Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 985
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 619 times
Been thanked: 541 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Irr3versible »

bajbaj pisze: 12 lut 2022, 17:11
Irr3versible pisze: 12 lut 2022, 12:57 Ktoś może dać przypomnienie czego brakuje gdy ma się samo Creature Crate? Jakie figsy są osobno dostępne? Dzięki.
Jeśli masz samo Creature Crate to przede wszystkim brakuje ... gry! Kup choćby podstawkę🤪
Mam pełny ks z ostatniego wydania, byłem jednak przekonany że CC jest wciąż wybrakowany - jakieś pojedyńcze sztuki z pierwszego czy drugiego ks. Strach na wróble? Jest też szansa, że mylę gry :)
PS. Jestem w połowie pierwszej księgi, na razie gra zamrożona ale mam dobre notatki czekające na powrót gry na stół.
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 860 times
Been thanked: 631 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: bajbaj »

Irr3versible pisze: 12 lut 2022, 17:52
bajbaj pisze: 12 lut 2022, 17:11
Irr3versible pisze: 12 lut 2022, 12:57 Ktoś może dać przypomnienie czego brakuje gdy ma się samo Creature Crate? Jakie figsy są osobno dostępne? Dzięki.
Jeśli masz samo Creature Crate to przede wszystkim brakuje ... gry! Kup choćby podstawkę🤪
Mam pełny ks z ostatniego wydania, byłem jednak przekonany że CC jest wciąż wybrakowany - jakieś pojedyńcze sztuki z pierwszego czy drugiego ks. Strach na wróble? Jest też szansa, że mylę gry :)
PS. Jestem w połowie pierwszej księgi, na razie gra zamrożona ale mam dobre notatki czekające na powrót gry na stół.
No dobra, koniec podśmiechujek:-) Co masz na myśli pisząc, że "jest wciąż wybrakowany"? Założenie CC jest takie, aby było w nim wszystko. Jeśli kupiłeś CC z pełną zawartością, to masz komplet figsów. Jeśli, tak jak ja, kompletujesz po części, to bodajże dwóch figsów nie będzie - Colossal Dark Oak (korpus i pozostałe części) oraz Stickman.

W zasadzie full Creature Crate = częściowe Creature Crate (z figurkami i duchami z FotS) + Miniature box set + Ghosts pack + Colossal Dark Oak + Stickman, ale o to nie pytasz, po prostu chciałem jakiś wzór wrzucić :mrgreen:
Rafal1970
Posty: 205
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:48
Has thanked: 62 times
Been thanked: 24 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Rafal1970 »

Jeśli mogę się włączyć jako posiadacz Creature Crate to faktycznie , należy osobno dokupić Ghosts pack + Colossal Dark Oak + Stickman. Jak dotychczas nie udało mi się dokupić jedynie Sickamana (to chyba jakaś promka była, ale miejsce w CC na tą figurkę jest.
Grahf
Posty: 162
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 25 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Grahf »

Czemu akurat "należy"?

Jak ktoś chce szybko i mu zależy to po prostu zamawia całe CC i tyle, chociaż tanio nie jest.
hachi35
Posty: 181
Rejestracja: 16 sty 2018, 17:29
Lokalizacja: Jaworzno
Been thanked: 5 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: hachi35 »

Hej mam kolejne pytanie do Folklorowych ekspertów:) było kilka ks z tą gra jak wychodziły kolejne dodatki i chyba w 2 dodali postać z gry Middara ,demona czy co to tam jest na pudełku :)

https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... -artifacts

i teraz moje pytanie czy w ostatnim ks dali model i kilka kart bez karty bossa i scenariusza ? ( w 2 kampanii było pokazane w sg że jest jeszcze karta bossa i scenariusz pdf figurka i kilka kart )

na moje oko powinno być to samo w obu ..ale nie wiem ,,,

thx za info jak ktoś wie:)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Jiloo »

Spoiler:
Scenariusz jest dostępny w sekcji downloads na stronie wydawcy.

Co do kart, to kojarzę po obrazkach, więc raczej musiały być. Jeśli nie w podstawce to w którymś dodatku (Heirloomy doszły chyba w pierwszym dodatku).
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 860 times
Been thanked: 631 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: bajbaj »

hachi35 pisze: 14 lut 2022, 20:53 Hej mam kolejne pytanie do Folklorowych ekspertów:) było kilka ks z tą gra jak wychodziły kolejne dodatki i chyba w 2 dodali postać z gry Middara ,demona czy co to tam jest na pudełku :)
https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... -artifacts
(...)
To Shadowlord. Ja go mam na pewno wraz z kartą postaci.
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 15 lut 2022, 18:08 przez bajbaj, łącznie zmieniany 3 razy.
Eclipse
Posty: 16
Rejestracja: 16 sty 2022, 08:26
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Eclipse »

Dazir pisze: 11 lut 2022, 18:04 Moim zdaniem warto. TG u mnie nie siadł, mam hexplore it. Najwięcej gram w Folklore, niesamowity klimat, imersja, różnorodność. Każdy duży dodatek na 100% warto.
Te 3 gry są inne, mają inny cel, jaki chcą realizować, inne mechaniki. Moim zdaniem dobrze uzupełni kolekcje i jestem przekonany, że wyprze pozostałe dwie ze stołu.
Mi folklore kojrzy sie z Baldurs gate - nie umiem powiedziec dokladnie dlaczego:)
To moja gra zeszłego roku.
zachęcam
Ilu graczy zwykle gra w tę grę?
Awatar użytkownika
_Ukasz
Posty: 197
Rejestracja: 24 wrz 2020, 08:37
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 40 times
Been thanked: 70 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: _Ukasz »

Eclipse pisze: 15 lut 2022, 06:50
Dazir pisze: 11 lut 2022, 18:04 Moim zdaniem warto. TG u mnie nie siadł, mam hexplore it. Najwięcej gram w Folklore, niesamowity klimat, imersja, różnorodność. Każdy duży dodatek na 100% warto.
Te 3 gry są inne, mają inny cel, jaki chcą realizować, inne mechaniki. Moim zdaniem dobrze uzupełni kolekcje i jestem przekonany, że wyprze pozostałe dwie ze stołu.
Mi folklore kojrzy sie z Baldurs gate - nie umiem powiedziec dokladnie dlaczego:)
To moja gra zeszłego roku.
zachęcam
Ilu graczy zwykle gra w tę grę?
Jeden gracz min. trójka bohaterów. Ewentualnie, jeśli masz stała ekipę i możecie grać w cztery osoby, to jak najbardziej polecam 😁
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Dazir »

Dokładnie jak kolega napisał. Idealnie solo z trzema postaciami. Z 4 nie próbowałem, myślenie będzie za dużo administracji do ogarnięcia. Gra mi fajnie chodzi na 3 - healer, support i dmg dealer. Chcociaz w ostatniej rozgrywce egzorcysta z upgrade aspergillum i nonstop z wlana woda swięconą siał pustoszenie. Do tego telepatka rzucająca potworami po całej mapie… miodna gra :)
Przed moja drużyna wstęp do kolejnego story upgrade w klasztorze i leczenie w mieście. Po starciu z ostatnim bossem, 2 duchy i telepatka z 1 hp. Mam nadzieje ze nic mnie nie spotka po srodze do yorotusk, gdzie zaczyna się kolejna przygoda…
musicer
Posty: 220
Rejestracja: 02 lut 2020, 11:28
Has thanked: 190 times
Been thanked: 23 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: musicer »

Już duzo udalo mi się skompletować:)
Chodzi mi po głowie FL61
https://greenbrier-games-inc.myshopify. ... 7066881175

Ktoś ma? Jak ten metalowy znacznik sprawdza się?

Przesylka samemu troche drogo wychodzi, ale w kilka osób i przez polamer można by ograniczyć koszt, choć czas przesylki to teraz pewnie moze byc znacznie wydłużony.
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Dazir »

Mam, wyglada super w szczególności z tym czymś co jest w pudełku. Gram tylko z tym, ale Można spokojnie zastąpić inna figurka reprezentująca drużynę.
Awatar użytkownika
_Ukasz
Posty: 197
Rejestracja: 24 wrz 2020, 08:37
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 40 times
Been thanked: 70 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: _Ukasz »

Dazir pisze: 18 lut 2022, 14:45 Mam, wyglada super w szczególności z tym czymś co jest w pudełku. Gram tylko z tym, ale Można spokojnie zastąpić inna figurka reprezentująca drużynę.
Ja sobie zastąpiłem taką :D

Spoiler:
musicer
Posty: 220
Rejestracja: 02 lut 2020, 11:28
Has thanked: 190 times
Been thanked: 23 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: musicer »

Hmm, w takim stanie muszą być bardzo skuteczni... ;)
"Always look on the bright side of life"...
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 61 times
Been thanked: 167 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: strid3rr »

I cyk, mamy sklep!

"Announcing our Grand Opening! In addition to our US online store, we now have the UK and EU storefronts open. Of course you are able to visit any one of them, but what it means is that if you go to the one closest to you, you will be able to buy the games we have local to your shipping region. For our grand opening, ALL Folklore is 25% off. The discount will automatically show up in your shopping cart when you go to check out."

O ile sklep dla UK rzeczywiście jest, tak dla EU jeszcze nie. Nie wiem czy ten z UK ma obsługiwać też Europę, bo jeśli tak, to pewnie nadal będziemy mieć podatek i cło do opłacenia.
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 860 times
Been thanked: 631 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: bajbaj »

strid3rr pisze: 21 lut 2022, 19:40 I cyk, mamy sklep!

"Announcing our Grand Opening! In addition to our US online store, we now have the UK and EU storefronts open. Of course you are able to visit any one of them, but what it means is that if you go to the one closest to you, you will be able to buy the games we have local to your shipping region. For our grand opening, ALL Folklore is 25% off. The discount will automatically show up in your shopping cart when you go to check out."

O ile sklep UK rzeczywiście jest tak dla EU jeszcze nie ma. Nie wiem czy ten z UK ma obsługiwać Europę, bo jeśli tak, to nadal będziemy mieć podatek i cło do opłacenia.
Świetne wieści. Polecam pobawić się koszykiem - rzeczywiście nalicza ten fajny rabat. Wiem, na razie prawie nie ma czego do niego wrzucać, ale ... powyżej pewnej kwoty nie dolicza podatku (na pewno już powyżej 150 funtów - wiem, że są jakieś przepisy w tej sprawie, u nas UC automatycznie odprawia np. do 150 USD). A zatem pozostaje na miejscu do opłacenia tylko 23% VAT i 8,50 PLN opłaty pocztowej. Wysyłka nawet z UK wychodzi bardzo przyzwoicie - dodałem testowo 5 pudeł podstawki i wyszło 30GBP za transport.

Teoretycznie podatek naliczany w UK, to właśnie brytyjski VAT (19%), przez co paczka powinna automatycznie zostać zwolniona z kontroli celnej i trafić do odbiorcy. To dotyczy jednak tylko mniejszych kwot. Przy większych nie ma zmiłuj się - musimy odprawić paczuchę w pocztowym urzędzie celnym.
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Dazir »

sklep super sprawa, bo wreszcie można w ludzkich cenach dokupić brakujące elementy - jeżeli pojawią sie w ofercie.
Ja natomiast czekam na następny KS - tym razem marzy mi się więcej itemów, road/off road i pozostałych dodatków. Niekoniecznie nowe story, a ulepszenie i rozbudowa już istniejących. Trochę więcej (lepszej jakości) figurek też nie zaszkodzi. Biorę wszystko w ciemno.
Aha a największym marzeniem jest upgrade mapy - ta oryginalna jest po prostu paskudna.
Grahf
Posty: 162
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 25 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Grahf »

Paczka z Greenbrier Games przyszła.
Miałem nie kupować, ale po kilku miesiącach się złamałem i kupiłem Creature Crate do Folklore the Affliction.
152 figurki do podstawki i dwóch dużych dodatków.
Tylko nie wiem kiedy taką masę figurek pomaluję...
Chyba tylko bohaterów, a resztę np Sun Drop.

Jeśli kogoś interesują koszta.

199 USD + 100 USD przesyłka (z Stanów do Niemiec około 7 dni, w tym cztery w USA). Ściągło mi z karty 266,90 Eur.
Od kwoty 199 USD zadeklarowanej na przesyłce, cło wyszło 33,49 Eur + 6 Eur dla DHL za obsługę importu.

Tanio nie jest, ale hobby to hobby 8) .
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1646
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 360 times
Kontakt:

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Sir_Yaro »

Grahf pisze: 02 mar 2022, 21:28 199 USD + 100 USD przesyłka (z Stanów do Niemiec około 7 dni, w tym cztery w USA). Ściągło mi z karty 266,90 Eur.
W jaki sposób 199+100 zsumowało się do 266 ??
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Jiloo »

Sir_Yaro pisze: 02 mar 2022, 22:36
Grahf pisze: 02 mar 2022, 21:28 199 USD + 100 USD przesyłka (z Stanów do Niemiec około 7 dni, w tym cztery w USA). Ściągło mi z karty 266,90 Eur.
W jaki sposób 199+100 zsumowało się do 266 ??
Dolary na Euro?
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Grahf
Posty: 162
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 25 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Grahf »

Nie mieszkam w Polsce i płaciłem kartą w Euro :wink: .
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1646
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 360 times
Kontakt:

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Sir_Yaro »

Jiloo pisze: 02 mar 2022, 22:38
Sir_Yaro pisze: 02 mar 2022, 22:36
Grahf pisze: 02 mar 2022, 21:28 199 USD + 100 USD przesyłka (z Stanów do Niemiec około 7 dni, w tym cztery w USA). Ściągło mi z karty 266,90 Eur.
W jaki sposób 199+100 zsumowało się do 266 ??
Dolary na Euro?
O jaaaa..... :D nie zauważyłem zmiany waluty. SORRY! :D
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 860 times
Been thanked: 631 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: bajbaj »

Grahf pisze: 02 mar 2022, 21:28 Paczka z Greenbrier Games przyszła.
Miałem nie kupować, ale po kilku miesiącach się złamałem i kupiłem Creature Crate do Folklore the Affliction.
152 figurki do podstawki i dwóch dużych dodatków.
Tylko nie wiem kiedy taką masę figurek pomaluję...
Chyba tylko bohaterów, a resztę np Sun Drop.
(...)
Po pierwsze gratulacje! Po drugie - nie musisz przecież malować wszystkiego od razu. Możesz pomalować to, co pojawia się w podstawce na początek. Ja np. tak zrobiłem - pomalowałem czwórkę bohaterów i wszystkich złoli z podstawki. Śmiało mogę teraz dograć cały story journal. Przed odpaleniem Dark Tales pomaluję kolejną partię:-)
Rbsn
Posty: 198
Rejestracja: 27 gru 2016, 12:19
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 32 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Rbsn »

Grahf pisze: 02 mar 2022, 21:28 Paczka z Greenbrier Games przyszła.
Miałem nie kupować, ale po kilku miesiącach się złamałem i kupiłem Creature Crate do Folklore the Affliction.
152 figurki do podstawki i dwóch dużych dodatków.
Tylko nie wiem kiedy taką masę figurek pomaluję...
Chyba tylko bohaterów, a resztę np Sun Drop.

Jeśli kogoś interesują koszta.

199 USD + 100 USD przesyłka (z Stanów do Niemiec około 7 dni, w tym cztery w USA). Ściągło mi z karty 266,90 Eur.
Od kwoty 199 USD zadeklarowanej na przesyłce, cło wyszło 33,49 Eur + 6 Eur dla DHL za obsługę importu.

Tanio nie jest, ale hobby to hobby 8) .

Kurcze ja bardzo lubię figurki w grach ale w folklore odpuściłem bo tyle kasy za taka słaba jakość to przesada. Zamiast tego kupiłem fantasy series 1 i mam proxy to praktycznie wszystkich gier w uniwersach fantasy, polecam taka opcję.
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Dazir »

Faktycznie pomimo, ze gra jest genialna to cierpi z powodu (chyba) budżetu lub konsekwencji. Niektóre elementy są cholernie niedopracowane graficznie/jakościowo. Nawet w samych figurkach, jedne są naprawdę fajne, szczegółowe i klimatyczne a inne płaskie i wycięte z ziemniaka.
Mam tez fantasy series 1 i moim zdaniem jakość jest na tym samym jeżeli nie ciut niższym poziomie.
Stnadees natomiast są bardzo ładne i dość dobrej jakości. Dla mnie to problem, bo ja „muszę” mieć figurki:)
ODPOWIEDZ