Koszulki na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
radex99
Posty: 2
Rejestracja: 08 wrz 2022, 12:53

Re: Koszulki na karty

Post autor: radex99 »

Kurcze nie dodałem clue. Chodziło mi o koszulkowanie planszówki. W ty konkretnym wypadku Everdell :). Bo ze do mtg protectory sa spoko to wiem :)
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: hipcio_stg »

Z protektorami jest o tyle problem, że są drogie i występują tylko w jednym rozmiarze. A w planszówkach jest cała masa rozmiarów kart. Z łezką w oku wspominam czasu FFS, gdzie koszulkowałem wszystkie gry w porządne koszulki w zawsze takim samym rozmiarze.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2422
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

hipcio_stg pisze: 12 wrz 2022, 07:30 (...) Z łezką w oku wspominam czasu FFS, gdzie koszulkowałem wszystkie gry w porządne koszulki w zawsze takim samym rozmiarze.
À propos koszulek FFG. Gamegenic wypuściło serię Prime Retro Sleeves, które z tego co piszą mają być identyczne z FGG.
Prime Retro Sleeves were created with long-term collectors in mind. They are the exact same size, thickness, and hue as the original FFG gray sleeves. This allows those players to maintain consistent sleeving throughout their entire collection of game cards.
Na razie widzę tylko rozmiar CCG, nie wiem czy planują też inne. Kupiłem paczkę na próbę i przetestuję czy faktycznie trzymają się standardu FFG.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: sin »

sin pisze: 25 mar 2022, 20:39 Przy okazji - chciałem zakoszulkować duże karty z Tainted Grail Paladin Gaherisami, ale okazały się zbyt ciasne, mimo, że rozmiar powinien być dobry. Czy ktoś miał jakieś doświadczenia z tymi kartami/koszulkami?
Spróbuję jeszcze raz, czy jakaś dobra dusza mogłaby polecić koszulki do kart w rozmiarze 80x120 (Dixitowe)? Mam pięć paczek Paladinów Gaheris, ale są za ciasne (tj. karty wchodzą, ale się wyginają) we wszystkich grach na których je wypróbowałem: Tainted Grail, Londyn, Kraina Snów i Wsiąść do Pociągu. Nie chciałbym testować innego producenta w ciemno, więc zależałoby mi na rekomendacji potwierdzonej empirycznie.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3348
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 432 times
Been thanked: 1043 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: psia.kostka »

Mam taka zagwozdke (a nawet dwie), ktora chcialbym skonsultowac z ekspertami :)

1. Pozyskalem oryginalne, licencjonowane koszulki do LCG z tematycznymi rewersami, rozmiar CCG. Rewersy jak i same karty sa raczej w ciemnej kolorystyce. Natomiast od strony awersu te koszulki sa biale :? Nie specjalnie mi sie to podoba, szczegolnie, ze nie jest to perfect fit, tylko jednak jest margines. Czy taki jest urok tych wszystkich drukowanych rewersow, czy te moje to marny projekt, czy Wam to nie robi roznicy gdy kolory sie nie zgrywaja, jak to jest?

2. Czy osoby przechowujace swoje LCG karty z talii gracza (czy tez inne MTG, Pokemony 8) )w klaserach/segregatorach maja je zakoszulkowane? Czy tez karty sa gole i przy budowie talii wklada sie je w te kolorowe koszulki? Jak z wytrzymaloscia takiego rozwiazania, czy karty i koszulki nie dostaja zbyt w kosc przy takim podejsciu? A moze w klaserze siedza w cienkich perfect fit, a do gry double sleeve?
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2422
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

psia.kostka pisze: 13 wrz 2022, 06:08 Mam taka zagwozdke (a nawet dwie), ktora chcialbym skonsultowac z ekspertami :)
Spoiler:
Ad1. Nie miałem zbyt wielu koszulek z nadrukami na rewersach. Ale wszystkie, z którymi miałem do czynienia miały białe tło pod kartą. Koszulki FFG i Legion.

Ad2. Nigdy mi się nie chciało doublesleeveować. A przy LCG to w ogóle nie ma aż takiego znaczenia, bo nie masz jakichś drogich kart jakie możesz mieć w TCG. Zawsze koszulkowałem tylko talie którymi gralem (w Netrunnerze miałem zawsze dwie talie jedna dla hackera i jedną dla korpo) pozostałe koszulki w cienkich luźnych koszulkach szmatkach (nie perfect fit). Chodziło o to żeby łatwo się przekoszulkowywało, a jednocześnie żeby była jakaś ochrona. Ale np przy MTG ludzie raczej trzymają karty bez koszulek, a koszulkują tylko talię. No chyba ze to co wyżej czyli mają jakąś mega wartościową kartę.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3348
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 432 times
Been thanked: 1043 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: psia.kostka »

1. Hmm, nie rozumiem tych bialych frontow. Placi sie extra za efekt wizualny rewersow, a tu taki zonk od frontu. Gdyby jeszcze te talie byly stale, to mozna kombinowac z jakims czarnym tlem podlozonym, ale przeciez talie sa ciagle przebudowywane... Czy da sie przyzwyczaic do bialych marginesow przy czarnych kartach i przesadzam? :P
A moze te drukowane rewersy to lipa, uzywacie ich?

2. Mnie ciekawi raczej tylko uzywanie/przechowywanie duzej kolekcji LCG, np czy przekoszulkowywanie z tymczasowych szmatek nie doprowadza do szalu? :lol: I czy po wielu takich roszadach nie ma zniszczen w kartach i koszulkach.
Chcialbym poznac Wasze dobre praktyki wyprobowane przez lata, ktore sie sprawdzaja. Co do wartosciowych kart, to np Czarni Jezdzcy z LOTR LCG w polskiej wersji juz troche kosztuja i warto jakos zabezpieczyc. Takie palcowanie: segregator -> koszulki w talii -> segregator wydaje mi sie jako metoda malo chroniona.

Wg mnie najmniej upierdliwe byloby zakoszulkowanie wszystkiego raz w przezroczyste i segregator lub box. Tylko jest to jednak koszt.
Jeszcze widze, ze ludzie z puli kart buduja kilka talii, a kazda w innym kolorze koszulek. To znow sporo przekladania :roll:

3. A czy double sleeve to juz raczej jest ciasno na amen, czy taki perfect fit dosc gladko sie wklada/wyjmuje z turniejowych kolorowych koszulek?

4. To te penny sleeves/szmatki najtansze sa dlatego takie duze i luzne, bo w zalozeniu sa tymczasowe i tylko do przechowywania, a do gry przeklada sie karty do turniejowych koszulek premium? Myslalem zawsze, ze ich niedopasowanie rozmiaru to kara chinczykow za to, ze chcesz tanio :mrgreen: cos za cos.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: hipcio_stg »

psia.kostka pisze: 13 wrz 2022, 06:08 Mam taka zagwozdke (a nawet dwie), ktora chcialbym skonsultowac z ekspertami :)

1. Pozyskalem oryginalne, licencjonowane koszulki do LCG z tematycznymi rewersami, rozmiar CCG. Rewersy jak i same karty sa raczej w ciemnej kolorystyce. Natomiast od strony awersu te koszulki sa biale :? Nie specjalnie mi sie to podoba, szczegolnie, ze nie jest to perfect fit, tylko jednak jest margines. Czy taki jest urok tych wszystkich drukowanych rewersow, czy te moje to marny projekt, czy Wam to nie robi roznicy gdy kolory sie nie zgrywaja, jak to jest?

2. Czy osoby przechowujace swoje LCG karty z talii gracza (czy tez inne MTG, Pokemony 8) )w klaserach/segregatorach maja je zakoszulkowane? Czy tez karty sa gole i przy budowie talii wklada sie je w te kolorowe koszulki? Jak z wytrzymaloscia takiego rozwiazania, czy karty i koszulki nie dostaja zbyt w kosc przy takim podejsciu? A moze w klaserze siedza w cienkich perfect fit, a do gry double sleeve?
Ad. 1
Tylko raz używałem i ta folia z nadrukiem szybko się odklejała od moshowania i totalnie o nich zapomniałem.

Ad. 2
Jeżeli chodzi o przechowywanie to u mnie sprawa wygląda nastepująco. Kolekcjonuję karty Johna Avona. Mam ponad 1500szt, z czego ok 900 podpisanych. Wszystko włożone w tanie perfect fity i w klaser. Jeżeli chodzi o np foliowane landy to mam ok 1500szt fullartowych w pudle po fatpacku. Jeżeli chodzi o karty na handel/spady po draftach to co cenniejszego wsadzam w perfect fita i do klasera, reszta luzem w klaserze.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2422
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

psia.kostka pisze: 13 wrz 2022, 08:39
Spoiler:
Ad. 1. Też byłem zaskoczony tymi białymi frontami, ale jakoś mi bardzo nie przeszkadzają. Generalnie nie używam koszulek z grafikami, jedyne gry na której je teraz mam to Star Realms (oficjalne koszulki Legion) i Jaws of the Lion (nie pamiętam jakie to)

Ad. 2. Ja lubię koszulkowanie, więc nie mam z tym problemu. I tak jak już pisałem. MIałem koszulki Dragon Shield – niebieskie i czerwone, i budowałem talie wg. potrzeb. Inna sprawa, że najczęściej po zbudowaniu grałem takimi taliami przynajmniej kilka razy, więc to nie było zmienianie przed każdą grą.

Ad. 4. Nie wiem jaki był zamysł marketingowy. Jakbym miał grać w tych tanich koszulkach to wolałbym bez koszulek. Ale do przechowywania były super :)
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 432
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 114 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: ScorpZero »

Spoiler:
Ostatnim czasy że Shopee od Rubico.pl kupiłem z 4000 Sloyca CCG Premium w różnych, choć krótkich odstępach czasu (Marvel Champions weszło za mocno...) i muszę niestety przyznać, że rozstrzał przejrzystości oraz rozmiarów jest obecny.
No nie, że jakiś kosmiczny, ale jest - niekiedy 1-2 mm różnicy w długości między paczkami, czasem niektóre paczki bardziej mleczne. O dziwo z szerokością problemów nie ma.

Ale mimo wszystko nadal je będę kupował, bo stosunek ceny do jakości bije wszystko inne na głowę, a gdybym miał do LCG kupować coś droższego to bym zbankrutował. A tak z kuponami jedna paczka wychodziła różne, między 7-8 zł + darmowa dostawa. Czasem jak weszły jakieś srogie kupony to nawet i poniżej 7 zł za paczkę. :mrgreen:
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: trixon »

ScorpZero pisze: 14 wrz 2022, 20:20
Spoiler:
Ostatnim czasy że Shopee od Rubico.pl kupiłem z 4000 Sloyca CCG Premium w różnych, choć krótkich odstępach czasu (Marvel Champions weszło za mocno...) i muszę niestety przyznać, że rozstrzał przejrzystości oraz rozmiarów jest obecny.
No nie, że jakiś kosmiczny, ale jest - niekiedy 1-2 mm różnicy w długości między paczkami, czasem niektóre paczki bardziej mleczne. O dziwo z szerokością problemów nie ma.

Ale mimo wszystko nadal je będę kupował, bo stosunek ceny do jakości bije wszystko inne na głowę, a gdybym miał do LCG kupować coś droższego to bym zbankrutował. A tak z kuponami jedna paczka wychodziła różne, między 7-8 zł + darmowa dostawa. Czasem jak weszły jakieś srogie kupony to nawet i poniżej 7 zł za paczkę. :mrgreen:
Też używam sloyec ze względu na stosunek jakość/cena. Z zazdrością spoglądam jednak na cenę zakupu, bo ostatnio kupiłem ok 40 paczek w cenie 9,5 PLN (co wydawało mi się ceną niemożliwą do przebicia).
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: RUNner »

Szkoda że Sloyca tak bardzo obniżyła jakość w ostatnich miesiącach. Kilka dni temu kupiłem 2 paczki. Różnica w długości koszulek to 2 mm! Oni to ręcznie tną czy jak? Masakra.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1618
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: nidhog »

ScorpZero pisze: 14 wrz 2022, 20:20
Spoiler:
Ostatnim czasy że Shopee od Rubico.pl kupiłem z 4000 Sloyca CCG Premium w różnych, choć krótkich odstępach czasu (Marvel Champions weszło za mocno...) i muszę niestety przyznać, że rozstrzał przejrzystości oraz rozmiarów jest obecny.
No nie, że jakiś kosmiczny, ale jest - niekiedy 1-2 mm różnicy w długości między paczkami, czasem niektóre paczki bardziej mleczne. O dziwo z szerokością problemów nie ma.

Ale mimo wszystko nadal je będę kupował, bo stosunek ceny do jakości bije wszystko inne na głowę, a gdybym miał do LCG kupować coś droższego to bym zbankrutował. A tak z kuponami jedna paczka wychodziła różne, między 7-8 zł + darmowa dostawa. Czasem jak weszły jakieś srogie kupony to nawet i poniżej 7 zł za paczkę. :mrgreen:
Nie zgodzę się z tym. Najlepszy stosunek jakości do ceny niezmiennie mają koszulki Paladin. Szczególnie, że można na zbiórkach organizowanych przez lisek2000 można je kupić. Z resztą on znając życie jakiś nadmiar ma jak ktoś szuka. :)
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Torquemada666
Posty: 784
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Torquemada666 »

Czy to właściwe rozmiary koszulek do Nemesis Lockdown?

Standard Card Game (63.5x88)

Mini European (45x68)

Czy może te mniejsze to 44x67?
ppeter
Posty: 528
Rejestracja: 22 cze 2021, 17:15
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 153 times
Been thanked: 59 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: ppeter »

Torquemada666 pisze: 11 paź 2022, 10:28 Czy to właściwe rozmiary koszulek do Nemesis Lockdown?

Standard Card Game (63.5x88)

Mini European (45x68)

Czy może te mniejsze to 44x67?
Tutaj masz rozpiskę z podziałem na producentów.
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: sin »

sin pisze: 12 wrz 2022, 19:29
sin pisze: 25 mar 2022, 20:39 Przy okazji - chciałem zakoszulkować duże karty z Tainted Grail Paladin Gaherisami, ale okazały się zbyt ciasne, mimo, że rozmiar powinien być dobry. Czy ktoś miał jakieś doświadczenia z tymi kartami/koszulkami?
Spróbuję jeszcze raz, czy jakaś dobra dusza mogłaby polecić koszulki do kart w rozmiarze 80x120 (Dixitowe)? Mam pięć paczek Paladinów Gaheris, ale są za ciasne (tj. karty wchodzą, ale się wyginają) we wszystkich grach na których je wypróbowałem: Tainted Grail, Londyn, Kraina Snów i Wsiąść do Pociągu. Nie chciałbym testować innego producenta w ciemno, więc zależałoby mi na rekomendacji potwierdzonej empirycznie.
Dla potomności: Gamagenic Dixit/Mysterium są tak samo za wąskie jak Paladin Gaheris, również wyginają karty. Ciut szersze (o ~1mm) okazały się Rebel Medusa - karty wchodzą na tylko troszkę luźniej niż na styk, nie jestem zachwycony, ale są na tyle ok, że innych już testować nie będę.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Kurzynsky
Posty: 138
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:40
Has thanked: 51 times
Been thanked: 26 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Kurzynsky »

Hej,
Szukam ale znaleść nie mogę ;/ poszukuje kolorowych koszulek 57,5 x 89 żeby rozdzielić decki w Twisted fables … niestety jedyne kolorowe jakie znalazłem to 63 x 89. Podpowiedzcie proszę gdzie szukać

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: RUNner »

Ostatnio szukałem koszulek do kart przedmiotów w Machinie Arcana i ponieważ nigdzie nie było Swan Panasia, postanowiłem zrobić "swój" produkt. Wziąłem na warsztat Rebel Medusa Premium (80x120) i dociąłem na gilotynie. Karty ładowane są z boku ale w niczym to nie przeszkadza i wszystko się mieści w wyprasce.
Edit: jeszcze tylko dodam, że najpierw próbowałem docinać zwykłe Medusy i na mojej gilotynie za 30zł się haczyły. Na tani sprzęt musi być raczej koszulka premium :)
Acha, cała operacja zajęła mi około 40 minut.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Kowal04
Posty: 59
Rejestracja: 01 kwie 2020, 15:38
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Kowal04 »

Kurzynsky pisze: 14 paź 2022, 14:12 Hej,
Szukam ale znaleść nie mogę ;/ poszukuje kolorowych koszulek 57,5 x 89 żeby rozdzielić decki w Twisted fables … niestety jedyne kolorowe jakie znalazłem to 63 x 89. Podpowiedzcie proszę gdzie szukać

Pozdrawiam
Nie wiem czy bym je rozdzielał, bo wtedy będzie widać które karty są podstawowe a które postaci co jest istotne przy niektórych efektach.
Kurzynsky
Posty: 138
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:40
Has thanked: 51 times
Been thanked: 26 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Kurzynsky »

Kowal04 pisze: 24 paź 2022, 10:06
Kurzynsky pisze: 14 paź 2022, 14:12 Hej,
Szukam ale znaleść nie mogę ;/ poszukuje kolorowych koszulek 57,5 x 89 żeby rozdzielić decki w Twisted fables … niestety jedyne kolorowe jakie znalazłem to 63 x 89. Podpowiedzcie proszę gdzie szukać

Pozdrawiam
Nie wiem czy bym je rozdzielał, bo wtedy będzie widać które karty są podstawowe a które postaci co jest istotne przy niektórych efektach.
Masz racje… nie pomyślałem o tym. Ale z czystej ciekawości już.. są takie koszulki w takim rozmiarze ?
Awatar użytkownika
SosnowyPatyk
Posty: 159
Rejestracja: 20 gru 2021, 21:51
Has thanked: 113 times
Been thanked: 123 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: SosnowyPatyk »

Pierwszy raz będę koszulkował swoje gry i chcę zrobić zamówienie dla kilku gier naraz, więc wolę się poradzić osób znających się na rzeczy, niż trafić kulą w płot i zmarnować pieniądze.

Czy dobrze wybieram?
- Wsiąść do Pociągu: Europa - koszulki 56x87 czy 58x90 bo te pierwsze są polecane przez Rebel do WdP:E, a te drugie wymiary są w opcjach Art Sleeves
- Terraformacja Marsa - koszulki 63,5 x 88, ale znów czytałem, że Rebel CCG Premium albo się mieszczą na styk albo wystają, więc lepiej byłoby teoretycznie dłuższe, gdzieś mi mignęły 63,5 x 89
- Na Skrzydłach - koszulki 57,5 x 89
- Runebound 3ed - koszulki jak w na skrzydłach?
- Robinson Crusoe - koszulki j/w + 48 x 68
komu? czemu? - ludziom, osobom, planszówkom
z kim? z czym? - z osobą, z planszówką
ludzią - narzędnik słowa ludzia, gdyby istniało ;)
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 401
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 589 times
Been thanked: 384 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: kuleczka91 »

SosnowyPatyk pisze: 27 paź 2022, 12:01 Pierwszy raz będę koszulkował swoje gry i chcę zrobić zamówienie dla kilku gier naraz, więc wolę się poradzić osób znających się na rzeczy, niż trafić kulą w płot i zmarnować pieniądze.

Czy dobrze wybieram?
- Wsiąść do Pociągu: Europa - koszulki 56x87 czy 58x90 bo te pierwsze są polecane przez Rebel do WdP:E, a te drugie wymiary są w opcjach Art Sleeves
- Terraformacja Marsa - koszulki 63,5 x 88, ale znów czytałem, że Rebel CCG Premium albo się mieszczą na styk albo wystają, więc lepiej byłoby teoretycznie dłuższe, gdzieś mi mignęły 63,5 x 89
- Na Skrzydłach - koszulki 57,5 x 89
- Runebound 3ed - koszulki jak w na skrzydłach?
- Robinson Crusoe - koszulki j/w + 48 x 68
WdP: 56x87 zdecydowanie.
TM: tu fakt, mam w 63,5x88 i ten 1mm karty wystaje, ale mnie to nie drażni, bo i tak w to gram raz na ruski rok. Jakby co to rebel takie ma z hasłem longsleeve. W koszulkach premium strasznie puchnie stos :p
Na skrzydłach: zgadza się (ale w premium nie zamkniesz pudełek na karty, tak uprzedzam, nawet nie wiem czy w standardach to się mieści, bo my w końcu odpuściliśmy koszulkowanie tego)
Ostatnich dwóch pozycji nie mam :p
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 198 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: menelobej »

SosnowyPatyk pisze: 27 paź 2022, 12:01 Pierwszy raz będę koszulkował swoje gry i chcę zrobić zamówienie dla kilku gier naraz, więc wolę się poradzić osób znających się na rzeczy, niż trafić kulą w płot i zmarnować pieniądze.

Czy dobrze wybieram?
- Wsiąść do Pociągu: Europa - koszulki 56x87 czy 58x90 bo te pierwsze są polecane przez Rebel do WdP:E, a te drugie wymiary są w opcjach Art Sleeves
- Terraformacja Marsa - koszulki 63,5 x 88, ale znów czytałem, że Rebel CCG Premium albo się mieszczą na styk albo wystają, więc lepiej byłoby teoretycznie dłuższe, gdzieś mi mignęły 63,5 x 89
- Na Skrzydłach - koszulki 57,5 x 89
- Runebound 3ed - koszulki jak w na skrzydłach?
- Robinson Crusoe - koszulki j/w + 48 x 68

Polecam https://boardgamegeek.com/geeklist/1645 ... izes-games - tam jest wszystko napisane co pasuje. Szybciej znaleźć rozmiar koszulek wchodząc na profil danej gry na BGG i zjeżdżając na sam dół strony i jest link do tej geeklisty z koszulkami przekierowująca już do tego konkretnego tytułu.
Nie wiem co masz na myśli mówiąc o wystawaniu - czy chodzi Ci o układanie kart w jakimś konkretnym insercie czy dopasowaniu koszulki do karty?
Awatar użytkownika
SosnowyPatyk
Posty: 159
Rejestracja: 20 gru 2021, 21:51
Has thanked: 113 times
Been thanked: 123 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: SosnowyPatyk »

Dopasowanie do kart - karta wystaje jakiś 1mm poza koszulkę.
komu? czemu? - ludziom, osobom, planszówkom
z kim? z czym? - z osobą, z planszówką
ludzią - narzędnik słowa ludzia, gdyby istniało ;)
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 198 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: menelobej »

SosnowyPatyk pisze: 27 paź 2022, 12:34 Dopasowanie do kart - karta wystaje jakiś 1mm poza koszulkę.
Jeśli chcesz mieć absolutną pewność, że dowolna karta rozmiaru standard CCG zmieści się w koszulkę i będzie miała jeszcze kilka milimetrów zapasu w górę i troszkę w bok to kupujesz przezroczyste Arcane Tinmen. Dość duże, ale ciut krótsze są matowe Arcane Tinmen i Gamegenic. Wszystkie 3 na pewno mieszczą bezproblemowo karty do Terraformacji Marsa.
ODPOWIEDZ