Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Yuri »

Sir_Yaro pisze: 27 mar 2023, 09:15 Jak na razie dla mnie wszystkie karty są zbyt ograniczone. Zawsze o czymś zapominam (najczęściej o "chory") albo po godzinie nie pamiętam, skąd mi się "ten" bonus wziął.... :/
Ja sobie laminuje i wprowadzam markerem na twardo wszystkie parametry. Później ścieram jak się coś zmienia. W SoB podobnie to rozwiązuje i polecam. Szybki rzut oka przed walka i wszystko wiadomo.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Sir_Yaro »

U mnie to nie działa. Szczególnie jeśli chodzi o takie sytuacyjne możliwości uzyskane podczas zdobywania poziomu.
np "WCHŁONIECIE 1 przeciwko S.Okultystycznym", potrafię o tym zapomnieć pomiędzy atakami.

Muszę sobie wyczarować coś lepszego...
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Jiloo »

Yuri pisze: 27 mar 2023, 10:39 Ja sobie laminuje i wprowadzam markerem na twardo wszystkie parametry. Później ścieram jak się coś zmienia. W SoB podobnie to rozwiązuje i polecam. Szybki rzut oka przed walka i wszystko wiadomo.
Przerobiłeś Folklore na HEXplore It? Sprytne ;)
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Yuri »

Czyżby jakaś rocznicowa edycja się szykowała ?

https://www.miniaturemarket.com/folklor ... gfl70.html

Myślałem, że oni już padli jako firma, a tu takie dziwne rzeczy sie dzieją.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Jiloo »

Yuri pisze: 16 sie 2023, 20:39 Czyżby jakaś rocznicowa edycja się szykowała ?

https://www.miniaturemarket.com/folklor ... gfl70.html
Patrząc na cenę to wygląda jak podrasowana wersja podstawki, może z jakimiś małymi dodatkami.
Myślałem, że oni już padli jako firma, a tu takie dziwne rzeczy sie dzieją.
Podobno właściciel GBG był obecny na GenCon i potwierdzał tę wersję (wyczytane na BGG).
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Dazir »

Jiloo pisze: 27 mar 2023, 15:53
Yuri pisze: 27 mar 2023, 10:39 Ja sobie laminuje i wprowadzam markerem na twardo wszystkie parametry. Później ścieram jak się coś zmienia. W SoB podobnie to rozwiązuje i polecam. Szybki rzut oka przed walka i wszystko wiadomo.
Przerobiłeś Folklore na HEXplore It? Sprytne ;)
Ja zrobiłem dokładnie to samo przy, czym na bgg znalazłem usprawnione karty bohaterów. wydrukowałem i wkleiłem z cienka, ale dość sztywna tektura. Na koniec laminacja. Faktycznie wyszła planszetka jak w hexplore it. Sprawdza się idealnie!

Ciekawe czy anniversary edition ma coś „nowego” - wielka szkoda, ze firma nie przetrwała, bo aż się prosi o więcej contentu dla FTA.
Awatar użytkownika
_Ukasz
Posty: 197
Rejestracja: 24 wrz 2020, 08:37
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 38 times
Been thanked: 70 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: _Ukasz »

Spoiler:
Też zrobiłem taki zabieg i gra mi się sprawniej.

Jestem ciekawy co w tej wersji mogą nam zaproponować. Cena jak na Anniversary Edition nie jest wysoka. Nowe plotki, karty drogi, ekwipunek? Hmm poczekajmy :)
Rafal1970
Posty: 205
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:48
Has thanked: 62 times
Been thanked: 24 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Rafal1970 »

O których usprawnionych kartach bohaterów z bgg koledzy rozmawiacie? Możecie podrzucić "link".
Awatar użytkownika
_Ukasz
Posty: 197
Rejestracja: 24 wrz 2020, 08:37
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 38 times
Been thanked: 70 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: _Ukasz »

Rafal1970 pisze: 17 sie 2023, 08:54 O których usprawnionych kartach bohaterów z bgg koledzy rozmawiacie? Możecie podrzucić "link".
Ja mam zalaminowany ten wariant (single): https://boardgamegeek.com/filepage/2164 ... d-sheets-d ale same fronty, bo do ekwipunku mam osobny pulpit. Jeśli chodzi o statusy to mam do nich żetony. A notatek odnośnie złota nie robię, bo zakupiłem drewniane monety i wrzucam je do sakwy czyt. foremka na babeczki :D


EDIT: zdjęcia do wglądu
Spoiler:
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: carlos »

Czy ktoś z Was orientuje się gdzie można jeszcze dostać dodatek Dark Tales oprócz sprowadzania go z USA? Tam nalicza mi takie koszty wysyłki że szkoda mówić, a jak dojdzie clo to się okaże że... będzie mi bardziej niż smutno. ;)
Szukałem po całej Europie i pustki wszędzie.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Yuri »

A sprawdzałeś na BGG ? Ja tam kupiłem kilka bardzo niszowych tytułów na terenie EU.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: carlos »

Sprawdzałem, niestety wszystko tylko z wysyłką do Stanów.
QuBek
Posty: 221
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Has thanked: 28 times
Been thanked: 12 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: QuBek »

Yuri pisze: 03 wrz 2023, 08:28 A sprawdzałeś na BGG ? Ja tam kupiłem kilka bardzo niszowych tytułów na terenie EU.
Sorki za offtop, ale nigdy nie kupowałem przez bgg. To jest w miarę wygodne i bezpieczne? Czy przez bgg jest tylko kontakt do sprzedającego a potem deal jest tak jak się obie strony dogadają?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Yuri »

QuBek pisze: 03 wrz 2023, 10:02
Yuri pisze: 03 wrz 2023, 08:28 A sprawdzałeś na BGG ? Ja tam kupiłem kilka bardzo niszowych tytułów na terenie EU.
Sorki za offtop, ale nigdy nie kupowałem przez bgg. To jest w miarę wygodne i bezpieczne? Czy przez bgg jest tylko kontakt do sprzedającego a potem deal jest tak jak się obie strony dogadają?
Możesz przez BGG, możesz jak piszesz. Kwestia ustaleń kupujący-sprzedawca. Ja sie jeszcze nie naciąłem, a kilka rzeczy tam już kupiłem. Inna sprawa, że ze mnie wiecznie dziecko szczęścia.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Jiloo »

Yuri pisze: 03 wrz 2023, 10:25 Możesz przez BGG, możesz jak piszesz. Kwestia ustaleń kupujący-sprzedawca. Ja sie jeszcze nie naciąłem, a kilka rzeczy tam już kupiłem. Inna sprawa, że ze mnie wiecznie dziecko szczęścia.
Pare gier kupiłem, pare sprzedałem. Nigdy nie było żadnych problemów. Zawsze płatność PayPal wiec w razie czego jest jakieś zabezpieczenie. Ale póki co nie było potrzeby korzystać.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Grahf
Posty: 162
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 25 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Grahf »

Ja kupowałem przez Ebaya nówkę jakiś czas temu.
40 dolarów + 27 wysyłka + 17 opłaty importowe. Całość 84 dolary.
Widzę że są dwie sztuki na Ebayu, ale trochę drożej. Pewnie wyjdzie dobrze ponad 100 Euro.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 865
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 271 times
Been thanked: 254 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Dako »

Wydaje mi się, że jakiś czas temu (miesiąc może dwa temu) w sklepie EU chyba był dostępny?
Proponuję zwyczajnie napisać do sklepu greenbriergames@gmail.com i zapytać kiedy ponownie w sklepie EU będzie dostępny.
Co prawda kontakt z nimi jest delikatnie rzecz biorąc daleki od poprawnego ale może odpowiedzą.
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: carlos »

Próbowałem się kontaktować z greenbriergames, ale niestety bezskutecznie. Odpuściłem ich sobie...

Na szczęście udało mi się wyrwać pudlo Dark Tales w Australii i całościowo z kosztem wysyłki i vatem wyjdzie ok. 350zl. Paczka ma dotrzeć za ok. 2 tygodnie, ale sklep ma bardzo dobre opinie.
Awatar użytkownika
_Ukasz
Posty: 197
Rejestracja: 24 wrz 2020, 08:37
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 38 times
Been thanked: 70 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: _Ukasz »

Jeśli ktoś liczył na fajerwerki lub jak ja na poprawioną instrukcję, to się grubo rozczaruje 😆
Info z GBG:
Anniversary Edition
"Featuring the Dice Tower Seal of Excellence on the box and including the coveted Equipment Pack, this special edition is a must-have for every Folklore enthusiast. Join us in celebrating this momentous occasion and gear up for an epic adventure!

The Dice Tower Seal of Excellence is a trademark of The Dice Tower, LLC and is used with permission."
gogovsky
Posty: 2203
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: gogovsky »

Pomocy, dla osób posiadacych grę i crafting & recipes potrzebuje skanu paru kart, bo nie mam ich w pudle, a te geniusze nie odpisują oczywiście. Może proszę PW, żeby tu nie zaśmiecać :p
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
targa
Posty: 53
Rejestracja: 05 lip 2020, 23:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: targa »

Kurcze, ciołek ze mnie... Był zestaw z dwoma dużymi dodatkami za 799 zł i zastanawiałem się zbyt długo, a sama podstawka chyba mnie nie urządza...
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Yuri »

targa pisze: 02 kwie 2024, 19:56 Kurcze, ciołek ze mnie... Był zestaw z dwoma dużymi dodatkami za 799 zł i zastanawiałem się zbyt długo, a sama podstawka chyba mnie nie urządza...
No nie powiem Ci, żeś ciołek, ale troszkę się zagapiles. To bezapelacyjnie ;)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
_Ukasz
Posty: 197
Rejestracja: 24 wrz 2020, 08:37
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 38 times
Been thanked: 70 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: _Ukasz »

Spoiler:
Na olx widziałem core + fall of the spire za 515zł
targa
Posty: 53
Rejestracja: 05 lip 2020, 23:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: targa »

_Ukasz pisze: 05 kwie 2024, 11:05
Spoiler:
Na olx widziałem core + fall of the spire za 515zł
Cześć. Też widziałem, jednak chyba poszukałbym całego zestawu, ale raczej nie w takich cenach, w jakich jest mi to proponowane (2K). Może nadchodzące tytuły wyleczą mnie z pomysłu na zakup tej gry :).
ODPOWIEDZ