Koszulki na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: seki »

Super porównanie. Dzięki, że chciało ci się podzielić. Akurat też używam AT. AT sa czasami rzeczywiście zadługie więc Rebel będzie tu fajną alternatywą. Rozumiem, że w ręce nie czuć różnicy w grubości? Obawiam się tylko tego zgrzewu, że za jakiś czas może stawiać opór przy tasowaniu zwłaszcza na wcisk ale to okaże się za jakiś czas

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Kin@a »

seki pisze:A mnie zaintrygowało to koszulkowanie kafli. Pomijając kwestie zuzywalnosci kafli i sensu tego przedsięwzięcia to czy kafle w koszulkach przylegają do siebie?
Przylegają. Oczywiście przylegałyby mocniej bez koszulek, ale tragedii nie ma.
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Kisun »

Jiloo pisze:Z Tanto Cuore jest już nieco gorzej.
Spoiler:
Dramatu nie ma, ale ja osobiście wolę jak od góry koszulka też trochę zabezpiecza. Od biedy może być, dla mnie na granicy aceptowalności.
Dla mnie tego typu estetyka również jest na granicy akceptowalności, może i od "dołu" przydała by się dłuższa koszulka. ;)
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Breżniew »

Czy ktoś z forum koszulkował może Eldritch Horror albo Arkham Horror w koszulki od Rebel.pl? Zastanawiam się nad ich kupnem, ale trochę się obawiam ich rozmiarów i pewnej niekonsekwencji względem koszulek z FFG. Wygląda to tak:
Rebel mini American - 41x63
FFG mini American - 41x63
Rebel standard American - 56x87
FFG standard American - 57x89
Rebel mini USA - 43x65
Rebel standard USA - 57,5x89
Karty z AH/EH mają rozmiar odpowiednio 40,5x63,5 i 56x88,5. Jak w przypadku FFG wybór był oczywisty (mini american i standard american), tak w przypadku koszulek z Rebel mam zagwostkę. Teoretycznie małe koszulki powinny być identyczne, ale nie mam pojęcia, czy wymiar podany w koszulkach Rebel to (podobnie jak w koszulkach FFG) maksymalny rozmiar karty mieszczącej się w koszulce, czy wymiar koszulki czy jeszcze co innego (np. orientacyjny rozmiar mieszczących się w koszulce kart, czyli że jeszcze zostaje trochę luzu). Pomoże ktoś? :)
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 63 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: krisow »

Przymierzam się do koszulkowania "Dominiona" i chcę czegoś innego niż Mayday Standard European. Nie odpowiada mi to, że w poszczególnych paczkach karty różnią się wysokością. Niby jeden rozmiar, a wysokości inne :( Raz - kiepsko to wygląda, a dwa - koszulki, które są nieco wyższe (1-2mm), nie mieszczą się za bardzo do standardowej wypraski (nie można dogodnie ułożyć tekturowego opisu kart na środku pudełka). Poza różnicami w rozmiarach jakość jest dla mnie do przyjęcia. Próbowałem użyć rozmiaru Chimera 57,5 x 89 i powiem, że na szerokość są dopasowane z reguły na wcisk i w sumie mi to odpowiada (nie lubię jak karta "lata" po koszulce), ale niestety brakuje im kilku milimetrów od góry i brzeg karty wystaje co w dłuższym czasie spowoduje jakieś uszkodzenia. Co brać? Rebel, Arcane-Tinmen, postawić na lepsze FFG lub Ultra-Pro?
Czy też może całkiem po bandzie i tutaj dedykowane brać: https://www.sleevedominion.com/ Opinie są zachęcające, ma ktoś może z nimi doświadczenie?
Wiem, że część kart przy lepszej jakości nie wejdzie w wypraskę z powodu grubości przegródek, ale to do przyjęcia i (miedziaki, srebrniki i złocisze) będą sobie leżeć w woreczku strunowym po środku.

Czyli podsumowując:
- brak zasadniczych różnic w rozmiarze pomiędzy poszczególnymi partiami kart,
- możliwość używania standardowej wypraski z tekturowym opisem kart dodawanym do każdego pudełka na środek wypraski,
- cena nie jest głównym warunkiem.

Wiem, że "Dominion" i koszulki to temat poruszany wielokrotnie, ale może coś nowego jeszcze się dowiem.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Arkane Tinmen są w miarę rozsądne cenowo, ale koszulka CCG jest dość duża, więc obawiam się, że nie wejdzie w oryginalną wypraskę. Całkiem nieźle zapowiadają się Rebel Premium i są mniejsze, ale jeszcze za mało czasu żeby stwierdzić ich dlugoterminowosc. Więc zawsze jest to jakieś ryzyko.
Mogę sprawdzić we wtorek jak leża AT w porównaniu do Rebela ma kartach od Dominiona. Nie mam gry, ale mam możliwość sprawdzenia.

Ewentualnie jakieś pro-fit. Mam KMC i sprawdzają się nieźle na kilku grach. Koszulka jest cienka i dobrze dopasowana więc wejdzie. Bez problemu. Nie wiem jak pasują na karty Dominion, ale to też mogę sprawdzić.

EDIT. Jak mi słusznie zwrócił uwagę krisow Dominion nie jest w rozmiarze CCG. Co jest dla mnie szokującym odkryciem, bo grę sprzedałem dość dawno i nie pamiętałem, a wszystkie inne DBC jakie mam/miałem/grałem są w rozmiarze CCG. Jeśli mam AT w rozmiarze European to sprawdzę.

Tapnięte | keep-disco-evil
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1526
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 196 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Furan »

O! To może ktoś koszulkował był Modern Art (w edycji rebelowej 65x100mm)? Lepsze będą arcane'y czy jednak ta nowość od rebela?
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum; Mundus Novus, Montana
Jeżozwierz
Posty: 36
Rejestracja: 15 sie 2016, 13:22

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jeżozwierz »

Jestem w posiadaniu jakichś takich koszulek, które praktycznie momentalnie elektryzują się i zlepiają jedna do drugiej, przez co dość nieprzyjemnie gra się kartami, które są w owe koszulki uzbrojone. Otrzymałem na urodziny grę 51 Stan (Master Set - jeśli to ma znaczenie :P) i zastanawiam się nad zakupem trochę porządniejszych protektorów, stąd moje pytanie:

Czy te nowe koszulki Rebela [Rebel (64x89 mm) "Classic Card Game Premium] będą spełniały swoją rolę dobrze i nie będą nieprzyjemnie sklejały ze sobą kart? Jeżeli byłaby taka konieczność, to zapłaciłbym dwa razy tyle i kupił czarne FFG, ale wolałbym tego uniknąć, bo zakładam, że dla pewności musiałbym kupić tych koszulek 250, żeby były na zapas, a to przekroczyłoby połowę ceny samej gry. ;P
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

krisow pisze:Przymierzam się do koszulkowania "Dominiona" (...)
Nie mam Arkane Tinmen w rozmiarze Dominiona, nie udało mi się sprawdzić. Jak będę w swoim ulubionym sklepie to prawdopodobnie będę miał okazję sprawdzić, ale teraz ciężko stwierdzić kiedy ich odwiedzę. Sorry.
Jeżozwierz pisze:Czy te nowe koszulki Rebela [Rebel (64x89 mm) "Classic Card Game Premium] będą spełniały swoją rolę dobrze i nie będą nieprzyjemnie sklejały ze sobą kart? Jeżeli byłaby taka konieczność, to zapłaciłbym dwa razy tyle i kupił czarne FFG, ale wolałbym tego uniknąć, bo zakładam, że dla pewności musiałbym kupić tych koszulek 250, żeby były na zapas, a to przekroczyłoby połowę ceny samej gry. ;P
Po pierwsze przeczytaj kilka postów wcześniej, to dowiesz się co myślimy o koszulkach Rebela, bo nie chce mi się wałkować tego samego. Mam za sobą kilka gier w tych koszulkach i na razie jest ok. Koszulki raczej nie powinny się elektryzować, zobaczymy jak z trwałością.

Ostatnio jednak zauważyłem, że brzegi kuszulek Rebel nie są idealnie gładkie i można wyczuć lekkie poszarpania. Nie wiem jak to dokładnie wyjaśnić – jak złapię talię i pocieram palcem po krawędziach wszystkich kart to wyraźnie czuć, że drapią. Sprawdziłem od razu inne moje gry, bo czegoś takiego wcześniej nie spotkałem - przy żadnych innych koszulkach których używam taki efekt nie występuje. Niby bez znaczenia, ale zobaczymy czy nie będzie miało wpływu przy dłuższym czasie używania.

A jak chcesz sprawdzone koszulki, które mogę z czystym sumieniem polecić to bierz szare Arcane Tinmen. Są nieco droższe niż Rebel, ale przegrałem w nich setki gier i żadna mi się nie rozpadła. Czasem jak sprzedaję grę i ludzie nie chcą koszulek to zakładam stare do nowej gry. Naprawdę godne polecenia.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Jeżozwierz
Posty: 36
Rejestracja: 15 sie 2016, 13:22

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jeżozwierz »

@UP Właśnie czytałem kilka stron wstecz i nigdzie nikt nie wspomniał, czy się elektryzują czy nie, a to właśnie było tym, co mnie interesowało, tak więc dziękuję za opinię w tej kwestii. :)

I dzięki za polecenie Arcane Tinmen, na pewno się nimi zainteresuję.

EDIT: Wezmę te Arcane Timnen, bo jednak lepiej bezpieczniej mimo wszystko będzie zainwestować w sprawdzony produkt niż kupować kota w worku, dlatego, ze jest taniej. :)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Jeżozwierz pisze:@UP Właśnie czytałem kilka stron wstecz i nigdzie nikt nie wspomniał, czy się elektryzują czy nie, a to właśnie było tym, co mnie interesowało, tak więc dziękuję za opinię w tej kwestii. :)
Elektryzowanie może nastąpić po jakimś czasie, więc wcześniej pisałem, że zobaczymy. Jak na razie so far, so good :D

Jestem wielkim fanem koszulek AT. Ich jedyną wadą są trochę za duże rozmiary (ale są takie same jak FFG, przynajmniej przy CCG).
Ostatnio zakupiłem testowo sporo Rebeli, więc za jakiś czas będę mógł powiedzieć więcej. Koszulkowałem 1000 kart do Legendary Encounters. Cenowo jestem 30% do przodu, bo taka jest różnica cenowa Rebel do AT. Zobaczymy czy wyjdzie mi to na dobre ;)
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Jeżozwierz
Posty: 36
Rejestracja: 15 sie 2016, 13:22

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jeżozwierz »

Rzeczywiście, teraz zauważyłem Twoją wypowiedź o tym, że mogą zacząć się elektryzować w przyszłości, więc przepraszam za niedopatrzenie. :)

Kupuję AT, a może jak już w przyszłości okaże się po Waszym przetestowaniu w boju koszulek od Rebela, że są w porządku, to zakupię sobie je i ewentualnie wymienię, gdybym uznał, że AT są dla mnie zbyt luźne, czy coś. :)
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: seki »

To ja muszę się niestety wypowiedzieć negatywnie o koszulkach Rebel ale zaznaczam, że pakowalem w nie tylko jeden tytuł mianowicie Ticket to ride UK. Koszulki okazały się zbyt małe. Dało radę ostrożnie wcisnąć karty ale niestety z powodu ciasnoty robiło się lekkie jajo przez co talia sie rozjezdzala. Na długość również na styk tzn chowały kartę ledwo ledwo. Może pół milimetra było zapasu co dla mnie jest nieco zbyt mało. Zwróciłem uwagę również na zgrzewy, które nie były idealnie gładkie i haczyły się nieco. Nie przetestowałem tego bo koszulki poszły do zwrotu ale przypuszczam, że przy tasowaniu na wcisk mogło być to odczuwalne.
Jeżozwierz
Posty: 36
Rejestracja: 15 sie 2016, 13:22

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jeżozwierz »

Kurcze, gdzie nie popatrzę, to piszą, że AT są śliskie i trudno się je tasuje i ustawia w kupce, bo się rozjeżdżają. W 51 stanie w talii może być do 200 kart, więc to chyba by było trochę słabe, gdyby nie udało się nad nimi zapanować.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: seki »

Nie wiem gdzie tak piszą ale przy AT nie zaobserwowałem nadmiernego ślizgania. Trzeba przy nich tylko uważać bo są długie i mogą się czasami nie miescic w wyprasce. Mimo to jak dla mnie najlepszy wybór
Jeżozwierz
Posty: 36
Rejestracja: 15 sie 2016, 13:22

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jeżozwierz »

Na BGG takie wypowiedzi są. :) Ale tak jak mówisz, pewnie przesadzają. a i tak lepszego wyboru nie ma.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

seki pisze:To ja muszę się niestety wypowiedzieć negatywnie o koszulkach Rebel ale zaznaczam, że pakowalem w nie tylko jeden tytuł mianowicie Ticket to ride UK. Koszulki okazały się zbyt małe. (...)
Jaki to rozmiar kart? Słyszałem, że standard american są za małe.
Trzeba też pamiętać, że same karty mogą być w różnych rozmiarach. Niby standard, ale zawsze są jakieś różnice. Przykłady różnych kart w rozmiarach CCG pokazywałem parę postów wcześniej.

Tapnięte | keep-disco-evil
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Jeżozwierz pisze:Kurcze, gdzie nie popatrzę, to piszą, że AT są śliskie i trudno się je tasuje i ustawia w kupce, bo się rozjeżdżają. W 51 stanie w talii może być do 200 kart, więc to chyba by było trochę słabe, gdyby nie udało się nad nimi zapanować.
Zaraz po założeniu, jak są nowe są gładkie. Zagrasz dwa razy i ślizgają się mniej. Nigdy nie miałem z tym problemu.
Co do tasowania zupełnie się nie zgodzę. Pewnie zależy jak kto tasuje, ale mash shuffle wchodzi idealnie.

Tapnięte | keep-disco-evil
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Jeżozwierz
Posty: 36
Rejestracja: 15 sie 2016, 13:22

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jeżozwierz »

Dzięki za poradę co do tasowania, na pewno będę z niej korzystał, bo przyznam szczerze, że nie znałem wcześniej, choć sam ruch wydaje się być dość naturalny. :]
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: seki »

Jiloo pisze:
seki pisze:To ja muszę się niestety wypowiedzieć negatywnie o koszulkach Rebel ale zaznaczam, że pakowalem w nie tylko jeden tytuł mianowicie Ticket to ride UK. Koszulki okazały się zbyt małe. (...)
Jaki to rozmiar kart? Słyszałem, że standard american są za małe.
Trzeba też pamiętać, że same karty mogą być w różnych rozmiarach. Niby standard, ale zawsze są jakieś różnice. Przykłady różnych kart w rozmiarach CCG pokazywałem parę postów wcześniej.

Tapnięte | keep-disco-evil
Dokładnie. Są to standard american. Oczywiście wiem, że karty są różne ale rebel zaleca te koszulki do ticketa a ja to neguje. Szkoda kart i nerwów z krzywymi taliami. Wystarczy część kart wygietych w jajo i stosik złożony nawet z kilkunastu kart się nie będzie trzymać.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jacek_PL »

seki pisze:
Jiloo pisze:
seki pisze:To ja muszę się niestety wypowiedzieć negatywnie o koszulkach Rebel ale zaznaczam, że pakowalem w nie tylko jeden tytuł mianowicie Ticket to ride UK. Koszulki okazały się zbyt małe. (...)
Jaki to rozmiar kart? Słyszałem, że standard american są za małe.
Trzeba też pamiętać, że same karty mogą być w różnych rozmiarach. Niby standard, ale zawsze są jakieś różnice. Przykłady różnych kart w rozmiarach CCG pokazywałem parę postów wcześniej.

Tapnięte | keep-disco-evil
Dokładnie. Są to standard american. Oczywiście wiem, że karty są różne ale rebel zaleca te koszulki do ticketa a ja to neguje. Szkoda kart i nerwów z krzywymi taliami. Wystarczy część kart wygietych w jajo i stosik złożony nawet z kilkunastu kart się nie będzie trzymać.
Ciekawe jaki w takim razie byłby luz przy Standard USA. Trochę mnie zasmuciłeś taką informacją bo ciągle poszukuję koszulek które będą dobrze dopasowane do kart, kiedyś dobrze się sprawdzały cienkie Maydaye, ale ostatnio są zawsze za szerokie i za długie, a że są dodatkowo cienkie, to niestety są bardzo niewygodne, no i nie dają tego co kiedyś czyli możliwości schowania kart do wyprasek.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Jiloo pisze:
Jeżozwierz pisze:Kurcze, gdzie nie popatrzę, to piszą, że AT są śliskie i trudno się je tasuje i ustawia w kupce, bo się rozjeżdżają. W 51 stanie w talii może być do 200 kart, więc to chyba by było trochę słabe, gdyby nie udało się nad nimi zapanować.
Zaraz po założeniu, jak są nowe są gładkie. Zagrasz dwa razy i ślizgają się mniej. Nigdy nie miałem z tym problemu.
Co do tasowania zupełnie się nie zgodzę. Pewnie zależy jak kto tasuje, ale mash shuffle wchodzi idealnie.

Tapnięte | keep-disco-evil
Tak na szybko zrobiłem zdjęcie talii kart Ascension w koszulkach Arcane Tinmen CCG kart jest koło 200 szt.

Obrazek

Wiadomo, że koszulki sprawiają, że jest nieco ślisko, ale stos się nie rozwala jak bierzemy kartę z wierzchu.
seki pisze:Dokładnie. Są to standard american. Oczywiście wiem, że karty są różne ale rebel zaleca te koszulki do ticketa a ja to neguje. Szkoda kart i nerwów z krzywymi taliami. Wystarczy część kart wygietych w jajo i stosik złożony nawet z kilkunastu kart się nie będzie trzymać.
No to faktycznie lipa. Jak kupowałem ostatnio Rebel Premium CCG to mnie chłopaki w sklepie ostrzegali, że są za małe. Słabo.

Przy okazji inna ciekawostka. Rebel nie trzyma liczby kart w paczce. Koszulkowałem dokładnie 1000 kart i okazało się, że brakuje mi 3 koszulek. Słabo razy dwa.

Tapnięte | keep-disco-evil
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: seki »

Potwierdzam stabilność wysokich stosów w AT. Co do ilości w paczkach się nie wypowiem ale obawiał bym się jeszcze tych zgrzewów. U mnie jednym z powodów koszulkowania kart jest możliwość łatwego i skutecznego tasowania na wcisk co przy takich zgrzewach jak w Rebel może być trudne.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

seki pisze:U mnie jednym z powodów koszulkowania kart jest możliwość łatwego i skutecznego tasowania na wcisk co przy takich zgrzewach jak w Rebel może być trudne.
Też tasuję metodą mash, nie wydaje mi się żeby te brzegi w jakiś sposób przeszkadzały. Co ciekawe, kupowałem koszulki Rebel 3 razy i za każdym razem się kończyły w sklepie, więc zamawiali z hurtowni i te "ostre, poszarpane" brzegi były tylko w jednej partii.
Czasem też bywa, że jakaś koszulka jest delikatnie węższa, ale nie na tyle żeby sprawiać kłopot. No nic, nie jest to top produkt, ale cena bardzo ok, zobaczymy jak się sprawdzi z czasem.

Tapnięte | keep-disco-evil
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
sngt
Posty: 127
Rejestracja: 26 lut 2014, 21:49
Has thanked: 22 times
Been thanked: 3 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: sngt »

Hej,
moja opinia na temat koszulek Rebela Standard American Premium (56 x 87). Chciałem zakoszulkować Kosmiczne Spotkania. Zgodnie z tą stroną https://boardgamegeek.com/geeklist/1028 ... st/page/3? pasują właśnie Standard American. Koszulki Rebela raczej nie pasują do tego tytułu. Na wysokość - za krótkie (karta wystaje), na szerokość - karta się wygina. Nie polecam i radzę omijać koszulki Rebela w tym rozmiarze w połączeniu z tym tytułem.
Nie wiem może źle odczytałem rozmiar, może karty nie spełniają standardu. Przekazuję tylko stan rzeczywisty. Szkoda trochę, bo myślałem, że będę zachęcony do kupna innych, a na razie zostanę przy FFG/AT/Ultra-Pro.
Moja kolekcja - klik
ODPOWIEDZ