-5 godzin. Gdzie ja znajdę na to czas w tym wieku? :D

Na razie obejrzałem jedynie filmiki (polecam!!!). Na zerknięcie w instrukcję nie miałem jeszcze czasu. Przed podjęciem decyzji muszę to zrobić, bo źle napisana instrukcja jest koszmarem każdego gracza.

Na razie z samych filmików wynika:

Tytuł jest przeniesieniem RPG na plansze z tym, że.... Nie ma mistrza gry. Mamy scenariusz, karty, mechanikę i wszystko rozstrzyga za nas sama gra. Uwielbiam takie rozwiązania! Brak overlorda i kogoś, kto gra przeciw graczom, to dla mnie super sprawa (może dlatego, że sam nim zwykle bywałem :P ). Wszystkie "misje", eventy i potyczki - rozwiązuje za nas mechanika gry i karty. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by ktoś "mistrzował", ale na całe szczęście - nie ma takiego obowiązku.

STRASZNIE podoba mi się pomysł, że wykonując questy podróżujemy po mapie i ciągniemy karty przygód. Kiedy dochodzi do potyczki - przenosimy się na konkretny kafelek i zaczynamy klasyczny, taktyczny pojedynek. No cudne rozwiązanie!

Walki wyglądają epicko i bardzo taktycznie, choć mogłyby być trochę bardziej uproszczone. Ale to już moje zboczenie - nie znoszę liczenia tony modyfikatorów, pilnowania statusów, etc. Wprawdzie nie ma tego za wiele w Folklore (znów - nie jestem do końca pewny, bo oglądałem same filmiki), ale nadal poziom komplikacji potyczek taktycznych oceniam jako dość wysoki.

No i na koniec dwie rzeczy, które dla mnie są haczykiem, na którym Greenbrier Games mnie zaczepiło:

1. Fantastyczny klimat horrorów ze świata Draculi, Van Helsinga i horrorów Hammer Films!!! Klimat jak z filmu Polańskiego "Nieustraszeni Pogromcy Wampirów". Czy ktoś pamięta starą pecetową gierkę, przy której spędziłem lata młodości Quest for Glory: Shadows of Darkness? Anyway - wampiry, wilkołaki, rusałki, duchy i inne stwory, które można spotkać w mrocznych zakątkach Bałkanów. Dla mnie - jako wielbiciela tych klimatów - miód na serce.

2. Kapitalne grafiki i doskonałe figurki. Tak klimatycznych artworków nie widziałem dawno. Ponownie - trafili idealnie w mój gust.

No i na koniec - to chyba jedyna gra, w której jak umrzesz... Możesz grać duchem swojej postaci! :twisted: A jak drużyna się postara, to za pomocą rozmaitych rytuałów ma szansę cię wskrzesić. Death is not the end... It is the beginning!

Więcej - po przestudiowaniu rulebooka.

I co najgorsze - Jak siebie znam, to i tak kupię, pomimo świadomości, że gra będzie grzała półę. ;)
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: [KS] Folklore: The Affliction

Post autor: olsszak »

Gizmoo pisze:
No i na koniec - to chyba jedyna gra, w której jak umrzesz... Możesz grać duchem swojej postaci! :twisted: A jak drużyna się postara, to za pomocą rozmaitych rytuałów ma szansę cię wskrzesić. Death is not the end... It is the beginning!
Nie jedyna :) Taką opcję będzie miało Sword & Sorcery, które wsparłem (liczę, że w to zagramy razem jak przyjdzie :)) I także jeśli dobrze pamiętam to podobnie jest w Darklight: Memento Mori, które na ten moment wspieram :)
Gizmoo pisze:
I co najgorsze - Jak siebie znam, to i tak kupię, pomimo świadomości, że gra będzie grzała półę. ;)
Ja tego nie kupię, ale chętnie zagram :) Swoją drogą w Warszawie wiem, że Jirian to wsparła ;)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: [KS] Folklore: The Affliction

Post autor: Rocy7 »

Na ile tryb kampanii jest regrywalny? Sa jakies wybory w kwestii questow lub konsekwencje przegrania danej przygody? Jest duzo wyborow w kwestii rozwoju postaci?

Znalazłem wrażenia na BGG https://boardgamegeek.com/thread/117600 ... lay-tester
helicid
Posty: 1
Rejestracja: 10 lis 2017, 12:23
Lokalizacja: Stargard

Re: [KS] Folklore: The Affliction

Post autor: helicid »

Widzę że ruszył dodruk.
Pytanie do właścicieli gry,warto inwestować ? jakie odczucia podczas rozgrywek? Bo dziwnie temat zamilkł
Porchpeople
Posty: 302
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: [KS] Folklore: The Affliction

Post autor: Porchpeople »

helicid pisze:Widzę że ruszył dodruk.
Pytanie do właścicieli gry,warto inwestować ? jakie odczucia podczas rozgrywek? Bo dziwnie temat zamilkł
Niezbyt to dziwne- bo egzemplarze z pierwszego kickstartera właśnie docierają do wspierających- więc na bieżąco jeszcze wielu opinii z ogrania gry na pewno nie ma ;)
ODPOWIEDZ