2os - X-WING czy SW: Imperium Atakuje

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
kwiatech
Posty: 542
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

2os - X-WING czy SW: Imperium Atakuje

Post autor: kwiatech »

Witam,
Przymierzam się z moja drugą połową do zakupu x-wing (typowy bitewniak 2os) albo imperium atakuje (tutaj pewnie tylko tryb skirmish). Niestety nie wiemy na którą się zdecydować. W żadną z tych pozycji nie graliśmy i prosimy o pomoc.
Nadmienię tylko, że musi to być świat SW :)
Dzięki!
Awatar użytkownika
Sokoov
Posty: 59
Rejestracja: 28 mar 2011, 17:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 2os - X-WING czy SW: Imperium Atakuje

Post autor: Sokoov »

Miałem chwile x-winga i niestety trzeba wpompowac tam gruba forsę, żeby gra nabrała rumieńców. Inaczej wszystko kończy się na rzucaniu kostkami. Słaba frajda.

W IA nie grałem, ale może Star Wars LCG? Podstawka + jeden/dwa małe dodatki i można się sporo ubawic. Nawet na samej podstawce miło pograsz. O ile nie masz w planach turniejów.
Zakapior
Posty: 12
Rejestracja: 29 gru 2014, 15:14

Re: 2os - X-WING czy SW: Imperium Atakuje

Post autor: Zakapior »

Sokoov pisze:Miałem chwile x-winga i niestety trzeba wpompowac tam gruba forsę, żeby gra nabrała rumieńców. Inaczej wszystko kończy się na rzucaniu kostkami. Słaba frajda.

Tfu, tfu - cóż to za bolesna i jakże nieprawdziwa opinia o X-Wing.

Chcesz powiedzieć, że w grze, która zawiera w sobie niesamowicie dużo elementów strategicznych (eskadra jest do złożenia ze 100 pkt do wydania w dowolny sposób, co otwiera wiele możliwości do kreatywnego zastosowania kart), konieczności posiadania umiejętności przewidywania ruchów swojego przeciwnika (manewr raz ustawiony nie można zmienić), ustawienia asteroid na planszy i ostatecznie umiejętne latanie tak by mieć wroga w polu rażenia, skupia się tylko na rzucaniu kośćmi?

Oczywiście, jak chce się mieć więcej opcji to trzeba dokupić nowe statki (wszystkie modele są pomalowane i bardzo dobrze wykonane), ale nie można tak upraszczać czegoś na czym się...ekhm...nie zna.

X-Wing jest wart polecenia - krótkie pojedynki (turniejowo 75 min.), niesamowita regrywalność, bardzo przyjazna społeczność, rzeczywista konieczność dobrej oceny dystansu plus można wstawić do gabloty, tak by sobie ładnie na półce stały :D.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: 2os - X-WING czy SW: Imperium Atakuje

Post autor: Rocy7 »

Zakapior pisze:
Sokoov pisze:Miałem chwile x-winga i niestety trzeba wpompowac tam gruba forsę, żeby gra nabrała rumieńców. Inaczej wszystko kończy się na rzucaniu kostkami. Słaba frajda.
Tfu, tfu - cóż to za bolesna i jakże nieprawdziwa opinia o X-Wing.
tez grałem w X-Winga i potwierdzam prawdziwosc opini Sokkov starter to w zasadzie demo szybko sie znudzi i daje mało możliwości zarówno jeśli idzie o konfiguracje jak i regrywalność. Poza tym "taktyka" opiera sie na manewrowaniu nie ma tu skali bitew a Capital Ships są bardzo drogie. Trzeba sporo zainwestować by w pełni cieszyć sie grą. X-Wing to LCG tyle, że z okrętami.
Minimum to dwa startery + 2 okrety.

Jedyny plus tego systemu to całkiem spora ilość graczy więc turniejowo jeszcze jakoś sie broni.

Atak Imperium polecam to dużo lepszy wybór choć najlepiej sie sprawdzi jako dungeon crawler w trybie kampanii, nie wiem na ile sensowny jest skirmish.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: 2os - X-WING czy SW: Imperium Atakuje

Post autor: Jacek_PL »

O ile podstawka do X-Winga to faktycznie demo, o tyle za cenę startera do Imperium Atakuje można spokojnie kupić do X-Winga podstawkę + cztery małe dodatki lub podstawkę i dwa dodatki z asami. Takie zestawy w zupełności wystarczą aby w pełni cieszyć się grą i moim zdaniem na 2 osoby jest to zdecydowanie lepsza opcja.
kwiatech
Posty: 542
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: 2os - X-WING czy SW: Imperium Atakuje

Post autor: kwiatech »

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem.
Jeśli chodzi o star wars LCG to odpada.
Rzeczywiście biorąc pod uwagę cenę zestawu startowego IA to za tą cenę mamy podstawkę x-wing + kilka myśliwców.
Kolejne pytanie skieruje w temacie o x-wing :)
ODPOWIEDZ