Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Fojtu
Posty: 3367
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1255 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Fojtu »

Koziełło pisze: 08 lip 2022, 12:56
NestorZolo pisze: 08 lip 2022, 12:48 Teraz kamienie:
2 graczy - 18/2 = 9 na gracza
3 graczy - 18/3 = 6 na gracza
4 graczy - 18/4 = 4,5 na gracza
5 graczy - 18/5 = 3,6 na gracza
Tego nie rozumiem zupełnie. Jeśli pamięć mnie nie myli liczba kamieni milowych, które możesz zdobyć nie jest limitowana w żaden sposób liczbą kart itp. W danej rundzie dany kamień milowy zdobywa każdy, kto spełnił warunki (nawet wszyscy gracze) i reszta kart wypada. A to w jakim tempie będą one schodziły raczej nie zależy od liczby graczy.
Chodzi zapewne o to, że w grze 2 osobowej w praktyce zbierzesz więcej kamieni ze względu na mniej graczy tworzących alternatywne ścieżki rozwoju.
Gosterq
Posty: 201
Rejestracja: 11 sty 2016, 22:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 30 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Gosterq »

Też nie rozumiem tego z kamieniami milowymi, bo nie da się tego wyliczyć. Tempo ich schodzenia zależy tylko i wyłącznie od graczy, i od tego co planują zrobić.
Jesli chodzi o pracowników 1x to nie należy brać pod uwagę tylko ich ilości względem graczy, ale też rozmiar mapy, ilość domków, zapotrzebowanie na produkty. Ja gram wg instrukcji i nie mam z tym żadnego problemu. Można sobie zrobić homerule i odjąć po jednym pracowniku na 5ciu graczy, ale nie wydaje mi się żeby to było dobre ;-)
W grze na 2 osoby jest niby po 1 pracowniku na gracza (te 50%), a rozgrywka jednak różni się znacznie od pozostałych składów osobowych ;-)
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Abizaas »

NestorZolo pisze: 08 lip 2022, 12:48 jeśli chodzi o karty, to mnie dziwi, że np. takich kelnerek jest tyle samo w rozgrywce 2-osobowej i 5-osobowej. Wg. mnie się to nie skaluje. Rozumiem jednak, że Tobie to nie przeszkadza :P
Grałem 5 osobowe partie i nie mieliśmy problemu z kończącymi się kartami (poza oczywiście specjalnymi 1x).
NestorZolo pisze: 08 lip 2022, 12:48 Teraz kamienie:
2 graczy - 18/2 = 9 na gracza
3 graczy - 18/3 = 6 na gracza
4 graczy - 18/4 = 4,5 na gracza
5 graczy - 18/5 = 3,6 na gracza
Co do kamieni, to tak samo jak pisał Koziełło - nie rozumiem w czym problem, większość kamieni milowych i tak jest dopasowana do tempa gry - w wczesnej fazie polujemy na kamienie milowe dotyczące rekruterek, instruktora, kelnerek, zamrażarkę i pierwsze reklamy, potem celujemy w bardziej złożone kamienie jak te od zaawansowanych reklam jak samolot/radio i na końcu ścigamy się po kamień zastępujący Dyrektora Finansowego. Kamienie milowe działają tak samo dobrze w 2 osobowym jak i w 5 osobowym składzie.

Różnice w odczuciach gry spowodowane liczbą graczy nie pochodzą z innej liczby kart, a raczej innych zależności. Zwróćmy uwagę choćby na to, że dwuosobowy FCM jest grą o sumie zerowej.

A z ciekawości - jakie opinie o grze póki co? Podoba się, czy coś gryzie?

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
NestorZolo
Posty: 333
Rejestracja: 29 lis 2019, 08:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 506 times
Been thanked: 123 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: NestorZolo »

Z tymi kamieniami to mnie trochę poniosło. Faktycznie ciężko to wyliczyć, ale mniej więcej chodziło mi o to, o czym napisał Fojtu :)

Gierka mnie bardzo pociąga. Jeśli chodzi moich współgraczy, to trochę marudzą, ale znacznie mniej niż przy Zimbabwe. Póki co gramy całkowicie po omacku. Zimbabwe oczywiście jeszcze nie przekreślam, jednak raczej będę starał się najpierw ograć współgraczy FCM-em. Co mi się najbardziej podoba, to właśnie otwartość zatrudniania pracowników. Na początku są plany na niewiadomo co, a później rzeczywistość weryfikuje.
1.GWT, 2.BrassB, 3.Madeira, 4.Wildcatters, 5.ProjektGaja, 6.Skymines, 7.KlanyKaledonii, 8.Yokohama, 9.Endeavor, 10.Tyrrants, 11.Hansa, 12.A&K
Gosterq
Posty: 201
Rejestracja: 11 sty 2016, 22:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 30 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Gosterq »

Gracie z modułem Hard Choice? Jeśli nie, to polecam zaimplementować. Wystarczy do tego kilka jakichkolwiek znaczników. Zmniejszy to ilość kamieni milowych per gracz w rozgrywkach na mniejszą ilość osób, oraz jasno wskaże otwarcia uznawane za sensowniejsze :-)
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2015
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1488 times
Been thanked: 1141 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Bruno »

Gosterq pisze: 08 lip 2022, 15:36 Gracie z modułem Hard Choice?
Skąd ten moduł? (przeszukanie forum BGG nie dało żadnych odpowiedzi).
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Gosterq
Posty: 201
Rejestracja: 11 sty 2016, 22:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 30 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Gosterq »

Bruno pisze: 09 lip 2022, 00:13 Skąd ten moduł?
Moduł jest z dodatku.
Widzę, że na bgg jest spolszczenie instrukcji, więc pozwolę sobie skopiować:

"Umieść "usuń po drugiej turze" na następujących stosach kamieni milowych:
• Pierwszy reklamowany burger
• Pierwsza reklamowana pizza
• Pierwszy reklamowany napój
• Pierwszy wyszkolony pracownik
Umieścić "usuń po trzeciej turze" na kolejnym kamieniu milowym:
• Pierwsze zatrudnienie trzech pracowników w jednej turze

W fazie czyszczenia w drugiej turze jeżeli na którymś z kamieni milowych leży żeton "usuń po
drugiej turze” , usuń je. Nie będą już dostępne.
Zrób to samo po ukończeniu 3 tury."

Do wprowadzenia modułu jest potrzebnych 5 znaczników, które będą przypominały u usunięciu danych kamieni milowych.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3341
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1960 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Ardel12 »

Zagrałem już 6 partii. 3 partie w 2os i 3 partie 3os. Gra mi się dalej wybitnie podoba, ale muszę przyznać, że większą przyjemność czerpię z gier w większą liczbę osób. Plansza jest większa i jest nie tylko więcej opcji, ale też zmian wprowadzanych przez pozostałych graczy. Na 2os jak wielu wspominało wcześniej ma się poczucie grania w szacho podobną grę. Musimy obserwować i reagować na poczynania przeciwnika. Nie jest to dla mnie minus, gdyż jest to wtedy pojedynek tytanów-restauratorów.

Gram w podstawkę i wciąż pojawiają się bardzo ciekawe zagrania, które potrafią wywrócić sytuację na planszy do góry nogami. Gram w stałej ekipie i wszyscy mamy dzięki temu podobne doświadczenie z grą.

Ostatnio rozważałem możliwe kontry na restauratora, który poszedł w każdy produkt(może produkować wszystko w niewielkich ilościach) i reklamuje różne produkty. I tak:
Spoiler:
Są w podstawce inne sposoby walki z takim przypadkiem? U mnie często każdy z graczy produkuje wszystko i ciężko odpędzić takowych od "moich" domków :D
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1658
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 275 times
Been thanked: 860 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: XLR8 »

Ardel12 pisze: 09 lip 2022, 08:43 U mnie często każdy z graczy produkuje wszystko i ciężko odpędzić takowych od "moich" domków :D
Radio na kilka domów + mistrz burgerów/pizzy spokojnie powinien na chwilę załatwić sprawę. W ostatniej partii nawet na dwie rundy udało mi się odpalić Luxury Managera, bo nikt nie był w stanie spełnić zapotrzebowania choć w połowie. :twisted:
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3341
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1960 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Ardel12 »

Czyli rozwiązanie, które zaproponowałem w spoilerze, by nie psuć zaczynającym wyszukiwania kontry :)
Flood danego produktu potrafi załatwić nam takie zagranie jak piszesz, ale na dwie rundy to przeciwnicy musieli nie ogarnąć. Zakup i wyszkolenie 1-2 ekspertów załatwi nam tonę produktu w kolejnej rundzie, a z +10 do ceny to niestety nie zostaniesz wybrany na 100%

U mnie chyba raz komuś się udało ugrać +10$, ale to przy jakiś mini sprzedażach na początku partii, jak reszta planowała walkę długodystansową.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4598
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: warlock »

*edytowałem posta i ujednoliciłem formę pliku ;)

No dobra, laminatory i mazaki suchościeralne w dłoń! :)
http://kawanaplansze.znadplanszy.pl/wp- ... odatek.pdf

Zrobiłem tłumaczenie Osiągnięć z dodatku THE KETCHUP MECHANISM AND OTHER IDEAS, do zalaminowania i wykorzystania z polską wersją gry podstawowej (bez konieczności posiadania elementów z dodatku). Tłumaczenie Osiągnięć nie uwzględnia niepotrzebnych odniesień modułów z dodatku i jest w pełni kompatybilne z polską podstawką (starałem się trzymać portalowej terminologii). ;) Można powiedzieć, że to taki darmowy moduł, który OGROMNIE zmienia rozgrywkę ;). Podrzucam też Osiągnięcia przepisane z tłumaczenia portalu. Obie strony pliku pliki mają pozostawione przeze mnie miejsce do wpisywania aktualnej wysokości wypłacanych pensji ;). Plik do obustronnego wydruku!
Ostatnio zmieniony 21 sie 2022, 07:19 przez warlock, łącznie zmieniany 10 razy.
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Toudi »

A czy wiadomo może cokolwiek czy Portal wyda dodatek? albo że nie planuje?
xydorux
Posty: 34
Rejestracja: 31 maja 2021, 10:51
Has thanked: 15 times
Been thanked: 43 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: xydorux »

Toudi pisze: 01 sie 2022, 11:59 A czy wiadomo może cokolwiek czy Portal wyda dodatek? albo że nie planuje?
Byli pytani kilka razy i przy różnych okazjach. Nic konkretnego nie powiedzieli, natomiast przekaz był raczej taki, że chcieli by wydać, ale wciąż obserwują sprzedaż podstawki + kontakt z autorami jest trudny i wymaga wiele pracy co nieco hamuje optymizm. Myślę, że sytuacja na rynku jest na tyle dynamiczna, że wiele się może wydarzyć i o ile na początku roku byłem pewny, że w to wejdą, tak patrząc teraz już nie jestem taki pewien. Sam dodatek pewnie tani nie będzie, zwykle dodatkiem zainteresowany jest tylko jakiś procent ludzi, którzy mają podstawkę. Plus byłoby to duże ogłoszenie, więc spodziewałbym się takiej informacji na ich Portalconie
maslopi
Posty: 45
Rejestracja: 02 mar 2022, 14:18
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: maslopi »

warlock pisze: 31 lip 2022, 17:46 No dobra, laminatory i mazaki suchościeralne w dłoń! :)

Zrobiłem tłumaczenie Kamieni Milowych z dodatku THE KETCHUP MECHANISM AND OTHER IDEAS, do zalaminowania i wykorzystania z polską wersją gry podstawowej (bez konieczności posiadania elementów z dodatku). Tłumaczenie Kamieni Milowych nie uwzględnia niepotrzebnych odniesień modułów z dodatku i jest w pełni kompatybilne z polską podstawką (starałem się trzymać portalowej terminologii). ;) Można powiedzieć, że to taki darmowy moduł, który OGROMNIE zmienia rozgrywkę ;).
http://kawanaplansze.znadplanszy.pl/wp- ... owe-PL.pdf (wyłapałem dwie drobne literówki, wieczorem wprowadzę korektę ;)).

Podrzucam też Kamienie Milowe przepisane z tłumaczenia portalu. Oba pliki mają pozostawione przeze mnie miejsce do wpisywania aktualnej wysokości wypłacanych pensji ;).
http://kawanaplansze.znadplanszy.pl/wp- ... owe-PL.pdf
Super, dzięki za wrzutkę!
Ale pytanko: Jesteś może w stanie zrobić te kamienie spójnie w dowolnej z tych dwóch wersji, tak, żeby można było je sobie dwustronnie wydrukować na jednej karcie do zalaminowania? Tj. obie pionowo, tak jak na podstawce, lub obie poziomo, jak w katchupie?
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4598
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: warlock »

maslopi pisze: 01 sie 2022, 15:11 Super, dzięki za wrzutkę!
Ale pytanko: Jesteś może w stanie zrobić te kamienie spójnie w dowolnej z tych dwóch wersji, tak, żeby można było je sobie dwustronnie wydrukować na jednej karcie do zalaminowania? Tj. obie pionowo, tak jak na podstawce, lub obie poziomo, jak w katchupie?
Ujednoliciłem plik zgodnie z prośbą (bardzo zresztą słuszną), daj znać, czy tak jest ok - edytowałem pierwotnego posta. ;)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4598
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: warlock »

Obrazek
Bracia i siostry restauratorzy - jedna rzecz, ku przestrodze: wszystkie druki FCM z uporem maniaka źle oznaczają najmniejszy samolot. W tej grze samoloty mają szerokość odpowiednio 1, 3, 5 pól, a ten najmniejszy ma cyferkę nadrukowaną w poziomie (co sugeruje odczytowanie go jako takiego o szerokości 2), a powinien mieć ją nadrukowaną w pionie ;). Z samolotów korzystamy tak jak na zdjęciu, najmniejszy lata tylko wzdłuż pojedynczej linii.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4472
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2040 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: PytonZCatanu »

Przy każdej partii w FCM zawsze ktoś przy stole o tym nie wie, zaczyna się sprawdzanie w intrukcji itp.

A wystarczy w X dodruku wreszcie to poprawić.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Tringa »

Hejo,

Napisałam do Splottera czy planują dodruk Ketchupu/wydanie go po pl. Oto odpowiedź:
I'm afraid that there are no plans for that right now and to be honest I don't think there will be plans for a print run of the expansion in Polish, sorry! I think it's not really viable unfortunately :(
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: japanczyk »

Huh, ciesze sie, ze nie sprzedałem Ketchupu w tkaim razie...
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2015
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1488 times
Been thanked: 1141 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Bruno »

Tringa pisze: 03 sie 2022, 14:19 Hejo,

Napisałam do Splottera czy planują dodruk Ketchupu/wydanie go po pl. Oto odpowiedź:
I'm afraid that there are no plans for that right now and to be honest I don't think there will be plans for a print run of the expansion in Polish, sorry! I think it's not really viable unfortunately :(
Ale jaki jest cel tego posta?
Sam Portal mówi, że kwestia dodatku jest niejasna i póki co nic nie obiecują.
Natomiast, jeśli za pół roku miałoby się coś w tej materii zmienić, to będą to ogłaszać innymi kanałami niż korespondencją z indywidualną klientką.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Tringa »

Cel jest taki, że może ktoś byłby zainteresowany dodatkiem (jak np. ja), i żeby nie musiał szukać, bo obecnie nie ma jak go dostać po eng, a po pl raczej go nie będzie szybko.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: japanczyk »

Bruno pisze: 03 sie 2022, 14:28
I'm afraid that there are no plans for that right now and to be honest I don't think there will be plans for a print run of the expansion in Polish, sorry! I think it's not really viable unfortunately :(
Ale jaki jest cel tego posta?
Sam Portal mówi, że kwestia dodatku jest niejasna i póki co nic nie obiecują.
Natomiast, jeśli za pół roku miałoby się coś w tej materii zmienić, to będą to ogłaszać innymi kanałami niż korespondencją z indywidualną klientką.
Jak to jaki cel?
Splotter napisał "Nie wydaje mi się, żeby były plany, nie wydaje mi się, żeby to było wykonalne" - to raczej dosyć jasny komunikat
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2015
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1488 times
Been thanked: 1141 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Bruno »

japanczyk pisze: 03 sie 2022, 15:09
Bruno pisze: 03 sie 2022, 14:28
I'm afraid that there are no plans for that right now and to be honest I don't think there will be plans for a print run of the expansion in Polish, sorry! I think it's not really viable unfortunately :(
Ale jaki jest cel tego posta?
Sam Portal mówi, że kwestia dodatku jest niejasna i póki co nic nie obiecują.
Natomiast, jeśli za pół roku miałoby się coś w tej materii zmienić, to będą to ogłaszać innymi kanałami niż korespondencją z indywidualną klientką.
Jak to jaki cel?
Splotter napisał "Nie wydaje mi się, żeby były plany, nie wydaje mi się, żeby to było wykonalne" - to raczej dosyć jasny komunikat
Ja rozumiem wypowiedź pracownika Splottera. Nie rozumiem natomiast celu cytowania jej tu.
Przecież ze strony Portalu też nie ma żadnych obietnic ani terminu wydania tego dodatku po polsku. Cóż więc dodaje nam ta informacja, nie będąca przecież żadnym wiążącym stanowiskiem firmy?
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4472
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2040 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: PytonZCatanu »

Bruno pisze: 03 sie 2022, 15:32]
Ja rozumiem wypowiedź pracownika Splottera. Nie rozumiem natomiast celu cytowania jej tu.
Przecież ze strony Portalu też nie ma żadnych obietnic ani terminu wydania tego dodatku po polsku. Cóż więc dodaje nam ta informacja, nie będąca przecież żadnym wiążącym stanowiskiem firmy?
No taka, że szanse maleją.... 🙄 Szkoda 😔
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2015
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1488 times
Been thanked: 1141 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Bruno »

Tylko bez paniki :wink:
Splotter od dawna prowadzi politykę robienia wznowień swoich tytułów co kilka lat. Więc jeszcze nic straconego! Temat wróci, a my tymczasem, bez presji, spokojnie zdążymy ograć podstawkę :D
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
ODPOWIEDZ