Koszulki na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
SosnowyPatyk
Posty: 159
Rejestracja: 20 gru 2021, 21:51
Has thanked: 113 times
Been thanked: 123 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: SosnowyPatyk »

Dzięki Wam obydwojgu za szybką odpowiedź - biorę się za składanie zamówienia ;)
komu? czemu? - ludziom, osobom, planszówkom
z kim? z czym? - z osobą, z planszówką
ludzią - narzędnik słowa ludzia, gdyby istniało ;)
Tdx22
Posty: 22
Rejestracja: 20 mar 2021, 20:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Koszulki na karty

Post autor: Tdx22 »

Witam
Gdzie znajdę lub jakie zastosować koszulki do gry Machina Arkana
Pozdrawiam
Top U-Boat , Sword&Sorcery, Alone, Machina Arcana, Zona Czarnobyla , War Of Warcraft wersja Pl :)
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 837
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 268 times
Been thanked: 250 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Dako »

Tdx22 pisze: 01 lis 2022, 10:00 Witam
Gdzie znajdę lub jakie zastosować koszulki do gry Machina Arkana
Pozdrawiam
Rozpiski są tu: https://www.sleeveyourgames.com/sleeves ... ina-arcana
albo tu: https://boardgamegeek.com/geeklist/1645 ... s?page=141
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 426
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 114 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: ScorpZero »

Dzisiaj się pierwszy raz zawiodłem na Sloycy. :(
Chciałem zakoszulkowac Zombicide i pomimo, że koszulki powinny pasować to jest kicha.

Obrazek

2 karty z lewej Rebel Mini American Premium 41x63
4 karty od prawej Sloyca Mini American 41x63, z czego dwie pierwsze to jedna paczka koszulek, kolejne dwie inna paczka koszulek. Pierwsze dwie praktycznie wystają na ~0,5mm, drugie dwie są... powiedzmy, że okish tak mocno na styk. Jednak ja lubię mieć zapas, bo karta wtedy jest bezpieczniejsza. Także dla mnie takie okish tutaj odpada.

Ogólnie to można przeboleć różnice między paczkami w Sloycy, jeżeli jest jakiś nadmiarowy zapas 1-2mm na błędy, ale w tym przypadku to tragedia.
enrico2000
Posty: 15
Rejestracja: 15 wrz 2020, 21:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: enrico2000 »

W ostatnim czasie znów dokupowaliśmy koszulki.
Mam kolejne spostrzeżenia.
Portale jak wspominałem dobra przejrzystość i grubość lecz widzę iż często są troszkę większe. Zależy co kto lubi. Ja osobiście jednak preferuje takie na wcisk.
Spróbowałem tez Mayday CCG. Jak dla mnie bez szału. Niewiele lepsze od podstawowych Rebeli, które jak wiemy są beznadziejne.
Graliśmy również w BR, kumpel użył tam Rebela Premium i muszę przyznać, że chyba spróbuje je przy najbliższej okazji. Nie sklejały się jak podstawowe, fajna grubość i przejrzystość.
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 426
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 114 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: ScorpZero »

Spoiler:
O ile zwykłych Rebeli nie lubię, bo się kleją, o tyle Premium są całkiem spoko. Powiedziałbym, że taki poziom Sloycy zwykłych, tylko może trochę mniej rozstrzału między paczkami i trochę mniej mleczne.
Minus to niestety cena, bo zazwyczaj wychodzą sporo drożej.
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 89 times
Been thanked: 198 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: menelobej »

Nie wiem czemu nie ma tego gdzieś wyboldowanego, ale koszulki poniżej 10-11 PLN za standardowe koszulki to trochę loteria (wyłączając zamówienia grupowe np. na Paladiny). Muszę tu pochwalić Sleeve Kings bo w w swojej kategorii 60 mikronów trzymają poziom. Ale wszelkie Rebele, Sloyki i Maydaye i temu podobne to jednak bardziej wiara w dobre intencje producenta niż w końcowy efekt. I to nie jest żadna złośliwość, tylko wieloletnie doświadczenie.
Kurzynsky
Posty: 137
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:40
Has thanked: 50 times
Been thanked: 26 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Kurzynsky »

A czy ktoś sprzedaje koszulki które mają zaokrąglone narożniki ? Czy zbyt wiele oczekuje od tego świata ?;)
Awatar użytkownika
preshiq
Posty: 266
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:36
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 262 times
Been thanked: 108 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: preshiq »

Dla mnie również Rebel Premium to najlepszy kompromis pomiędzy ceną a jakością.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4614
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Mr_Fisq »

Ostatnio wszystko pakuję w Rebel Longsleeve Premium, koszulki się sprawdzają, ja w końcu nie mam 5 różnych typów koszulek w jednym rozmiarze... a tu okazuje się, że w hexplore muszę przeprosić się z czymś cieńszym niż premiumy bo karty w koszulkach nie mieszczą w pudełkach :\

Co polecacie w zbliżonym rozmiarze (63,5x89)? Interesują mnie koszulki które "są na rynku", a nie "bywają czasem", albo "zamów se na zbiorówce".
Zwykłe Rebele?
Sleeve kingi?
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Mr_Fisq pisze: 17 lis 2022, 20:22 (…) w hexplore muszę przeprosić się z czymś cieńszym niż premiumy bo karty w koszulkach nie mieszczą w pudełkach :\
Ja zrezygnowałem z pudełek. Zapakowałem karty w worki strunowe i się mieści. Tym bardziej ze mma Hero Chest, więc pozbyłem się postaci na rzecz dodatkowej tacki.
Co polecacie w zbliżonym rozmiarze (63,5x89)? Interesują mnie koszulki które "są na rynku", a nie "bywają czasem", albo "zamów se na zbiorówce".
Zwykłe Rebele?
Sleeve kingi?
Osobiście mam awersję do cienkich koszulek, jedyne jakie tolerowałem przez jakiś czas to były pro fit, ale musiałbyś sprawdzić czy karty HEXplore It lubią się z takim dopasowaniem. Jakby co mogę sprawdzić, jeśli jeszcze mam jakieś pro fity.
Któraś marka się chwaliła że ich cienkie koszulki są lepsze niż reszta rynku bo mają 60 μm. Sloyca?
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: krwlng »

Jiloo pisze: 17 lis 2022, 20:38 Któraś marka się chwaliła że ich cienkie koszulki są lepsze niż reszta rynku bo mają 60 μm. Sloyca?
Sloyca nie-premium ma 70 μm, Sleeve King ma 60 μm
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 89 times
Been thanked: 198 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: menelobej »

krwlng pisze: 17 lis 2022, 21:40
Jiloo pisze: 17 lis 2022, 20:38 Któraś marka się chwaliła że ich cienkie koszulki są lepsze niż reszta rynku bo mają 60 μm. Sloyca?
Sloyca nie-premium ma 70 μm, Sleeve King ma 60 μm
Tak, Sleeve Kings ma 60 μm i muszę powiedzieć, że są naprawdę dobrej jakości jak na produkt standardowy. No i trzymają wymiary.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4614
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Mr_Fisq »

Hexplore It: VotDK - karty z podstawki w Sleeve kingach wchodzą na ścisk do pudełek. Niestety14 dodatkowych questów z dodatku pewnie już nie wejdzie; zrobię jeszcze próbę na cienkich rebelach, ale chyba sugestia Jiloo żeby zrezygnować z pudełek będzie najbardziej praktyczna.

Edit:
Sprawdziłem cienkie Rebele, jest luźniej, ale nie widzę szans na dociśnięcie tam jeszcze 14 kart z dodatku.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
slaszy
Posty: 2
Rejestracja: 25 kwie 2019, 14:10

Re: Koszulki na karty

Post autor: slaszy »

GREAT WESTERN TRAIL (1 / 2 edycja - identyczny rozmiar kart)

czy ma ktoś może sprawdzone koszulki:

1) portal games standard C (zielone) 54 x 86 mm ?

2) mayday american standard USA 56 x 87 mm

3) mayday american standard USA Premium 56 x 87 mm ?

lub

4) Sleeve Kings Standard USA Card Sleeves (56x87mm) - 110 Pack

szukam IDELANIE spasowanych do ulubionej gry :)
---------------------------------------------------
które polecacie?

większość innych na rynku w standard american z marek Rebel, Sloyca (także premium), Tinmen Medium zielone, Paladin Gawain, Gamegenic Matte - sprawdzałem i karta ma luz, wiatr , lata, i nie fajnie sie nimi tasuje...

dzięki za info czy nawet zdjęcie jak wygląda:)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Jakiś czas temu wspominałem, że kupiłem koszulki Gamegenic Retro Sleeves mające być odpowiednikiem koszulek CCG FFG.
MIałem zrobić porównanie, ale jakoś nie było czasu, w końcu choczkins mnie zmotywował do roboty ;)

Organoleptycznie na pierwsze wrażenie mają podobny rozmiar i grubość.
Po zmierzeniu wygląda na to, że szerokość trzymają niemal idealnie, na wysokość są jakieś 0,5 wyższe.
Gamegenic po prawej, FFG po lewej.
Spoiler:
To są raczej różnice do przejścia. Nie miałem jeszcze okazji zagrać, ale zakoszulkuję część kart i zobaczę na ile to będzie przeszkadzać.

Co mnie zaniepokoiło bardziej to od razu widoczna różnica w odcieniach. NIe wiem czy zdjęcia to dobrze oddają.
FFG (po lewej) mają odcień bardziej srebrzysty, a Gamegenic wyraźnie bardziej mleczny.
Na zdjęciach są kupki koszulek po 19 sztuk (mam tylko tyle FFG w zapasie).
Spoiler:
Odcień do nie wszystko i kolor wynika pewnie z tego, że FFG są wyraźnie przejrzyste, a Gamegenic nieco zmatowane, rozmyte. Skleiłem koszulki obok siebie i zrobiłem zdjęcia „przez nie”, widać wyraźną różnice przejrzystości.
Obie koszulki nowe i nie używane, żeby było to wiarygodne porównanie.
Spoiler:
Czy Gamegenic są wierną kopią starych koszulek FFG – zdecydowanie nie.

Czy różnice będą przeszkadzać – hmm, mam wrażenie, że nie.
Mniejsza przejrzystość bardziej jest widoczna przed zakoszulkowaniem, a karty w koszulkach są praktycznie identyczne.
Raczej nie da się odróżnić na pierwszy rzut oka, czy to koszulka FFG czy Gamegenic (prędzej po zużyciu niż innych cechach).
Przy najbliższej okazji zakoszulkuję część kart i sprawdzę czy różnica w wysokości jest wyczuwalna i przeszkadza w tasowaniu, trzymaniu itp.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
superthulee
Posty: 78
Rejestracja: 12 sie 2016, 00:14
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Koszulki na karty

Post autor: superthulee »

Ekosystem:

Ktoś koszulkował, podpowie jaki rozmiar siada najlepiej.

Wszędzie w necie są podane Koszulki na karty Rebel (44x68 mm) "Mini European Premium" ale one są za małe, bo wydaje mi się że pod ENG edycję, która musiała mieć inne karty.

https://www.sleeveyourgames.com/sleeves/6868/ecosystem

Dzieki,
Paweł
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

superthulee pisze: 14 gru 2022, 16:00 Wszędzie w necie są podane Koszulki na karty Rebel (44x68 mm) "Mini European Premium" ale one są za małe, bo wydaje mi się że pod ENG edycję, która musiała mieć inne karty.
Nie mam ale pozę Polska edycja ma takie jak oryginał?
https://boardgamegeek.com/geeklist/1645 ... 65#7623665
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Vanatox
Posty: 149
Rejestracja: 12 lut 2014, 14:09
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 29 times
Been thanked: 45 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Vanatox »

Czy jest jakaś strona, gdzie można sprawdzić jakie gry mają konkretny rozmiar koszulek?
Kupiłem zły rozmiar i zastanawiam się teraz jaką grę muszę kupić, żeby te koszulki wykorzystać :D
kulka
Posty: 143
Rejestracja: 30 wrz 2016, 14:39
Has thanked: 17 times
Been thanked: 30 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: kulka »

Vanatox pisze: 22 gru 2022, 08:43 Czy jest jakaś strona, gdzie można sprawdzić jakie gry mają konkretny rozmiar koszulek?
sleevyourgames.com, wyszukujesz podając rozmiar koszulek.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: hipcio_stg »

Vanatox pisze: 22 gru 2022, 08:43 Czy jest jakaś strona, gdzie można sprawdzić jakie gry mają konkretny rozmiar koszulek?
Kupiłem zły rozmiar i zastanawiam się teraz jaką grę muszę kupić, żeby te koszulki wykorzystać :D
Warto zacząć od pierwszego posta ;)
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 176 times
Been thanked: 125 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: litk »

Czy jest jakaś opcja koszulkowa dla planszetek rycerzy z Waste Knights które mają wymiar 160x180mm? Te planszetki mają grubość zwykłej karty, nie mają zaokrąglownych narożników i się zeszmacają. :(
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1215
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 469 times
Been thanked: 442 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Shodan »

litk pisze: 01 sty 2023, 23:01 Czy jest jakaś opcja koszulkowa dla planszetek rycerzy z Waste Knights które mają wymiar 160x180mm? Te planszetki mają grubość zwykłej karty, nie mają zaokrąglownych narożników i się zeszmacają. :(
Może spróbuj je zalaminować?
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 176 times
Been thanked: 125 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: litk »

Może spróbuj je zalaminować?
Takie permanentne rozwiązania to nie bardzo.
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: c08mk »

litk pisze: 02 sty 2023, 07:54
Może spróbuj je zalaminować?
Takie permanentne rozwiązania to nie bardzo.
Wojenniacy kładą mapy pod pleksą ale tutaj musiałbyś pochodzić żeby zrobić małe pleksy na wymiar.

Zostaje jeszcze poszukać koszulek w innych działach niż planszówki. Najlepiej przejrzeć dział komiksów (np. na znanym portalu aukcyjnym), bo tam mogą być różne, więsze formaty. Może też się coś znaleźć w zwykłych koszulkach do segregatorów albo można przejrzeć rozmiary woreczków strunowych i po wycięciu "struny" zostanie koszulka na wymiar.
ODPOWIEDZ